Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:01 08.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: lili]  
Авторmaqa (Нерегистриран)
Публикувано17.01.05 18:07



И аз мога да ти разкажа подробно всеки един случай, на който се базира обобщението което направих по-горе, но едва ли ще имаш търпение да изчетеш такъв постинг. Аз също проучвах пощти всички частни учил. в София... два пъти :първия пъткато избирах детска градина и сега за първи клас. Няма такова училище каквото си представям че трябва да бъде едно училище с такса 2400 Евро на година. Мога да добавя към извадката и 5-6 училища в които учат (или учеха ) деца на мои приятелки, и информацията е от "кухнята".
За "Света София" се носят слухове че нивото е добро и държат на обучението, но наскоро разбрах за едно детенце(баща му е шеф на крупен бизнес), че е прието в 1 клас, а то е 6 годишно и не е ходило на предучилищна. Въздържам се да коментирам интелекта и подготовката му, само ще кажа че не е от децата с изпреварващо развитие. Едно такова дете в каса на дъщеря ми ( квартално училище) би било под средното ниво, да не кажа на опашката. Е, като има няколко такива деца в един клас за какво елитно училище говорим.
С две думи не ти препоръчвам частно уч. , с нищо не е по-добро, а в много неща е по-зле. Все пак когато получаваш съвети взимай под вмимание критериите на човека който ти ги дава. За мен писане на три думи по англ. език на ден е нищо, за някои родители е огромно натоварване. Сверявай, искай подробнсти когато чуваш "скъсват ги от учене" или "нищо не учат".



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: лили]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано18.01.05 02:18



Na men sa mi kazvali, che za osnovno chastno uchilishte e dobro Sveta Sofia, a za gimnaziq Vassil Zlatarski. No vse pak decata mi sa oshte malki i ne sym se interesuvala po-podrobno ot tezi dve uchilishta. Uspeh v turseneto.



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: lva]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 05:18



Здравейте отново,

а някой може ли да ми каже какви са таксите в "Света София"? В интернет страницата им не можах да ги открия.

И още един въпрос - някой да има дете, което учи в 126-о училище в кв. "Стрелбище"? То е най-близкото до апартамента, в който ще живеем, когато се приберем в България.



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: Лили]  
Авторmaqa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 12:54



Здравей Лили, точно там учи дъщеря ми (126 ОУ). Не е от набедените за елитни училища, но: 1. Малко е, малко паралелки, малко ученици, спокойна атмосфера няма лудница на двора ,при лавката и в стола, някак е уютно
2. Сградата в която учат първокласниците е отделна( в двора на уч.), стаите са обзаведени с нови чинчета и мебели, . Много частни училища могат да завидят на тези стаи.
3. Класовете са малки, рядко са над 20 деца, а най често 16-18.
4. Има профилирано обучение (безплатно) по музика(пиано и цигулка) и изобразителни изкуства.
5. Училището участва в някакъв международен проект "Сократ" и правят доста тестове, т.е. държат на общообразивателната подготовка.
Децата които учат там са най-различни, не знам дали това е плюс или минус. Ние бяхме преди това в частна градина и малко ме беше страх от това многообразие, но се оказа, че има симпатични деца дори доста по-умни и възпитани тук. Има разбира се и от другите.............,(единици са) но и това е полезно , живота е многообразен. Учителката аз я избрах, след проучване, много подхoдяща е , отговаря на моите критерии (подобно на моето светоусещане, културна, интелгентна,взискателна, правилен говор и други дреболии, по които преценяваш човека). Във всеки випуск има различни типажи учителки.........
Базата като цяло е стара като почти навсякде, тоалетните са ужасни, но преглъщам тези неща. Който иска и да похарчи 1/10 от таксата която би дал в частно уч. , може да помагне с нещо за подобряване на положението.
Друг минус е ,че не се учат интензивно чужди езици, у нас идва учител по англ. език 2 пъти седм. за да компенсираме. По-удобно и по-ефективно от курсове е .
Ако сложа на везнте частната ни градина и 126(тя е тук от предчилищна) ......:сега плащам по-малко а съм много по-доволна. Ако искаш друго инфо пиши...........



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: maqa]  
Авторmaqa (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 13:03



Таксите в Света София са 2400-2700 евро на година( храна, обучение, транспорт, спорт...) Освен таксата се подготви да поддържаш висок стандарт и за маркови дрехи, GSM, домашни прислужници, пътувания в чужбина, автомобили на родителите и т.н.. ........Сериозно!



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: lili]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано19.01.05 13:07



73-то у-ще е добро. Има паралелка с немски от първи клас. В Гоце Делчев е, мисля. След седми клас това вече е Втора немска езикова гимназия, за която много хора твърдят, че дори е по-добра от Първа немска (или както се води старата немска гимназия).



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: maqa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 14:55



Ou ne znaeh che e tolkova skupo. Ama naistina e skupo.



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: maqa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 15:12



Много ти благодаря.
Всъщност аз самата съм учила от 1 до 7 клас в 126-о, но нямам много отчетливи спомени, пък беше и отдавна...
а имат ли забавачка следобяд?



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: Maтa]  
АвторЛили (Нерегистриран)
Публикувано19.01.05 15:18



Света София наистина е скъпичко.... А ние сме двама.....
и определено няма да мога да поддържам дълго висок стандарт....

а за 73-о - има ли приемни изпити за тази немска паралелка в първи клас?



Тема Re: частни училища - искам съветнови [re: Лили]  
Автор Maтa (но не Хари :))))
Публикувано19.01.05 15:29



Мисля, че не. Доколкото знам вече в никое държавно у-ще няма изпити за първи клас, освен за това в Горна баня. Трябва да сте в района, а вие сте. И вероятно, тъй като има малко повече наплив, ще трябва да следите кога започва записването, защото като си запълнят бройките спират да записват. Поне така беше в нашето у-ще.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.