Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 29.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Семейни игринови  
Автор Genius Loci (просто минавам)
Публикувано28.01.05 16:00



Сладък спомен от детството: аз и родителите ми вечер сядахме да играем карти, табла, шах, на филми, рулетка и.....
Аз си спомням до тук.
А вие правите ли го с децата си и на какви игри играете.
Ако не ви притеснява можете да споделите и ориентировъчна възраст на децата... Така де има разлика между 3 и 10годишните.



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 16:23



с 10 годишния младеж играем на анаграми, на Ю-Ги-О - обаче сега ми е сърдит. не обича да губи.

с малката / 4 и 1/2 играем на разни измишльотини. опитахме Не се Сърди човече, потръгна добре обаче кучето изяде всичко без картона....

децата редят лего, пъзъли редим заедно или всеки самостоятелно - но сега сме малко преустановили, че малкия брат "краде" пъзълчета и е адски изнервящо....изчезват завинаги

вечер няма много време - вечеря, къпане, малко игра и времето за лягане идва. събота и неделя повече



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано28.01.05 16:24



Дъщеря ми е на 6. Ние играем на Черен Петър или домино, а любимата ни игра (откакто стана на 1година) е Победи тати- всички средства са позволени- гъделичкане, щипане, дърпане, боричкане - победител е този, който пръв разхълца другите от смях. Мдаа, май вече сме големи за тази игра.



Тема Re: Семейни игринови [re: DarkCat]  
Автор Genius Loci (просто минавам)
Публикувано28.01.05 16:52



Да и ние за това спряхме Ю-Ги-О и Не се сърди човечето . Ама аз си мислех че проблема с губенето е само при 5-годишните и ще отшуми с възрастта....
Май ще има много да почакам....



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
Автор woman (Любяща и любима)
Публикувано28.01.05 18:50



Ние редим пъзели, играем мноого импровизирано на карти - дай ми червена, ето ти черна, правим куклен театър с куклите и плюшените играчки, майсторим неща от пластелин и тесто, рисуваме с размах и върху стените (това не семейно, де - изцяло нейни творби са), най - любими са подаване на топка, гонене, криене и гъделичкане... На 2г и 6м. е дъщеричката ни. И аз вече доста се напрягам да измисля забавни и развиващи игри, така че темата ти е много добра!



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
Автор DarkCat ()
Публикувано28.01.05 19:30



да, отшумява проблема. не си ме разбрал - големия не губи пъзъли. малкия брат отнася каквото хване

иначе и на топка играем много, имаме една дунапренена голяма топка - безопасна е.

също рисувахме по стените,, и аз даже взех активно участие - рисувам и после те оцветяват, повтарят и т.н.

също много рисуват - с пастели както и едни бои за рисуване с ръце купихме - хора, не купувайте такива всичко се оплеска

изрязвам разни форми от гланцово блокче и каката си прави апликации
четем и приказки вечер. последно четохме за Златната Гъска, но малкия брат иска да чете и той и къса страници



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
Автор DarkCat ()
Публикувано29.01.05 11:35



Донърджак чела ли си?



Тема Re: Семейни игринови [re: Genius Loci]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано29.01.05 14:31



Най-хитовата ни игра е на ICQ. Това е игра, по сценарий на дъщеря ми с лека промяна в сценария от мен.

Сядаме една срещу друга и отваряме по една козметична чантичка, имаме две почти еднакви, във формата на цвете.
Това вече не са чантички, а са лаптопи.
Ние сме в най-модерния самолет и си пишем на айсикюто. Всъщност си говорим това, което уж си пишем.
Промяната от мен е разговорът да е на английски или на друг език.
Засега само английският "върви".
**

Играем на викторини на компа.
Аз отдавна съм спряла да се предавам и хич не си поплювам в игрите. Всеки да играе според собствените си сили, но ЧЕСТНО!
Много държа на феър плея.
Освен това с детето обичам да играя на игри, от които ще се научи нещо.
За обикновените игри си има приятелки.

**
Обличаме кукли.

**

На тихи игри - има една поредица карти История на България, Животните в България и т.н. Много е полезна и интересна.

**

На карти на Война или на Бонжурр мадам.



Тема Re: Семейни игринови [re: DarkCat]  
Автор Genius Loci (просто минавам)
Публикувано30.01.05 11:46



Да
Съвсем си е тематично името. Препрочитам я от време на време



Тема Re: Семейни игри [re: Jennifer]  
Автор Genius Loci (просто минавам)
Публикувано30.01.05 11:48



Поредицата за История и Растения и Животни е много добра, но включва само двама играчи.
Аз нещо се замислям дали да не я модифицирам по домашно му някак, та да се включим всички. Май ще направим нови полета за повечко хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.