Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:45 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема учителите от езиковата гимназия  
Авторвьзмyтeн poдитeл (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 21:14



Като майка на ученик от езикова гимназия ( не е частна ) сьм вьзмутена от отношението на учителите му . Озлобени от живота си и от хаоса те предават това на учениците си и предизвикват апатия и агресия.
1. Учителите преподават архаичен английски и немски език. Голяма част от завьршителите ученици от предишни години имат проблеми с езиковите си знания в чужбина.
2. Изнудвани сме постоянно за частни уроци на приципа аз на теб частен ученик, ти на мен.
3. Учителите искат учебници, които с трудност ги намираме.
4. Учители в пенсионна вьзраст преподават. напр. един урок една от учителките го преподава за 4 пьт от началото на месец ноември
5. Голяма част от предметите не се преподават на чужд език, т.к. учителите не знаят и нямат правоспособност да преподават на чужд език.
6. От един месец нямат напр. часове по немски и никой не се интересува или дава информация на учениците.
7. Ние родителите не сме запознати има ли критерии изобщо за избор и назначаване на учители в елитни гимназии. Не може директорьт да назначава автономно когото си иска.
8. На какво основание се назначават учителки по английски, които всьщност преди са били учителки по руски език и завьршили руска филология. Та те нямат понятие от английски език и култура.
9. Учителите пушат пред сградата .
10. Голяма част от учителките изглеждат нечистопльтно и не могат да бьдат пример за учениците си .
11. Публична тайна е,че директорьт не е много добре психически, както и неговата заместничка.
12. Езиковата гимназия е в края на града. Транспортьт е нередовен и ако учениците са втора смяна няма как да се приберат вечер.
13. За нередностите няма кьм кого да се обьрна, т.к. се страхувам от ответна реакция от учителите и желание за диалог от тяхна страна.
Споделете моля ако имате и Вие такьв негативен опит от т.н. елитни гимназии.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано03.12.04 23:45



А закуска в леглото да носят ли??
За "без пари" какво очакваш? Не мога да разбера чак па такива претенции, нечистоплътни били не знам си к'ви били, ми такива са си хората, няма други учители или вече преподават в други училища.
Въпреки, че като цяло си прав/а... Освен с транспорта който в по-големите градове в които предвижването пеш е проблем има транспорт до 9 часа а не съм чувал да се свършва много след 7 вечерта.
И също така момента с точка 13... Ми като те е шубе защо се облакваш тук? Крайно време е да спрем да се страхуваме и да си мълчим и после да се оплакваме пред други които нищо не могат да направят освен да съчувстват.
Не веднъж и два пъти съм заставал открито срещу учители които смятам, че ми нарушават правата, но пък за това се изисква да си малко луд.
Сега иди в някоя иснтанция в която ще могат да се заемат с разглеждане на оплакването ти и ако - тоест най-вероятно нищо не се случи то организирай родителите на другите ученици и протестирайте... Се ще направят психо тест на директора и ще се провери туй-онуй...
Айде успех и лека

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 00:26



не ми е известна "елитна езикова гимназия", която се намира в края на града.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 01:06



И на мен-поне не в София.А иначе съм страшно доволна от моята,но малко ни сбръчкват от учене.Учителите се къпят редовно и директорът си е съвсем в ред.Сигурно имам голям късмет.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автор Flash_ ()
Публикувано04.12.04 12:25



1ва ЕГ във Варна може да се каже, че е на края на града, на Почивка е.
Може да е тя, то колко са елитни по принцип ЕГ може да се поспори ама...
Моя син е в другата, по в центъра:-))) на 15 минути пеша от нас.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано04.12.04 14:02



Като майка на ученик от езикова гимназия, не поразучи ли ситуацията, преди синът ти да кандидатства и да го запишете там?
Ако положението е толкова трагично, не е възможно да не е имало откъде да го научите предварително.
Все пак, написала си 13 точки, повечето от които мен, като страничен наблюдател, ме смущават.

Как можеш да знаеш, че Голяма част от завьршителите ученици от предишни години имат проблеми с езиковите си знания в чужбина. , а да не знаеш каква е ситуацията в самата гимназия?


Учители в пенсионна вьзраст преподават. напр. един урок една от учителките го преподава за 4 пьт от началото на месец ноември Има ли някъде училище, където да преподават само току-що завършили учители? И какъв е проблемът, че са в пенсионна възраст?
Зависи какъв е урокът и до колко той е разбран от децата. Разучи причините защо се преподава 1 и същи урок.


Ние родителите не сме запознати има ли критерии изобщо за избор и назначаване на учители в елитни гимназии. Не може директорьт да назначава автономно когото си иска. Искате учителите да бъдат назначавани от родителите ли? Доста голяма каша би настъпила, не мислиш ли?


