Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:10 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Какъв език учат децата ви?нови  
Авторborivan (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 13:29



Здравейте, моят син е на 4г и в момента под формата на игра се опитваме да учим буквите. В детската градина майките на други дечица са много доволни от изучаването на англииски език и съм се замислила догодина да го запиша. Но пък ние със съпруга ми знаем немски и от ностолгична гледна точка много ни се иска и той да учи някога немски. Но ако първо започнем с английски, после с немски, няма ли много да го объркаме, като се има в предвид, че доста дълго време се учат само отделни думички. Или пък да го оставим и чак в училище да започне да учи някакъв език? Споделете вашия опит. Благодяря.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: borivan]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано17.01.05 13:50



Моят човек е на 5. Немски засега. После и английски



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: borivan]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.01.05 13:57



здравей,

нашата дъщеря е на 4 1/2 и сега учим българските букви. има голям мерак момата и даже пише името си, мама, тати, бебе и разни др. лесни думички

като искаш да учи немски това би трябвало да му е първия език.

големият ни син го научи за около 2 години - на курсове и на приказки с татко си /започнахме като беше на 7 - 8/. знае добре, но някак си не му е любимо

а английски научи съвсем сам, е и в училище каквото учат де. на английски пише, говори и гледа филми.

далече е от перфектността, но ние сме доволни дано е все така



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: DarkCat]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано17.01.05 16:14



е, не мога го повярвам и това си е!

"а английски научи съвсем сам, е и в училище каквото учат де. на английски пише, говори и гледа филми. "

Това е втория ми известен случай, след този на племенницата ми (6г), която според думите на етърва ми: "от по цял ден гледане на Cartoon научила английски".
Мдааа, замира бизнесът на чуждоезиковите школи....




Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: borivan]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано17.01.05 16:23



Дъщеря ми (7г) учи английски и руски. Английския - за втора година, в езикова школа, а руския - в училище (3 часа седмично). Избрах да започне с английския, защото ми се струва по-лесен, а освен това мога да й помагам. А пък руският е много близък до българския и се усвоява с лекота.

Плановете ми са в 5-ти клас да започне да учи втори западен език - немски или френски, английският да си го продължи като изкара всички нива, руският ще го учи и без това до 12-ти клас. И така като завърши средното училище да владее 3 езика - английски, френски или немски и руски. Е, да надявам се и българския също



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: River_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.01.05 16:32



момчето сяда на компютъра от 4 годишно.

на 6 си четеше приказки, на български и знаеше думи на английски които аз не знаех - от комп.игри. после си чете и едни книжки - от едната страна текста е на БГ от другата на английски или немски

във 2-ри клас донесе самоучител по английски. от година и нещо гледа анимета, много от тях са без превод на български и се справя добре. както и разни други филми.
последните месеци вечер иска да говорим на английски, за да се упражнява

аз не се хваля със способностите му, просто си може детето. не те карам да вярваш в каквото и да е. като чуе нещо веднъж той го запомня. пък тъпите съседки разправят че им приличал на гамен.... а той е прочел повече книжки от тях ...

жив и здрав да ни е

а неверници като теб да не ми четат постингите



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: River_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.01.05 16:35



и за теб невернико да допълня че момчето има голяма слабост към немски и руски език. това са му любимите държави и затова е решил да учи и руски

аз някакви особени амбиции нямам, но няма и да го спра в ученето

гледа и руски филми напоследък, защото руския език му звучал красиво



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: borivan]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано17.01.05 16:41



Големия е на 7 години /1 клас в езиково училище/ записахме го в немска паралелка въпреки че никой от нас не знае немски, защото изхождам от идеята че в тази възраст учат по-лесно езици. Английски учи от 3-годишен в училище и тук таме в къщи някое стихче или песничка или пък филмче на компа без превод. Сега е 1-ви клас и в алианса и въпреки че говоримо беше много добре с английския да ти кажа в алианса направо яко ги товарят чак жал да ти стане.
На английски пише по четливо и по-вярно отколкото на български и се чудя вече как да се справим с краснописа.
Напоследък понеже едния ни детски канал е на руски взе да включва и разни руски думички и изрази макар че никой не му говори на този език у дома / а и аз и мъжът ми сме с перфектен руски/.
Малкия сега е на 3 и от догодина ще го запиша в усилената група в детската /2 пъти в седмицата / на английски и мисля да ползваме същата система, като при баткото.
Засега не обърква двата езика освен съвсем случайно и доста рядко, госпожата им по немски е много добра и явно ги предразполага защото засега само говорят - научили са доста думички и изрази - доволна съм.



Тема Re: хе хенови [re: DarkCat]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано17.01.05 16:50



жив и здрав да е синът ти. Щом за 2г е успял да научи немски.............

и не скачай така като ужилена - "а неверници като теб да не ми четат постингите". Ми как иначе ще науча за такива изумителни случаи.



Тема не мога да разбера кое е смешното [re: River_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано17.01.05 18:19



в това, че някой има способността да учи езици....

какво е, кажи ми моля те

защото май чувството ми за хумор е излетяло на накъде

от моите близки и далечни познати има само още един такъв човек, момиче, т.е. млада жена на която и стига веднъж да чуе думата, за да я запомни. знае повече от 10 езика без да си е правила някакъв много специален труд да ги учи. да те запозная с нея да се посмееш малко на способността и?? мм? искаш ли?

или на теб са ти смешни и тези които примерно бягат много бързо, или за които математиката е красота и радост???

а благодарско за пожеланието и Вие да сте живи и здрави




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.