Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:44 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Въпроси за възпитаниетонови [re: bejb]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано14.01.05 22:38



Иска ми се да коментирам, както ти ги наричаш "безцелните похвали".
Според мен безцелна похвала няма. Когато детето я очаква - сигурно си я е заслужило. Дъщеря ми, когато изпусна да й кажа "браво", си ръкопляска сама. Е, и аз се включвам, ама след дъжд качулка май излиза - като нещо изпросено
Неочакваните похвали, според мен, са най-важни. Когато например седи и си играе самичка, е тогава е момента да се похвали, да й се каже какво добро дете е и т.н. Вместо да наблегна на момента, в който се опитва да извади очите на котката или да яхне кучето...Това би трябвало да я стимулира да продължи да се държи по този начин.
Аз избягвам да използвам много често забележки, за наказания да не говорим, щото Ралица прави точно обратното За сметка на това, като я похваля виждам, че се радва и се опитва всячески да продължи да се харесва.
Наскоро четох в една книга следната препоръка за похвалите и наказанията - те трябвало да бъдат в отношение 9 : 1 похвали спрямо наказания/забележки. Тази теория много ми допадна и напоследък я прилагам - за сега е променлив резултата, но със сигурност има такъв

Ралица, 20.Х.02г.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.