Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 25.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема учителите от езиковата гимназиянови  
Авторвьзмyтeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:14



Като майка на ученик от езикова гимназия ( не е частна ) сьм вьзмутена от отношението на учителите му . Озлобени от живота си и от хаоса те предават това на учениците си и предизвикват апатия и агресия.
1. Учителите преподават архаичен английски и немски език. Голяма част от завьршителите ученици от предишни години имат проблеми с езиковите си знания в чужбина.
2. Изнудвани сме постоянно за частни уроци на приципа аз на теб частен ученик, ти на мен.
3. Учителите искат учебници, които с трудност ги намираме.
4. Учители в пенсионна вьзраст преподават. напр. един урок една от учителките го преподава за 4 пьт от началото на месец ноември
5. Голяма част от предметите не се преподават на чужд език, т.к. учителите не знаят и нямат правоспособност да преподават на чужд език.
6. От един месец нямат напр. часове по немски и никой не се интересува или дава информация на учениците.
7. Ние родителите не сме запознати има ли критерии изобщо за избор и назначаване на учители в елитни гимназии. Не може директорьт да назначава автономно когото си иска.
8. На какво основание се назначават учителки по английски, които всьщност преди са били учителки по руски език и завьршили руска филология. Та те нямат понятие от английски език и култура.
9. Учителите пушат пред сградата .
10. Голяма част от учителките изглеждат нечистопльтно и не могат да бьдат пример за учениците си .
11. Публична тайна е,че директорьт не е много добре психически, както и неговата заместничка.
12. Езиковата гимназия е в края на града. Транспортьт е нередовен и ако учениците са втора смяна няма как да се приберат вечер.
13. За нередностите няма кьм кого да се обьрна, т.к. се страхувам от ответна реакция от учителите и желание за диалог от тяхна страна.
Споделете моля ако имате и Вие такьв негативен опит от т.н. елитни гимназии.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано03.12.04 23:45



А закуска в леглото да носят ли??
За "без пари" какво очакваш? Не мога да разбера чак па такива претенции, нечистоплътни били не знам си к'ви били, ми такива са си хората, няма други учители или вече преподават в други училища.
Въпреки, че като цяло си прав/а... Освен с транспорта който в по-големите градове в които предвижването пеш е проблем има транспорт до 9 часа а не съм чувал да се свършва много след 7 вечерта.
И също така момента с точка 13... Ми като те е шубе защо се облакваш тук? Крайно време е да спрем да се страхуваме и да си мълчим и после да се оплакваме пред други които нищо не могат да направят освен да съчувстват.
Не веднъж и два пъти съм заставал открито срещу учители които смятам, че ми нарушават правата, но пък за това се изисква да си малко луд.
Сега иди в някоя иснтанция в която ще могат да се заемат с разглеждане на оплакването ти и ако - тоест най-вероятно нищо не се случи то организирай родителите на другите ученици и протестирайте... Се ще направят психо тест на директора и ще се провери туй-онуй...
Айде успех и лека

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 00:26



не ми е известна "елитна езикова гимназия", която се намира в края на града.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 01:06



И на мен-поне не в София.А иначе съм страшно доволна от моята,но малко ни сбръчкват от учене.Учителите се къпят редовно и директорът си е съвсем в ред.Сигурно имам голям късмет.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автор Flash_ ()
Публикувано04.12.04 12:25



1ва ЕГ във Варна може да се каже, че е на края на града, на Почивка е.
Може да е тя, то колко са елитни по принцип ЕГ може да се поспори ама...
Моя син е в другата, по в центъра:-))) на 15 минути пеша от нас.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано04.12.04 14:02



Като майка на ученик от езикова гимназия, не поразучи ли ситуацията, преди синът ти да кандидатства и да го запишете там?
Ако положението е толкова трагично, не е възможно да не е имало откъде да го научите предварително.
Все пак, написала си 13 точки, повечето от които мен, като страничен наблюдател, ме смущават.

Как можеш да знаеш, че Голяма част от завьршителите ученици от предишни години имат проблеми с езиковите си знания в чужбина. , а да не знаеш каква е ситуацията в самата гимназия?


Учители в пенсионна вьзраст преподават. напр. един урок една от учителките го преподава за 4 пьт от началото на месец ноември Има ли някъде училище, където да преподават само току-що завършили учители? И какъв е проблемът, че са в пенсионна възраст?
Зависи какъв е урокът и до колко той е разбран от децата. Разучи причините защо се преподава 1 и същи урок.


Ние родителите не сме запознати има ли критерии изобщо за избор и назначаване на учители в елитни гимназии. Не може директорьт да назначава автономно когото си иска. Искате учителите да бъдат назначавани от родителите ли? Доста голяма каша би настъпила, не мислиш ли?