Учителите пушат пред сградата .
Голяма част от учителките изглеждат нечистопльтно и не могат да бьдат пример за учениците си .
Публична тайна е,че директорьт не е много добре психически, както и неговата заместничка.
Езиковата гимназия е в края на града. Транспортьт е нередовен и ако учениците са втора смяна няма как да се приберат вечер.

Тогава отново ще те попитам: защо записа детето си там? След като това са публични тайни, значи всичко се е знаело от самото начало.





Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
Авторooo (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 18:47



ха ха ха

Много сладки мисли - директорът да иска мнение на родителите кой учител да назначи. Директорът е работодател, негово е правото да назначи този преподавател, който сметне, че най-добре ще се справи с работата. За съжаление обществото определя, че заплатата на учителите не трябва да е много висока - затова няма пари за сапун, за нови учебници, за квалификация. защо очакваш нещо след като обществото не заплаща адекватно труда?!

Най-тревожното е, че идва поколение незаинтересувано от това, което ни заобикаля: без интереси, без амбиции, без ценности, без бъдеще. Възхищават се от пикаещ в изповедалнята на популярно шоу полуидиот, подражават му като бягат със свалени слипове в парка... От децата ни няма да станат достойни българи, а полудебили прислугващи на баба в Италия, чистещи шума в Испания, миещи чинии в Гърция.

Всяко общество заслужава училището, което има,
Всяко общество заслужава бъдещето, което гради настоящем.

Не пиши по интеренет-форуми 13-те недостатъка на провинциално училище, това е най-малкият проблем, поварвай ми...



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
АвторMakapoв (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 18:54



ako polojenieto e tolkova zle, kupi si pistolet i zastrelai deteto da ne se ma4i. V sada 6te te razberat i 6te te pusnat skoro!



Тема Аре бе!нови [re: ooo]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.12.04 20:25




"Най-тревожното е, че идва поколение незаинтересувано от това, което ни заобикаля"
Ти какво очакваш от един тийн? Да седне да мъти политиката ли?! Т'ва е ваша работа! След 5-10 години и ние ще сме улегнали и ще мислим сериозно, но до тогава има време и вие - израсналите с Морални ценност трябва живо да се интересувате от това което ни заобикаля... Ама май не е така Защото нали знаеш, че децата подражават на родителите?! Да си видял тигърче да си играе със сочни антилопи на четворка белот? Всяко нещо се "възпитава" в един човек включително и заинтересуваността му към заобикалящото го!
Не ми се ще да се набърквам и да анализирам останалата помия която си блъвнал включително и върху мен, но ще го направя макар и крайно повърхностно!
Риалити шоута има във всяка развита държава, но там училищата са на 6! Що така бе бате?! Тука нещо не е наред... Мислиш ли, че сме толкова тъпи, прости, ограничени и с ниски морални ценности, че да се възхищаваме на това? Какво те питам, ти си го каза! Е да ама повечето които се радват на тея изстъпления които дори мен дразнят са хлапаци които още не са се изградили като личности и нямат "собствен вкус". И въпреки всичко си мисля, че не можеш да определиш бъдещето на един народ по държанието на 13 годишните!

"От децата ни няма да станат достойни българи"
Т'войте деца може и да не станат... Особено ако продължаваш да им го набиваш(или смяташ да им го набиваш).
И тук може би да те попитам, не потърси ли вината първо в твоето поколение и в частност в себе си та направо налетя на тези които ще те наследят?
Как искаш да станат достойни българи като повечето възрастни се държат като свине... Само погледни една таксиметрова стоянка и боклука който се изхвърля всеки миг. А тези хора в такситата са родители... И това го правят не откакто Найден стана "звезда" а откакто се помня.
За мен достоен българин е всеки който обича България и се грижи за нея по един или друг начин... В момента подрастващите не могат да се нарекът достойни българи в една част от тях, но има и много които могат... С годините ще улегнат и тези другите които сега са идиоти и ще станат българи които обичат България и се грижaт за нея, но ти никога няма да си българин! И знаеш ли защо, защото не съм склонен да вярвам, че имам сънародник като теб!

П.П. Смехотворното ти подмятане за провинцията смятам да го прескоча.

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Аре бе!нови [re: The Fallen Angel]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 21:07



Хей,хей,ти какво пощуря?Нищо ти нямаше допреди малко ,а сега нещо се изплесна на една страна. Че от Найден и чеп за зеле не става-то е ясно,но че всички тийнейджъри не се казваме Найденовци-това е също истина.За живота,в който подозират,че ще се провалим ни подготвят самите възрастни.Кой тогава греши?"Мамини" сме и "татини",защото се преценяваме един друг не според качествата си,а според родителските портфейли. Ние не сме се родили такива,а някой така ни възпита!Обществото ли?Семейството ли?Кой ли?И мисля,че не майките , а синовете , трябва да задават въпросите,които ги вълнуват,освен ако не са мамини синчета.Аз много не ги разбирам тези неща,но мисля,че така е по-мъжки някак си.Трябва да питам тати...



