Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема децата и нудизмът  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано22.02.05 12:47



Онзи ден докато търсех нещо интересно за гледане по тв, попаднах на някакви кадри по евронюз под които течаха надписи "no comment". Кадрите бяха от някакъв плаж който гъмжеше от нудисти. Между възрастните имаше и деца. Даваха семейство с момиченце...тримата влизаха във водата хванати за ръце. Момиченцето беше на около 10 години. Извинявайте ако ви звуча прекалено консервативно, но защо по дяволите у мен остана едно кофти чувство?!? Защо не мога да възприема гледката на голия баща и дъщеря му?

Мъча се да погледна през погледа на това момиченце и да възриема голия си баща съвсем естествено, но нещо ...не мога. Естествено защото не съм възпитавана така. Но как мислите вие...дали нудизмът оказва някакво влияние на детето и ако да какво? Положително или отрицателно?


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано22.02.05 13:42



Никакво влияние няма, ако съдя по себе си.
Освен, че не изпитвам срам от голотата си:).
Е, не че тичам гола по улиците де.
Нашите ме водеха от малка на нуди плажа под Созопол, той май беше незаконен и се намираше в природен резерват... и по мои спомени нищо не ме е притеснявало.

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор Г-жa Andre (хип-хоп мома)
Публикувано22.02.05 13:57



При тях голотата е нещо нормално.Все едно да кажеш,че не можеш да приемеш че мюсюлманът не яде месо!



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Г-жa Andre]  
Автор BobyB (член)
Публикувано22.02.05 14:01



Кой ти е казал че мюсюлманинът не яде месо?



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: BobyB]  
Автор Г-жa Andre (хип-хоп мома)
Публикувано22.02.05 14:47



Исках да кажа свинско месо ама нещо съм се объркала



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано22.02.05 14:53



Подкрепям мнението ти въпреки че и мен може да ме вземат за консервативна но това мисля.Не се срамувам от голотата си но ще ми е адски неприятно да се изтипосам пред син ми както майка ме е родила не става просто не мога.
Спомням си една случка.Преди време при нас работеше една счетоводителка и веднъж от дума на дума стигнахме то тая тема и тя ми изтърси че когато синът и е бил седми клас е влизала с него в банята гола да му търка гърба.Е щях да падна.За протокола само да отбележа че жената е на 45години.
Май аз съм със остарели разбирания но не мога да възприема едно дете застанало до големят си баща примерно момичеце както каза ти.Та аз баща ми лека му пръст даже и по слипове не съм го виждала.



Тема добре, денови [re: bejb]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано22.02.05 15:19



някой би ли ми обяснил какво лошо би му се случило на едно дете, ако вижда родителите си, а и други хора голи? моля. редовно се повдигат подобни теми, но никой никога не казва къде е вредата. само се намеква за такава

иначе според мен да ме е срам от половите ми органи е равносилно на това да се срамувам от кутрето на лявата си ръка. но... всеки с мнението си



Тема Re: добре, денови [re: kpokoжaбъл]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано22.02.05 16:59



Честно казано не знам. Може би заради същото заради което никъде по света не е прието хората да си ходят както майка ги е родила. Дори аборигените си слагат препаски. Защо? Срам ли ги е и тях?

Мен не ме е срам от голотата независимо, че не съм израсла в семейство на нудисти. Спокойно бих се съблякла на нудистки плаж. Но въпреки това не бих искала да сме голи двамата с баща ми например. Може би защото влагам сексуален отенък в това и подсъзнателно това ми прилича на кръвосмешение.

А как ли гледа един баща нудист 16 (примерно) годишната си дъщеря (също нудистка)? Той освен баща все пак е и мъж.... А как гледа 16 годишното момче голата си майка?!?....

Всъщност притеснява ме не нудизма, а това, че родители и деца от различни полове се показват голи. И не знам всъщност кое точно ме притеснява. Дали това което написах по-горе или просто не съм свикнала по този начин от дете...


Monika 11.12.2001

Редактирано от bejb на 22.02.05 17:01.



Тема Re: добре, денови [re: kpokoжaбъл]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано22.02.05 17:38



Ми май няма срам. Майка ми и вторият ми баща никога не са се крили от мен, къпали сме се заедно, майка ми никога не затваря вратата на банята, с баща ми редовно сме ходили да се къпем голи в морето нощем... Аз като станах на 11, сама реших, че не ща да се разхождам гола напред-назад. Мисля, че беше възпитателно в положителния смисъл.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 17:56



Dobre ,be hora, kakvo tolkova sramno vijdate v golotata?Izrasthnah v semeistvo na nudisti, puk nito na men, na brat mi ili na sestra mi ni stana ne6to.Daje i saprugite ni(na men i na brat mi) stnaha nudistki.Sa6to taka ne zabeljazvam na ba6ta mi da mu tekat ligite po sestra mi, kojato sega e na 18.Kato pod4ertavam istorii ot tipa na tazi za vlizaneto v banjata i tarkaneto na garbovete ne mi dopadat ne6to .Taka 4e moje bi celia vi problem idva ot predrasadaci i tn., za6toto po logikata na njakoi pisali tuk trjabva da ne e sram i kato hodim s kasi pantaloni primerno



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Go6k@]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано22.02.05 18:24



Тук не говорим за къси патналони а за интимни части.Това са две различни неща.Ми всеки си има мнение.Според мен е нередно и не мога и не искам да си променям мисленето.Аз лично се срамувам от това едни баща на 45-50години например да си показва интимните части пред 18годишната си дъщеря ми малко сбъркано.И аз нямам нищо против нудизма ама нещо не ми се връзва семейно.И как аджеба аз ще се ококоря след години гола пред сина си ми няма да стане.Сега че това ти така си израснал с тия убеждения добре това го разбирам така са те възпитали и така приемаш нещата само че аз съм възпитавана по друг начин и не мога да го възприема.Хора всякакви



Тема za Ivka10нови [re: ivka1O]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 20:34



