Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема частни училища - искам съветнови  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 14:26



Здравейте,
имам две деца на 5 г. и започнах вече да се замислям за образованието им. В момента не ходят на детска градина, защото сме извън България, но през лятото ще се върнем в родината и ще тръгнат на задължителната предучилищна. Интересуват ме препоръки за частни училища и информация за цените там. Всъщност още не съм решила дали училището да е частно, или кварталното, не съм сигурна, че можем да си позволим частно.
Търсенето в интернет ми даде някаква идея, но ми се струва, че някои от училищата нямат страници, а пък други не публикуват цените си.
Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете да се ориентирам.
Поздрави



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: лили]  
Авторmaqa (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 15:48



Обратно на нормалната логика, в Бг частното образование е с по-лошо качество от безплатното(държавното). Битовите условия, извънкласнте занимания и хигиената са на по-добро ниво ( не навсякъде) в частните училища. Нивото на подготовка по общообразователните предмети обаче е под средното за държавните. Назначават се учители без необходимата кжалификация, програмите и учебните планове не се изпълняват, спортните и езикови занимания(за които родителите плащат ) са проформа или с ниско качество. Всеки родител преценява на базата на своите критерии, очаквания и приоритети дали да "жертва" едното за сметка на другото. От личния си опит мога да кажа, че има едно всеобщо разочарование и отлив от частните училища от страна на родители, които определено нямат финансови затруднения, поради тези причини(ниско качество).



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: maqa]  
Автор Tiziana (дразнител)
Публикувано14.01.05 16:46



Не всички частни училища в Бг са така, мила:)



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: maqa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 19:38



Благодаря за мнението. Аз също съм чувала подобни оценки. Но навсякъде ли е така? Няма ли подобрение на качеството в последните години - все пак има конкуренция и би трябвало някои от училищата да са наистина добри. Не знам....
Това, което ме привлича в обявите на частните училища - въпреки че ще е финансов зор с двете деца - са фактите, че има транспорт, държат ги до 5 часа, занимават ги със спорт, езици и други извънкласни занимания... Започват да карат ски, плуват и пр.
Ако отидат в общинското училище в квартала, ще трябва да бъдат поверени на баба си по половин ден - слава богу, баба им живее в същия квартал, и на практика тя ще трябва да се грижи за ученето на уроците, тъй като моята професия изисква работа до 6-7-8 вечерта....
Не знам....
ще се радвам да чуя конкретни впечатления от конкретни училища...
Аз попаднах на Дрита, ЕСПА, Медидиан 22 в интернет



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: Лили]  
Автор Tiziana (дразнител)
Публикувано14.01.05 20:13



Регистрирай се или ми дай мейл за да ти препоръчам едно училище.

Редактирано от Tiziana на 14.01.05 20:14.



Тема Re: частни училища - искам съвет [re: Tiziana]  
Авторлили (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 05:19



благодаря
liliapopova@yahoo.com



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: лили]  
Автор yanitka (непознат )
Публикувано17.01.05 11:43



дъщеря ми в момента е в трети клас. навремето обиколих едно по едно частните училища в софия и се убедих, че освен с добрата материална база и транспорта, с нищо не превъзхождат мизерното държавно училище. обаче! транспортът не винаги е "врата до драта". понякога се налага някой да причаква детето някъде по маршрута. часът на тръгване (и съответно на прибиране) и изчислен по график съобразно "доставката" на всички деца. ами няма да си пратя детето на училище в 6:30, за да стигне там в 8:30! разликите на места наистина бяха от този порядък. след частното начално училище, накъде? частните средни училища....ммммммм. нямам им доверие. а децата, които отиват от частно в държавно училище, хич не се наместват добре в средата.

за всичко написано дотук имам конкретни примери. не разсъждавам дамо на теория.

дъщеря ми учи в "квартално" държавно СОУ, не в квартала, в който живеем. нямаме повод за оплакване. макар че в момента търпим големи логистични трудности, смятаме, че училището беше "удар в десетката".



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: yanitka]  
Авторlili (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 13:05



Blagodaria ti za mnenieto.
A mojesh li da mi kajesh koe e ucilishteto, ot koeto si dovolna? Naistina iskam da cuia mnenia za ucilishtata v Sofia.
Nie jiveem v Strelbishte, baba im sashto, ste se radvam da polucia otzivi za ucilishtata tam i v sasednite kvartali - Goce Delcev, Beli Brezi, Borovo, Ivan Vazov...



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: lili]  
Авторleni (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 15:17



Po printsip hubavo chastno uchilishte e tova kum frenskoto posolstvo - uchat na frenski obache



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: leni]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано17.01.05 15:28



ако искат децата да продържат висше образование в България, това училище не върши никаква работа. а и трябват сериозни връзки, за да се запише българче там.

Матея 7:6



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.