Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:47 13.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Мислих семейството ми за друго..  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 23:26



Не търся отговори ..
Искам място където мога да говоря и някой да ме чуе, без значение дали ще ме приеме или не.

На пръв поглед идеалното семейство
да кажем 11 години съзнателно мислене, че имаш идеалното семейство.
Днес на 17 години след безброй предчувствия, че семейството ще ме предаде ..всичко се сбъдна.
Всъщносъ моето семейство не е било толкова идеално.
Майка ми не е толкова психолог колкото го раздава, не съм слабостта на баща ми и нямам брат като брат.
Ако майка ми беше толкова психолог и толкова ,,приятелката" колкото се пишеше до сега щеше да разбере, че зад агресията ми има нещо.
А тя не ме попита ..предпочете да постъпи като властния родител, ядосан на детето си и решил да покаже КОЙ Е ПО-ГОЛЕМИЯ ТУК.
Била съм я обидила на син, майка, съпруг...
Просто си ми го ..каза - аз вече не съм най-малкото и обичано дете вкъщи.
Изобщо дете ли съм?

Пука ми за наказанията които се очертават до 18та ми година..
Аз я предопредих, че след заплахите й, че ще си нося последствията и тя ще си понесе неините.
Още повече се ядоса..
Знаех си, че нашето много хубаво семейство няма да излезне толкова хубаво в действителност..

И тя пак реши да тресни вратата след себе си без да попита ЗАЩО?
Но аз си отговарям...защото е по-лесно да съдиш, да крещиш без да изслушваш, да заповядваш, да мачкаш.

Всеедно не й помагам
Всичко което искаше от мен го има..отличен успех ..хвлабите на всичките й приятелки...
И накрая само защото съм реагирала бурно -МАЙНАТА ТИ.

По-лошото е ,че мисля да се изнеса от нас ...
има къде да отида..приятелка , приятел ,но знам, че ще ме потърсят.
А може би така е по-добре..от сега да се махна и да свикна сама ...без "идеалното " ми семейство

Ще се хвана някъде на работа за половин ден ..взимам стипендия ..приятелят ми също ще ми помага..
Може би това искат.
А аз определено се чувствам както никога до сега "тясно" вкъщи.

Не съм осъзнавала какво правя.
Никога не ги осъдих, че заради грешките им отидох да уча и живея в мизерен квартал ..
Не ги осъдих Никога, че имало моменти в които съм ходила с 1лв на у-ще
Не ги осъдих Нигкога, че не ми дадоха старта, който бяха обещали..
От 12 годишна си казах, че ще се Справя и ще ги обичам въпреки всичко..
Била съм неблагодарна.. защо?
За това ,че съм се развикала..това ли ме прави не благодарна ?

Развика се, да не съм я заплашвала като й казах, че ще си носи последвията..
Хем я е страх да постъпи така хем тъпче..
Да тъпче
Няма да оставя обучението си и наистина ще постигна всичко, което искам, защото мога ..
Вярно, че няма да е без тяхната помощ,но нали си имат СИН...

Ми да ...нека да видим как ще кандидатства тази година с 4 ..без уроци без мерак да учи ..
Да видим перфектния син, който толкова много брани.

Нямах нищо против брат си до днес докато не разбрах, че той е говорил против мен пред тях снощи
Пък не е било един или два пъти когато е казвал, че предпочита да не съм се раждала..

Аз ги обичам и 3мата ...но те не са това, което бяха в детските ми мечти.
Обещавам, че никога няма да предам децата си ..
че никога няма да застана срещу тях ,а ще питам ЗАЩО?
Обещавам, че винаги ще съм там и няма да деля децата си на кофти и добро ..

Ах ..това 6-то чувство

Мислих семейството си за друго ..



Тема абе говори, щом ти е криво...нови [re: дъщepятa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано04.02.05 23:51



ние, бившите предадени деца и настоящи, опитващи се да спазват обещанията си родители, те слушаме :)

Какво всъщност (и конкретно) се е случило?
Ако ти се разказва де...




Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано04.02.05 23:55



Да, кажи какво ти се е случило ако искаш.

Иначе знай, че перфектно семейство няма. И не дей да правиш прибързани неща преди да си поговориш с майка си, когато сте спокойни.

За теб от днес живея...


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: Mapчeтo]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 00:04



На кратко
Брат ми имаше РД вчера
Решихме да вечеряме някъде навън.
Отчитам, че бях изнервена, защото ми се бяха случили едни неща два дни преди това и не можех да преглътна ..
Та още докато виках таксито баща ми започна да се заяжда с мен, защо не съм звъннала на еди коя си фирма.
Това наля първите капки в маслото.
След това звъни телефона -баба ми ..ние вече на вратата .. таксито чака от 10минути долу ..брат ми сяда да говори по телефона..казах, че можеше след 2 часа да звънне като се приберем..
Което пък подпали фитилите на майка ми ..баща ми продължи да се заяжда
А аз изпуших и казах, че ако се продължи този разговор цялата вечер никъде няма да ходя.
Майка тресна вратата на асансьора пред носа ми и излезна ..уж най-властната
А аз просто си натиснах копечето обратно

Последва звънене на джиесема " Ако не слезнеш веднага ,Не знаеш какво те чака"
Ако бях слезнала щеше да стане още по-зле за това отказах..

Та това се случи

А днес ми премяташе реплики

,,Добре разбрахме, че те е срам от нас ,че цялата ти обич за която говореше е било едно чисто лицемерие..."

,,Сещаш ли се, че се озова от другата страна ..не при мен съпруга ми и сина ми.. "

Никога не беше говорила така
Коеото ми даде ясна представа какво всъщност мисли вдействителност

От едната агресия...

Питах я дали аз съм длъжна да й слушам истериите даже всички да й ги слушаме ,защото когато тя не е на кеф го отнасяме всички.

А тя каза, че когато съм тръгнела да изкарвам пари и да храня семейство съм щяла друго да говоря.

Била съм се помислила за много велика..
Само я запитах " ти мене попита ли ме какво ми е " ?
И тя смени темата

Абе нещо такова ..



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано05.02.05 00:15



Майките понякога говорят неща, които не мислят.

Защо не и се извиниш и не и обясниш причината за поведението си?

Не се впрягай толкова, всичко ще отмине и скоро ще си мислиш, че това са били бели кахър:)).

За теб от днес живея...


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: Mapчeтo]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 00:21



Защото тя не прави никаква крачка към собряване

Защото с което почна беше
" От днес нататъка ще излизаш по час и ще се връщаш в определен час "
"На дискотека ще отидеш като навършиш 18"
"Ще излизаш само с определени хора"

А уж смятала, че наказанията са твърде анти-възпитателни ...
Тя се чуди как да ме смачка ..аз ще ходя да се извинявам и мазня..
Да се извинявам , че ми е било мъчно и това е предпоставката за моето избухване.. не смятам

Щом е станало така явно е трябвало да ми покаже нещо.
И нека остане малко сама ..няма да споделям с нея...
Няма да знае какво става с живота ми ..
Няма да има с кой да споделя..
да остане малко сама да види какво е ...



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано05.02.05 00:28



Ситуацията ти в момента много ми напомня за мен и майка ми преди години.

Скарахме се, защото според нея съм я лъгала, а не беше така. Скарахме се и не си говорихме 1-2 месеца. Аз не се пречупих, но тя - да. Най-вече, защоот нямаше с кого да си споделя.

Не знам, от една страна ми се иска да ти кажа, че тя е по-възрастна от теб и заслужава да я уважаваш независимо от всичко, но от друга страна, още не мога да преглътна някои неща, които съм имала с майка си...И бих ти казала - смело на пред, не се предавай и не свеждай глава

Сама си реши .

П.С. Едно съветче, ако те накаже, съвсем спокойно приемай наказанията и се прави, че не ти пука.

За теб от днес живея...


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: Mapчeтo]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано05.02.05 00:28



Само се надявам сега някой да не ми се нахвърли за съветите, които давам...

За теб от днес живея...


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано05.02.05 00:37



Вярно, че не е права.

И аз съм чувал реплики като: "Ти не оправдаваш нашите очаквания, как очакваш да ти вярваме?" или "Самия факт че си на... (не съм сигурен за цифрата) 17, автоматично те лишава от правото да разсъждаваш върху собствения си живот-ние сме затова, за да ти дадем живота в ръцете, когато вече си заслужил това право и възрастта е определящ фактор!" на въпроса колко трябва да е тази възраст, отговора беше - "В твоя случай май до 25 години трябва или да си ни подръка или да си в затвора, за не причиняваш другимо вреди"

Тези реплики не съм ги измислил аз, бяха част от едно ежедневие.
Оказа се че агресията само влошава нещата.

С хитра дипломация и винаги две наум се оправях, докато накрая фарса отстъпи мястото на един друг.Излезе че аз и брат ми сме били крепежни елементи на един провален брак...