Нямах предвид тук говори ли се за панталони или не.Просто искам да кажа, че в голотата няма нищо лошо, грозно или перверзно,.Най-малкото логично погледнато, интимните ти части не са по-различни от глезена например и са част от тялото ти.Просто е абсурдно да се дължим така, сякаш поровите ни органи не са части от телата ни.Добре, приемам, аз съм възпитан така, ти съвсем различно.Хубаво, разни хора, разни идеали.Проблема според мен, е че повечето хора си мислят че на нудистките плажове стават някакви оргии , и че като цяло нудистите са извратени,всичко това обаче, повярвай ми не е така.Просто се бъркат понятията нудизъм е ексхибиционизъм, какво означава баща да показва интимните си части пред 18 годишната си дъщеря?Смятам, че със същата сила за теб, би важал и въпроса, защо 25 годишен брат трябва да показва интимните си части пред сестра си?Сама че, ще добавя малкото уточнение, да си нудист не означава да показваш половите си органи, а да се приемаш такъв,какъвто си, без да се срамуваш от собственото си тяло.Просто ние не ходим така на плаж с цел, извини ме за израза, да си мааме пишките!Приемаме, че в голотата е нещо нормално, затова с жена ми смятаме да възпитаме децата си(като пораснат) по същия начин(уточнявам допреди да се запознаем с нея, тя не беше нудистска).Съжалявам, че в България има толкова много хора с виждания от преди 60 години.

П.П. Моля те, не се обиждай, но слагай запетайки като пишеш, защото трябваше 5 пъти да ти прочета постинга докато го разбера.




Тема Защо смяташ, че не е прието?нови [re: bejb]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано22.02.05 22:15



Препаските ги слагат за да се предпазват от нараняване, а не за да се прикриват.
Според мен проблема е в нашето възприятие и мисли, отколкото във възприятието и мислите на децата ни. Те въобще не мислят това, което си мислиш ти.
Помисли си как би се почувствувала, ако се движиш облечена слред голи и всички тегледат като изкопаемо? Ами ти ще бъдеш УНИКАТ. Или обратното - ти си гола, а останалите облечени. Като нищо ще те приберат в лудницата.

Всичко е въпрос на гледна точка и на отлика от общоприетото.

Лично аз, когато се движа в такова общество изобщо не забелязвам частите, които ви вълнуват. Те не са нищо по-различно от която и да е друга част на тялото. Това е състояние на духа, а не състояние на физиката. По същия начин и децата ми. С положителност ще се впечатлят ако някой си закрие "дупето" и моментално ще привлече вниманието им. Точно с това "Защо си го закрива? Да не е нещо дефектно?" и т.н.

Мен по-скоро ме притесняват други неща, отколкото нудистите на плажа.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано23.02.05 02:31



Ти го каза: защото си възпитана в прикриване на голотата.

Няма лошо.

Аз също не съм виждала баща си гол. Но майка ми винаги си е била нудистка пред нас. Аз също съм нудистка (в къщи), къпала съм се във ваната със (тогава) 7-годишния ми брат, при това бях бременна. Откак той стана на 11 сам взе да се прикрива, но никой не го насилва. Всичко е въпрос на вътрешна нагласа. Аз мисля, че той го прави, защото баща му го прави.

Иначе, общо погледнато, децата, които са свикнали да гледат голи хора, не се фиксират върху интимните части. Те до такава степен са свикнали с гледката, че не им правят впечатление детайлите. На мен нудизмът ми е помогнал. Ако не друго, то най-малкото за нормално възприемане на собственото тяло. Не бих се смутила, ако видя баща си гол. Не би могъл да ми покаже нещо, което вече не съм виждала.

По принцип, човек все някога в живота си ще види половите органи и на другия пол. Дали ще е като дете, тинейджър или голям, няма никакво значение. Не е ли по-добре от дете да е наясно с анатомията, за да се избегнат спекулации и развинтена детска фантазия, която понякога може да доведе до травми?



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано23.02.05 09:15



Аз също съм консерва

Ако прочетеш внимателно Библията в частта за историята на Адам и Ева ще видиш, че първата работа след отхапване на ябълката на познанието е била да прикрият голотата си.

Т.е. след вливане разума в човека първото му различие от животното е било да прикрие именно голотата си.

Голото тяло за мен е нещо дълбоко интимно и лично.
Аз не харесвам, когато някой се съблича пред мен (сестра ми също и даже се сещам как когато беше бебе малката ми се скара, че се преобличам пред нея. Тя още си спомняла как баба ми си показала увисналите цици и още гледката й е запечатана в съзнанието).
Нудизмът може и да е някакъв вид връщане към природата, но нека наблегнем преди това на други по-важни неща, които ни свързват с природата

Не го приемам и това си е



Тема Интересна лятна теманови [re: bejb]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано23.02.05 12:22



Обаче съм пълна консерва, като други писали. Истината е, че изобщо не съм и се замислял по въпроса, консерватизмът ми идва отвътре. Вероятно усещам, че бих обидил наследството. вари ме, печи ме - тва е положението.

Иначе обичам да ходя на нудистки плаж, но досега не съм ходил с децата. На нуди ходихме с жена ми, тогава още съпруга само в проект; после обаче тя взе нещо да се притеснява (след ражданията) и престанахме. Може и да не се случи, понеже вече си падам по рахатлъка и хотелите с повече звезди. Ако хипотетично отида с децата, аз ще стоя по бански.



Тема Re: добре, денови [re: bejb]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано23.02.05 14:27



А как ли гледа един баща нудист 16 (примерно) годишната си дъщеря (също нудистка)? Той освен баща все пак е и мъж.... А как гледа 16 годишното момче голата си майка?!?....

то аз открай време съм привърженик на тезата, че мъжете мислят предимно с една друга глава, ама чак пък толкова... надявам се не мислиш, че след време мъжът ти би се нахвърлил на щерката само защото я е видял гола



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 15:40



Много по-притеснително ми е, когато сме били с момчетата ми на обикновен плаж сред жени по монокини, особено ако е претъпкан, отколкото на нудистки. Не сме нудисти, но намирам това за естествено, а другото - малко извратено. Важното е да има повече пространство



Тема Re: Защо смяташ, че не е прието?нови [re: Dino]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 16:20



До колкото знам препаските не се слагат само за предпазване от нараняване. В не знам кое си племе (гледах по тв) след като момчето стане на определена възраст (пуберитета) официално му се слага такава препаска. Дори и като символ на възмажаване може би.

