Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема От кога давате газирано на децата?  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано13.01.05 22:09



Здравейте,
Дъщеря ми е на 3 години и половина и напоследък много иска да пие газирано. У нас купуваме редовно лимонада или ябълка и на нея много й се услажда. На мен ми се струва, че няма проблем да давам, ама знам ли и реших все пак да попитам......



Тема Re: От кога давате газирано на децата?нови [re: jufy]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано14.01.05 14:57



Ние не даваме. Изобщо. Дъщеря ни е на 4 години, от малка пие само натурални сокове без захар, или вода. Това, че подсладените напитки и газираното не са особено полезни, можеш да прочетеш навсякъде. А практическото приложение е лесно - в къщи пием основно вода, натурални сокове, рядко - разредени химии (но то е само за мен, заради опитите за диета), бира и вино. Така че малко по малко, някак дори без да съм я учила, забелязах, че отказва газираните напитки като е на гости... Лошото е, че напоследък започнах да пия кола лайт, а тя е от вредна по-вредна, примера хич не е добър... :( И все пак забелязвам, тя казва - "за татко бира, за мама кола, а за мен-сок - колата и бирата не са за деца" и хич не се и натиска

така де, лесно ми е да философствам, ама вие вече сте си харесали напитките... вкарай повечко личен пример



Тема Re: От кога давате газирано на децата?нови [re: Cpeбъpeн oблak]  
Автор jufy (shtastliva)
Публикувано14.01.05 15:03



По принцип и тя до сега пие само сокове и вода. Аз не пия газирано изобщо (пак от опитите за диети), но пък мъжа ми пие само газирано и тя от там вижда. Дадох й веднъж да опита "пъпеш" на Аспазия (беше подарък-промоция) към голямата бутилка и тя тогава направо се побърка и само ходи и вика: "Мамо толкова е хубаво това гИзирано"



Тема Re: От кога давате газирано на децата?нови [re: jufy]  
АвторMapия (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 16:28



Аз също не давам на дъщеря си, тя е на 6, на принципа - не е за деца. Бях стриктна първите години и ми направи впечатление, че тя го прие съвсем нормално. Ние в къщи рядко пием газирано, основно ако имаме гости, а за децата - сок. Сега не й отказвам, ако поиска, но го прави много рядко и то ако има отворено на масата и си личи, че не й е тръпка.



Тема Re: От кога давате газирано на децата?нови [re: jufy]  
Авторfasulcje (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 16:48



Аз не прекалявам също с газираните напитки, но определено му давам отвреме навреме кола или фанта, или швепс.
Аз също ги пия.
Не твърдя, че са полезни, но в умерени количества мисля, че няма проблеми.
Поздрави
Къде се губиш ти?



Тема Аз пъкнови [re: jufy]  
Автор anaili (samoten)
Публикувано14.01.05 17:56



и давам
Ами нали пусто сме в родината на Кока Кола
Тати пие сам диетична кола и ние сме покрай него - и двете
от 5-6 мес само по няколко глътчици са ама е редовно [
не съм чела за вредата
някакво инфо ???



Тема Re: Аз пъкнови [re: anaili]  
АвторMaмa (Нерегистриран)
Публикувано15.01.05 02:41



Imam poznat, koito ne pie Coca Cola, zashtoto raboti v Coca Cola. kazval mi e - ako znaesh ot kakvo se pravi tazi kola, shte se otkajesh zavinagi. Predpolagam, tova e v sila za Pepsi i t.n. gazirani i negazirani nenaturalni napitki.

Za svedenie otnosno moia opit. Dashteria mi e na 2 i polovina i nikoga ne sam i dvala ot t.nar. "naturalni" sokove. Vseki den obache izpiva po 2 chashi domasno prigotven sok ot jabalki, krushi, portokali i t.n...



Тема Re: Аз пъкнови [re: Maмa]  
Автор anaili (samoten)
Публикувано15.01.05 08:07



Abe аз се бях запалила по едно време на тема сокове Вики като беше бебе и машина си купих чак
Ама после размислих че е по добре цял плпд да глътнеш отлолкото само сок
Така и не му разбрах предимството на сока пред плода.

А това за Кока Кола важи за всяко предприятие - производствено
По този повод мужа ми се отказа да пие бутилирана вода след като работех в такава фирма
Едно врем се разправяше как циганките се къпели в басеините с мляко в Сердика
Тааа такива ми ти работи заа храните



Тема Re: Аз пъкнови [re: anaili]  
Автор Maktub ()
Публикувано15.01.05 11:39



Предимството на сока пред плода е че детето не яде и целулозата, която малко или много му натоварва храносмилането. Естествено това не означава че не е хубаво децата да ядат плодове Но да му дадеш една ябълка преди ядене (20-30мин)със сигурност е добре, защото му възбужда апетита и после стомаха усвоява по-добре храната



Тема Re: От кога давате газирано на децата?нови [re: jufy]  
Автор maximoci (pepeliashka)
Публикувано17.01.05 01:12



Абе в тази Аспазия-пъпеш има нещо гнило!Нашия "младеж" /на 1г.8м. / опита веднъж от нея ,когато бяхме в наш'те и от тогава,щом отидеме там-веднага отива да отваря хладилника и си вади сам шишето!!!Днес майка ми се светна и скри шишето!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.