Тема Re: Аре бе!нови [re: дopoти]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.12.04 21:13



К'во да не пощурея?! Скивай го ония смешник к'ви ги нареди
Има късмет, че сме в този клуб и се сдържам от по-кофти изблици, щото така щях да го наредя, че нямаше да заспи...

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Аре бе!нови [re: дopoти]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.12.04 21:28



Още не мога да се успокоя а рядко ми се случва някой да ме нервира камоли толкова зверски. Самия начин на изразяване на идеята която е имал беше крайно презрителен и беше насочена включително и към мен и много мой приятели. Още повече, че беше крайно безпочвена и жалка от моя гледна точка иначе щях да си кротувам и да се правя, че нищо не е станало, но да се обвиняват подрастващите за това което са си е жива форма на... На... И аз не знам на какво, дебелокожие ли да го нарека какво ли, не знам.
Факт е, че един индивид се оформя от комплекс от фактори главните от които са:
1. Родители
2. Медия
3. Приятели
4. Средата в която израства
Тези фактори му помагат да се изгради като личност била тя боклучава или ценна в зависимост от количеството и качеството на факторите които съм посочил горе... Не е приемливо да се прехвърля вината върху някой друг и да се правиш все едно ти си най-добрия и си направил всичко възможно за да не се стигне до тук... Такива хора са лицемери и ги презирам. Не мога да кажа на черното бяло и обратно - имама слаби оценки в училище, първо търся вината в себе си и установявам, че аз не уча... Естествено мога да кажа веднага, че училището е западнало, учителите са едикакви си а материала е остарял и се поднася по смехотворни начини, но преди всикчо това е факта, че аз не уча!
П.П. Настроените ми се подобри лека по лека Друго си е да има музичка, одев е се бях нервирал яко и се чудя що ме държи половин час и усетих, че не съм пуснал музика... Всичко си има причина - резон както бих казал ако съм водещ на новините по Националната телевизия

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Аре бе!нови [re: The Fallen Angel]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано04.12.04 21:59



Не очаквах,че човек с толкова "разтропано чене" и активна позиция не прави нищо със себе си и то просто от мързел.Не че училището е начина да направиш нещо със себе си,но е по-добре от това да си губиш времето.Полезно е човек да си направи отвреме навреме мозъчна гимнастика с някое и друго знание,защото иначе съвсем може да му закърнее сивото вещество.Все някога може и да му потрябва,дори и за да даде акъл на другите!Чак ме е яд за теб!



Тема Re: Аре бе!нови [re: дopoти]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано04.12.04 22:33



Съжалявам, че съм създал заблуда за необразован гамен
Всъщност имам доста богата обща култура и знания в доста области(макар и не големи) и редовно си правя "мозъчна гимнастика" Просто не мисля, че училището е мястото, не го приемам на сериозно и мисля това е причината. Мозъчната гимнастика я правя тук - в нета а обща култура се придобива от книги и телевизия ако знаеш какво да гледаш(и от училище естествено)
П.П. Мисля, че от мен би излезнал добър писател...(Това във връзка с факта, че за 25 минути и 13 секунди(Т'ва време трябва да се нарече великолепната четворка - Stairway To Heavan, Whole Lotta Love, Since I've Been Loving You и Ramble On) и загасена лампа и монитор скалъпих сносна сюжетна линия) Имам развинтена фантазия и необходимото количество мързел и рязхвърляност... Хората ми казват, че мога да пиша добре... Ама пъ като си помисля каква е вероятността да се изхранвам от писане на книги и се отказвам

You can have anything you want
But you better not take it from me


Тема Re: Аре бе!нови [re: The Fallen Angel]  
Автордopoти (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 10:25



Хм,жалко,жалкооо...За всичките талантливи млади хора в България-жалко!И аз не вярвам,че заложбите ни имат за някого някакво значение.Кой да ти подаде ръка?На кого му пука,че ни бива за нещо повече от средностатистически ученици?Прав си,че общата култура не се придобива само в училище,а има хиляди начини човек да се образова.Само те провокирах!Питанката ми е -ако нямаш някого зад гърба си, а си и слаб ученик кой ще знае,че си Нещо?Учителите?Та то за тях никой не иска да знае!!!Как да помогнат на нас?
Е,някои ще ни помнят с години,и?
В тази объркана държава никой нехае,че има и способни млади хора!Нищо, аз ще си зубкам,та да ме забележат в училище колко съм умна/?/,и на църква ще ходя,та да знае Господ колко съм праведна/?/, и ще се старая да приличам на фотомодел,та да видят всички колко съм красива/?/ пък дано все някой разбере,че ставам за нещо !Като гледам Юлияна Дончева и сърцето ми се пълни с радост-хубавица,умница и благородна душа едновременно-грижи се и за мойто бъдеще и за твойто и за всякакви държавни работи...Просто да не и се начудиш!Ама са я забелязали хората и виж докъде стигна.А ти стой още в нета,аз-в къщи,приятелката ми-пред телевизора и т.н. вместо да се мотнеш по нощните барове.Хората кариери направиха и ги забелязаха като ги откриха точно там!