Пък за другото - явно наистина съм голяма задръстенячка.
Наистина не се притеснявам от голотата, но убий ме не мога да възприема мъжа ми да се разхожда гол пред Моника.


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Virgo]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 16:21



Мисля, че в библейската история прикриването на голотата се тълкува като придобиване на срам и вина.

Какви други по-важни неща, които ни свързват с природата?

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: добре, денови [re: kpokoжaбъл]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 16:29



Мдам. Да мислиш, че мъжът постоянно мисли за секс бая опростява мъжкото съзнание. Понякога си мисля, че медиите толкова са ни напълнили главите с истории за педофили и изнасилвачи, та сега ги виждаме зад всеки ъгъл.

Не мисля, че може да става дума за сексуални помисли между членове на семейството. Да, има такива случаи, но те не са резултат от разхождане голи един пред друг, а на развита патология, която ще се прояви и без щерката и бащата да ходят на нудистки плаж.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: добре, денови [re: kpokoжaбъл]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 16:31



не не казвам такова нещо:)


Но е вярно, че има и такива случаи. Не само с бащи и дъщери, но и братя насилващи собствените си по-малки сестри. Но пределно ми е ясно, че причините за това са други. Голотата може би е само провокатор. Разбира се не за всеки, а само за този, който и без това е склонен на такива действия.

На фона на извратеното ни общество пълно с педофили изнасилващи дори 2 годишни момиченца..... Това последното моля да не се свързва с темата за нудизма, че току виж някой се объркал и сте ме разпънали на кръст :)


Monika 11.12.2001


Тема Re: добре, денови [re: bejb]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 16:43



Не голотата, а разголването е провокатор. И не само за педофили, а и за всички наглед нормално изглеждащи насилници. А насилието се поражда от агресията и ненаказуемостта в обществото, а може би най-вече от неовладяния стрес.



Тема как така чак като порастнатнови [re: Go6k@]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 16:45



децата ви..? Колко трябва да порстнат? Не би ли трябвало да свикнат с голотата още от бебета?

И още нещо. Казваш, че нудистите, просто приемат телата си без да се срамуват от голотата, нали така? Е, добре за мен важи същото, каква е разликата тогава след като аз не съм нудистка?


редактирам, за да допълня, че изобщо не съм мислила, както казваш, че на нудистките плажове стават оргии или нещо подобно.

Monika 11.12.2001

Редактирано от bejb на 23.02.05 16:56.



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: oтвopeнa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 17:04



аа, моля, моля, майки и дъщери не се брои:)))
И ние с майка ми по тая логика сме нудистки, но не е същото като да сме нудисти с баща ми:)

разбира се, че половите органи не трябва да са табу, но децата и без това сравнително често виждат половите органи на връстниците си. Особено пък ако в семейството има разнополови деца. Но това е различно.


Monika 11.12.2001


Тема Re: Интересна лятна теманови [re: влъxвa №2]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 17:10



и аз съм точно така. Нямам никакви притеснения, но що се отнася до мен самата. Мъжа ми гледа прекалено сексуално на голотата и по тая причина не би отишъл. Но да приемем хипотетично, че той би се съгласил в никаъв случай не бихме взели дъщеря ни. Тя мен ме вижда гола, но него не е и няма да види поне доколкото го познавам:)


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Жeни]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 17:29



в какъв смисъл пространство?

ако например две семейства с деца отидат заедно на нудистки плаж и там срещнат други свои приятели нудисти и се съберат, къде отива пространството ?:))) Пък и нали идеята на нудизма е, че никой не се притеснява от тялото си, за какво им е нужно разстояние тогава?

Аз пък, честно не виждам каква точно е екстрата от това да ходиш гол на плажа освен, че много по-лесно ще си напълниш Д-то с пясък. Ааа да, няма да имаш белези от банския ...:) Но според мен идеята на нудизма е не толкова във физическото заявяване "виж, аз не се притеснявам от голотата си", а по-скоро, това, че хората си мислят, че след като са се освободили от физическите си задръжки, това ще им помогне да се освободят и с психологически аспект....Или пък всичко се свежда до едните белези от бански?:)


Monika 11.12.2001


Тема Re: добре, денови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 17:34



Ама, моля, аз не съм казала, че мъжът мисли постоянно за секс.

само по веднъж на всеки 30 минути!:)


Monika 11.12.2001


Тема за глезените и интимните частинови [re: Go6k@]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 17:43



е, стига де!:) Наислина ли не влагаш нищо сексуално в половите органи? Вярно, че най-важния полов орган е мозъка, но все пак...все пак...

Хм...егати и първобитния човек излязох:)


Monika 11.12.2001


Тема Re: добре, денови [re: bejb]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 17:51



Е то и моят, но това не значи, че всяка една секунда са готови да правят секс. Мъж ми веднъж ми каза, и най-добрият мъж да намериш на тоя свят, все ще се заглежда и по други жени. Но мисля, че децата ни не спадат в тази категория. Просто едва ли мъж ти, ако види Моника гола, ще се възбуди. Моят баща след пубертета веднъж-дваж да не е чукал на вратата и да ме е сварвал полугола. Реакцията му е била да се притесни.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: добре, денови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 18:15



ееее...много изкривихме нещата. Не съм казвала такова нещо - че бащата може да поиска да прави секс с дъщеря си, като я вижда гола:).

Но може да я загледа някой път малко по-особено (без конкретни сексуални помисли), детето да усети нещо по-различно, да си помисли нещо, което няма да е съвсем вярно и да се травмира. Знам ли...нещо такова си мисля, че може и да е възможно.

И то не за моя мъж, а говорех по принцип.


