Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 09.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема посещения при новороденонови  
Авторнeли (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 16:00



Прибирам се аз с новорденото си бебе вкъщи, а там вече пристигнала зълвата с болното си, кашлящо 3-год дете( с бронхит и на инжекции- домашно лечение). Как ще го коментирате?



Тема Re: посещения при новородено [re: нeли]  
Автор tinta (мама)
Публикувано12.01.05 16:35



как,
просто казваш че така не трябва и това е няма да ги търпиш може и малкото да хване а нейното вес пак не е толкоз малко ама твойто със сигурност няма да е добре да се разболее
така че не сеправи на добра снаха ами си кажи каквото не ти харесва и това е
аз да ти кажа честно не бих мълчала, независимо на чия територия си. Разбираш ли не си заслужава да си траеш.



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано12.01.05 16:50



niamam komentar.Ne e normalno,maika e i bi traibvalo da gi saobrazi neshtata.
az bih iz naritala da si HODI VEDNAGA!!!!!!!

no taka da s eiztarsi s bolno dete pri novorodeno,eyne go razbiram.



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано12.01.05 16:55



E като е на домашно лечение, защо го е извела въобще навън, мама му стара...
Заслужава два шамара-един затова че е довела болно дете при бебето, второ че май изобщо не се старае детето да оздравее, изобщо няма да се учудя ако е виновна детенцето и да се разболее.

Една близка приятелка наскоро роди, направо се учудих каква лудница е у тях...Сума ти баби, лели и стринки, всичко вършат наопаки и против волята и и непрекъснато и повтарят "стой си, лежи си, почивай си, не се напрягай...".Е как горката да не се напряга, те създават такова напрежение във тях, че направо трещят светкавици между стените.
За горкото бебе, да не говорим, не реве само когато е в мама, а тя не може да го достигне от тях.
Отидох за пет минути, да не съм в гъмжилото, но си тръгнах на третата, едно че положението направо изискваше да не съм там, второ че и двете баби ми се озъбиха, един вид "Ти пък какво си се домъкнал сега..."



Тема Re: посещения при новороденонови [re: Frysco]  
Автор lavender (пристрастен)
Публикувано12.01.05 17:01



men kato me izpisaha i kazah za da se znae:"osven babite i diadovtzite drug da ne mi s tapil v kashtata"........

taka i beshe de.........aman ot navletzi



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
Автор tinta (мама)
Публикувано12.01.05 17:10



Тоши беше на годинка вече и сестра ми се разболя, дойде една вечер и вика аз идвам да ви видя ама няма да влизам че не съм добре, нещо тълрото ме боли, само да се чуем, тя в съседния блок живее, поговорихме си пред вратата и си отиде момичето, а ми се обаждаше най редовно явно е искала все пак да се видим, дори си спомням че аз у тях ходих, да я видя. Та мисълта ми е който си е съвестен си е съвестен. Тя е на 19 години ама се сетила че не е хубаво да влиза като е болна, а тая уж дете гледа а да не се усети. Тя мойта сестра много ми помага в гледането лятото само тя го гледаше та знае как е



Тема Re: посещения при новороденонови [re: lavender]  
Автор Frysco (невъзпитан)
Публикувано12.01.05 17:11



Е и тя разказа че искала само един помощник и съпруга си вкъщи, а приятелите един по един, следобед.Те направо все едно в арест я вкарали...
Накрая и писнало дотолкова че замерила свекърва си с някаква дреха.А тя го отдала на умората от раждането...
Ужас с две думи.

По тоя повод си говорехме с нея, понеже ме покани на кафе, за извинение на случката, сподели че я е било ужасно страх за детето и, понеже на свекърва и и майка и им хрумвали крайно неподходящи идеи, като например прането на дрешките на бебето само с домашен сапун...Тя е химик по образование и само като чула и си представила обривите.По принцип и двете жени били добри хора, но явно като са превъртяли от грижи...А тя горката ми приятелка нали е "само" на 22...



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
Автор Maktub ()
Публикувано12.01.05 17:22



Като се врнахме от болницата вси4ки някак ги наках да си тръгнат точно за 1 час, освен маика ми, ама тя не дава нон стоп мъдри съвети. Въобще не можах да търпя никого и го показвах доста ясно, не ми пукаше кои се обидил, кои не...имах нужда от спокойствие.
А да ти дойдат и болни... просто щях да им се разкрещя едно... ако ще и за истеричка да ме мислят...



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
АвторBC (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 10:54



Az predvaritelno obqsnih mnogo qsno, che ne iskam nikakvi gosti, osven tezi s koito sum se razbrala (naj-blizkata mi priqtelka i babite i dqdovcite za malko).... i ednata seriozno se razsyrdi... no hich ne mi pukashe za tova. Pri nas predimstvoto e che zhiveem sami, na kvartira, i nikoj osven nas ne moge da reshava koj koga shte idva ...
Za men nqma po-vagno neshto ot zdraveto i spokojstvieto na maikata i bebeto....
I na tvoe mqsto, bih izgonila vednaga bolnite, barabar s tehnite maiki, bashti i vscihki kontaktni...



Тема Re: посещения при новороденонови [re: нeли]  
Автор nezy (мама на Цвети)
Публикувано13.01.05 11:40



Слушай, веднага да ги изгониш всички болни, та барабар с майките. В НИКАКЪВ случай да не стоят при вас. Ти добре си се сетила за бебо, ама за теб също трябва да помислиш. След раждането родилката е с изключително слаб имунитет и може като нищо да лепнеш и ти нещо. Не ти стига уморат от раждането, ами и някоя болест, направо ще те съсипе. Казвам го от опит - при нас с Цвета така се получи, тати подсмърчаше като дойде да ни вземе и аз прихванах, та и бебето. Ама аз най-тежко го изкарах, чак до инжекции стигнах, та на всичко отгоре ми спря и кърмата. Така, че слагаш си най-страшната гримаса и ги гониш всички болни без да ти пука.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.