Моят съвет е-стани по тиха от водата, старай се да не се възползваш от нито една "привилегия" в техния план за твоето формиране като градивна единица на социалистическия строй... съжалявам, не се сдържах да не ирониирам... и те или ще усетят че не си целяла конфронтация, или просто ще престанат да те държат под лупата.
Стой си вкъщи, чети книжки, гледай телевизия, учи уроците и не им показвай добрите и лошите оценки от училище.Най вече добрите.
Пази всеки миг радост за себе си и не го споделяй с тях.И така от ден на ден нещата ще стават по ведри за теб, те ще се смалят във величието си на родители.


Елате повече!

Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: Mapчeтo]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 00:39



За наказанията това не ме плаши ..
И тя видя, че ми беше все тая
и то всъщност е така ...изненадах се от това, че човека на който най-много съм се доверяла, човека, който обичам безрезервно ме обвини в това ,че не съм ги обичала, че ми било все тая за тях

Иначе и тя ще се пречупи .. прекалено е привързана, но се страхувам, че нищо няма да е същото



Тема споко :)нови [re: Mapчeтo]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано05.02.05 00:43



и аз така...

Имали сме подобни караници с майка ми на времето, казвали сме си и тежки думи. Майка ми е все още и много си се обичаме... особено когато гледаме на събитията с 17 годишна дистанция и помежду ни има 400 км разстояние :)

Мисля, че е нормално една пораснала дъщеря и една майка, губеща вече контрол над всичко в къщата да се посдърпват от време на време... по женски.

Колкото до извиненията - ако се чувства права и е убедена, че е права - извинението ще е лицемерие. Това важи и за двете - не са длъжни нито да се погаждат, нито да са на една позиция винаги.

Колкото до печеленето на уважение и равноправие - ами не е задължително да се изнесеш от къщи, че да се почувстваш равен на родителите си. Поемането на част от сметките примерно (ако работиш) и част от задълженията (но уточнете предварително какво точно ще е... да не остане незабелязано) - също ще свърши добра работа.
Ако до пълнолетието не вдянат, че момичето им вече е голямо и може да има собствено мнение, което да отстоява... поне ще има навици за самостоятелен живот, като се изнесе от къщи и няма да й тежи.




Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор ileana ()
Публикувано05.02.05 00:48



Охх честно ти казвам, разплаках се...
Единственото, което мога да ти кажа е: сядай да четеш здраво и след годинка да отидеш да учиш в друг град това, което искаш. Тогава всичко ще се промени на 200%. Ще си простите и двете.
А от това можеш само да си направиш изводи за твоето дете, как ще и как няма да се държиш с него. Поведението на майка ми ме стимулира да направя сайт за възпитанието на децата. Това едно дете го разбира повече от един педагог или психолог.
Сега не знам какво да направиш.
Стискай зъби.
Засега си безсилна.
Уффф много ми е тъжно това като го чета
Просто говори с нея само за най-необходимите теми в ежедневието. Знам, че ти е майка и не бива така, но нея нищо не я оправдава.
И знай, че те обича много! Просто явно и на нея й е кипнало.
УСПЕХ!!!

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...

Редактирано от ileana на 05.02.05 00:52.



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: ileana]  
Автор Mapчeтo (:-))))
Публикувано05.02.05 00:50



Здрасти,

много добри неща си написала.
Според мен винаги трябва да се търси хубавото в такива ситуации. Примерно ,това момиче след време ще знае какви точно грешки да не прави с децата си. Това не е малко.

За теб от днес живея...


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: ileana]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 00:57



Няма къде да отида ..освен да кандидатствам в чужбина
Иначе сме от СФ.

Все още ми е ужасно трудно да осъзная, че всичко рухна.
Ако ще ме обича по такъв начин ..предпочитам да съм й безразлична..
Като й казах, че не мога да възприема как като съм на 17 те ще продължават да ми се налагат и да ми заповядват..
Глас в постиня...

Тя винаги толкова се страхувала да не си тръгна
Толкова ми е говорила, че няма да понесе да се омъжа и да я оставя...
Винаги й е мъчно като оставам при приятелят ми вечер, защото е сама ..с баща ми не може да говори така както с мен.
А сега ме прокужда от вкъщи ...без да съм готова психически да си отида.

Била ме надценила..
всъщност съм била още пикла и съм имала бая да раста докато стана това, за което ме мислела...

Не знам
Каза толкова много неща от които ми се насълзяват очите само като ги пиша..
Как да й вярвам .. като всъщност сякъш до сега е била с маска...

Защо се получава така



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано05.02.05 01:24



Бас ловя, че няма човек, който на твоите години да не е преживял нещо подобно. Докато те четох пред очите ми изплува една моя писаница преди 1000 години в някаква отдавна забравена тетрадка. Част от твоите реплики тук, ги има буквално 1:1 и там. Всъщност по-голямата част Без значение поводът, чувството е едно и също.

Не можеш да се поставиш на нейно място, но аз съм убедена, че и нея я боли. Възрастните също грешат, дори доста по-често, отколкото предполагаш. Също така изискват неща, които те самите никога не са правили като тийнейджъри:) Подозирам, че тя няма да има сили да ти се извини. Честолюбието е човешка слабост, не я съди сурово. И тя днес е реагирала така, защото изведнъж е разбрала, че ти не си малко момиченце, а си й равна. Усетила е, че няма контрол над теб и се е почувствала слаба и уязвима. Направи жест, приеми наказанията, макар да си мислиш, че са незаслужени.
Постепенно нещата ще си дойдат на местата, колкото и да ти се струва, че всичко е счупено. И двете с взаимни компромиси ще се нагодите към новите си роли. Докато дойде време да родиш твоето дете, сигурно с майка си вече ще имате съвсем хармонични и равнопоставени отношения. И отдавна няма да помниш за днешната горчилка. Докато не прочетеш в някой друг форум нещо такова



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор ileana ()
Публикувано05.02.05 01:26



Тя разбра ли, че ти е тежко да чуваш това? Знае ли, че плачеш заради това? Не може да не й се свие сърцето, ако знае. Просто й кажи да си мисли каквото иска, така и така не можеш нищо да направиш, но че това те наранява много силно. Просто следващия път като се случи, не се страхувай или срамувай да се разплачеш пред нея и да й го кажеш.
Не очаквай отговор,а просто излез от стаята. Остави я да си помисли. Ама така й кажи една хубава реч, всичко, което ти се е насъбрало. Без да я обвиняваш. Тя ще разбере.
Ако така ти е трудно, й напиши писмо и й го остави някъде.

Успех!

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Наистина...нови [re: дъщepятa]  
Автор17 пo 2 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 07:57



Азная как се чувсташ...
Но повярвай ми, само след няколко години ще разбереш, че реагираш като едно пораснало дете, пораснало, но дете. Като всички нас на твоята възраст. Знам, че ти е омръзнало да слушаш: "Като станеш на толкова, ще видиш", но повярвай ми - така е.

И още нещо - спомена най-близкия човек, на когото вярваш безрезервно, те е разочаровал, като казал еди какво си.
Знаеш ли колко боли, ако загърбиш родителите си и се довериш /не визирам точно този човек сега/ на някой, когото смяташ за най-близък и се излъжеш в него?
Тогава ще се чувстваш толкова абсурдно сама, че ще се молиш майка ти да е в този момент до теб.
Не прави от мухата слон, дете.
Докажи първо на себе си, че си голям човек. Естествено, скъсването от инат с родителите показва тъкмо обратното.
Толкова пъти сме имали такива 'сериозни' спречквания с майка ми, каквито ти описваш /в това число включвам и като действащо лице по-малкия ми 'неблагодарен' брат/. Аз съм на 17, но умножено по две и днес благодаря на господ, че имам толкова всеотдайна и добра майка, която е остарявала заради мен през годините и ми е търпяла пубертетските номера. И аз бях отличничка, после влязох в най-престижния ВУЗ, престижна специалност и все се чувствах неоценена от родителите при всяко спречкване с тях. Но дали сме се запитвали, ние, недоволните деца - какво им е на тях, ние като даваме, те какво дават от себе си. Дали и е лесно на майка ти да ти осигурява това, от което се нуждаеш и колко ли се терзае, че не може да ти даде повече. Какво и струва това? Тя не е жената-чудо, че да не се изнервя от такива ситуации, за да обвиняваш толкова крайно.
И това за 1-ния лев ниакак не ми прозвуча добре. А ако няма възможност и за толкова - по-доволна ли ще си, ако открадне, за да ти даде? това е твоята майка - тя те обича такава каквато си, обичай я и ти така.
Почакай, завърши училище, университет, намери си работа, създай две добри деца като теб и брат ти и ще видиш дали ще ти е лесно да им осигуряваш, това за което ти претендираш.

И не си ли вече голяма да се сърдиш, че нали брат ти бил по-малкия...
Запомни, дете - майката си е майка. И връзката с дъщерята е безценна и изключително силна. Един ден, сигурно ти ще и затвориш очите - дано е много напред в бъдещето.