Monika 11.12.2001


Тема нудизмътнови [re: bejb]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано23.02.05 19:20



С извинение, че се вмъквам в този диалог, но удоволствието не е заради бъдещи рокли с голям гръб, а заради вятъра, водата; общ кеф от тъй или иначе необлечената с бетон, гола природа. Като бонус (2 в 1) е неизречената приятност, че другите споделят това удоволствие.
Тук за пясък или хигиена е неуместно да се говори, доколкото критерият за чистота е самата природа. Срещу пясъка има шезлонги, хавлии, вода; срещу водата - слънце вместо съхнещи по тялото бански, а срещу слънцето - кремчета и тройно облекло (шапка, очила и джапанки)

ПП: Ех, размечтахме се по моренцето насред зима Пък и не само по моренцето... /да не се чете от деца! , става дума за неща между чичковци и лелички/

Редактирано от влъxвa №2 на 23.02.05 19:22.



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано23.02.05 19:36



Я да видя ся какво мисля по въпроса... Хмм, в момента не мога да мисля, просто ще попиша малко докато чакам картофките да се изпържат

Значи всичко опира да психиката на човека, до навиците и до това кое той РАЗБИРА за нормално. Тук не става въпрос за изкривена психика а за по-друго възпитание. Както например някой хора имат обноски на масата като ядат а други просто лапат и сърбат като абуригени - въпрос на възпитание и навик.
Самата голота сама по себе си не е нещо лошо нито пък е лошо да я покажеш на другите хора, но възпитанието е това което кара повечето от нас - хората да смятаме, че да се изтъпанчиш гол пред други хора е нещо мръсно, гнусно и извратено като цяло. В резултат на това ние изкривяваме своята природа както впрочем правим стотичци хиляди години - откакто сме слезнали от дърветат спорд чичко Дарвин(дали е бил нудист).
И в крайан сметка нудизма за мен е като да си казвам какво мисля директно и да не мога да скрия свойте мисли, все едно да си ги разголя - за мен това е недопустимо. Не бих желал всяка жена да знае какво си "мисля" за нея.
Всеки има право на свойте тайни, аз лично предпочитам моя си "пакет" да е на сигурно място - далеч от хорските погледи(да не го уручаса някой) и в безопасност... Кой знае кога ще се срещна с някоя малка и гладна акула...

Това е като цяло... А за темата за педофилиата дето отворихте... Ще ме прощават майките, но са малко синовете, които биха си помислили нещо за майките си и те са изначало чалнати или просто майките са им горещи "парчета"
Иначе за бащите не знам... Няма начин според мен да не му мине нещо през главата, но всеки нормален мъж ще изпъди тази мисъл на секундата и няма да се отрази по никакъв начин.
Вече ако копелето си е извратено по начало ще направи каквото и да е дори да не е нудист.

Извода е, че всички проблеми си съществуват и много рядко съществуват спотаени някъде та да им е нужна стимулация да излезнат на бял свят. Ако един баща е извратен то той ще посегне на дъщеря си дори да не я е виждал и по бельо.

П.П. Айдеее, картофките са готови

Love is such a beautiful thing.
You make my world a summer day.
Are you just a dream to fade away?


Тема Re: как така чак като порастнатнови [re: bejb]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 19:59



Ami sega sa na 5 meseca i njama da razberat ni6to,puk i za tazi vazrast golotata e normalna



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: The Fallen Angel]  
Авторmill (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:00



А не сте ли чували за Едиповия комплекс?
Моята свекърва беше влюбена в мъжът ми. Когато родих големият ни син, тя постоянно ми повтаряше, че тя не вярвала, че синът й ще се ожени и си е мислела, че цял живот ще си живее с тях. Мисля, че в нея имаше някаква неосъзната ревност. Освен това когато се къпеше не затваряше добре вратата на банята и се виждаше. Да уточня, че сме живяли 5 год. при родителите му.

Аз не мисля, че е добре човек да показва голотата си на децата, особено, ако са по-големи.



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: mill]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано23.02.05 20:33



Да му го т**а на Едип
Всеки един човек ревнува! Особено що се отнася за вещи и хора, които цял живот са били "негови" или до него. Това е най-изразено при родителите и децата. Нали ся с новата ми приятелка се виждаме всеки ден и сме кажи речи нон-стоп заедно и наще почват да се нервират вече: "Кога ще се прибираш?", "Няма ли да се спреш на едно място поне за малко" и постоянно нервничене, не е толкова явно колкото ти го казвам, но го усещам. За тях това е промяна, свикнали са за да съм до тях и да им обръщам малко или повече внимание а сега изведнъж се появява някакво момиче за което мисля нон-стоп и те ревнуват... Но пък чак Едип
Логично е и като се оженя да си кажат, че не са го вярвали... То щото и аз не го вярвам де
Ти им отнемаш сина(ако е единствено дете сигурно е още по-изразено) и е логично да има ревност. Сигурно ще го изживееш когато детето ти порастне... Всъщност има майки тук и те може би биха казали най-точно дали това е така, не аз.

П.П. И чак пък влюбена... И в крайна сметка за теб е важно съпруга ти да не е влюбен в нея а в теб

Love is such a beautiful thing.
You make my world a summer day.
Are you just a dream to fade away?


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор DarkCat (само усмивка)
Публикувано23.02.05 20:46



доста сте изписали по темата.....

и аз някак си имам едно такова кофти усещане....



Тема нещо като обобщениенови [re: bejb]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 20:49



