Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 31.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема на каква сцена присъствахнови  
Автор tinta (мама)
Публикувано15.12.04 15:55



Пазарувам в петък във фантастико, и се разиграва една сцена: отивам при бисквитите и сладките неща и до мене едно много хубаво момченце с майка си като го гледам ми приличаше да е 2 - 3 клас, та стоя си аз и разглеждам какви бисквити да си взема и изведнъж някакъв скандал:
Майката започва да крещи на детето - "Не се наяде, казахти че няма да ти взема нищо избрали сме каквото трябва няма друго да вземаме, това е, не ми се моли, писна ми все нещо да искаш. Аз я погледнах но не обърнах гголямо внимание, все пак всички деца искат в магазините и родителите това отговарят, всъщност то не може и всичко да се купува трябва да има някакъв лимит, но в случая не мисля че така трябваше да остъпва тая майка както и да е. Аз си стоя с количката и продължавам да си зяпам и да си избирам това онова. Те изчезнаха най вероятно обиколиха щанда и идват пак, детето този път го чух да и казва: Моля те мамо, само една тогава
Тя му казва: стига си ми се молил писна ми от тебе все нещо искаш не се наяде и такива от тоя род, детето си затисна ушите да не я чува и си скри лицето надолу. Междувременно имаше още хора стана нещо като суматоха всички гледаха озадачено и се чудеха защо тя крещи най вероятно някой ис помислиха че дори детето е взело нещо да скрие. Пак застават пред въпросните вафли и детето отново и казва - аз искам от най ефтините не искам скъпи вафли, ето от тези локумените. Много ми нажаля, защото то милото е мъничко е не чак толкова мъничко но все пак дете, всички деца обичат сладкиши, моят син например като види желирани мечета и направо изпада в екстаз, започва да се радва да крещи - а е само на 1 година и 6 месеца.
но какво да се прави не могат всички родители да са еднакви и всички деца също, това дете ми се стори много измъчено, имах чувството че тази жена не го гледа много добре и за пореден път се питам защо няма закон който да закриля децата. Майката ми изглеждаше супер нервна, само крещи, намусена, и много недоволна от детето, въпреки че то нищо лошо не правеше.
Ставаше въпрос за локумените вафли - бяха на промоция 1.16 кутия - тя категорично му каза че няма да му вземе, детето и каза тогава само една моля те, тогава всъщностстана големия сеир, и привлече публиката това дете направо посърна и с еразплака,
тя си беше взела пакет кафе и маслини, аз например бих се лишила от маслините и бих взела на детето прословутите вафли.
аз си тръгнах и се изкушавах да взема една кутия от тия вафли но тая ми изглеждаше не много наред и ми се струва че щеше да ми вдигне скандал, и това ме разубеди, а пък една локумена вафла е 10 стотинки, е ако ме уверявате че това е начин на възпитание и учене да се почитат парите не съм съгласна.



Тема Re: на каква сцена присъствахнови [re: tinta]  
Автор DarkCat ()
Публикувано15.12.04 16:11



и още колко ще виждаш..... добре че не си купила ти вафлите...щеше да стане по-лошо

ние /с мъжа ми/ присъствахме на подобна, момче 15-16 годишно, станало 1,80 че и повече и майка му иска да го изпъди от къщи, че много яде /съвсем нормално си е вероятно/ и и било омръзнало само да мъкне храна..... и го праща да си намери нещо някъде....

а толкова много нервни хора има, особено пред празниците



Тема Re: на каква сцена присъствахнови [re: tinta]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано16.12.04 00:18



Абе то закон има, ама не работи като хората. Пък и не можем насила да накараме нервните хора да се сдържат. И на мен много ми зожаля за детето, просто не мога да си представя как може човек да се цигани за 10 ст. за дете, чието и да е. Аз не бих ги пожалила за чуждо, камо ли за собственото си. И чак пък панаири да прави... Направо нямам дми.



Тема Re: на каква сцена присъствахнови [re: tinta]  
Автор Debora ()
Публикувано16.12.04 05:43



За момент си представи, че тази майка е влизала още в три магазина, преди да я засечеш и от всеки е купувала нещо.?

Колкото от крещене, до крещене, пък и разбирането на всеки за такова, разлика бая има, та не мисля, че можем да сме съдници само от едното четене.
Моето повишаване на глас, за теб може да е крещене, но за друг да не е ..
Всеки си гледа и възпитава детето, както намери за добре!

За мен например не е редно, дете на година и половина да изпада в захлас при вида на някакви желирани мечета, но за теб е нещо нормално - за аналогия на описаната от теб ситуация.



Тема Re: на каква сцена присъствахнови [re: tinta]  
Автор Aypeлия (дождь по глазах)
Публикувано16.12.04 09:33



Може би не трябва да се съди прибързано, след като не знаем какво се е случвало преди и т.н.




Are you not entertained? Are you not entertained? Is this not why you are here?


Тема Re: Мали-и-и.....нови [re: tinta]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 09:41



Добре, че моята майка не е такава, че както залитам по сладкото ....

------

Много успехи ти пожелавам сега и занапред!



Тема Браво, Дебора!нови [re: Debora]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано16.12.04 09:42



И аз исках да кажа точно това снощи, но нямах време да пиша.

