Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:45 27.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Може!? Но...нови [re: The Fallen Angel]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 10:48



... за да участва синът ми в такъв запой, първо, трябва да не се прибере в къщи. Не му е разрешено да отсъства вечер от къщи /да не говорим за през нощта...!/. Нали за да закъснее, трябва да даде материалистично обяснение на причината, която налага, мотаенето на един 17 г. младеж по нощите навън. "Защото така ми харесва!" - не е причина!!! Как така ще го няма цяла вечер и аз няма да имам реакция!?
Че ако стане 11 часа и го няма, аз задължително ще се обадя в полицията!!!
Ако останалите родители на съучениците му са такива, запоят със сигурност ще се осуети. Бих казал, че дори и през ум няма да им мине да планират подобно нещо... То и аз мога да си планирам пътуване до Луната за неделя, но не го правя, щото е НЕВЪЗМОЖНО!!!

Та да попитам къде сме ние родителите, докато всичко това се случва!????

Забележете, че аз не се изключвам от проблема!!! Ако не бях достатъчно строг със сина ми и той щеше да е от агитката на кретенчетата, та той им симпатизара, но знае, че ще срещне стена от лед в мое лице. Всъщност при нас няма никаква принуда и заплахи. Просто определени неща никога не са толерирани и той дори не си помисля, че може да си ги позволи.

Винаги му задавам въпроса: "Това законно ли е?" "Това позволено ли е?" "Ти престъпник ли ще ставаш?"



Тема Re: Може!? Но...нови [re: Бoнчo]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано25.01.05 11:00



Абсолютно подкрепям това мнение. Моят дори понякога се дразни от крайните кретенщини. Приема някои по-умерени с усмивка, но никога досега не ги е правил. Ако разбера за нещо такова, просто ще има толкова глоби, че едва ли ще си помисли втори път.



Тема Re: Може!? Но...нови [re: Бoнчo]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано25.01.05 11:04



Спокойно-училищата си имат СОТ, така че няма да изкарат дълго вътре...И да няма сигнал, патрулите минават и ще видят че свети и се чува музика...


Елате повече!

Тема Re: Най-фрапиращите случаи от училищния животнови [re: Jennifer]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано25.01.05 12:17



Проблемът е, че няма наказания.
Карат си с предупрежденията и мъмренето, обаче нищо на пратика не се случва и децата си правят безнаказано каквото им щукне.
Изобщо не мисля, че са виновни за това, че са решили да проверят до къде стигат забраните. Всички деца го правят.
Проблемът е, че никой не им показва никаква граница, по-скоро ги оставят с впечатлението, че всичко е позволено. Затова те си продължават, затова и другите се водят по техния акъл.
И това няма да се промени докато не се въведат мерки. Като има предупреждение за изключване, трябва да последва изключване, а не поредното 18-то предупреждение и така до безкрайност.
Всъщност това всички го знаем много добре, въпросът е какво може да се направи.



Тема от училищния животнови [re: Jennifer]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано25.01.05 12:20



По време на учебен час, ученици от други класове отварят вратата, влизат, оригват се или пръцват, след което излизат и културно затварят вратата.



Тема Re: Най-фрапиращите случаи от училищния животнови [re: Jennifer]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 13:37



Всяка сутрин и обед в 66-то СОУ в кв. "Овча купел" се транспортират с автобус от и към дома учениците роми, настаняват се в училищната лафка, като обществен защитник около 20-25 г. ромски младеж разгонва и изтиква всички останали българчета извън лафката и масите, раздават им се безплатни закуски и топло мляко/чай. А българчетата от обикновени средностатистически и откровено бедни семейства гледат безмълвно и си гълтат слюнките, защото не всеки ден имат джобни стотинки, нали техните родители са съвестни данъкоплатци и редовни платци на ТЕЦ, ВиК, Енергото, които плащат и съответни безплатно закуски и обеди и социални помощи на родителите роми. Виждам ги често, като разхождам кучето наблизо и ми става много, много жал, мила родна картинка, пълнички ромчета тичат, скачат, смеят се сред умърлушени, спотаени, хилави българчета... Ако се случи да се сборичкат ромче с българче, по дифолт учителките взимат страната на "безащитните нещастни" ромчета и се разкрещява на по дифолт "виновни" българчета.