Значи ако мога да обобщя, тук има хора говорещи разумно, като подчертавам те ве са нудисти, но има и такива, които говорят откровени глупости, като се започне от едиповия комплекс и се стигне до това, че децата не трябва да виждат голотата на възрастните, междудругото деца израснали в нудистки семейства изобщо не се фокусират върху половите органи, те. те не им правят никакво впечатление. .Извинете ме, но обективно погледнато един син не се различава по нищо от баща си, както и дъщеря от майка си.Може би звучи вулгарно, но единствената разлика е в някой и друг косъм, ако не сте фенове на обезксомяването разбира се.Аз лично, пък и брат ми и сестра ми сме отраснали,ако мога да кажа такаы на нудистки плажове и не забелязвам някой от нас да има каквито и да са психични отклонения(същото важи и за много мои приятели).
Четох, че някой беше писал и за едипов комплекс, и за педофилия – толкова ли не разбирате, че ако някой има подобни “проблеми”, то той си ги има и без да е нудист(ако някой си е извратен, то той си остава такъв, ако ще да ходи със скафандър, а твърденията, че нудизма допринася за това са пълна глупост.Естесвено не отричам правото на всеки да си има избор, съответно да бъде или да не бъде нудист, но нека да не говорим глупости един за друг.
Също така, мисля че Bejb питаше защо още от сега не възпитавам децата си на нудизъм, ами за тази възраст, на която(5 месеца) са голотата им е нещо напълно нормално.Възпитаването на нудизъм, ако изобщо може да се каже така, става на малко по-голяма възраст.
Просто целия проблем идва от това, че още от малки ви е насаждано,че голотата е нещо срамно, даже мръсно.Например никога няма да забравя баба ми, лека й пръст,която така и не можа да приеме факта че всички в семейството сме нудисти, как ми се караше като ходех гол из двора на село(а бях на 7 или 8).Толкова “срамните” ,за някои, полови органи са части от телата ни, също както ръцете или краката.По тази логика пръстите на краката са толкова ужасно срамни, УЖАС!!!
Накрая като заключение искам да кажа, нека всеки защитава тезата си, но нека не го прави с абсурдни и глупави доводи!



Тема Re: нудизмътнови [re: влъxвa №2]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 21:00



Много добре си го казал(или казала, незнам).Само да те питам, според някои в този форум ние трябва да сме сериозно увредени психически, ти имаш ли някакви проблеми?Много кофти се чувствам като виждам, че има толкова много хора с предрасъдъци.Е сега казах на жената бисерите за едиповият комплекс и т.н. и тя щеше да изпусне бебетата на земята от смях(при положение, че тя е нудистка от 5 години, ха сега ми хрумва, че тогава е била на 18, пък не помня баща ми, или брат ми да се давели в собствените си лиги).Да не говорим за "умнотиите" за хигиената и пространството



Тема Re: нещо като обобщениенови [re: Go6k@]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано23.02.05 21:02



ТенайИстелин, Mon.
Мноо право думаш
Ти се кефиш да ти е гол задника а аз се кефя между задника ми и твърдите предмети да има нещо мекичко. Въпрос на вкус и личен избор

П.П. А ти си мноо коравосърдечен, Mon... Как мое така да тормозиш баба си?
Лош, Лош!

Love is such a beautiful thing.
You make my world a summer day.
Are you just a dream to fade away?


Тема Re: добре, денови [re: bejb]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 21:35



Не се притеснявай, ако имаш доверие на детето и мъжа си, нищо лошо няма да ви се случи. Въпросът е да се чувствате удобно, нали? Действай както мислиш, че е най-добре.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: нещо като обобщениенови [re: Go6k@]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 21:40



Мисля, че е време за смешни случки от нудистки плажове.

Отиваме с майка ми. Седим си, печем се. Аз имам слухова недостатъчност, та майка ми е свикнала все три октави по-високо от нормалното да говори. Аз чета книга, майка ми блее и по едно време казва (по-скоро кресва) "Яна-а-а, виж го тоя няма топки!" Дори и не погледнах, така ме хвана срам. Сигурна съм, че човекът я чу, а тя и с пръст сочеше...

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано24.02.05 13:14



Ти чела ли си внимателно Библията? А знаеш ли, че змия на староеврейски и познание се пишат със символите "нхш"?

Извинявам се, но нудизмът не е типичен пример за връщане към природата. Пък ти ако го разбираш така нищо не ти пречи да си развяваш да не казвам кое където си искаш

Честно казано не бих завела дъщеря си на подобно място, а още по-малко да й посочвам нечии топки. Просто мен би ми било неудобно. Вместо това бих предпочела да й покажа много по-интересни неща



Тема Re: според меннови [re: bejb]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано24.02.05 13:53



човек не трябва да е прекален "моралист". Не ме разбирай криво просто смятам, че децата биха възприели най-безпроблемно голотата на родителите си. Ако видят майка си и баща си без дрехи и ако свикнат с "подробностите" от физиологията на противоположния пол надали като пораснат ще проявяват нездрав интерес към темата.
Лично аз в къщи не прикривам голотата си от синовете си / е това не значи че нарочно я демонстрирам - но примерно не се притеснявам ако някой от тях е при мен като се преобличам или пък надникне в банята докато съм под душа/.
Също така ако бяха момичета надали бих карала съпруга си да се крие от тях.
Неизбежно е децата да установят различното устройство на половете и според мен е най-безобидно това да стане у дома и ненатрапчиво, а не да гледат на това като на тема табу и съответно това да възбужда излишно любопитството им.



Тема Re: как така чак като порастнатнови [re: Go6k@]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано24.02.05 14:59



а какви са децата ти, момичета или момчета?


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:49



Важното е да има пространство (поне според мен) на обикновения плаж, където повечето ходят заради снобизма си и ексхибиционистическите си наклонности "вижте ме".



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:58



Необходимостта от пространство я усещам на обикновен плаж, където на всяка крачка има суета, ексхибиционистически наклонности и спекулативното показване/подчертаване на едни физически части и криене на други. Просто възприемам плажа като почивка, а не като свалка или нещо друго...



Тема Re: как така чак като порастнатнови [re: bejb]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано24.02.05 15:59



Raznojai4ni bliznaci - mom4e i momi4e.



Тема Re: нудизмътнови [re: Go6k@]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано24.02.05 18:57



Не съм регистриран в диспансера, ако това е някакъв критерий. Не знам какво сте си говорили за едиповия комплекс - аз казах това, което чувствам. Надявам се жена ти няма да пробва да ме променя на 40+ години? Всъщност, що не - нека пробва.



Тема Re: Защо смяташ, че не е прието?нови [re: bejb]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано24.02.05 23:06



Може да си права за племената. Не зная. Нещо напоследък не ми остава време за телевизия, ама никак не ми остава. Но пък от друга страна ако това е признак на мъжественост, вероятно не е признак на прикритост. По-скоро на традиции, които не са съвсем разбираеми за нас или най-малкото са доста по-различни.

