Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:01 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Go6k@]  
Автор ivka1O (Mama na Bobi)
Публикувано22.02.05 18:24



Тук не говорим за къси патналони а за интимни части.Това са две различни неща.Ми всеки си има мнение.Според мен е нередно и не мога и не искам да си променям мисленето.Аз лично се срамувам от това едни баща на 45-50години например да си показва интимните части пред 18годишната си дъщеря ми малко сбъркано.И аз нямам нищо против нудизма ама нещо не ми се връзва семейно.И как аджеба аз ще се ококоря след години гола пред сина си ми няма да стане.Сега че това ти така си израснал с тия убеждения добре това го разбирам така са те възпитали и така приемаш нещата само че аз съм възпитавана по друг начин и не мога да го възприема.Хора всякакви



Тема za Ivka10нови [re: ivka1O]  
АвторGo6k@ (Нерегистриран)
Публикувано22.02.05 20:34



Нямах предвид тук говори ли се за панталони или не.Просто искам да кажа, че в голотата няма нищо лошо, грозно или перверзно,.Най-малкото логично погледнато, интимните ти части не са по-различни от глезена например и са част от тялото ти.Просто е абсурдно да се дължим така, сякаш поровите ни органи не са части от телата ни.Добре, приемам, аз съм възпитан така, ти съвсем различно.Хубаво, разни хора, разни идеали.Проблема според мен, е че повечето хора си мислят че на нудистките плажове стават някакви оргии , и че като цяло нудистите са извратени,всичко това обаче, повярвай ми не е така.Просто се бъркат понятията нудизъм е ексхибиционизъм, какво означава баща да показва интимните си части пред 18 годишната си дъщеря?Смятам, че със същата сила за теб, би важал и въпроса, защо 25 годишен брат трябва да показва интимните си части пред сестра си?Сама че, ще добавя малкото уточнение, да си нудист не означава да показваш половите си органи, а да се приемаш такъв,какъвто си, без да се срамуваш от собственото си тяло.Просто ние не ходим така на плаж с цел, извини ме за израза, да си мааме пишките!Приемаме, че в голотата е нещо нормално, затова с жена ми смятаме да възпитаме децата си(като пораснат) по същия начин(уточнявам допреди да се запознаем с нея, тя не беше нудистска).Съжалявам, че в България има толкова много хора с виждания от преди 60 години.

П.П. Моля те, не се обиждай, но слагай запетайки като пишеш, защото трябваше 5 пъти да ти прочета постинга докато го разбера.




Тема Защо смяташ, че не е прието?нови [re: bejb]  
Автор Dino (притеснителна)
Публикувано22.02.05 22:15



Препаските ги слагат за да се предпазват от нараняване, а не за да се прикриват.
Според мен проблема е в нашето възприятие и мисли, отколкото във възприятието и мислите на децата ни. Те въобще не мислят това, което си мислиш ти.
Помисли си как би се почувствувала, ако се движиш облечена слред голи и всички тегледат като изкопаемо? Ами ти ще бъдеш УНИКАТ. Или обратното - ти си гола, а останалите облечени. Като нищо ще те приберат в лудницата.

Всичко е въпрос на гледна точка и на отлика от общоприетото.

Лично аз, когато се движа в такова общество изобщо не забелязвам частите, които ви вълнуват. Те не са нищо по-различно от която и да е друга част на тялото. Това е състояние на духа, а не състояние на физиката. По същия начин и децата ми. С положителност ще се впечатлят ако някой си закрие "дупето" и моментално ще привлече вниманието им. Точно с това "Защо си го закрива? Да не е нещо дефектно?" и т.н.

Мен по-скоро ме притесняват други неща, отколкото нудистите на плажа.

Живота е хубав, въпреки гадните му номера!!!!


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано23.02.05 02:31



Ти го каза: защото си възпитана в прикриване на голотата.

Няма лошо.

Аз също не съм виждала баща си гол. Но майка ми винаги си е била нудистка пред нас. Аз също съм нудистка (в къщи), къпала съм се във ваната със (тогава) 7-годишния ми брат, при това бях бременна. Откак той стана на 11 сам взе да се прикрива, но никой не го насилва. Всичко е въпрос на вътрешна нагласа. Аз мисля, че той го прави, защото баща му го прави.