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: Jennifer]  
Авторmakarov (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 15:26



Вземи един макаров и се грьмни. Като не можеш да четеш какво пише горе. Мрьсна кучка. Само да ми паднеш.
Чел сьм ти и други писания и си за психото.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: ooo]  
АвторBьзмyтeн kлyбap (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 15:34



Аз разбрах за коя гимназия става дума.
Последните дьржавници и много известни личности са учили в нея за да се сетиш напр. жената на Петьр Стоянов.

" Не пиши по интеренет-форуми 13-те недостатъка на провинциално училище, това е най-малкият проблем, поварвай ми..."

Научи граматиката бе мрьсен селяндур преди да пишеш дали е провинциално или не едно училище.

Кой си ти, че ще определящ какво ще се пише мрьсен селски лайняр в панелка в София.
Това е клуб и всеки може да сподели свой проблем, а не е да си изливаш мрьсната помия от селяшкото си настроение и манталитет.



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: Bьзмyтeн kлyбap]  
Авторooo (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 15:43



Най-тревожното е, че идва поколение незаинтересувано от това, което ни заобикаля: без интереси, без амбиции, без ценности, без бъдеще. Възхищават се от пикаещ в изповедалнята на популярно шоу полуидиот, подражават му като бягат със свалени слипове в парка... От децата ни няма да станат достойни българи, а полудебили прислугващи на баба в Италия, чистещи шума в Испания, миещи чинии в Гърция.

Всяко общество заслужава училището, което има,
Всяко общество заслужава бъдещето, което гради настоящем.


Не пиши по интернет-форуми 13-те недостатъка на провинциално училище, това е най-малкият проблем, повярвай ми...



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: makarov]  
Автор Jennifer (Оптимистка:))
Публикувано05.12.04 18:25



Веднага се разбира кой е за психото.

Добре че си ме чел, щото аз твои глупости съм чела само и единствено тук:
Re: учителите от езиковата гимназия [re: вьзмyтeн poдитeл]
Автор
Makapoв (Нерегистриран)
Публикувано 04.12.04 18:54

ako polojenieto e tolkova zle, kupi si pistolet i zastrelai deteto da ne se ma4i. V sada 6te te razberat i 6te te pusnat skoro!


И да ти падна, нищо няма да ми направиш! Ходи дрънкай другаде!





Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: вьзмyтeн poдитeл]  
АвторГoтвaчa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.04 11:02



Уффффф!
И като възмутен родител какво правиш по въпроса? Честно да ти кажа, вече ми е възтежко от силни приказки. И все пак, защо не споделиш какво си направил лично ти за това училище освен доблестното и смело мрънкане и възмутен шепот:))
Спорен ден!



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: Гoтвaчa]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 11:03



А, БЕ, ТИ КАКВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ!? КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ НИЕ, РОДИТЕЛИТЕ, ЗА УЧИЛИЩАТА??? ДА ПЛАЩАМЕ ЗА ЧАСТНИ УРОЦИ ПО 20-25 ЛВ. НА ЧАС, ЗАЩОТО УЧИТЕЛИТЕ ТАКА ИМ ХАРЕСВА, ИНАЧЕ СТАВАТ АПАТИЧНИ?! НА МЕН НЕ МИ СЕ ПЛАЩА ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗА ДА СИ ВЪРША РАБОТАТА, РЕГЛАМЕНТИРАНА С ТРУДОВИЯ МИ ДОГОВОР!!! ОСВЕН ТОВА, МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ КАКВИ ДАНЪЦИ (ДД ОТ ЗОДФЛ) ПЛАЩАТ УЧИТЕЛИТЕ, КОИТО ПОЛУЧАВАТ ТАКИВА ДОХОДИ. В МОМЕНТА МОЯ БЛИЗКА ТЪРСИ НА ЧАСТНО УЧИТЕЛ ПО ЛИТЕРАТУРА ЗА СИНА СИ, КОЙТО ЩЕ КАНДИДАТСТВА СЛЕД СЕДМИ КЛАС, И В МОМЕНТА М.12,2004 Г. - НЕ НАМИРА ДОРИ И ПРИ ЦЕНА 25 ЛВ. ЗА КАКВО ГОВОРИМ?!?! НО АЗ ИСКАМ ДА ВИДЯ ГОДИШНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ НА ЕДИН ТАКЪВ УЧИТЕЛ! НАЛИ СЕ СЕЩАШ ЗА КАКВО ГОВОРЯ? А КОЛКОТО ДО ТОВА, КАКВО ПРАВИМ ЗА УЧИЛИЩАТА НА ДЕЦАТА СИ - ПЛАЩАМЕ СИ ДАНЪК ВЪРХУ ДОХОДИТЕ, КОЙТО ОТИВА В МЕСТНИЯ БЮДЖЕТ И ОТТАМ СЕ РАЗПРЕДЕЛЯ! МОЯ ДАНЪК ОБЩ ДОХОД НЕ Е НА ОСНОВА МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА, НИТО НА МИНИМАЛЕН ПРАГ! АКО ИЗОБЩО РАЗБИРАШ ЗА КАКВО ТИ ГОВОРЯ!