Колкото до мъжа ти и Моника. По-скоро ти не го приемаш, а не Моника. Разбираш ли, ако тя го вижда в гол вид, няма да й прави впичатление. Е може би вече ще й направи, защото е пораснала и не го е виждала, но ако го беше виждала - нямаше.

Моите синове много се впечатлиха преди години, като видяха баба си по сутиен. Просто не бяха я виждали никога толкова гола. А аз като си се разхождам или като ги къпех в банята, ама никакво внимание не ми обръщаха. Просто навик! И нищо по-различно от предния път. Сега като влизат в пуберитета, не знам как ще се държат, но по всяка вероятност ще почнат да си обуват бански костюми и да се крият от другия пол. Че дори може и от своя си пол да се крият. И така докато не излязат от великата възраст. После пак на нудиския плаж, но вече с момиченцата, а не с майка си и баща си.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано24.02.05 23:12



Ха, ха, ....
Абе лично аз много мразя да ми е мокро на д....-то. Ако погледнеш от тази гледна точка, може част от нудистите да се събличат и заради това.

От друга страна, като ми кажат в магазина 30,00 лв. за бански костюм и то от най-непретенциозните, направо ми се идва да се съблека още там. За тези пари - ехееее, колко неща могат да се измислят. А то да си ги сложа на задника за да ми мокрят!

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Не е реднонови [re: Go6k@]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 20:39



От възпитателна гледна точка не е редно детето да открие голото тяло на срещуположния пол от това на родителите си.Когато малкото момченце или момиченце виждат голото тало на родителите си това впоследствие може да създаде предпоставки за проблеми емоционални или психически.За себе си казвам че никога не бих се съблякла гола пред сина си,както и баща ми не се е събличал пред мен.Мисля че това което нудистите пишат е много ама много спорно че нямало нищо в това гола дъщеря и баща да се къпят заедно.



Тема Re: Не е реднонови [re: Дecи]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано25.02.05 21:48



Ei,4akai sega!Nikoi ne govori za kapane zaedno i tn!Govorja za nudizam na plaja.Ne mi se obijdai,oba4e ne6to dovodite ti sa absolutno neobosnovani.Puk ne mislja,4e njakoi bi mogal da me razubedi da ne buda nudist,za6toto vidite li, 6te navredja na deteto si!Be da ti kaja,ne6to ne vijdam az da imam njakakvi emocionalni ili psihi4eski problemi,puk sam otrasnal v semeistvo na nudisti(mejdudrugoto ne se vodja i na ot4et v Belia dom na 4ti kilometar:)).A otnosno vazpitatelnata gledna to4ka,sagalsi se, 4e ima dosta po-nevazpitatelni reklami po TV naprimer(zanimavam se s reklama i go zajavjavam savsem otgovorno), da ne govorim za filmi ili komputerni igri,nali taka.Sa6to taka ne moga da razbera,koe ne e vazpitatelno,6toto ne moga da se setja?I sa6to taka mnogo 6te se radvam ako pone obosnove6 mnnieto si.



Тема Re: Не е реднонови [re: Go6k@]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано26.02.05 00:44



четох,четох и сега се чудя защо има още облечени хора по плажовете брей големи либертета сте всички,аз определено съм си консерва в този аспект,защото просто не мога да разбера смисъла на нудизма за мен е излишна показност и парадиране някакво



Тема Re: Не е реднонови [re: Дecи]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано26.02.05 07:04



И от къде черпиш информация?

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: Не е реднонови [re: Go6k@]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано26.02.05 07:06



Стига бе, аз до 10 годишна съм се къпала с баща си, нищо ми няма. Голотата по себе си не травматизира.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: Не е реднонови [re: bimba]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 12:14



Ami i az se pitam za6to ima oble4eni hora po plajovete,no ti sama si otgovarja6 - za6toto ste konservi.Njamam za cel da te boijdam,no tova za paradiraneto e,kakto obi4am da kazvam, otkrovena glupost!Hubavo,ne razbira6 nudizma,dobre,no pri polojenie,4e e taka za6to izkazva6 mnenie(za paradiraneto govorja)?Az kato ne razbiram ne6to ne go opredeljam kakvo e vsas6tnost.Ne se sardi,no tova e tipi4na 4erta za pove4eto pensioneri,kato ne razbirat ne6to i vednaga go opredeljat za gre6no,nemoralno ili glupavo.Ne ti 4eta lekcia otnosno teb,a prosto ti kazvam 4e e tqpo da se darji6 po podoben na4in.



Тема Нонови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор влъxвa №1 (1 от 3-мата)
Публикувано26.02.05 12:19



Но преживяването, виждам, се помни за цял живот?



Тема Затова пъкнови [re: Go6k@]  
Автор влъxвa №3 (1 от 3-мата)
Публикувано26.02.05 12:55



малкото дете със сигурност разбира теорията и практиката на нудизма? Ега ти и избора му оставяш...

ПП: Консерватизмът винаги изхожда от здравия смисъл. Да си комунист на млади години означава, че имаш сърце. Да не си консерватор в зряла възраст означава, че нямаш акъл (това е цитат по памет, Чърчил)
Предполага се, че щом си родител, вече си в зряла възраст...
===

Темата за здравия смисъл (common sense) пък видимо ще ти бъде сложна, да не я зачеваме тук.
Темата за комунизма - още по-сложна. Защо нудистите са комуна, т.е. комунисти? Не виждам никакъв общ език между консерватор и комунист, прочее. Затова няма начин да се разберем.

Освен ако не потърсим нещо общо, например Бог. Слава Богу, оставил е място под слънцето и за консерваторите, и за комунистите (нудистите).

Редактирано от влъxвa №3 на 26.02.05 13:11.