Иначе, общо погледнато, децата, които са свикнали да гледат голи хора, не се фиксират върху интимните части. Те до такава степен са свикнали с гледката, че не им правят впечатление детайлите. На мен нудизмът ми е помогнал. Ако не друго, то най-малкото за нормално възприемане на собственото тяло. Не бих се смутила, ако видя баща си гол. Не би могъл да ми покаже нещо, което вече не съм виждала.

По принцип, човек все някога в живота си ще види половите органи и на другия пол. Дали ще е като дете, тинейджър или голям, няма никакво значение. Не е ли по-добре от дете да е наясно с анатомията, за да се избегнат спекулации и развинтена детска фантазия, която понякога може да доведе до травми?



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано23.02.05 09:15



Аз също съм консерва

Ако прочетеш внимателно Библията в частта за историята на Адам и Ева ще видиш, че първата работа след отхапване на ябълката на познанието е била да прикрият голотата си.

Т.е. след вливане разума в човека първото му различие от животното е било да прикрие именно голотата си.

Голото тяло за мен е нещо дълбоко интимно и лично.
Аз не харесвам, когато някой се съблича пред мен (сестра ми също и даже се сещам как когато беше бебе малката ми се скара, че се преобличам пред нея. Тя още си спомняла как баба ми си показала увисналите цици и още гледката й е запечатана в съзнанието).
Нудизмът може и да е някакъв вид връщане към природата, но нека наблегнем преди това на други по-важни неща, които ни свързват с природата

Не го приемам и това си е



Тема Интересна лятна теманови [re: bejb]  
Автор влъxвa №2 (1 от 3-мата)
Публикувано23.02.05 12:22



Обаче съм пълна консерва, като други писали. Истината е, че изобщо не съм и се замислял по въпроса, консерватизмът ми идва отвътре. Вероятно усещам, че бих обидил наследството. вари ме, печи ме - тва е положението.

Иначе обичам да ходя на нудистки плаж, но досега не съм ходил с децата. На нуди ходихме с жена ми, тогава още съпруга само в проект; после обаче тя взе нещо да се притеснява (след ражданията) и престанахме. Може и да не се случи, понеже вече си падам по рахатлъка и хотелите с повече звезди. Ако хипотетично отида с децата, аз ще стоя по бански.



Тема Re: добре, денови [re: bejb]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано23.02.05 14:27



А как ли гледа един баща нудист 16 (примерно) годишната си дъщеря (също нудистка)? Той освен баща все пак е и мъж.... А как гледа 16 годишното момче голата си майка?!?....

то аз открай време съм привърженик на тезата, че мъжете мислят предимно с една друга глава, ама чак пък толкова... надявам се не мислиш, че след време мъжът ти би се нахвърлил на щерката само защото я е видял гола



Тема Re: децата и нудизмътнови [re: bejb]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано23.02.05 15:40



Много по-притеснително ми е, когато сме били с момчетата ми на обикновен плаж сред жени по монокини, особено ако е претъпкан, отколкото на нудистки. Не сме нудисти, но намирам това за естествено, а другото - малко извратено. Важното е да има повече пространство



Тема Re: Защо смяташ, че не е прието?нови [re: Dino]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.02.05 16:20



До колкото знам препаските не се слагат само за предпазване от нараняване. В не знам кое си племе (гледах по тв) след като момчето стане на определена възраст (пуберитета) официално му се слага такава препаска. Дори и като символ на възмажаване може би.

Пък за другото - явно наистина съм голяма задръстенячка.
Наистина не се притеснявам от голотата, но убий ме не мога да възприема мъжа ми да се разхожда гол пред Моника.


Monika 11.12.2001


Тема Re: децата и нудизмътнови [re: Virgo]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с аkъл)
Публикувано23.02.05 16:21



Мисля, че в библейската история прикриването на голотата се тълкува като придобиване на срам и вина.

Какви други по-важни неща, които ни свързват с природата?

Животът ни е капчица роса. Животът ни, все пак.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.