Тема айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.12.04 12:28



Лелче, време е да се лишиш от соц-мисленето си, да си избиеш от главата едновремешната мода "отличник по всичко" и да погледнеш на нещата малко по-реално. На учителите не им влиза в задълженията да подготвят учениците за конкурсни изпити, било за гимназия, било за университет. Щом искаш детето да влезе някъде и да ти е безплатно, тогава ще се занимаваш ти с него или ще го насърчаваш да се занимава само.
Не знам как ти хрумна, че чуждите усилия, положения за нечия полза не би трябвало да струват нищо.
Колко струват е друг въпрос. Това с 25-те лева първо не го вярвам изобщо и второ, щом има хора, които да плащат по толкова ... абе какво да ти обяснявам. Не е луд този, който е изял зелника.
Още откакто бях кандидат-гимназистка ме дразни страхотно тази родителска истерия и мания детето да "се представи".
Абе я по-добре да спра до тук...



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: else]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 15:37



ВИЖ КАКВО, ЛЕЛИНОТО, ОЧЕВИДНО СИ БИЛА КАНДИДАТ-ГИМНАЗИСТКА В РАЗГАРА НА СОЦ.ДВИЖЕНИЕТО!! ТОГАВА НЕ МИ КАЗВАЙ, ЧЕ САМА СИ СЕ ПОДГОТВИЛА ЗА ПИСАНЕТО НА СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ, БИВА ЛИ ДА СИ ТОЛКОВА ГЕНИАЛНА, ТА СИ РАЗСЪДИЛА САМА ВЪРХУ "МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ" И Т.Н.! КЛИШЕТАТА, КОИТО И ДОСЕГА СЕ ИЗИСКВАТ И ПИШАТ, ТИ СИГУРНО САМА СИ ГИ РАЗРАБОТИЛА?! ПОХВАЛНО! САМО ЧЕ НАШИТЕ ДЕЦА НЕ СА ТОЛКОВА УМНИ ИЛИ МОЖЕ БИ НЕ УМЕЯТ ДА ПОМНЯТ ТОЛКОВА МНОГО ТЕМИ НАИЗУСТ. А ЧЕ СЕ ДРАЗНИШ ОЩЕ ОТ ПУБЕРТЕТСКИТЕ СИ ГОДИНИ ДОСЕГА НЕ ГОВОРИ ДОБРЕ ЗА ТЕБЕ. ВРЕМЕ Е ДА ПОМЪДРЕЕШ. КАТО ПОМЪДРЕЕШ, БИ ЛИ МИ ОБЯСНИЛА ЗАЩО В СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ СЪЩЕСТВУВА ПИСАНЕТО НА СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ И В ТОЗИ МОМЕНТ?! ЗАЩОТО ЩЕ БЪДАТ НАРУШЕНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ЦЯЛАТА МАФИЯ В ЧАСТНИТЕ УРОЦИ, МИЛИЧКА! ЕТО ТОВА Е ТРЕВОЖНОТО! А СЪЩО И НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИТЕ ДОХОДИ НА "УЧИТЕЛИТЕ"!!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.12.04 16:42



Съчинение-разсъждение се пише, защото една от идеите на литературата като предмет за изучаване е да се научат децата да разсъждават върху произведенията и да изразяват разсъжденията си правилно.
Не виждам какво лошо виждаш в това.
Аз съм кандидатствала в гимназия в началото на 90-те и да, наистина съм се готвила сама.
Това за самоподготовката ти го казах по съвсем друг повод. Ти хем искаш да си купиш кола за 100 лева, хем протестираш, че е трабантче, а не мерцедес. Еми не става така. Надявам се този път да ме разбра

Не виждам какво имам да помъдрявам по отношение на майките с болни амбиции и желанието им да натикат отрочето някъде напред. Както имаше тук преди време тема за една баба, която обяснявала на детето как трябвало да бъде солист в хора или нещо такова, не помня подробности.
Най-голямата глупост е да вменяваш на някой идеята, че трябва непремено да е пръв, иначе животът му е провал. И е тъжно, че страшно много майки правят това с децата си. И са готови да дадат всякакви луди суми, само и само да влезе детето в "елитно" училище. Ама какво да ти обяснявам... Целият процес е толкова изроден...