Тема Re: Затова пъкнови [re: влъxвa №3]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 14:26



Izbora g oostavjam da napravi samo,kakto i men na6ite me ostaviha da re6a iskam li da sam nudist ili ne.
Tova za Churchill(ne sam siguren v pravopisa) ne znam za kakvo go kazva6,no kato i da e!
Sa6to taka,ne znam kakvo ob6to imat komunisti i nudisti,parvo nudistite ne sa komuna(sorry,no ni vazpriema6 kato sekta), vtoro za men komunistite sa nai-protivnoto ne6to na sveta,nai-malkoto za6toto djado mi e lejal s godini po zatvori i lageri(taka,4e govori6 za vaje v ka6tata na obesenia).Treto sa6to ne moga da si objasnja za6to sa tezi obidi otnosno, intelekta mi i tova koja tema bi mi bila slojna,neka da ne se pravja na psiholog,no obiknoveno 4ovek obijda kogato ne moje da dokaje tezata si(ti pravi6 sa6toto).Njama da kazvam,4e ponjatiata ti sa obarkani kato za svetovno,za6toto vseki pro4el postinga ti bi go vidjal.
I kato zaklu4nie 6te kaja,4e ne se i staraja da imam ob6t ezik s hora,koito zapalvat vremeto s pisane na gluposti.Nali znae6,4e spor bi mogal da ima samo,kogato i ot 2te strani ima razum i obektivnost(ot tvoja strana tezi ne6ta lipsvat),ina4e taka nare4enia spor se prevra6ta v bra6tolevene.Taka 4e, spazvaiki teoriata, 4e po-umnia otstapva, smjatam da napravja tova,a imenno da otsapja.


P.S.A, za teb se predpolaga,4e 6tom citira6 madrosti bi trjabvalo pone da ima6 malko akal v glavata,e, za jalost e vsi4ko e takova kakvoto izglejda.



Тема Re: Затова пъкнови [re: влъxвa №3]  
АвторGo6ka (Нерегистриран)
Публикувано26.02.05 14:29



Sa6to taka ne sam 4uval lozunga na nudistite da e "Svoboda, ravenstvo, bratsvo!".A ti?6toto ako sme komunisti,to bi trjabvalo ne6to takova da ni lozunga i da si pravim sabrania na Buzludja moje bi!Kvo 6te kaje kompetentnoto ti mnenie po vaprosa?



Тема Re: как така чак като порастнатнови [re: Go6k@]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.02.05 15:38



Късметлия!
А от каква възраст мислиш, че е нормално да започнете да ги възпитавате в нудизъм (нали така се изрази?) В смисъл не е ли нудизмът просто начин на живот, и щом децата живеят с вас те се научават да живеят като вас. В какъв смисъл трябва специална възраст за да започнат да се възпитават. Например аз мисля, че за моята дъщеря (3г) вече е късно да възприеме нудизма без да се впечатли особено...В тоя смисъл не разбирам защо според теб трябва детето да достигне определена възраст..?


Monika 11.12.2001


Тема Re: Нонови [re: влъxвa №1]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано26.02.05 19:16



Да, всяка вечер го сънувам.



Ти да помниш, че примерно си вечеряла всяка вечер със семейството си? Че в неделя сте ходили на разходка в Южния парк?

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Virgo]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано26.02.05 19:24



Едно е да четеш, друго да интерпретираш. А и не виждам защо трябва да се водим по Библията. В Библията също за казва, че не трябва да ядем морски животни, но не виждам някой да го вади като аргумент срещу морските ресторанти примерно. Казва се и че жена в цикъл е нечиста, трябва да се изолира...

Аз те попитах какви по-подходящи методи за връщане към природата имаш предвид, но ти избра да ми обясниш, че не съм права, и да се издигнеш над мен и майка ми. Ми хубаво. Лек ти ден.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: Затова пъкнови [re: влъxвa №3]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано26.02.05 19:32



А дали малкото дете разбира процеса на осиновяване? Дали разбира вредата от телевизора? Дали разбира ваксинациите? Дали разбира нуждата от детска градина? Но тези решения ги взимаме свободно вместо децата.

Мисля, че когато детето ти започне да се изразява свободно, каже ли не, едва ли насила ще го влачиш не само на нудистки плаж, но където и да е другаде.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано27.02.05 12:49



Незнам дали си чела Библията, че цитираш тези работа за жената и рибата (доколкото си спомням имаше епизод с три риби, с които е нахранен народа), но както и да е.
Незнам защо си мислиш, че искам да се извисявам над някого. Просто си казах мнението, което е доста различно от твоето....

Лек ден и на теб



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Virgo]  
Автор янa_янa (член с аkъл)
Публикувано27.02.05 15:38



Leviticus 15:19
Leviticus 11:10

Мисля, че ти трябва да прочетеш Библията по-внимателно.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: янa_янa]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано28.02.05 08:37





от къде се тръгна къде се стигна....



Тема Re: Затова пъкнови [re: влъxвa №3]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано28.02.05 08:45



Интересно защо само децата на нудисти така ревностно защитават нудизма.

И защо пък като е толкова нормално ВВС излъчва кадрите именно с "no comment"?



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор smradowranka (непознат)
Публикувано28.02.05 10:06



Нудизмът възпитава детето да гледа на тялото си като на нещо естествено и да не се срамува от малките си недостатъци..а това го вижда от примера, който получава от родителите си.....Ако един баща е нещо малко извратен, то тогава ще си пада по дъщеря си и без тя да е гола....Защо сексуалното желание се свързва с голото тяло, вярно е че секса се практикува предимно съблечен, но сексуалното желание е породено от комплексни неща......ти възбуждаш ли се, например, просто от вида на една пишка, без зад нея да стои мъжа на твоите желания?
Разбира се, ако едно момче никога не е виждало цици и си ги е представяло и мечтало да види, при вида на голата си майка ще се възбуди....Но ако е живяло сред нудисти и е свикнало с вида на женските гърди като нещо естествено, едва ли....
Точно от такива греховни желания предпазва нудизма.....



Тема Re: Не е реднонови [re: Дecи]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано28.02.05 10:45



Когато малкото момченце или момиченце виждат голото тало на родителите си това впоследствие може да създаде предпоставки за проблеми емоционални или психически

какви проблеми? е кажете си най-накрая. стига недомлъвки



Тема Re: Нонови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано28.02.05 10:47



а за тортата гараш и на своите деца разказвам ама това е защото майка ми затри рецептата...