Учителите пушат пред сградата .
Голяма част от учителките изглеждат нечистопльтно и не могат да бьдат пример за учениците си .
Публична тайна е,че директорьт не е много добре психически, както и неговата заместничка.
Езиковата гимназия е в края на града. Транспортьт е нередовен и ако учениците са втора смяна няма как да се приберат вечер.

Тогава отново ще те попитам: защо записа детето си там? След като това са публични тайни, значи всичко се е знаело от самото начало.





Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Авторooo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 18:47



ха ха ха

Много сладки мисли - директорът да иска мнение на родителите кой учител да назначи. Директорът е работодател, негово е правото да назначи този преподавател, който сметне, че най-добре ще се справи с работата. За съжаление обществото определя, че заплатата на учителите не трябва да е много висока - затова няма пари за сапун, за нови учебници, за квалификация. защо очакваш нещо след като обществото не заплаща адекватно труда?!

Най-тревожното е, че идва поколение незаинтересувано от това, което ни заобикаля: без интереси, без амбиции, без ценности, без бъдеще. Възхищават се от пикаещ в изповедалнята на популярно шоу полуидиот, подражават му като бягат със свалени слипове в парка... От децата ни няма да станат достойни българи, а полудебили прислугващи на баба в Италия, чистещи шума в Испания, миещи чинии в Гърция.

Всяко общество заслужава училището, което има,
Всяко общество заслужава бъдещето, което гради настоящем.

Не пиши по интеренет-форуми 13-те недостатъка на провинциално училище, това е най-малкият проблем, поварвай ми...



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
АвторMakapoв (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 18:54



ako polojenieto e tolkova zle, kupi si pistolet i zastrelai deteto da ne se ma4i. V sada 6te te razberat i 6te te pusnat skoro!



Тема Аре бе!нови [re: ooo]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.12.04 20:25




"Най-тревожното е, че идва поколение незаинтересувано от това, което ни заобикаля"
Ти какво очакваш от един тийн? Да седне да мъти политиката ли?! Т'ва е ваша работа! След 5-10 години и ние ще сме улегнали и ще мислим сериозно, но до тогава има време и вие - израсналите с Морални ценност трябва живо да се интересувате от това което ни заобикаля... Ама май не е така Защото нали знаеш, че децата подражават на родителите?! Да си видял тигърче да си играе със сочни антилопи на четворка белот? Всяко нещо се "възпитава" в един човек включително и заинтересуваността му към заобикалящото го!
Не ми се ще да се набърквам и да анализирам останалата помия която си блъвнал включително и върху мен, но ще го направя макар и крайно повърхностно!
Риалити шоута има във всяка развита държава, но там училищата са на 6! Що така бе бате?! Тука нещо не е наред... Мислиш ли, че сме толкова тъпи, прости, ограничени и с ниски морални ценности, че да се възхищаваме на това? Какво те питам, ти си го каза! Е да ама повечето които се радват на тея изстъпления които дори мен дразнят са хлапаци които още не са се изградили като личности и нямат "собствен вкус". И въпреки всичко си мисля, че не можеш да определиш бъдещето на един народ по държанието на 13 годишните!

"От децата ни няма да станат достойни българи"
Т'войте деца може и да не станат... Особено ако продължаваш да им го набиваш(или смяташ да им го набиваш).
И тук може би да те попитам, не потърси ли вината първо в твоето поколение и в частност в себе си та направо налетя на тези които ще те наследят?
Как искаш да станат достойни българи като повечето възрастни се държат като свине... Само погледни една таксиметрова стоянка и боклука който се изхвърля всеки миг. А тези хора в такситата са родители... И това го правят не откакто Найден стана "звезда" а откакто се помня.
За мен достоен българин е всеки който обича България и се грижи за нея по един или друг начин... В момента подрастващите не могат да се нарекът достойни българи в една част от тях, но има и много които могат... С годините ще улегнат и тези другите които сега са идиоти и ще станат българи които обичат България и се грижaт за нея, но ти никога няма да си българин! И знаеш ли защо, защото не съм склонен да вярвам, че имам сънародник като теб!

П.П. Смехотворното ти подмятане за провинцията смятам да го прескоча.

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Аре бе!нови [re: The Fallen Angel]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 21:07



Хей,хей,ти какво пощуря?Нищо ти нямаше допреди малко ,а сега нещо се изплесна на една страна. Че от Найден и чеп за зеле не става-то е ясно,но че всички тийнейджъри не се казваме Найденовци-това е също истина.За живота,в който подозират,че ще се провалим ни подготвят самите възрастни.Кой тогава греши?"Мамини" сме и "татини",защото се преценяваме един друг не според качествата си,а според родителските портфейли. Ние не сме се родили такива,а някой така ни възпита!Обществото ли?Семейството ли?Кой ли?И мисля,че не майките , а синовете , трябва да задават въпросите,които ги вълнуват,освен ако не са мамини синчета.Аз много не ги разбирам тези неща,но мисля,че така е по-мъжки някак си.Трябва да питам тати...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.