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 22:34



Само не крещи! Какво сме ти сторили?!

:: Или не виждаш добре буквите на екрана?!
:: Или не знаеш кое копче да наптиснеш?!

Затова са частните уроци, скъпа, да дават допълнителни знания. Всики може да живее и без да работи с компютър, на теб обаче ти липсва доста стабилна основа, за възпитание да не говорим...

И само да ти уточня - получавам за частни уроци добър хоноар и си плащам данъците по граждански договор.



Тема Каквито родителитенови [re: GRAJDANKA]  
АвторAмaн! (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 08:01



такива и децата...
Какво повече да ти се отговори.
Горкото ти дете!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 17:02



ПОЖЕЛАВАМ НА ВСЕКИ ДА ИМА ДОБРИ ДОХОДИ И ДА СИ ГИ ХАРЧИ СЪС ЗДРАВЕ. СИГУРНО НЕ ТИ СЕ ВЯРВА, НО НАИСТИНА ГО ЖЕЛАЯ НА ВСЕКИ ОТ СЪРЦЕ!
ВЪПРОСИТЕ, КОИТО ИЗНИКВАТ СА:
1. КАКВИ ДАНЪЦИ ПЛАЩАШ? ПУБЛИКУВАЙ СИ ГОДИШНАТА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ! АЗ СЪМ ГОТОВА ДА СИ ПУБЛИКУВАМ МОЯТА!
2. КОЙ ТИ ИЗДАВА ХОНОРАР?! УЧЕНИЦИТЕ, КОИТО ИДВАТ В ДОМА ТИ ЛИ?
3. ИЛИ МОЖЕ БИ ТИ ИМ ИЗДАВАШ КАСОВА БЕЛЕЖКА, ЗАЩОТО АЗ С МОИТЕ СКРОМНИ ПОЗНАНИЯ СЪМ ЧУВАЛА, ЧЕ ЗА ПЛАЩАНИЯ В БРОЙ СЕ ИЗДАВА КАСОВА БЕЛЕЖКА (СЪГЛ.НАРЕДБА № 4)?!

ВСЕ ПАК, НЕКА БЪДЕМ ПОЛОЖИТЕЛНИ. УВАЖАВАМ ВСЕКИ ТРУД И ПАК ТИ КАЗВАМ - ДА СИ ЗДРАВА, ЗА ДА СИ ГИ ХАРЧИШ. ПО-ТРЕВОЖНОТО Е, ЧЕ ТАКА СА ОРГАНИЗИРАНИ НЕЩАТА, ЧЕ ОТ М.09 ДО МОМЕНТА В ЧАСОВЕТЕ ПО ЛИТЕРАТУРА НЕ Е НАПИСАНО НИТО ЕДНО СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ. СИНЪТ МИ ПОСЕЩАВА КУРСОВЕ ЗА ПОДГОТОВКА ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7-МИ КЛАС И ВЕЧЕ ПИСАХА ПО "МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ", "НА ПРОЩАВАНЕ", "НЕМИЛИ-НЕДРАГИ". НЕ ПОЗНАВАМ УЧЕБНАТА ПРОГРАМА, НО ВСЕ МИ СЕ СТРУВА НЕСЕРИОЗНО... ИМАМ ЧУВСТВОТО, ЧЕ СЯКАШ ИМА НЕЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ И ЦЕЛЕНАСОЧЕНОСТ В ПОВЕДЕНИЕТО НА УЧИЛИЩНАТА УЧИТЕЛКА ПО ЛИТЕРАТУРА. ТА ЗАТОВА СТАВА ВЪПРОС - ПРИНУЖДЕНИЕТО ДА ПОЛЗВАМЕ ЧАСТНИ УРОЦИ. ИНАЧЕ НИКОЙ НЕ ОСПОРВА ПРАВОТО ДА РАБОТИШ И ДА ПОЛУЧАВАШ. НО НЕКА ДА СИ ПЛАЩАТЕ И ДАНЪЦИТЕ, ЗАЩОТО НЕМАЛКИ СРЕДСТВА ПРЕМИНАВАТ ПРЕЗ ЧАСТНИТЕ УЧИТЕЛИ И СЛЕДВА И ТЕ ДА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЗАЩОТО НЯКАКСИ ВСЕ ЕДНИ И СЪЩИ ПЪЛНИМ БЮДЖЕТА - ОСНОВНО ТЕЗИ, ЧИИТО РАБОТОДАТЕЛИ СА СЕРИОЗНИ ФИРМИ И ОСИГУРЯВАТ СЛУЖИТЕЛИТЕ СИ НА ИСТИНСКИТЕ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ. Т.Е. ПРАВЯТ ДОБРО НА ТЪПАТА ДЪРЖАВА.
ИМА И НЕЩО ДРУГО ТРЕВОЖНО - МОЯ БЛИЗКА ТЪРСИ ВЕЧЕ БЛИЗО МЕСЕЦ УЧИТЕЛ ПО ЛИТЕРАТУРА ЗА СИНА СИ И СЕ ОКАЗВА, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА НАМЕРИ. КАТО СЕ ИМА ПРЕДВИД, ЧЕ ТЯ НЕ Е ЧОВЕК БЕЗ КОНТАКТИ И ПОЗНАНСТВА. ЗНАЧИ ТОЛКОВА НЯМА ЕДИН УЧИТЕЛ, КОЙТО ДА НЕ МОЖЕ ДВА ДНИ В СЕДМИЦАТА ДА ОТДЕЛИ ВРЕМЕ НА ЕДНО ДЕТЕ, КОЕТО ДА ЗАНИМАВА ПО ЕДИН ЧАС И ТО ЗА 20 - 25 ЛВ./ЧАС. МАШАЛА!



