Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема моите родителинови  
Автор Г-жa Andre (UNHAPPY)
Публикувано04.02.05 09:28



постоянно ми натякват,че трябва да уча...До тук добре,ноте си мислят че бъдещето ми зависи от това да уча яко в 9-ти клас.Според мен не е така,но те са си наумили ,че ако не зубкам сега ще стана най-много продавачка...Аз не смятам така но...Абсолютно всичките ми проблеми идват от у-ще!не мога да кажа,че уча по 12 часа на ден,но изкарвам доста добри оценки...Общо взето нямам въпроси към Вас,но бих се радвала да чуя(прочета)мнението ви по този въпрос!



Тема Аминови [re: Г-жa Andre]  
Автор eливko (бившата Силва)
Публикувано04.02.05 10:14



бъдещето ти не зависи точно от това дали учиш яко в 9ти клас, а то навиците, които си създаваш сега по отношение на усвояването на нови знания. А пък това е важно във всеки клас. Общо взето - не си ли "подложиш" сега за 10ти и 11ти, ще ти е доста трудно да наваксаш, а и учителите си създават предубеждения. Така е и в живота по-късно, винаги е важно да полагаш усилия, максимално възможни, за да успяваш, щото почнеш ли да отлагаш... отиде та се не виде...

Иначе - проблемът ти ми е ясен - що да се юркам сега чак толкова, като тия оценки не влизат в дипломата, а и без много зор си изкарвам горе-долу добре... Да, ама бас държа, че ако имаш отлични оценки, родителите ти ще са доволни /а вероятно и ти/, няма да те надзирават и да те контролират постоянно, в резултат на което ти ще имаш много повече лична свобода по отношение на начина, по който разполагаш с времето си! Поне при мен работеше безотказно, номерът е обаче не в зубкането, а в
КОНЦЕНТРАЦИЯТА
по време на час.
Верно, изкушението е голямо - да си бъбриш с приятелката на чина или да си разменяш бележки с някой от противоположния край на стаята, или да прелистваш интересно списание, или да си мислиш за Митко, дето вчера те погледнал по-така, а пък всъщност на теб много повече ти харесва Фильо, ама той - дявол го взел - като се е зазяпал в Дани...

Ама твоя се работа де, в края на краищата - ще станеш това, което искаш. Ти знаеш ли вече какво е то?



Редактирано от eливko на 04.02.05 14:40.



Тема Re: Аминови [re: eливko]  
Автор Г-жa Andre (UNHAPPY)
Публикувано04.02.05 10:21



Аз завършвам този срок с 5.50 а наще пак не са доволни...даскалото ми е наълно обикновено,но те смятат,че оценките се изкарват много лесно...бележките от тази година ми влизат в дипломата,ама кой го интересува...Никога не съм била отлична ученичка и сега когато изкарвам добри оценки наще пак не са доволни...



Тема Re: моите родителинови [re: Г-жa Andre]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано04.02.05 10:52



ми аз имам съученички, които в 9ти клас бяха пълни отличнички... а сега работят като продавачки....
тва докато следват де ((въпреки че не следват точно това, което искаха...))

това не е срамна работа, още повече за млад човек, който няма много опит...

а 9ти клас е един от най-трудните :) особено след потготве
на много хора им идва нанагорно и се оплакват "ама за кво ни е да учим биология", "за кво ни е тая история" и тн

а родителите никога не са доволни, аз завършвах всяка година с около 5.87-5.92 и пак имаше мърморения... просто не им обръщай внимание :)

общо взето много по-важно е в 11ти и 12ти клас къде ти е акъла, отколкото няколкото петици в 9ти, което не значи че трябва да се отпускаш сега :)
това за концентрацията в час е вярно и спестява много време



Art On Ice...