Стегни се, занимавай си се с твоите неща. Не пилей време и енергия за глупости. Ти си в невероятна възраст - използвай я и бъдещето ще ти се отблагодари.

Бъди смела и интелигентна млада жена, каквато съм убедена, че си. Учи, работи над себе си, бъди с позитивни хора около теб и ще успееш.

Успех и ако гониш университет, не пиши повече пОстиня.





Тема Re: Наистина...нови [re: 17 пo 2]  
Автор17 пo 2 (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 08:06



Видя ли сега, от вълнение да ти помогна някак, колко букви изядох...
Ей така и майка ти без да иска, от желание за по-добро, изпуска невони думи, които ти се струват непоправими.

Сега може и за майка си да ме обявиш вече.

Още веднъж - успех, мило момиче!



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано05.02.05 08:17



Мило момиче, случват се такива неща в живота и то не много рядко. Чудо е, че при теб са се случили чак сега, значи наистина семейството ви е почти идеално...
На кого ли не изпушват нервите в един момент? Кой ли не изтървава думи в момент на яд и напрежение, които не отразяват ни най-малко мислите и чувствата му? И кой ли не съжалява после за това? Оттук нататък има два варианта на реакция, които зависят от самия човек - или да се извини /по-рядко срещано/, или да се нацупи още повече /защото се чувства виновен и не би искал да се коментира поведението му/. Това не зависи от възрастта, а от зрелостта и мъдростта...
Много добре те разбирам. Конфликтите между деца и родители са почти неизбежни, нужна е много дипломатичност и търпение от страна на вторите, а те не са в състояние винаги да ги проявят /причините са най-прозаични, като на първо място бих поставила хроничната преумора от ежедневието.../, нужно е обаче и известно разбиране от страна на първите, което те не са винаги склонни да прояват /понякога и не се сещат изобщо за тази възможност/.
Опитах се да се поставя в описаната ситуация - след работен ден /умора и напрежение/ тръгвате на ресторант /защото имате празник - значи няма мърдане, трябва да се отиде за се отбележи, нищо че, може би на тях не им се излиза от къщи/, викате такси /нерви докато го чакате/, таман сте го дочакали баба ви звъни /нерви, че го бавите долу, но няма начин, ако не се говори с нея, тя ще се обиди /, напрежението расте за всички и всички са вече наострени - в този момент и най-невинната отрицателна реплика може да предизвика пожар - както и е станало. И оттам неконтролираната реакция на майка ти да ти тресне вратата на асансьора и твоята - да се върнеш обратно вкъщи и последвалия разговор по джиесема, проведен също в състояние на нарастнал афект от двете страни... Всяка от вас се е барикадирала в собствения си бяс и усещане за нещо не съвсем редно като реакция. И оттук нататък, явно и двете сте по-склонни да действате по вариант втори /вж. по-горе/
Ядът към другата нараства лавинообразно - при нея се изразява в щурави приказки, при тебе - в щурави намерения. Целта е другата да бъде унижена, уязвена и наказана... Ядът, мило момиче, не е добър съветник. Ако майка ти все още не го е осъзнала на нейните години и развява знамето на родителството като единствен аргумент на своята правота, то на теб ти предстои да го научиш - животът е пред теб. Виж до какви последствия води една необмислено груба реакция - ти си потресена от майка си и си правиш дълбоки изводи от едното нищо, а тя - от теб, или поне така го декларира.
Боя се, че в случая иде реч за една чиста родителска манипулация, чиято цел е да те накара да се почувстваш виновна с две вини - твоята собствена и нейната. Вероятно за нея е въпрос на чест да не си признае своята, но дано да бъркам и дано след като размисли се сети, че този маниер не е най-добрият.
Колкото до брат ти - не си справедлива- той има право да бъде засегнат от тебе, защото ти си пренебрегнала неговия празник, че и на всичкото отгоре след вашия конфликт настроението е клоняло към нулата, предполагам.
Много дълго писах, но това е защото твоята тема ми е много близка - един път като майка и втори - като дъщеря. Така да се каже откривам себе си и в двете роли, да ти кажа честно - не е леко... Сещам се как навремето, скарани с майка ми по някакъв повод и аз обидена до смърт като тебе, излизах сутрин в 8 и се прибирах вечер след като тя заспи /наивно съм си мислела, че тя е спяла, сега вече знам, че не е било така/, стоях по градинките и учех за изпит - беше януарска сесия...Умирах от студ естествено, но инатът ми не позволяваше да се опитам да се разбера по човешки с нея. Сега ми е смешно и никога не бих постъпила така, но тогава беше въпрос да и ходя по нервите и да и натрия носа... После скандалът доби давност и сръдните се разтвориха във времето...
Сега имам син на твоята възраст -17г, съзнателно се опитвам да не му правя това, което ме е дразнело и обиждало, но със сигурност той не си дава сметка за тези ми усилия и вероятно ми намира кусури и има повод да не е доволен от мен. Това е нормално, понякога ми е мъчно и спирам упреците си към него в гърлото си и там става една горчива топка, която ме задушава, но си казвам, че това е естественият ход на нещата, децата растат и се откъсват от нас, постепенно се оформят като личности и характери, което не става без катаклизми във взаимоотношенията, и щом зависи от мен нещата да вървят по-гладко се опитвам да замълча в пиковия момент, а като се успокои топката вече можем да разговаряме нормално и да обсъдим проблема. И ефектът е много по-добър, повярвай, единствено преглъщането на думите в момент на яд е трудно, но се възпитава.
Та с всичко това искам да ти кажа, че нищо при вас не се е променило - тя те обича така както и ти я обичаш. Иначе не би писала тук...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.02.05 09:53



Знаеш ли, още не съм майка, да не говорим пък майка на 17 годишно момиче. Но едно знам, не гледай само от собствената си камбанария. Не те упреквам, не го разбирай така. Искам да ти кажа (amber останалото го е обяснила доста добре), че привидно е по-лесно да обвиняваш, да се цупиш и да си ядосана. А по-трудно е да направиш първата крачка към другите. Сега като прочетеш темата, иди и направи едно кафе, викни майка си и говорете. Извини и се за това, което си казала в момент на яд, защото има за какво да се извиняваш, но и кажи, че и тя не е потъпила коректно спрямо теб и ти си се почувствала наранена и обидена. Ще видиш като се научиш да казваш извинявай, колко по-лесен ще е животът. А да кажеш извинявай, трябва да можеш да погледнеш над проблемите от много гледни точки, а не само от тази която ти е най-удобна. На това му се казва да стане възрастен човек.

А сега ще ти кажа, че като бях на 17 (не много отдавна, само преди 7-8 години), ме бяха наказали да не излизам месеци наред. Ама никакво излизане, освен ходенето на работа. Купон, дискотека, приятели видях само след като показах, че съм пораснала- с други думи, да седна един ден на кафе с майка ми и спокойно да и обясна, че кризата през която минавах има много неприятна първопричина и че това въпреки, че не е извинение, обяснява поведението ми. Какво ли не пробвах, излизах по цели нощи въпреки наказанието- да покажа, видиш ли каква съм велика, крещях, плачех, тъгувах- нищо не помогна така както един хубав разговор. Просто приложих в действие, това което бях научила скоро, а именно- в животът нещата не се въртят около мен и че за един родител кошмарът да прати детето си на училище с един лев в джоба е много по-голям, отколкото е моят яд, че нямам пари. Това слага нещата на друга плоскост, повярвай ми. Горделивостта няма място в подобни ситуации.

Занапред знай, че хората казват и правят в яда си много неща, които не мислят и после горко съжаляват за това.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: ileana]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.02.05 09:56



Чак пък.. . Съжалявам, че се смея, ама такива караници са редовни в семействата, ако вземе и бяга от града само защото се е сдърпала един път с майка си, представям си като се събере с друг човек какво ще е- ще трябва да бяга от държава в държава.

Нищо страшно не е станало, няма нужда от драматизиране на нещата.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано05.02.05 10:05



От всички мнения прочетох само твойте и не знам дали някой друг е казвал същото, но...
Ти си виновна!
Повярвай ми, и аз често съм се карал с наш'те за дребни нещица и са се правили големи скандали защото съм се сопнал или съм ги обидил в гнева си, но намирам сили почти моментално да им се извиня ако видя, че грешката е в мен... В случая ти признаваш, че грешката е в теб - била си изнервена, баща ти те е упрекнал за нещо дребно за което иначе би си затворила очите и накрая си търсила на кой да си го изкараш и това е бил брат ти, който пък е рожденник и е логично да се ползва с по-голяма протекция в този ден... Може би не осъзнаваш, но ти си провалила рожденния ден на брат ти, празника на цялото семейство е отишъл по дяволите, защото не си преглътнала гнева си натрупан през миналите 1-2 дни.
В този момент според мен си постъпила адски грозно както го описваш... Вместо да се извиниш и да кажеш, че просто ти се е събрало в повече ти се инатиш като магаре на мост и то в един по-специален ден, какво очакваш? Да ти донесат вечеря от ресторанта и да ти се извинят, че баба ти е искала да поздрави брат ти за РД-то ли?
Може би трябва още сега да идеш и да се извиниш и на тримата... Казвам "може би", защото за мен, най-вероятно, вече би било твърде късно, защото ще изглежда точно като подмазване, но може да го направиш по друг начин... Да им се извиниш и да им кажеш, че искаш наказанията да си останат в сила, така ще си получиш урока, ще се сдобриш със семейството си и няма да излезне като подмазване. За мен лично това би бил най-правилни ход, но ти все пак ще си решиш сама...