При многократна покана на учителка към ученичка 6-ти клас "да излезне на дъската" за изпитване, ученичката става, кряска "е, добре де, ще излезна", излиза от класната стая и не се връща до края на часа. Ученичката прави това не само при една учителка и вече има ... няколко последователи в тази мода, взели я за добър пример за подражание... Учителките не правят нито устни, нито писмени забележки, нито коментар към класа, нито покана към съответните родители да поговорят за този проблем. Родителите на тези деца не са нито важни "клечки", нито асоциални, за да търсим причина в страх или конюктура. Въобще това проблем ли е?

В началото на учебната година е четена пред ученици и родители наредба за забрана да се напускат часовете при каквато и да е причина. Затова учителките не пропускат да привикват родители на ученици (случвало се е само по веднъж и поеденично в час), които си "позволяват" да помолят с вдигане на ръка да се изкашлят или издухат извън класната стая поради доказана настинка. Физиологичните нужди са престъпление, липса на възпитание и повод за многократно порицание пред цялото училище според няколко учителки. Фалшивото пеене (поради природно ограничен слух) също е обект на подигравки от страна най-вече на учителката по музика. Въобще всички ученици са виновни по дифолт с изкл. на преборилите се със зъби, нокти, лакти, сила, просташки демонстрации, устати и защитени от международни защитници, непознаващи реалната българска джунгла.



Тема Re: Най-фрапиращите случаи от училищния животнови [re: else]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано25.01.05 13:45



... Проблемът е, че няма наказания...

Проблемът е, че няма поощрения за общоприетите ценности. Има обаче толерантност към общоприетите лошо поведение и действия. Криворазбрана демокрация или демокрация в преход, както ви се харесва.



Тема откъмто зависи :)нови [re: Jennifer]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.01.05 13:52



Принципно всички по-нормални тийнчета, с които съм си говорила, смятат подобни кретении за мега досадни и извършителите им - за тъпи копелета.
Но смятат, че не им е работа да дават акъл на съучениците си, нито имат желание да си развалят взаимоотношенията с останалите в класа.

Единствените случаи, в които можеш да ги заинтригуваш да повлияят по някакъв начин (с изолация, осмиване или направо с як бой) е когато наказанието (или отнемането на някакъв бонус) е за целия клас, а не персонално за извършителя.
Виж тогава се оказва, че се справят чудесно и сами... без даскалите да стават пъдари.

Ето ти още един много фрапиращ случай, но от моите ученически години: първа година в нова гимназия, в 8 клас сме... и в междучасието един кретен от големите се опита да изхвърли съученичката ми от парапета на стълбището от 4-ти етаж надолу... май беше пиян.
Развикахме се, момчетата се хвърлиха и я измъкнаха, настана един грандиозен тупаник, в който взеха участие и приятелите на идиота... и това продължи като няколкомесечна война, докато не го изхвърлиха от училището.
Но не сме стояли безучастни отстрани, все едно не ни засяга.


Редактирано от Hell на 25.01.05 13:55.



Тема Re: Може!? Но... [re: Frysco]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано25.01.05 15:03



Айде да не ти правя анализ на архитектурата на училището и как ще ни забележат във второто крило в стая гледаща към вътрешния двор който през нощта е заключен
И също така да уточня, че СОТ имат само директорските кабинети и учителската стая а не всички стай, съжалявам за разочарованието



Тема Re: не че е най-фрапиращия... [re: Jennifer]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано25.01.05 15:06



Защото ще се помни
Защото сме леко откачени
Защото там не сме правили купон до сега

Просто ще е нещо което ще го помня и на 50 да стана и винаги ще си го спомням с усмивка. Живота се живее заради моментите, които ще си спомняш, а не заради самия живот




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.