Според мен не става въпрос за 10-те стотинки, всеки ще се съгласи, а става въпрос за ПРИНЦИПА. Ако детето се научи, че поддаваме при всяка една сцена, тогава то става неконтролируемо.

Да, права си, никой не може да съди само на базата на една сцена. И никой няма право. Някои хора искат да възпитат децата си да ядат по-малко сладки. Примерно: едно на ден. Не знаем колко сладки е изяло това дете през деня, нали?

ПП Знам какво е да си дебел, и, точно от жалостта на баби и дядовци бях на такава. Всеки се опълчваше срещу майка ми, когато тя се стараеше да ми ограничава храната. И ми подаваха филии под масата. Кофти е. Защото самото дете страда впоследствие. Затова сега зорко следя какво яде дъщеря ми. Защото не искам да страда като мен. И тя вече е научена, че никакви сцени не помагат, когато реша, че сладките са достатъчни за деня (ако въобще има такива).

Абе, Дебора го е казала най-добре!

И друго се сетих - за врякането на майката. Представи си, че жената е работила цял ден, сега влиза в магазина и си прави сметката какво да купи, какво ще сготви за вечеря, и т.н. Това дете малее през цялото време. Много ясно, че в един момент тя избухва. Все пак, не сме от желязо! И някои имаме предостатъчно неща на главата, едно малеене е точно за капак на един уморителен ден!

Както и да е. Браво на жената, че не е поддала! Нейното дете ще бъде научено на дисциплина. Със сигурност! А това е нещо, което липсва на голяма част от днешното поколение (че даже и на нашето). Така че... страничните наблюдатели, които се възмущават от случката, камо ли да се месят, от съжаление, могат само да си водят бележки как се дисциплинира дете.

Ами то утре може цяла торта да пожелае да изяде наведнъж! Ще му я купиш ли? За да не е тъжно, милото!... Хайде, де, ще му купя това, което реша.

Дали има закон да ме задължи всеки ден да й купувам по пакет вафли, а?



Тема Re: на каква сцена присъствахнови [re: tinta]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано16.12.04 09:50



Точно това е начинът да се научи да почита парите. Да купува това, което трябва, а не всичко, което му скимне на момента.

Детето е направило скандал, защото е имало публика, още повече публиката е показала интерес, а то си е казало: хм, сега май ще ми мине номера. Децата не са тъпи. И често играят жертвата.

Друго: тая ми изглеждаше не много наред и ми се струва че щеше да ми вдигне скандал. Напълно наред си е била жената. Може би трябва да се бори с такива инати всеки ден, затова е свикнала. А такива доброжелатели като теб прочети в другия ми пост до какво могат да докарат едно дете.

Хайде, пък твоето като порастне, гледай да не го направиш дебеланче от съжаление, защото ти казвам, че това е най-голямото наказание за един човек. Да бъде дебел, защото родителите му нямали воля да му кажат НЕ.



Тема за сладките нещанови [re: oтвopeнa]  
Автор DarkCat ()
Публикувано16.12.04 09:54



здрасти : ))

и аз като теб следя стриктно какво се яде. особено като гледам колко от съучениците на сина ми са с наднормено тегло както и деца от детската градина

някои познати казват че е грехота да няма сладичко /разбирай бонбони, шоколади, вафли и десерти/. но истината е, че децата са както ги свикнеш. любимото сладко в къщи е мед с кисело мляко или само мед. всяко от хлапетата изяжда един буркан мед седмично, натурален, от познати го купуваме. нито ги насилваме, нито нищо.

отдавна вече нямат страст да им се купи нещо сладко.

п.п. и аз знам какво е да си дебела, под грижите на баба какви бяхме станали....малееее.... после баща ни ни държа на такава строга диета....



Тема Re: Не е така. [re: oтвopeнa]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 10:00



И аз знам какво е да си дебел. Баба ми ме караше насила да си изяждам всичко от чинията. Това е друго. То на всеки се случва да му се прииска понякога нещо- особено на бременните жени и малките деца. Представете си как през целият път навръщане детето е плакало и се е чувствало виновно за случилото се, само защото си е признало, че му се яде и учтиво е помолило майка си да му угоди. Децата трябва да бъдат поощрявани да изказват мнението си. Още повече-детето е било възпитано. Не е пищяло и не се е деряло пред всички. Аз знаете ли каква деца съм виждала- да удрят майките си с тигани по главите, и да ме замерят с какво ли не. А това е било възпитано, добро, дете. Очевидно е, че тази жена е с разклатени нерви. Не мога да повярвам, че Вие , хора -не го разбирате. Ами слег години вероятно това дете ще стане страхливо и ще се страхува да дава мнение по каквито и да било въпроси. И това- за 10-стотинки. За тези десет стотинки това дете можеше щастливо да си върви по пътя и да си я дъвче с благодарност към майка си, затова, че му я е дала.
Да не му се угажда винаги- казвате- ще се разглези. 'ми-добре. Можела е да му обясни кротко, например- "Сега нямаме възможност, мама. Другият път като дойдем- ще ти купя." или нещо такова. А не да се дери и да крещи по целия магазин- да плаши детето и да излага и него, и себе си.






-------Ама помислете и затова, моля Ви се! Много успехи Ви желая в това сега и занапред!







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.