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: dma]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано05.02.05 10:10



Позволи ми да се присъединия на 100% към твойте думи



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: The Fallen Angel]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.02.05 10:15



Позволено ти е

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: The Fallen Angel]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 11:20



Извинение НЯМА да им дам.
Аз до сега не се чувствам виновна за емоциите си...
Пък и знам, че брат ми е бил по-щастлив без мен на РД
А това как е решил да трупа точки пред тях ми е ясен, защото има за какво да им се мазни и за какво да ги подготвя ...но живота си е негов, да се проваля те и без това цял живот се очаква, че ще го бутат ...синчето.

За какво да се извинявам...за това да видят, че все още може да става това което искат ли ?
Аз имам мнение .. Моето мнение е ,че не съм сгрешила .. и смятам да си отстоявам мнението ..
Нали и "МАМА" така ме беше учила...
Винаги да държа на това, което смятам за правилно.

Мисля, че тя каза много неща, които убиха всичко мое желание за каквато и да е крачка.
Да те обвни собствената ти майка, че не си я обичал...
И да те обижда по най-грозния начин ..

Мисля, че тя трябва да ме моли за прошка...



Тема помисли пак:)нови [re: дъщepятa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано05.02.05 11:29



:) след няколко дена и на двете ще ви е минало. Това е толкова дребна кавгичка, че се изненадвам, че е станала причина да те огорчи толкова много. Явно наистина ти се случва рядко.

Обърни внимание обаче, на това, че ти се сърдиш, че тя не те е разбрала ЗАЩО реагираш така. Това е типично за децата (поне докато те самите не станат родители) - да си мислчт, че родителя е длъжен да ги разбира, да не реагира грубо, едва ли не да бъде лишен от негативни емоции и лошо настроение. И най-вече да няма право да греши спрямо собствените си деца. Колкото и да се заричаш сега, когато станеш майка, ще видиш как самата ти ще реагираш понякога така, ще се ядосваш сама на себе си и ще се чувстваш обидена от собственото си дете точно така както се чувстваш обидена ти сега от майка си. Защото децата никога не правят опит да разберат родителите си. Това е нормално - дори казват, че децата са егоисти по дефолт:) Започват да разбират защо майка им се е държяла в определени ситуации по определен начин защото самите те попадат в същата ситуация - например на обиден родител, изпаднал в гняв и безсилие. Това са чувства типични не само за децата:) За родителите важат с пълна сила. Да не говорим, че в много случаи родителите са далеч по-изнервени и притеснени от децата си. И децата даже и не подозират какво им се случва емоционано на родителите им. Те виждат само неударжания гняв, който е избухнал. Тогава майката сигурно се пита: "Защо тя не ме попита ЗАЩО?" Защо тя не ме разбира...."


И двете сте реагирали еднакво. И двете не сте разбирали причините за реакцията на другата. И двете сте се ядосали, обидили, запънали като магарета (пуста гордост). Но истината е, че и двете сте наранени от човека който най-много обичате - затова боли толкова много.


Monika 11.12.2001


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор DarkCat (хищна)
Публикувано05.02.05 11:36



не се ядосвай...

много от нас са минали по подобен или същия път

сега съм от другата страна и много се старая спрямо децата ни, а дали ще се справя по-нататък като ме хване критическата незнам



Тема Re: помисли пак:)нови [re: bejb]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 11:38



Колкото и да го мисля не мога да я оправдая.
За да бълне цялата тая гнусотия, явно го е мислила
То не може да й дойде от някъде си.
Мислих си, че я познавам,а всъщност не е така..Тя си е мислила,че аз не обичам нито нея ,нито " съпруга й" , нито "сина й"...че съм била лицемерна..
Как мога да бъда лицемерна в чувствата към собствената си майка и баща

Вкъщи никога не е имало скандали ..
Или е било за някакви пусти дреболии ..
За това сега се чувствам като попарена ..Отпуших истинските чувства към мен.

Но както каза тя "всеки си прави своя избор"
И тя си направи неиния ..
Това доста промени представата ми за нашето семейство, за моята иначе перфектна майка, която била толкова обидена от мен...

Жалко, че става като в повечето семейства .
Но е така, защото винаги си мислиш , че " на мене не може да се случи"
Няма вечно да съм на 17 ..ще стана на 18 и ще се махна .. може би тогава наистина ще разбере какво е направила
Аз вече ясно я разбрах какво направи тя



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано05.02.05 11:48



Извинението трябва да е взаимно и ако имаш малко разум ще направиш първата стъпка, иначе с нищо не показваш, че имаш право на собствено мнение... Помисли си колко проблеми ще си спестиш ако преглътнеш прекомерната си гордост и кажеш едно единствено "извинявай"... Помисли си, че ако майка ти те обича ще ти прости и ще те прегърне и тя ще те помоли за прощка, но докато и двете се правите на велики ще си стоите скарани. И не разправяй, че майка ти не те обича, защото ставаш смешна, ако не те обичаше сега нямаше да можеш да пишеш тук, защото щеше да си в някой дом за изоставени деца
И май всичко се дължи на някаква луда ревност за вниманието на майка ти и баща ти... Явно ревнуваш от това, че брат ти получава повече внимание и не можеш да му простиш това, че е малко гадно копеленце, но като голям човек, за какъвто претендираш, ти трябва да знаеш как да постъпиш, по този начин само губиш.

В отговор на:

За какво да се извинявам...за това да видят, че все още може да става това което искат ли ?




Говориш и вършиш глупости! Хората ти го казаха - майка ти те обича колкото и брат ти, но ти не и помагаш това да е така... Приеми, че и на нея не и е било лесно да ти наговори тези неща, абсурд е да мислиш, че тя е мислила това което е говорила... Абе докато гордостта натделява над всичко, тоя свят няма да се оправи, човек трябва да търси грешките първо в себе си и да се старае да ги поправя ако може, без да очаква нещо насреща...
Караш ме да пиша прекалено много



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: The Fallen Angel]  
Автордъщepятa (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 11:53



Ревност нямах ..поне не и тогава когато се разигра сцената.

Причината заради, която не искам да се изивиня е в това, че тя направи много повече грешки.
Че тя каза неща, които ме нараниха много повече от моето поведение,което нарани семейството й .

Защо да се извинявам на човек, който има такова мнение за мен ?
За да ми го натяква при следващото сдърпване ?
За да ми каже, че съм лицемерна ,че заставам срещу семейството ли?



Тема Re:нови [re: дъщepятa]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано05.02.05 12:05



Насочи гнева си в някаква градивна насока - учи още повече и преследвай това, което си решила да постигнеш още по-настървено.

И знаеш ли, наистина е добре да се изнесеш, щом започнеш да работиш. Не става въпрос да се изнесеш, заради един скандал като този, а за да се научиш да бъдеш самостоятелна. Освен това, когато дълги години човек живее с родителите си, в един момент има нужда от глътка въздух. Дори и да се разбира перфектно с тях.

Успех!



Тема Re: помисли пак:)нови [re: bejb]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.02.05 12:16



Не е нужно да става майка, а просто да порастне. Сега реагира като някое разглезено дете, ама има време, ще се научи- всички сме били така.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано05.02.05 13:26



По принцип разбирам повечето неща, които казваш, но ме издрасни следното:
"Никога не ги осъдих, че заради грешките им отидох да уча и живея в мизерен квартал ..
Не ги осъдих Никога, че имало моменти в които съм ходила с 1лв на у-ще
Не ги осъдих Нигкога, че не ми дадоха старта, който бяха обещали..
От 12 годишна си казах, че ще се Справя и ще ги обичам въпреки всичко.. "
Има деца, които не ходят и с един лев на училище, има и такива, които въобще не ходят на училище, има и такива, които няма какво да ядат. Не е лошо да се замислиш за това преди да съдиш, защото ти това правиш. Не можеш да знаеш какво е за родителите ти да изкарват въпросния един лев, защото не си на тяхно място.
Относно старта- случва се да не могат родителите да ти дадат старт и тогава просто трябва да си го дадеш сама. Ти направи ли ВСИЧКО зависещо от теб?
Заради грешките им си отишла в мизерен квартал? Мислиш ли, че на 17 можеш трезво да прецениш в каква ситуация са били и дали това, което ти смяташ за грешка не е било най-правилното решение? Ти постигнала ли си нещо повече от тях, за да можеш да бъдеш съдник?