Тема Re: Затова пъкнови [re: Go6k@]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано28.02.05 11:41



Малко хумор не вреди, не приемай толкова сериозно написаното



Тема Re: Нонови [re: hot pocket in the 4O]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано28.02.05 11:43



Да да говорим за врлъхва в мъжки род Закачам се бе! - и както във всяка закачка, има доза истина. Т.е. няма неща, които да не влияят по някакъв начин на психиката ни (и обратно, от психиката - към нещата).



Тема Re: Затова пъкнови [re: Virgo]  
Автор янa_янa (член с аkъл)
Публикувано28.02.05 17:30



Защото всички други обичат да си дават мнението наподготвени?

В интерес на истината, аз не съм дете на нудисти. С майка ми сме ходили два пъти на нудистки плаж. Баща ми май една вечер успя да се окъпе гол в морето. Дете съм на хора, които не ги е срам от голотата им. Което не значи, че се показват голи на всекиго. Как пък го докарахме, че да трябва да доказваме нормалността си на всички консервативни тук?

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: smradowranka]  
Автор янa_янa (член с аkъл)
Публикувано28.02.05 17:34



Мисля си също, че е полезно да виждаш други голи жени и недостатъците на тялото им. Аз докато не отидох с баба ми на женски кални бани си мислех, че съм родена с лошо тяло. И там видях, че повечето жени имат някакви недостатъци по телата си и това също може да бъде красиво.

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.


Тема децанови [re: bejb]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано21.01.21 04:27





УВОД

ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС. ОСОБАЯ ПАПКА

подпис:
ПОВТОРЯЮ – ПОВТАРЯМ И ОБЯСНЯВАМ:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
ВСИЧКО Е ЛИЧНО.




ЧЕТЕТЕ ТЕМАТА И ПОПИВАЙТЕ КОЛКО НАВИТИ ИМА ДА ВИ ОПРАВЯТ.
АЗ СЪМ САМО ЕДИН ПРЕВОДАЧ НА КРАДЕНА И РАЗПРОДАВАНА ОТ ВАС КЛАСИФИЦИРАНА ИНФОРМАЦИЯ И ДЪРЖАВНИ ТАЙНИ НА ДОСТА ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДЪРЖАВИ.
СИГНАЛ ЗА ЯДРЕН ТЕРОРИЗЪМ Е ПОДАДЕН ОТ МЕН НА ИНТЕРПОЛ ОЩЕ ПРЕЗ 2012 ГОДИНА и си въобразяват 4е безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата ПАН-е-в-РИТМ-и-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
/]
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. ПШЛИ ВСЕ В БАНЮ! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи pseudo-морални ценности.
У ЛЕВО!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо.oooo ooooooooooo.. и т.н.


Тема Re: как се прави ПАНкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор TITANIK77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за КОСОВО инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката ИДИЛ-ична.
Честито!

[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




УВОД
ЙОЗЕФ ГЕББЕЛЬС. ОСОБАЯ ПАПКА

подпис:
ПОВТОРЯЮ – ПОВТАРЯМ И ОБЯСНЯВАМ:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
ВСИЧКО Е ЛИЧНО.




ЧЕТЕТЕ ТЕМАТА И ПОПИВАЙТЕ КОЛКО НАВИТИ ИМА ДА ВИ ОПРАВЯТ.
АЗ СЪМ САМО ЕДИН ПРЕВОДАЧ НА КРАДЕНА И РАЗПРОДАВАНА ОТ ВАС КЛАСИФИЦИРАНА ИНФОРМАЦИЯ И ДЪРЖАВНИ ТАЙНИ НА ДОСТА ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДЪРЖАВИ.
СИГНАЛ ЗА ЯДРЕН ТЕРОРИЗЪМ Е ПОДАДЕН ОТ МЕН НА ИНТЕРПОЛ ОЩЕ ПРЕЗ 2012 ГОДИНА и си въобразяват
4е, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.

Сволочите те. Пшли все в баню! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи морални ценности.
У лево!
/]
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.


Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за Косово инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте написах видеата.
МАСЛИНКИ БЪРЗО ИЛИ ХАПОВЕ.. not for me.
Allah is very angry.
Той ме опази да не полудея когато гледах Червената линия - филма за Сирия.
Споделям много лично преживяване.

Видеотеката ИДИЛи4на.


Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.
Забавлявам се с тъпотата на доста слабоумни псевдомасони.
Минали сте покрай масоните...
Точка.
Танцувайте си вашата пан-е-в-ритм-я, не ми пречите.


Тъпунгерите от Фейсбук са си тъпунгери.
Сволочите те. ПШЛИ ВСЕ В БАНЮ! Просто далеч от мен, писна ми да въртя същата плоча. Размечтали ми се те глобално да станат суперагенти... Така се ставна то с черни очила и с походка на Нео. Спретнаха ми идиотите такъв живот, че дори прототипът на агент 007 би се гръмнал. Чш, алоу... Агентите ги разпознавам от километри. Убийците също. Стига сте тормозили криминалните. Те ме харесват. Те са по-свестни от ваc с вашите тъпи pseudo-морални ценности.
У ЛЕВО!
Имате си работа с профайлър, за какъвто мечтае всяко разузнаване. Работил цял живот за оцеляването си, личното.
Като преводач фрийлансър. Сори нещастници.
Сега ще имам правото да пиша в блога си каквото пожелая.
Никой не ми е подарил тази свобода.
Марш от пътя ми, говедари прозди. Сатанисти и сектанти, фашаги.

клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо.oooo ooooooooooo.. и т.н.


Тема Re: как се прави ПАНкейк? [re: ooooooo]

Автор titanik77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:37







Тема Re: как се прави Панкейк? [re: ooooooo]

Автор TITANIK77 (*)

Публикувано 22.12.14 11:38



много грешиш, направо нагло

сега за вас ох и АХъ.






Това отворено писмо го пазехте като доказателство за лудост може би?
Албания сокаците видях как ваят с нож конете и плюскат конско месо с кров.
Това ви е за КОСОВО инфо.
Да понаучите за съседите си колко са мили.

Red border video is nothing.
Бързичко изтрихте ведеата.

*гот ми е*
Видеотеката ИДИЛ-ична.
Честито!
[rl] https://www.facebook.com/photo/?fbid=258483529034895&set=pob.100046197481808[/url]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.