Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Разгледено детенови  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано25.03.05 12:08



Дъщеря ми е на 2 г и 3 мес и ми се налага непрекъснато

И ако не стане на нейната крещи докато стане както тя иска. Ако й се скарам отива при баща си и обратното. Мислех, че в яслата сред децата ще се пречупи някак си, но тя успява да манипулира учителката. (На нея й се обръща повече внимание и едната учителка е направо влюбена в нея)

Много съм притеснена. Кажете ми какво да правя



Тема детенови [re: Virgo]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано25.03.05 13:02



Ми поощрявай я, щом има наследени лидерски качества.



Тема Re: Разгледено детенови [re: Virgo]  
Автор yanita_ (пак аз)
Публикувано25.03.05 13:05



не й позволявай да се налага. ако в детската градина може да манипулира учителките и децата, дай да се разбере, че у дома тия не минават.

като й се скара баща й и тя дойде при теб, върни я обратно при него (ако трябва я хвани за ръка и я заведи) и обясни, че не можеш да я гушкаш и да играеш с нея, докато с татко й не си оправят отношениеята (тя да се извини, да направи каквото й е казал и т.н.)

като не става нейното и се разкрещи, нека да си вика, ти не отстъпвай. като й мине, ще разбере, че с викане нищо не се постига.

всички деца искат да се налагат по един или друг начин. освен това постоянно проверяват къде са границите и кой колко държи на тях. бъди търпелива, постоянна и твърда.



Тема Re: Разгледено детенови [re: yanita_]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано25.03.05 13:36



Най-лошото е, че е страшно хитра

Ето онзи ден аз точно по описания начин я върнах при баща й, а тя с мазна усмивка му каза:
-аш малка (аз съм малка)



Тема Re: детенови [re: Гeвpek]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано25.03.05 13:37



Защо мсилиш, че са именно наследствени и именно лидерски качества?



Тема Не се притеснявайнови [re: Virgo]  
Автор kent (елф)
Публикувано25.03.05 13:43



Между две и три години според мен е нормално малкото дете да е по-разглезено. Това е периодът в който човечето започва да излиза от /почти/ първосигналното си състояние, започва да си прави асоциации, да си съэдава авторитети, да мисли рационално и т.н. Абе, не случайно на този преходен период името му е Пъви пуберитет. Не се притеснявай нещата ще се наредят като мине третата година. Ако сега си записваш впечатленията, водиш дневник за детето си или нещо такова и си прочетеш записките след година, година и половина ще схванеш разликата. Ми това е . Е, не я оставяйте да ви се качи на главите, де. Поздрави.



Тема Re: Разгледено дете [re: Virgo]  
Автор LlRA.. (новак)
Публикувано25.03.05 14:07



Проблема в случая е...че няма проблем)))...всъщност има за теб, мен и други такива майки, които си имат тези налагащи се сладури. Все едно, че описваш дъщеря ми (2г.4м). И аз взех да се успокоявам покрай твоя постинг)))...
Повярвай ми почивам си когато съм на работа...и отивам на работа, когато тръгна да я взимам от яслата)))
Но...и това ще отмине!



Тема Re: Разгледено детенови [re: Virgo]  
Авторpipita (Нерегистриран)
Публикувано25.03.05 14:37



Напълно ти съчувствам и те разбирам. Моята щерка е на 2г. 9м. и е почти същото. Ходим на ясли и там се представя отлично - не се налага, много слуша и изпълнява, но си имаме друг проблем - много рядко желае да играе с децата там малко индивидуалист си пада.
А това с тръшкането и налагането си е просто от възрастта. Живеем заедно с майка ми и е голям цирк. Който и да й се скара на щерката тя тича при другия и казва, че съм я била, което естествено не е вярно. След това идва извинява се и ОБЕЩАВА, че повече няма да прави бели и поразий. Това й обещание е в сила точно няколко минути и ситуацията или се повтаря или белята е нова. Така че - ЗДРАВИ НЕРВИ.
Опитва се да се налага предимно на баба си или на баща си и в повечето случаи пробива. Инатче и дяволче е голямо.
Как се справям (по накой път) с положението: Веднага започвам бързо да говоря за нещо друго много интересно за нея или си измислям някоя невероятна историйка с познато детенце - как не е слушало и какво му се е случило (баба Яга, Торбаран, Мецата и т.н.). Може дори да й се предложи да направим (според сезона или мястото на което се намираме) нещо интересно или нещо, което е било под "лека забрана".
Родителите и то главно майката трябва да имаме богато и развинтено въображение за да се справяме с огромните вълни от случки, ситуации и т.н. ЗДРАВИ НЕРВИ и успех.

п.с. И ние си имаме различни проблеми с детенце, ама ще пиша по нататък когато имам възможност.

Пишете нещо за проблема ни с нежеланието да играе с деца. Големи индивидуалисти сме. Срамежливи сме, а и ни вълнуват големите каки на които сме безинтересни.



Тема Re: детенови [re: Virgo]  
Автор Гeвpek (стария)
Публикувано25.03.05 14:56



Ми на основа на твоята информация ("налага се непрекъснато", "... докато стане, както тя иска", "успява да манипулира учителката" )

Няма как качествата да са придобити, тъй като е едва на 2,3 г. Остава да са наследени... ако не от теб, то от мъжа ти или от друг роднина по права линия. Може би прабаба й е била я министърка, я революционерка някаква?



Тема Re: Не се притеснявайнови [re: kent]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано25.03.05 15:02



Благодаря ти за топлите думи, но наистина съм притеснена.
Но понеже говориш от позицията на "препатил" за това ти вярвам

Поздрави и от мен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.