Тема ХА!нови [re: дъщepятa]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано05.02.05 13:41



Не ми се ще да ти го казвам, но от мненията ти лъха такава надменност и лицемерие спрямо хорат които са те създали и отгледали, че чак мен ме боли и ако ти бях майка щях да реагирам точно като твойта най-вероятно въпреки, че разликат в годините ни е само 1
Ти да не се мислиш за съвършенна? Майка ти направила повече грешки?!
Момиче, седни и мисли трезво с главата която имаш, спри с глупостите!
Как можа ТИ да прецениш колко си наранила семейството СИ чрез незрялата си постъпка - плод на пуберското ти объркване? СПРИ да си мислиш, че света се върти около теб и ти си най-изтрадалото съществои в него! Спри да се самосъжаляваш и да обвиняваш другите за своето объркване и смесени чувства и за своите страдания! Тръгваш по кофти път и рано или късно някой ще те постави на мястото. Не може да живееш в едно общество и да очакваш веки да се старае да те обича и да ти угажда и щом си в кофти настроение и нараниш някой то той да ти се извинява за това!
Мисли! Аз никога не съм обвинил дори мислено родителите си, че не са ме родили в 40 декара ранчо и няма да ми оставят наследство със 7 цифри. Не може да ги обвиняваш за такова нещо... Ако мен детето ми ме обвини, че не съм му осигурил по 10 лева на ден аз ще се почувствам предаден, защото то няма да оценява любовтта която съм му дал а само материалните благини които съм успял да му осигуря...
Айде със здраве!



Тема Re: помисли пак:)нови [re: дъщepятa]  
АвторPoдитeл (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 14:59



......в Библията е казано - НЕ съди родителите си!
Животът го е доказал. Като е показал защо децата не бива да съдят родителите си. Който е умен, го е разбрал. Който не - става родител, когото собствените му деца след време подлагат на същото осъждане. Така човек напълно обира плодовете на това, което е посял.
За мое учудване виждам доста родители, които те успокояват, наричат те "мило дете" и са напълно съгласни с теб.
Аз обаче искам да ти кажа, млада госпожице, че проблемът е в теб. И само в теб!! Недей повтаря непрекъснато - тя е еди-каква си, те са еди какви си. Обърни се към себе си. И виж ти каква си. Това е важното. За самата теб не е от значение какви са другите, а каква си ти! Защото точно това определя целият ти живот занапред. Другите са само огледало, в което можеш да видиш реакциите и последствията от собствените си постъпки.
Погледна ли си речника, който имаш на 17 години - "гнусотия", обвинения, високомерие, инат, погрешни представи за чужди семейства, заплахи.
Иска ми се да те попитам - мислиш ли, че майка ти, баща ти - или "съпругът й" не ти е баща? - или който и да било друг са ДЛЪЖНИ да удовлетворяват прищевките и капризите на настроенията ти?
Аз мога да ти отговоря - Никой и за нищо не ти е длъжен!!!
Това, което те трябва да правят като родители и мисля, че го правят е - да се грижат за потребностите ти. Между едното и другото, разликата е от земята до небето. За капризите, желанията и прищевките си трябва да се грижиш само и единствено ти.
И не си търси оправдание, че "така те е учила" майка ти за еди-какво си. На 17 години човек е с достатъчно изградено виждане за нещата, та би могъл и да се самовъзпитава. А че имаш твърдо изградено виждане за ред неща - върни се на постингите си.
В крайна сметка най-грозното е, че искаш съвсем целенасочено, умишлено и провокативно да нараниш човека, който ти е дал живота. Да "му го върнеш". Да си отмъстиш. Да го накараш да разбере!!

Интересно, ако я нямаше майка ти дали щеше да имаш възможност да СИ на този свят , а също така и възможност да я охулваш по такъв грозен начин в общественото пространство, търсейки подкрепа от съвсем непознаващи те хора в защита на собственото ти, заслепено от егоизъм , наранено самолюбие.

Да, девойче, колкото и да не ти се иска, без майка си, ти не би била изобщо това, което си в момента.
А отвсякъде се вижда, че точно такава се харесваш и отстояваш това със зъби и нокти.

Желая ти успех.
Каквото и да предприемеш. Защото всяко едно твое решение ще ти донесе урок, който едва ли ще забравиш. Добре е да проумееш, че урокът ти се дава заради твоите грешки, не заради грешките на другите.



Тема Моето мнениенови [re: дъщepятa]  
АвторИB (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 18:16



Мисля, че грешката на майка ти е в прекалено голямото и търпението към теб.
Както се вижда, искаш съвет тук, а изобщо не се вслушваш в опита на хората. Да не говорим, че не уважаваш дори и времето, което са отделили, за да ти отговорят, съпичастно към 'проблема' ти.

Айде осъзнай се, че с всеки постинг звучиш все повече като спедностатистическа 17 годишна лигла.



Тема Re: Моето мнениенови [re: ИB]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано05.02.05 18:41



И все пак, не смятам че това са нормални отношения.
Що за родител би казал подобни неща на детето си, дори да го е ядосало?

Лека вечер.


Елате повече!

Тема Re: Всичко, което казвашнови [re: Poдитeл]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано05.02.05 18:50



е истина.
Но!
До това прозрение се достига по-късно, когато човек набере достатъчно житейски опит и помъдрее. На нейната възраст се приема по друг начин. Нали виждаш, че това и е първият сериозен сблъсък /не третирам тук въпроса кой е крив и кой е прав/ и той я вади от равновесие, за което свидетелстват всичките и постинги. Реакцията и е на объркване, което води до озлобление - това е просто инстинкт за самосъхранение - тя не знае как да постъпи и се оставя на несоциализираните си отрицателни емоции, които не умее да управлява. А това ясно говори за липса на зрелост, което ни най-малко не е осъдително, според мен. В течение на времето ще я придобие. И не е въпросът да я укоряваме, а да и помогнем да намери правилния път. Което със сигурност не става като издигаме на пиедестал родителите и завираме в калта децата. Защото в никоя нормална ситуация, разгледана достатъчно задълбочено, не можем да отсечем с ръка на сърцето - "Този е прав, онзи - не е". Би било твърде елементарно и пристрастно да се съди по този начин.
Ако говорим за това кой кому е длъжен, справедливостта изисква да кажем, че никой никому не е длъжен в смисъла, който ти сякаш влагаш в тази дума. Излиза, че тя е ДЛЪЖНА да се подчинява на абсолютно всичко без право на мнение, камо ли на реакция, щом родителите и се грижат за потребностите и. Вероятно имаш предвид физическото и оцеляване, защото никак не става дума за психическото и равновесие. Или то не е важно?
Наистина е нелицеприятно детето да излива толкова злост по отношение на родителя си. Ами попитахме ли се защо, след като сме улегнали възрастни хора. Най-лесно е да укориш някого, да го смачкаш с думи или действия от позицията на безгрешния родител/!!!/, но помагаш ли му всъщност да излезе от проблема си и показваш ли му верния път?
Укоряваш тук родителите, че се обръщат към момичето с "мило дете". Да, за мен това са истински чувствителните спрямо нуждите на децата си родители, тези, които смятат, че не е достатъчно да им осигуриш парче хляб и някаква дреха за да си изпълнил родителския си дълг и да се гордееш с това. Да, това е дете, независимо от своите 17 години и то дете в нужда. И нейната нарочно търсена грубост е вик за помощ, който не всеки съумява да чуе.
Бих искала да завърша с една мисъл на Питагор, която всеки родител би трябвало по-често да си повтаря : "Пазете сълзите на децата си, за да ги проливат над гроба ви."

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Моето мнениенови [re: ИB]  
Автордъщepя (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 18:52



А ти изобщо видял/а ли си, че аз отговори не търсия ?!
Много е "готино " да виждаш това което искаш да видиш

Родител : мене има кой да ме съди драги/ драга ..и тези хора го правят
Ти като компетентен такъв си гледай собственото семейство без да ми слагаш определения ....

Единственото, което исках е да кажа това, което ми тежеше ..
от тук нататъка сама решавам сам/а го каза
Уроците си ги уча и без да ми напомнят


До всички, които отделиха от времето си да ми отговорят ...
Благодаря ВИ!

Чувствам се значително по-добре ..а нещата отиват към добро ..



Тема Re: Моето мнениенови [re: дъщepя]  
Автор dma (irq)
Публикувано05.02.05 19:11



Радвам се, че нещата се оправят. Сигурна съм, че след няколко седмици ще гледаш над цялата разправия с други очи. Просто е важно разбирателството между хората, а понякога това е много трудна цел . Ако всички правят по една крачка към другите, следващия път като сте изнервени и се поскарате (това е абсолютно нормално, не си мисли, че като се карате не сте добро семейство), ще се сдобрите по-бързо.