Тема Re: моите родителинови [re: Г-жa Andre]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано04.02.05 11:16



еливко толкова добре го е описала... само да допълня малко :)
отличните оценки не означават непременно, че знаеш нещо. струва ми се от това се притесняват родителите ти. щото след време ще трябва да разчиташ на натрупаното и на уменията си да добавяш бързо нови знания.
и още веднъж за концентрацията. не само в час, а и ако евентуално седнеш в къщи да учиш. пести се страшно много време. не знам защо хората са решили, че може или само да зубкаш, или само да ходиш по купони. двете неща прекрасно се съвместяват. въпрос на организация. и на желание, разбира се. само от теб зависи какво ще направиш :)



Тема Опитайнови [re: Г-жa Andre]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано04.02.05 12:11



да напишеш " наш'те "



Тема Re: Опитайнови [re: Ecнaф]  
Автор Г-жa Andre (UNHAPPY)
Публикувано04.02.05 12:17



"наш'те"Сега доволен ли си?!



Тема Re: моите родителинови [re: Г-жa Andre]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано04.02.05 12:32



Училището даже и след началното, пак те учи предимно на отговорност и самодисциплина.
Например ако ти се гледа телевизия или ти се излиза с приятели, ти да си кажеш, че не можеш, защото имаш задължения, демек да си научиш.
И вярвай ми, в училище е много по-лесно, нещата се надграждат постепено, в университета, а после в работата ще става още по-трудно, особено ако си свикнала да правиш каквото ти и интересно на момента.

Оценките служат просто за да те мотивират, родителите и те това се опитват да направят, не ги приемай кой знае колко навътре, все едно е някаква трагедия. Пред родителите си наблягай на положителните си резултати и не се оставяй да те потискат. Те не го правят нарочно, но прекалено големите изисквания често имат доста негативен резултат върху децата.
Кажи им, че никой не е идеален и че искаш да те уважават и да оценяват постиженията си, не ги оставяй да ти говорят само за оценки - отношенията между родителите и децата могат да имат много хубави страни.
Успех



Тема Re: моите родителинови [re: Г-жa Andre]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано04.02.05 12:35



Аз пък няма да се съглася съвсем с родителите ти. Обаче преди това да задам няколко въпросчета
1. Имаш ли дисциплини - фаворити, по които не само че учиш с кеф, ами и четеш много повече от учебниците.
2. Имаш ли идея с какво искаш да се занимаваш, или е където ме приемат/където е модно/лесно/където искат наш'те.
3. Преписваш ли за да изкараш добра оценка? Колко често го правиш?
4. Колко време на ден отделяш за да постигнеш тези резултати.
5. Какви интереси имаш извън училище - компютри, спорт, книги, музика?

Не искам да ми отговаряш. Но от отговорите ти, не от оценките ти в 9-ти клас, до голяма степен ще зависи дали ще станеш "най-много продавачка". А разбираш ли кое е кофтито да си продавачка?



Тема Re: Ами [re: Г-жa Andre]  
Автор anaili (samoten)
Публикувано04.02.05 14:27



Ами има резон и в това дето казват и за училището.
Ако решиш да не си продавачка явно ще трябва да учиш нещо - другите свободни и древни професии не ги включвам сега в сметката.
Да последно ученето след гимназия ставше с приемни изпити в БГ така, че ти ще се окажеш в конкуренциа с много и много по-подготвени и доста амбицирани младежи. Баловете за медицина маи се движеха 29.5-30 от 30
Нали се сещаш какво ще стане ?

Еливко го е казал много добре
Шер си казва много добре - Знам какво е да си много беден и какво е да си много богат - второто е много по-забавно.
Аз бих добавалива парите ти дават по-голяма свобода

Сега влизаш в света на големите и харесва ли ти или не тое такъв - пълен с мно го работа и амбиции. Сега се адаптираш към него учейки се да учиш, да отсяваш важнот, да си даваш ясна сметка за ситуацията, да си поставяш разумни и реални цели и да ги преследваш.
Това са все принципни неща
За сега твоето поле на изява е училището после живота
Явно родителите си не смятат че се справяш добре и за това са толкоз недоволни




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.