Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Учителка проповядва....????  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано28.12.04 14:19



Моля за съвет по следния случай:

Дъщеря ми е в 5-ти клас на доста реномирано софийско училище. Преместихме я от кварталното училище след 4-ти клас. Още от първия ден беше страшно ентусиазирана от новите учители. Разбира се имаше и някои забележки, че еди коя си била много "гадна" и т.н. - главно за по-строгите. Много беше доволна от учителката по английски - "една такава мъничка, симпатична и гласът и един хубав и т.н." Тази жена я видях на първата родителска среща - наистина е много симпатична и чаровна. Наскоро обаче чух от дъщеря ми доста груба забележка по адрес на тази учителка. Поинтересувах се защо си е сменила мнението. Отговорът беше - "На нищо не ни учи, само ни говори по цели часове колко вредно било да ядеш месо и как е най-правилно да си вегетарианец". Оказва се, че госпожата доста активно "проповядва" вегетарианството. Нямам нищо против вегетарианците, но считам за недопустимо учител да проповядва личните си възгледи за живота в област различна от предмета по който преподава. Утре такъв учител може да започне да налага и други възгледи, които не са толкова безобидни.

Та въпроса ми е:

Трябва ли да предприема нещо? Директорката ми е колежка от студентските години и бих могъл да поговоря с нея. Ако тръгна да се разправям може да стане по-лошо, особено ако госпожата тръгне и мен да напътства. В такива случаи става страшно, защото гневът ми е библейски.

Между другото прякорът в клубовете си ми е този. С него пиша от години в клуб "Готварски рецепти" и няма връзка с конкретната тема на този постинг. Да не си помислите, че съм си го измислил за случая......



Тема Re: Учителка проповядва....????нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.12.04 14:56



Значи да ти кажа как стояха нещата при мен докато учех.
Предаваше ни една учителка по безопастност на труда, вместо да ниговори нещо във връзка с предмета тя ни проповядваше теории за ада и рая, как тя е стигала до ада, колко лошо е там как някой качвали камъни и т.н, вече не помня с големи подробности, почти никой не и обръщаше внимание, достатъчно беше че не изпитва и няма уроци за следващия път;), но явно пак така някой е споделил с родителите си защото се започна да я следят тая учителка, стана училищен скандал, оказа се че в нашия клас се е държала все пак дистанцирано в другите класове имало по големи изпълнения. Какво стана в последствие, намериха начин и я уволниха, тя съди училището и я върнаха на работа, защото е уволнена без причина, оказа се че няма доказателства с/у нея. Какво стана: върнаха я и тя продължи да си проповядва нейните вери, аз тогава бях 11 клас когато ми предаваше тая госпожа, не знам след това какво се е случило.
Та мнението ми е и да си проповядва и да не си проповядва като никой не я слуша няма краен резултат. А за да се вземат конкретни мерки си трябват доказателства, наистина няма право да го прави това си е нейно виждане.
Кажи как се развива случая.



Тема Re: Учителка проповядва....????нови [re: tinta]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано28.12.04 15:29



Развитие на случая ще има след 10 януари - децата са във ваканция сега, ако не си забравила. Аз всъщност не съм особено притеснен, защото детето ми е доста разумно, уравновесено и развито за възрастта си. Другите деца в класа са от същия калибър - общо взето подбрани деца, малко нещо математически генийчета. Всъщност трудно ще ги излъжеш, подведеш или пробуташ теории и идеи, които не са базирани на рационални основи. Подлагат всичко на съмнение и се опитват да го докажат като математическа задача Поставям въпроса принципно, защото считам, че госпожата няма право да ги върши тия.



Тема Re: Учителка проповядва....????нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор tinta (мама)
Публикувано28.12.04 15:51



Ейййй
честно бях забравила че са ваканция и през ум не ми е минало, моето дете е на 1г и 6 мес., а пък аз не съм в тая сфера, и не ми мина през ума;))))))



Тема проповядванови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано28.12.04 15:55



Съдейки по реакцията на дъщеря ти, май няма нужда да правиш каквото и да било

А за нейната възраст месото си е полезно.



Тема Така е, но......нови [re: Ecнaф]  
Автор Чpeвoyroдниk (яде и пие)
Публикувано28.12.04 16:06



Ами то аз не се и безпокоя много - виж отговора ми по-горе до Tinta Но междувременно реших да надникна в клуб "Вегетарианство" и виж какво намерих там. Ужас-с-с! Направо тръпки ме побиват. Тази жена е за затвора! Че и да видите каква дискусия се е заформила там....... Оригиналния линк към темата е:



Здравейте, поставена съм пред дилема: Да бъде ли дъщеря ми вегетарианка или Да не бъде? Тя е на година и 2месеца и досега е яла само веднъж месо след един мой натрапчив сън. Сега обаче се чудя... от една страна е желанието ми да й оставя свободния избор да бъде вегетарианка или не, но докато порасне да го направи, каква да бъде...? Тя е алергична към много храни и съм ограничена от това. Педиатърката не го одобрява особено, но пък тя вижда месото единствено, като химически състав, не знае за клетъчна памет и тн... Мисля си дали да не и давам риба?
Накратко вътрешното ми усещане е дъщеря ми да бъде вегетарианка, докато сама не поиска да не бъде(което силно се съмнявам да направи). Но отвсякъде ме натискат за обратното.... Знаете ли някакви сайтове, книги и тн, където бих могла да получа безпристрастна информация? Ще съм много по-спокойна и уверена ако имам такава информация. Благодаря ви

П.П. А случайно да знаете някой педиатър-вегетарианец, или поне хомеопат...или пък алерголог в София?




Тема Re: Така е, но......нови [re: Чpeвoyroдниk]  
Автор Ecнaф (ентусиаст)
Публикувано28.12.04 18:46



Бе чак за затвора... просто е неграмотна. Холестеролът например е твърде важен за малките, за да им го отнемеш. Виж, на родителска възраст вече си е вреден. Също едва ли знае, че в месото има 10 пъти повече желязо, отколкото в магданоза напр. А рибата си е много, много важна.

Баси кулинарната тема. Бе да правят квото щат. Кат имат пари за лекарства за деца - да си ги харчат.

Редактирано от Ecнaф на 28.12.04 18:48.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.