Айде късмет и не се ядосвай на по-грубите ни думи тук-таме, никой не иска да те нарани. Знаеш че се случва човек да има труден ден или нещо друго и дори да каже истини, го прави в груба обвивка.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано05.02.05 19:14



Колкото по - рано разбереш какво е истинското ти семейство, толкова по - добре. Може да е такова, каквото си го виждала преди, или такова каквото ти изглежда сега, или каквото ще установиш, че е утре...
Важното е да знаеш какво е. Това е твоето семейство. Твоята майка е тази. Твоят баща и брат са такива. Никога няма да имаш други. Приеми го. Следва да решиш можеш ли да живееш с тях или не. Ако не - взимай мерки, ако да - също, за да те търпят и те. Не ги съди, разбери ги и им прости, но като не ти харесват не бъди като тях.
Дали ще ги обичаш по - малко?!? Не знам, но по- добре да ги обичаш истински, колкото - толкова, отколкото измислени и много. Идеално семейство няма. Нито пък ти някога ще създадеш, прости се с това. Не допускай техните грешки, но не си мисли, че няма да допуснеш други и бъди готовда се бориш със себе си...
Хубавото на разбитите илюзии за идеалното семейство е, че после много внимаваш в създаването на свое и имаш шанс да не се провалиш.
А, на родителите, които с лекота наричат това лиготии, ще кажа, че създаването, изхранването и понасянето на детето в къщи не прави от един човек добър родител. За жалост има и такива хора, които нараняват много повече децата си от това, което им "дават", които са си по - важни, ценни, прави и пр. Ако, беше достатъчно да родим и да осигуряваме някакво съществуване, всички щяхме да имаме мнооого животински вид...
Не знам защо е толкова лесно да си кажем - всички грешим, к`во толкова - нали ги обичаме все някак тези деца, нали имат по лев, че и повече на ден, нали правим толкова жертви за тях... останалото е лиготия...
Истината е, че повечето ни страдания и мъки са плод именно на родителски грешки... Къде повече, къде по - малко... Какво значи тази майка да каже, че не иска никога дъщеря й да я напусне, че си има само нея и пр.?!? От това по - голям егоизъм здраве му кажи. Не, че не е нормално, не че аз самата не искам момиченцето ми да е цял живот до мен..., но нямам право да го кажа. Никога. Иначе я обричам на терзания, разкъсване и страдание.
За мен проблемът не е в някакъв си скандал, а в това, че някои родители смятат, че децата им нямат право да искат нищо повече от тях... Това е страшно. Както и обратното... Но, най - голямата глупост е да обвиняваш детето ти, че е такова, каквото е... Не е лиготия да се чувстваш предаден и обиден от най - близките ти хора. Любов е това, иначе нямаше да ни пука. И, както във всяка любов има момент на равносметка - или продължаваме така или оставаме приятели. Иначе, какво едно дете трябва да е роб някакъв, да няма чувства, да приема всичко, щото е от мама и тате?! Хайде да не споменавам какви страхотии има в някои семейства - пак от любов, разбира се. Така, че мила "дъщеря", можеш да се радваш, че все пак при теб не е ужасно положението.
Почитай баща си и майка си...., за да ти е добре на земята!
Е, на някой хора им се налага повече да се грижат за пребиваването си после в отвъдното, а тук да не им толкова добре...
Защото човек, ще остави баща си и майка си...
Без да бъде неблагодарен, естествено.
Дано Бог ни вразумява всички нас деца и родители...



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: woman]  
АвторMan (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 08:36



"А, на родителите, които с лекота наричат това лиготии, ще кажа, че създаването, изхранването и понасянето на детето в къщи не прави от един човек добър родител. За жалост има и такива хора, които нараняват много повече децата си от това, което им "дават", които са си по - важни, ценни, прави и пр. Ако, беше достатъчно да родим и да осигуряваме някакво съществуване, всички щяхме да имаме мнооого животински вид...
Не знам защо е толкова лесно да си кажем - всички грешим, к`во толкова - нали ги обичаме все някак тези деца, нали имат по лев, че и повече на ден, нали правим толкова жертви за тях... останалото е лиготия... "


Копирах го и не е зле да го препрочетеш.
След това, ако имаш желание ,можеш да прочетеш ред по ред какво е писало момиченцето. И да си помислиш какво стои зад думите й. И дали ако твоето момиченце се държи по такъв начин с едно цяло семейство, което при това има повод да празнува, а не да се нервира - ще реагираш така, както пишеш. Интересно, не можеш ли да прозреш егоизмът, който стои зад поведението й? Прочети внимателно, но без да отбираш това, което съвпада с твоите виждания и разбирания. Бъди безпристрастна - нищо, че и ти имаш дъщеря и се опитваш да я сложиш на мястото на момичето.
Ти даже не си забелязала, че девойката се оплаква заради 1-я лев, който понякога имат възможност да й дадат, но нищо не казва за факта, че има ЖСМ. Както и компютър, от който да пише? Помисли ли си, че осигурявайки тези неща на децата си, родителите са се лишили от някои други неща. И дали при това положение не е водеща обичта към децата не и желанието да им осигурим възможно повече удобства?
Упрекваш майката като "егоист" само защото си е позволила да каже на детето си, че не може да си представи че ще живее без него? И изобщо не виждаш в това връзката, която идва от сърцето? Каква на практика е разликата между нея и теб, която само си го мислиш, но не го казваш? И не е ли едно изразено чувство много по-достойно от премълчано такова?
Имах приятелка от Германия, която имаше 4 дъщери. Тя често казваше - Никак не мога да си представя какво ще правя, когато дъщерите ми си излязат от къщи! Казваше го пред тях. И четирите заминаха една след друга. И нямаше нито терзания, нито страдания, нито разкъсване. Просто всичко стана, както си му е реда и както винаги става.
Вярно, че в някои семейства има страхотии. А ти дали си се замисляля какви страхотии има в някои семейства, причинени от децата? Тук въобще не става дума за такова нещо. Случаят е съвсем обикновен и срещаш се в различни варианти във всяко едно семейство. И само семейството е в състояние да прецени как да мине през ситуацията. И да реши дали да има наказание, или компромис. Защото отстрани нещата не са точни. Проблемът има винаги две страни.
Колкото за грижата за отвъдното, която всъщност ме чуди и затова седнах да пиша - не е нужно човек да се грижи тук за отвъдното, за това ще му дойде по-късно времето. А сега трябва да се погрижи да види, че животът тече в него и е ценен за самия него точно толкова, колкото и за всички останали. И щом говориш за Бог, което ще рече, че вярваш в него - човек, щом му е даден живот и силата да го живее и възможността да го подрежда по свой избор - би трябвало първо да проумее, че Бог е в него, но също така и във всички останали.

Винаги се сещам за един много голям психолог, който казваше - Не разбирам защо се е изградило погрешното мнение, че родителите трябва да бъдат приятели на децата си. Родителството е нещо много повече от приятелство.



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: Man]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано06.02.05 15:28



Интересно ми е, когато ти имаш сериозни житейски проблеми, надвиснали над главата ти и никой не вижда какво ти е, не те пита за тях, не си дава сметка колко ти е трудно , а всички само изискват - да работиш, да се прибереш навреме вкъщи, да изхвърлиш боклука, да си играеш с децата, да бъдеш с жена си... И накрая и да трябва да си в цветущо настроение за семейния празник... Е, как ще реагираш?!?
Защо проблемите на едно момиче да са егоизъм и разглезване? Те са точно толкова важни за нея в този момент, колкото ипотеката за теб, примерно. Защо всички забравяме колко труден е бил някакъв период, след като се измъкнем от него - детство, юношество, безпаричие?!? И после гледаме високомерно хората, които още на са се справили и не са дошли на нашия бряг...
Мисля, че в случая са проектирали собственото си изнервяне и липса на настроение върху нея. Ако, родителите й бяха достатъчно празнични и весели щяха да го обърнат на шега и нямаше да й позволят да скапе нито собственото, нито тяхното настроение... И всъщност щяха да разберат, че тя не е автомат...
Визирах това: "Тя винаги толкова се страхувала да не си тръгна
Толкова ми е говорила, че няма да понесе да се омъжа и да я оставя...
Винаги й е мъчно като оставам при приятелят ми вечер, защото е сама ..с баща ми не може да говори така както с мен."
Много по - различно е от "Никак не мога да си представя какво ще правя, когато дъщерите ми си излязат от къщи! " Нали?
Страшно е тънък леда, по който се движим. Затова реагирам така, когато с лекота се отсъди - родителят е лош, детето - неблагодарно.
Родителството е уникално, именно защото е много по - динамично, неустойчиво и крехко и от любовта, и от приятелството. Защото и за двете можеш да се обърнеш назад и да кажеш - в името на това, което сме били ще се справим с това днес и ще продължим напред. Родителството е това, което се случва сега. Нито детето, нито майка му и баща му могат да живеят със спомен за преди или с надежда за утре. Всички искат разбиране и правилно отношение днес в този момент, на тази им възраст, за този им проблем. Съжалявам за тафтологията.
Затова настръхвам, когато отсега ми минават мисли като: "Аз излизам в кучешкият студ, заради снежният ти човек, ти сега не искаш да направиш толкова дребно нещо". Ами, не са ни длъжни тези деца. Нищо страшно не са направили с родителите си. Ние сами си го правим страшното, или разчитайки прекалено много на тях, или с погрешно възпитание. Едно дете е длъжно на родителите си, точно толкова, колкото и на останалите хора. В смисъл - видяло е добро, и ако е възпитано да го улавя, ще го отрази и върне или още по - добре ще го предаде нататък. Като чуя, че децата били най - добрата инвестиция, или как те ще ни гледат на стари години и си представям едни франкенщайнчета, съшити от родителски страхове и хем бягат от семейството си, хем цял живот го гонят...
Иронията е там, че това семейство сигурно вече е забравило случката и днес всички щастливо карат ски, а ние спорим заради тях... И, колкото повече сме уверени във вижданията си, толкова по - бързо те ще станат на пух и прах от малките ни слънчица, когато порастнат...




Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: woman]  
АвторMan (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 16:34



Тук вече съм съгласен с теб.
И аз съм на мнение, че нещата не са едностранни и се иска много любов и великодушие и от двете страни.
Приятен ден.



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано06.02.05 16:48



според мен си малко крайна. иди цункай майка си. усмихни й се.
ти си била изнервена, тя е била изнервена и виж какво е станало.
кажи й, че я обичаш и ще видиш как ще омекне. случват се такива работи. трябва да бъдем по-отсъпчиви понякога.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: dma]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано06.02.05 16:49



написах си мнението и сега прочитам твоето.
напълно подкрепям мнението ти.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано06.02.05 16:50



мисля, че се държиш с извинение "пубертетско".
та тя ти е МАЙКА!!!


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: woman]  
Автор anbra (коя ли е тя)
Публикувано06.02.05 19:22



Много, много си права в разсъжденията си.
Жалкото е, че ние, родителите, рядко се сещаме в ежедневието за толкова очевидни неща ...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re:нови [re: userkata]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано06.02.05 21:22



Хм, постави се на мястото й и слез за момент на нейните години - и ти не би се извинила. Упреците тук не й помагат. Поднесени по такъв начин, не могат да достигнат до съзнанието, до сърцето й - единствено я провокират да се защитава. По-полека с езика. Личи си в повечето мнения колко агресия има у хората, дето току я изсипват на главата на момичето



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: woman]  
Автор hot pocket in the 4Os (член с акъл)
Публикувано06.02.05 22:28



Много истини са написала. Напълно е възможно да обичаш родителите си, но и да пазиш в себе си неща, които никога няма да им простиш. Като например да ти напомнят постоянно, че те изхранват, и да искат да изпълняваш всичко, което кажат, само защото те били се жертвали са теб. Да бъдеш родител на значи да притежаваш роб.



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 22:33



И родителите са хора, и те грешат, нервират се, стресират се, страхуват се... И често, много често стресът от ежедневието го пренасят върху най-близките си, в случая се е "стоварило" върху дъщерята. Цяло чудо е, че чак на 17 г. разбираш това. Или просто имаш родители, които до сега са се опитвали да запазят всички детски илюзии, да не те трвожат излишно и да внушават оптимизъм за твоето бъдеще. Е, релаността трудно с епокрива от желанията. но във всеки случай всеки обикновен родител желае най-доброто за децата си и затова са ти обещавали добро образование и други красиви неща. Имам две момчета, 11 и 13 г., и често им казвам от най-малка възраст, когато се налага да ги науча на дисциплина: "аз не изисквам и не очаквам да ме обичате, аз съм ви родител, не приятелка, спазвайте дистанция". Много от детските им илюзии съм "спестила", виждали са ме искрено разгневена или щастлива, имаме отношение като равен с равен, но кой знае дали това е добре за тях. Сега трудно мога да им "нареждам" каквото и да било, мога, ако мога въобще да се опитвам да ги убеждавам в "моите" истини, а най-често стоя зад гърба им, докато те откриват своите истини... Ако имах дъщеря, не знам дали щях да имам такова твърдо отношение. Друго си е... Хубавото е, че скандалите в смейството минават и заминават, а децата порастват и рано или късно надминават родителите си. Децата рано или късно стават по-силни от родителите си и осъзнават, че те са на ред да бъдат великодушни и по-отстъпчивите. Е, време е било и за теб да станеш по-силна, да разбереш, че родителите могат да бъдат също слаби и да очакват да започнеш да правиш компромиси и отстъпки спрямо тях, да поскриваш истината, за да не ги тревожиш, така както те са пазили тайната за Дядо Коледа в твоето детство. Какво да се прави, родителите остаряваме и постепенно ставаме нетърпеливи, капризни и избухливи като деца Какво тук значи някаква си житейска мъдрост, като трудно започваме да владеем емоциите и нервите си Продължавай да обичаш семейството и по-често им го показвай, пък може да ги понаучиш да бъдат по-искрени с теб, не си вече онова малко момиче. Човек се учи, докато е жив. На слука!



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: hot pocket in the 4O]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано06.02.05 22:39



Напълно естествено намирам децата да мразят понякога родители си и родителите трябва "да дават" тази свобода на емоциите и искреност на децата си. Така постепенно децата могат да се научат не да подтискат отрицателните емоции, естествени за всеки човек, а да ги култивират, овладяват и някак да станат по-цивилизовани.



Тема Re:нови [re: CondAmn]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано07.02.05 07:46



знаеш ли, доста се позамислих как аз бих реагирала. ама та бих реагирала на 14, а не на 17. и в интерес на истината, ако не бих се извинила бих просто изчакала да поутихнат нещата и да ми мине. не бих правила генерални изводи за семейството си от 1 скандал.
но така или иначе, и да не съм права, съм много добронамерена и бих се радвала девойката да вземе предвид съветите.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Моето мнениенови [re: Frysco]  
Авторбeйб (Нерегистриран)
Публикувано07.02.05 13:15



и на най-добрия родител може да му се случи да изпадне в такова състояние, че в момент на афект да каже много грозни неща на детето си. Това не значи, че не обича детето си - по-скоро значи, че нервите му са много опънати. За това дали обича и колко обича детето си не мможе да се съди от думи, камо ли изречени в момент на гняв. Лошото обаче е, че детето (макар и на 17) не разбира това и тези думи са като камъни хвърлени по егото му. И аз до днес си спомням много от обидните думи и констатаци на майка ми по мой адрес. Но въпреки това си я обичам и знам колко много и тя ме обича. А причината да е излизала извън кожата си от яд, ми е вече ясна - моята дъщеричка е само на 3 г и понякога така ме вбесява, че може да се каже, че е достойна наследничка на майка си в това отношение :) Когато родителите са безсилни да се наложат пред порастналото си вече дете те "стрелят" с думи. Което е много лошо според мен, защото нанася удари по психиката на детето, а тя му е за цял живот. Но от друга страна и майките не са от желязо. А има деца които са наистина способни да подлудят родителите си.... Просто кофти ситуация и за родители и за деца...



Тема Re:нови [re: userkata]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано07.02.05 14:24



Не бъди толкова сигурна, че така щеше да постъпиш Гледаш на това от сегашната си възраст и опит. Така би постъпила жена на две-три по 17. И то ако не е озлобена и озверяла, каквито сме почти всички. Да не говорим как повечето родители имат навика да си изкарват яда на беззащитните около тях, а не на този, който ги е вбесил (и на който не смеят да се опълчат). Навън мир, вкъщи със своите - скандали и ругатни. Хайде, холан!



Тема Re:нови [re: CondAmn]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано07.02.05 18:22



абе ти на колко ме изкара?!?
майка ми не е постъпвала така с мен. тя ми е пример. може би затова така разсъждавам.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: всички я съдите, но....нови [re: userkata]  
Автор ileana ()
Публикувано09.02.05 18:45



...защо никой не обвинява майката?
Определено е по-логично момиче на нейната възраст да се държи така, отколкото майка й!
Що за майка би изрекла такива думи???
И за миг не се поставихте на нейно място!
Разбира се, че всяко дете се поскарва с родителите си, но родителят е този, който трябва да вземе положението в свои ръце.
Тя казва, че никога преди не са се карали. Просто думите на майка й са я разочаровали и през главата й са минали всички "компромиси", които е трябвало да направи (или просто неща, които не са и били приятни) - жилището, 1лв и т.н.
Аз ли съм единствената, която я защитава?
Просто се поставете на нейното място!!!
Вие как бихте реагирали на подобни думи???

