Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 03.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: Бинe]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано18.01.05 23:11



Аз пък не разбирам какъв е проблемът. Познавам отблизо няколко такива, а вие ми отворихте очите, че съм обкръжена с ултра гении.
Критерии за научил: Какво ще кажеш за top 5% на SAT-English в тестовете след училище. Или пък журналист, вземащ интервюта и пишещ на английски. И двата случая са завършили най-обикновена провинциална МГ, не са изучавали английски от невръстна възраст, не са дали нито лев за уроци, нито дори в семействата им някой някога е изучавал английски. Отчети и, че тогава даже нямаше pc-та и интернет. Наистина защо не приемаме, че има хора, които с лекота правят това, което на нас ни се вижда непосилно. А и няма по-голям двигател от вътрешната мотивация.

Самата аз за сега нямам в плановете си да записвам дъщеря ми на език преди да го започнат задължително в училище. Мисля си, че покрай div-x-овете, игрите и интернет все нещо ще й влезе в кратунката. А пък и като отчетем, че сигурно към 20% от думите паразитиращи в семейния речник са английски (факт, с който не се гордея) просто няма начин.
Хм, горе писах "език", но си давам сметка, че това важи само за английския, с който и двамата с мъжа ми боравим сравнително свободно. За някакъв друг може и да се размисля.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: Flash_]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.01.05 02:19



Ние сме малко различни, защото на дъщеря ми първия език е английски, но от догодина смятаме да я дадем в училище, където започват обучение по френски още в детската градина (тя ще е почти на четири, когато ще започне). Много голям проблем ми е българския, защото го занемарихме по ред причини, но се надявам да не го пренебрегнем съвсем.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: MoniT]  
Автор Flash_ ()
Публикувано19.01.05 09:50



Не знам много са малки, поне моята въобще имам чувството че не разбира за какво иде реч! За нея всичко е игра, 'английскито' както го нарича е стаята, госпожата и децата. Че има различни езици, че тя говори български, а има хора които не го говорят и разбират а говорят само английски например въобще не може да разбере.
Просто наизустява, единственото което би могло да е от полза за мен е, че е възможно упражнявайки малко думите, да не загуби произношението, звузите които в българския не се употребяват и с времето се губят от възрастните.
Абе поне ми прави смях:-)))) снощи посрещна баща си с hello father и го хвърли по тъч линията.
А за ЕГ без предварителна подготовка по езика е много трудно. Нямам други наблюдения освен от класа на сина си. Имаха само едно дете което не беше учило предварително езика и то не можа да премине изпитите на подготвителния осми клас. Другите минаха, но учителката им по английски беше отчаяна, масова неграмотност, преводи и граматика добре, но на диктовките пълен провал а без да пишат не могат да се справят с останалите предмети които учат на английски сега в 9ти клас.
МОже само при тях да е така, не знам...в крайна сметка си зависи и от децата и амбициите им.
С немския както споменах моя син е много зле, не му харесва езика, казва, че не намирал логика в него...ама като го гледам и не е се разтърсил да я намери.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: fif]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано19.01.05 10:26



има летен курс интензивен - един месец по половин ден, всеки ден. Ние ходихме на такъв защото миналата година нямаше кой да го води и да го взима през седмицата. Иначе ми се струва, че е по-добър другия курс, който си е през цялата учебна година един или два пъти в седмицата.
Ето ти линк на Алианса - може да ти е полезен





Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: tinkerbell]  
Автор River_ (Eliniki)
Публикувано19.01.05 12:01



съгласна съм с теб, но в поста на DarkCat не става въпрос за "след училище", "завършили гимназия" и прочие. Става дума за дете, което за 2 години почти само е научило английски само от слушане и с материала от училище (а той е далеч от ниво езикова гимназия). Това ми звучи невероятно, а не вродената способност на някой с лекота да усвоява езици. Не могат да ме убедят, че само като сравнява текстове, написани на различни езици (български, английски, немски) детето ще разбере словоред, граматика и т.н. Виж за запомняне на множество думи на чуждия език съм съгласна, но с това според мен не се изчерпва владеенето на езика.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: Flash_]  
Автор MoniT ()
Публикувано19.01.05 12:08



То е доказано, че в тази възраст най-добре се учат езици. Затова искам отсега да започнем с френски. Тъкмо и аз ще си го припомня.
По повод на ЕГ - аз влязох и завърших без да знаех думичка английски предварително. Но то беше едно време; сега май е друго. Интересно, всичките ми приятели си записват децата в немската гимназия (вероятно поради възможността за безплатно образование в Германия?).
Много сложно с езиците, но ще се справим. Дано дъщеря ми да е като мен, защото на мен много ми се отдават, докато съпруга ми е трагедия......



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: tinkerbell]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано19.01.05 12:24



Абсолютно вярно. Един от приятелите ми, който знае перфектно немски и английски и се разбира на италиански, не е учил нищо друго освен руски до гимназията. Когато човек има желание да учи, просто го прави, а насила да мъкнеш детето на хиляда извънкласни занимания си е най-малкото загуби-време, да не говорим колко се натоварва детето психически.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: River_]  
Автор DarkCat ()
Публикувано19.01.05 12:32



не ми е ясно защо с такова недоверие се посреща желанието и способността на дете да учи езици.....

със същото недоверие се посреща от познати това че той ходи да си купува сам книги и учебници.....

аз имам три деца, и мога да кажа че разликата между тях е огромна. както големия ни син учи и помни, ама като казвам помни имам предвид, че от едно чуване, от едно прочитане той запомня....

граматиката я има в учебниците.

мочето седи и си говори с големите батковци пред блока, чете книжки които аз съм чела на 16-17, ориентира се изключително добре в обществото и т.н.

това че има хора които смятат за невероятно дете да учи само език....... горките Вие...приличате на шопите с техния лаф "Е те такова животно нема", "От Витоша по-високо нема" и "От Искъро по-длибоко нема"

останете със здраве. да ни е живо и здраво детето и пу-пу да не му е уроки

Редактирано от DarkCat на 19.01.05 12:33.



Тема Re: Какъв език учат децата ви?нови [re: Maтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано19.01.05 12:36



Защо пък реши, че на сила ги мъкнем?



Тема Re: Какъв език учат децата ви? [re: tinkerbell]  
Автор Flash_ ()
Публикувано19.01.05 12:37



Ти и за дядо Коледа размисли...ще си копна тва тука и след 2-3 години ще ти го покажа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.