Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯ  
Автор in_a (непознат )
Публикувано04.02.05 12:18



Здравейте!
Ако някой има информация за началната степен на обучение в училището в Горна Баня моля да я сподели!



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: in_a]  
Автор ta_ra (новак)
Публикувано08.02.05 14:33



Здравей, не ми е съвсем ясен въпросът ти, но обучението там може да започне от три годишна възраст, до 12 клас включително, така че всички образователни степени са застъпени.



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: ta_ra]  
Авторin_a (Нерегистриран)
Публикувано08.02.05 15:28



Интересува ме началната степен т.е. 1 клас - знам, че не се влиза лесно... въпроса е дали си заслужават усилията, дали е добра подготовката, на всички деца ли се обръща еднакво внимание, изучава ли се усилено чужд език



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: in_a]  
Авторwierd (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 09:32



проучвах училището и ДГ за моята дъщеря, средата там е т.нар. елитарна. В смисъл деца със самочувствие от семейства с претенции(ОСНОВНО ФИНАНСОВИ но и Тв водещи, поп-изпълнители, артисти ит.н.)).Като познавателни способности не се отличаватот средното за София ниво(според една доцентка по психология работеща там). Високото самочувствие и израстването в такава среда дава по- добра самооценка и по-добро реализиране в живота. Децата които не могат да се впишат в тази обстановка, било поради по-малки финансови възможност или понисък статут на родителите, изпадат в поттиснатост и агресивност(на по-гпляма възраст).Обучението е посредствено, нищо по=различно от другите СОУ. Английски език се учи мнго малко и на много ниско ниво(повечето деца имат частни учители в къщи). Изкуствата са добре застъпени, но отново на ниско ниво, тъй като няма подбор според способностите. Изпитите за прием са изцяло с предизвестен резултат. Подготовката за тях е желателно да се провежда при учител от там, но това самопо себе си не дава гаранции за успех. Материалната база е добра.Имат транспорт, но се случва деца от по-далечни квартали да пътуват по час и половина-два до и от Горна баня, сутрин и следобед.



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: in_a]  
Автор ta_ra (новак)
Публикувано09.02.05 09:36



Здравей отново. Да, училището е добро. Синът ми учи там отдавна. Струва си усилието за подготовка за първи клас. Материалната база е много хубава. Английски се изучава от първи клас, от четвърти клас се изучава и италиански. Има транспорт, което е съществен плюс, само провери дали има удобен маршрут до мястото, където живеете, защото не е покрита цяла София (например в центъра е забранено да влизат големи автобуси и т.н.). Иначе, понеже говорим за първи клас, всичко зависи от учителката, на която ще попадне детето ти. Ние попаднахме на една страхотна учителка и децата много бързо се адаптираха. Понеже синът ми е там от детската градина, там пък една госпожа ни вгорчи живота, така че отново ще ти кажа, че до голяма степен има значение на какъв учител ще попадне детето ти. Пиши ми ако още нещо те интересува.



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: ta_ra]  
Авторin_a (Нерегистриран)
Публикувано09.02.05 13:34



Много благодаря за информацията!
Колко паралелки са в един випуск? Дъщеля ми ще е след две години в първи клас, сега е в трета група, но от сега се оглеждам за училище, живеем в центара блищо до пожарната и до нас са 1-во СОУ и евентуално 116-но, но смятам че има и капацитет да се подготви и за теста в Горна Баня /няма гаранции че ще я приемат, естествето/ . Не знам как да постъпя.
Чувам и добри и лоши неща за Горна баня...



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: in_a]  
Автор ta_ra (новак)
Публикувано09.02.05 15:20



Обикновено са по три паралелки по 26 деца. Мненията на страничните наблюдатели за лошото образование в училището оставям без коментар, още повече дадени от хора, чиито деца не учат в училището, а получават "достоверна информация" от най-различни източници. Разбира се че ако искаш детето ти да напредне повече, може да се обърнеш и към частен учител или школа, но 4 или 6 часа седмично изучаване на английски от първи клас мисля че не може да се нарече недостатъчно. Не зная някое държавно училище да има по - засилено обучение по английски. Всъщност може и да има такова, но аз за разлика от някои други от форума нямам навика да се изказвам по въпроси, които не познавам.
Сега за транспорта - понеже спомена къде живееш те съветвам да провериш маршрутите, защото доколкото ми е известно по Раковска не може да минават техните автобуси, защото са големи. Съветвам те да провериш маршрутите, за да се ориентираш по-добре. Транспорта до училището изигра важна роля при избора му, тъй като живеем в отдалечен квартал и за нас е голямо удобство.
Щом детето ти е в детската градина, може да провериш - мисля че имаше частна предучилищна група към училището за деца, навършили 6, но ненавършили 7 години или нещо такова, там ги подготвят за изпита в първи клас и моят син така се подготви.



Тема А детската градина?нови [re: ta_ra]  
Автор Zigii (любопитка)
Публикувано09.02.05 17:45



Аз искам да отворя една скоба и да помоля, ако е възможно да ми дадете малко повече информация за детската градина в Горна Баня!
Тъй като синът ми скоро ще започне да посещава детска градина, а съпругът ми е ходил именно в нея и е с много добри спомени от там, ми се искаше да разбера какво е положението сега! Как стои въпросът с приема, транспорта, обучението, таксите и не на последно място разбира се, какво е отношението на учителките към дечицата?!
Предварително ви благодаря!



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: in_a]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 11:16



Моят син също учи там и изцяло подкрепям мнението на ta_ra



Тема Re: УЧИЛИЩЕТО В ГОРНА БАНЯнови [re: Aн]  
Авторin_a (Нерегистриран)
Публикувано10.02.05 11:54



А какви са таксите - говоря за нормален прием с тест. И дали може да се влезе с този тест без протекции.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.