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема отстъпчивост му е майкатанови [re: ileana]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано09.02.05 19:41



и майката има вина вероятно, но ние чуваме само версията на щерката.
аз не я съдя, това си е нейна работа какво ще направи. изказвания от сорта "ще избягам от къщи" не ги разбирам, и през ум не ми е минавало да бягам от къщи. да казвам на майка си "майната ти"(или там каквото беше) не разбирам също. та майка ти е ЕДНА. с нея трябва да се държим с уважение.
и тъй като тя ни разказва - на нея и давам такъв съвет. ако и майката се беше включила щях и на нея да дам същия .
малко разхвърляно стана. всъщност като го чета - доста е, но ме мързи да пренаредя думичките . надявам се си ме разбрала.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: всички я съдите, но....нови [re: ileana]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано09.02.05 19:51



Възрастта оправдание за всичко ли е...
Прочетох отгоре отгоре и не виждам какво толкова е станало и какви са тези кризи. Хората са й осигурили спокойно и нормално детство без скандали - колко от нас са имали това - единици, а девойката се фръцка:)) Това за квартала и единия лев ми направи ужасно впечатление и особата не може да ми стане симпатична.:)) Горката тя... и тези ужасяващи компромиси, направо да проституира са я накарали... Ох майко. Хахах имах един колега, който на 23 години още се оплакваше, как родителите не са му дали подходящия старт и не го записали на уроци по английски... Всички все са му длъжни, та и тази госпожица така.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Всички я съдите, но....нови [re: Aлeдap]  
Автор ileana ()
Публикувано10.02.05 13:13



Както и да е реагирала дъщерята, какъвто и да е характерът й, както и да са я възпитали, НЕ оправдавам поведението на майката. И на нея дъщеря й и е ЕДНА!!!
Тогава как ще коментирате репликата спрямо дъщерята:"....с мъжа ми и сина ми...(каквото и да беше нататък)"
Значи това не ви прави лошо впечатление, така ли?
Няма да се оправи скоро тоя свят, щом толкова много хора разсъждават
така

Усмихни се днес, утре може да е по-зле...


Тема Re: всички я съдите, но....нови [re: ileana]  
Автор Maktub ()
Публикувано10.02.05 14:04



Съгласна съм с тебе.
Чудя се дали някой помни пубертета си???
И как някои неща ти се виждат по-големи отколкото са... вероятно на майката са й изпушили бушоните, ама все пак тя е "ВЪЗРАСТНИЯ" и трябва да се владее, а не да очаква 17годишната и дъщеря да е по-силна от самата нея. И да казва такива неща....



Тема Re: Всички я съдите, но....нови [re: ileana]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано10.02.05 15:45



Виж сега, тук не сме на съдебен процес и не сме съдии. Имаме едната страна на разказа, не съм видяла майката да е тръгнала по форуми да споделя защо е реагирала така. Нито пък някой ни е упълномощавал да адвокатстваме. Не ми е ясно защо се вживяваш толкова - освен ако и ти си на 17.

Според мен лично на 17 години човек не е пубертет, все пак след година става пълнолетен с всичките му последици. Възрастта в случая не е някакво оправдание. Със сигурност нервите на девойката са поне десет пъти по-яки от тези на майка й - най-малкото поради годините разлика и преживените неща. Не виждам защо майката трябва да не се дразни и да няма правото да избухва, като при това в гнева си да казва неща, които едва ли мисли, от типа на цитираното словосъчетание. Докато от думите на госпожицата изплува някаква особена натякваща и аз-съм-добра-въпреки-че-съм-жертва-на-ужасното-си-семейство миризма. Имам си причини да съм алергична спрямо тази "миризма" - ако се разрови тук излиза Торбалан:)). И всички тези оплаквания след един - само един скандал. Разменили си няколко реплики - и айдеее, трагедия, бягане от вкъщи, бунтовнически изявления и т.н. Несериозна работа или накратко - лигня. Затова ми стана смешно.:))


Не мисля, че имам какво повече да кажа по темата. Това за света и хънта-мънта - .

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: ХА!нови [re: The Fallen Angel]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано10.02.05 15:54



Еее, сега чак те изчетох, ти всичко си казал:)) Абсолютно.

<везде хорошо где меня нет>


Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Авторkara (Нерегистриран)
Публикувано12.02.05 03:25



Auuuu super sa mi poznati tia istorii. Napravo se chudeh da ne bi az v niakuv moment na zatumnenie ne sum go napisala tova hahahha:)))

Spored men prosto porastvash i zatova taka zapochvash da mislish. Ako pitash mene, stegni si se, usmihni se i si se druj za semeistvoto.

V kraina smetka ne si dete, radvai se:)) i si gi obichai, zashtoto imash tiah. Na men naistina mi izglejda na shtastlivo semeitvo vasheto, tochno kato nasheto:)

Tui che aide usmivkata, i bodro napred. Pyk naistina ne gi podceniavai, nadali ti misliat zloto. I sum sigurna che te obichat ...



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
АвторДъщepя нa възpacт (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 16:13



Знаеш ли, понякога родителите се чувстват слаби и безпомощни пред децата си. И точно това ги кара да се държат заядливо и агресивно. Смътно се страхуват от критичния поглед на някогашното хлапе, което ги е боготворяло.

Опитай се да разбереш майка си. Мисля, че е проявила слабост, а слабости всички си имаме. Ако успееш в тази ситуация да се държиш като зрял и спокоен човек и сама да предложиш разговор, в който кротко да изясните нещата - мисля, че само ще спечелиш.



Тема един добронамерен приятелски съвет...нови [re: дъщepятa]  
Автор garami (;))
Публикувано01.03.05 18:56



принтирай си този твой постинг на един лист и си го скрии на много скришно място и .... не забравяй всяка година на този ден да го препрочиташ (поне за 10 години напред)
като минат години, години,години ела пак тук и си напиши мнението за случилото се (според мен ще бъде по-различно)


Желая ти успех и много мъдрост



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Авторkrasi (Нерегистриран)
Публикувано01.03.05 20:08



Съжелявам , не успях да прочета всички мнения по темата.Прехвърлик първите три-четири и не се стърпях...
Достатъчно съм млада за да си спомням прекрасно каква бях на 17.Всъщност нещо подобно на теб.
Момиче , ти не знаеш какво искаш!
Дори не си в състояние да опишеш конкретна ситуация .Някаква мъглява случка от която си бясна .. и бла-бла-бла...
"Ходила съм на училище с 1 лв." Има хиляди хора които мечтаят да пратят децата си с 1 лв. на училище , а не с намазани от вкъщи филиии!Ти някога изкарала ли си поне 1 лв.?
Агресията на майка ми.. отново бла-бла-бла
Виж агресията която таиш в себе си!Като четеш това още повече полудяваш , нали.Всичко се надига вътре в теб.Зная.
"Не им се съдех за грешките."
Те сърдят ли се за всички простотии които си направила?Бре , че сме злопаметни.
Чудя се на тези хора които ти отговарят как съумяват да бъдат толкова търпеливи и така да те успокояват внимателно!
Ти трябва сама да се успокоиш.Никой в този клуб не може да ти помогне!
Агресията и гнева ти са плод на крехката ти възраст.Зная че с времето ще отшуми , но страшно се вбесих от написаното от теб.
Може би се повтарям - аз бях същата - сега съжелявам.
Не си позволявай да съжеляваш и ти!



Тема Re:нови [re: krasi]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано01.03.05 21:20



Съжалявам, не съжелявам.



Тема :D:D:Dнови [re: Бo^]  
Автор The Fallen Angel™ (непознат )
Публикувано01.03.05 21:50



Мамка му! Мислих да напиша същото



Тема Re:нови [re: The Fallen Angel™]  
Автор Бo^ (Бо)
Публикувано02.03.05 10:11



Ох, чакай сега - ти кой ейнджъл беше - по-малкият или по-големият?!? Май по-малкият (аз съм CondAmn, но съм с тая регистрация, щото ми баннаха за кой знае колко време другия ник).

Едно време, като ученичка и тийнейджърка, си пишех писма на хартия с няколко човека от Софийско, и заблелязвах, че всички пишеха грешното "съжелявам".



Тема Re: Мислих семейството ми за друго..нови [re: дъщepятa]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано02.03.05 12:59



Ех,тази тежка пубертетна възраст!
Нали ги имам и аз вкъщи и виждам колко са отговорни.
Ако може да не ходят въобще на училище ,а да получават всички екстри е най-добре.
Я си помисли първо, на майка ти лесно ли и е?Тича на работа,храни ви,чисти къщата,а ти и държиш тоналност!
В този труден свят трябва да има разбиране в едно семейство,а не само празни приказки.Ти,колко мислиш,че аз да вам на децата си на ден?Ами по 1лв.
Да не съм банка Антинари?!
Според мен, трябва да наведеш малко глава и да се извиниш на майка си за тона и думите,които си изпуснала.
Идва 8 март и спокойно може да я изненадаш с една голяма целувка.Тя винаги ще ти прости,а в себе си го е направила вече,сигурна съм.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.