Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 27.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ПОДПИСКА СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КАЗАРМИнови  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано03.01.05 19:08







Редактирано от Nikam на 03.01.05 19:08.



Тема Re: ПОДПИСКА СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КАЗАРМИнови [re: Nikam]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано04.01.05 11:33



Против съм вякакво насилие и поради това смятам, че задължителната военна служба, не е необходима.
Според мен, ако службата е платена ще има достатъчно желаещи.
Ако синовете ми пожелаят да служат не бих ги спряла, но и не бих ги насърчавала ако не искат да го правят.
Смятам, че трябва да има свобода на избора.
Поздрави
п.с. това е което пратих



Тема Re: ПОДПИСКА СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КАЗАРМИнови [re: lenny]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.01.05 11:36



Мисля, че с или без подписка след година-две ще бъде премахната задължителната служба и ще бъдат направени някой реформи.
Просто от моментното състояние губи само държавата(и хората естествено), ако армията е платена и предлага това което предлага на американските войници например дори и аз бих се записал...

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема А койнови [re: lenny]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано04.01.05 12:37



в момента спасява хората в Индонезия? Това насилие ли е?



Тема Re: Аконови [re: Ecнaф]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано04.01.05 13:56



има платена армия тя ще е много по-добра, по-мотивирана и по-подготвена това е скромното ми мнение. Аз не съм против армията като институция, а съм против насилственото привикване на младежите в армията във сегашния и вид.



Тема Re: А кой [re: Ecнaф]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано04.01.05 14:19



Да ни би наборните войници от България?

do NOT click



Тема Re: А койнови [re: Fallen_Angel]  
Автор Ecнaф (вашия зъболекар)
Публикувано04.01.05 15:09



Наборните войници от САЩ.



Тема Re: А койнови [re: Ecнaф]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано04.01.05 15:15



Не вярвам, че са "наборните" войници на САЩ... поради причината, че там такова нещо няма

do NOT click



Тема Re: ПОДПИСКА СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КАЗАРМИнови [re: Nikam]  
АвторKoйчo oт Гypмaзoвo (Нерегистриран)
Публикувано04.01.05 15:20



Когато служих /преди повече от 20 г./ военната доктрина се заключаваше в следното: "Защитата на Родината, дълг на всеки гражданин."

Съществуват два вида войни /съвсем условно/ - отбранителни и нападателни.

Ако сме решили да анексираме територии от /да нападаме/ съседна държава, можем да водим война с професионална армия.

Ако обаче ние защитаваме суверинитета си /водим отбранителна война/, тогава участва цялото население, всички сме в състояние на война. Колкото сме по-подготвени, толкова положителният изход е по-вероятен.

Патриотизмът е важна част от мирогледа на човека. Патриотизмът е самочувствие, той е сила която ражда прогрес. В армията се възпитава патриотизъм.

Някой казват: "Изгубено време!" - ами не го губете! Покажете мъжеството си, дайте нещо на Отечеството си! То има нужда от вас. Станете добри войни!

ДА! В казармата не се става мъж. В казармата мъжете се каляват! Какво е да си мъж!? - Ум, Сила, Благородство!!! Не всеки може да бъде мъж.
А вие какви сте???

А дали армията ни ще е професионална или наборна, ще се реши не с подписки, а в зависимост от нуждите в рамките на НАТО!



Тема Re: ПОДПИСКА СРЕЩУ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ КАЗАРМИнови [re: Koйчo oт Гypмaзoвo]  
Автор Fallen_Angel (RebornArchdevil)
Публикувано04.01.05 15:32



Койчо, казармата я приеми като лупа - който си е мъж си остово мъж, който си е пухльо, си остава пухльо - просто там си личи...

И ако твоята "доктрина" е била в сила преди 20 години, когато Партията раздаваше работните места и за теб се е пазело някое топло такова, сега такива положения няма и ако излезеш от някой бизнес за 2 години, после си вън от чадъра поне още една...

Дори и сегашния вариант от 9 месеца е безумен, първо, защото в армитя а е пълно с мазни пухльовци - оцелелите от съкращенията офицери - командири и с пухльовци войници...

Пляю на такава армия аз!

do NOT click




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.