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 02:39



на мен ми е известна




Тема Re: айдеее, още една!нови [re: else]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 02:47



В отговор на:


На учителите не им влиза в задълженията да подготвят учениците за конкурсни изпити, било за гимназия, било за университет.



бла, от къде се извъди, мързелив буржоазен недоклатник


Редактирано от TEPMИHATOP на 12.12.04 02:48.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: TEPMИHATOP]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.12.04 15:43



Учителката ми в първи клас имаше един лаф:
"Ако можеше да взема една фуния и да ви налея всичко в главите, та да не се тормозим повече взаимно..."





Тема Re: айдеее, още една!нови [re: else]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано15.12.04 15:41



ТИ ДА НЕ СИ УЧИЛА В ПОМОЩНО УЧИЛИЩЕ?!
ТОВА БЕШЕ ТЪПО И Е КОЛКОТО ДА ОТГОВОРЯ НА ТВОЯТА ИРОНИЯ! НАИСТИНА В МОМЕНТА, С ИЗИСКВАНЕТО ДА ПИШАТ СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ, ЕДИНСТВЕНОТО НЕЩО, КОЕТО МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ, ОСОБЕНО НА МОМЧЕТАТА, Е ТОЧНО ФУНИЯТА. НИЩО НЕ СТАВА. С МАТЕМАТИКАТА СЕ СПРАВЯТ МНОГО ПО-ДОБРЕ, ОТКОЛКОТО С ЛИТЕРАТУРАТА, ОСОБЕНО С ПИСАНЕТО ПО СЪЩЕСТВУВАЩИТЕ ДОГМИ. НИЕ С ТЕБ И С КОГОТО И ДА БИЛО, СИ ГОВОРИМ ВРЕЛИ-НЕКИПЕЛИ, ЖАЛКОТО Е ЧЕ ДЕЦАТА ТРЯБВА ДА СЕ ПОДГОТВЯТ В СЪОТВЕТСТВИЕ С ИЗИСКВАНИЯТА В МОМЕНТА. А ТЕЗИ ИЗИСКВАНИЯ СА ОТПРЕДИ 100 ГОДИНИ И ТОВА, ЧЕ АЗ И ТИ СМЕ СЕ ГОТВИЛИ ПО ТОЗИ НАЧИН, НЕ ОЗНАЧАВА, ЧЕ 20 ГОДИНИ ПО-КЪСНО И ТЕ ТРЯБВА ДА ПИШАТ ТОВА. ЕТО ТОВА ИСКАМ ДА КАЖА - ТРУДНО Е ДА БЪДЕ ОТМЕНЕН ТОЗИ НАЧИН НА ПРОВЕРКА ЗНАНИЯТА НА УЧЕНИЦИТЕ СЛЕД СЕДМИ КЛАС, ЗАЩОТО ЩЕ УМРЕ ЕДИН БРАНШ С МНОГО СЕРИОЗНИ ПАРИЧНИ ПОТОЦИ!!!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано15.12.04 22:00



има един бутон, вляво, над SHIFT, на него пише CAPS LOCK и като е натиснат свети едно зелено горе вдясно на клавиатурата.

постарай се следващия път да го натиснеш преди да започнеш да пишеш, защото писането С ГЛАВНИ БУКВИ се възприема за крещене и по принцип е почти толкова гадно за четене, колкото латиницата.



I hate haters.

Тема Re: айдеее, още една!нови [re: hendy]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано16.12.04 10:33



Извинете, не знаех, че големите букви означават това-крещене!

Все пак аз не съм на 20 г. и тези подробности не са ми известни. Освен това, досега не съм участвала в клубовете. Наистина се извинявам. Caps Lock при мен стои непрекъснато включен, защото ми е по-удобно в текущата ми работа.
Още венъж се извинявам. Не крещя.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор hendy (jedi-master)
Публикувано18.12.04 17:23



радвам се, че се изясни това недоразумение :)))

ще знаеш за в бъдеще



I hate haters.

Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано18.12.04 21:52



Леле, колко време ти трябваше да научиш това с главните букви. Ти се скара на всички затова и ти казах "Само не крещи! Какво сме ти сторили?! Или не виждаш добре буквите на екрана?! Или не знаеш кое копче да наптиснеш?!

Затова са частните уроци, скъпа, да дават допълнителни знания. Всики може да живее и без да работи с компютър, на теб обаче ти липсва доста стабилна основа, за възпитание да не говорим...


Именно за това са допълните знания в курсове, които се плащат. Има ги и на Запад - хора учат новите неща в извън работно време и плащат за това без да мрънкат.

Безплатен съвет: Преразгледай маниера си на текстообработка и в текущата си работа. буквите изгелждат по-големи, ако се увеличи големината им, купувай си списания, чети книжки...

колкото за касовите бележки - има си счетоводителка, но която плащаме, за да уреди всичко. Родителите на учениците получават платежен документ, издаден от нея. В завяна децата им участват в уникален за БГ компютърен курс, със сайт, диск, папка с работни материали.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
Автор cave ()
Публикувано19.12.04 17:16



Какво удоволствие може да достави това да се направиш на корифей по главните и малки букви, да дадеш два три безплатни съвета на по презумпция тъпата гражданка? Не знам, може и да има някакъв гъдел в това да си самомнителен, само гледайте да не се пръснете от себесъзерцание...

жалко, че този клуб е пълен с обиди, с толкова надменност ... не ви ли е малко срам да наричате притеснени майки "лелче", не ви ли е свян да им давате съвети "да четат книжки", понеже едва сега се запознават с клубовете и О! невежество, не знаели, че с главните букви се крещи !? И след като се извини (за какво? след като не е знаела?), заслужено си получи още съветване. Съветване от хора, които със сигурност мнооого са крещяли по форумите ... вие сте от хората, които ако бяха живели по времето на Христос, при забележката му "който е безгрешен, нека първи хвърли камъка", щяхте да замерите човека, без окото да ви мигне ...

жалкИ



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: cave]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 17:27



cave - супер си, само ти казваш истината. а какво трябва да направи човек, щом не знае нещо?! Или да чете книжки и списания, или да греда и да се учи.

Гражданката (или с каквите никове да се пише) съвсем не изглежда притеснена - напротив - надменна, високомерна.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
Авторgrajdanka (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 09:52



Въпрос, на който може да не отговаряш: Какво ще правите - преподаващите частни уроци по литература, когато съчинението-разсъждение изчезне от изпита след седми клас?!

Безплатен съвет: Издаването на касова бележка е различно от издаването на хонорар-сметка. Хонорар-сметката е следствие от граждански договор и си подписва от получателя й и от издателя й. Ти май не знаеш какво ти се издава и ти какво издаваш?! Поинтересувай се. Ако искаш, бих могла да ти обясня. Ще те светна и на други неща. Безплатно. Като подарък за Коледните празници. Аз не съм толкова злобна, колкото ти изглеждам.





Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
Автор cave ()
Публикувано20.12.04 12:38



грешката ти е вярна, човек трябва да гРеда, но е трудно когато е с гРеда в окото.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: cave]  
Авторgrajdanka (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 15:04



Има една приказка - "кога стана калайджийка, кога ти лъсна задника"......
Сладурчета сте вие!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: grajdanka]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 15:37



Никъде не съм говорил за хонорар-сметка, а за документи, издаванеи от счетоводителката , която сме наели... все пак аз не мога да се занимавам и с това.

Никой не те кара насила детето ти да учи частни уроци, ако е толкова отворено като майка си, ще учи в клас и само ще си измисля разсъжденията - все пак има мозък, нали.

съчинението-разсъждение може да изчезне от изпита след седми клас, но родители с болни амбиции ще има вечно.

Смятам темата за приключена!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано20.12.04 16:49



Да, най-добре е да прекратим. Пожелавам ти успех в нелеката работа с тези тинейджъри, които "ни се водят, ни се карат". И вашата не е лесна, всеки случай, дано не си ме разбрал грешно, макар че и аз бях доста нахъсена. Но, край. Моят син е в 7-ми клас в момента и ходи на курсове по математика и литература във "Веди". Похвалиха ми други родители тези курсове и аз там го записах. Той е нормално мързелив, сладур е, забавен е, но хич не е литературен, завалията. Пише, пише, каквото им поръча учителката от курсовете, после рецензиите му са все лоши: "недостатъчно аргументи", "непълна теза" и т.н. В началото пишеше сам, без да чете литературна критика (аз го съветвах да прочете онова, което са казали Боян Пенев, Михаил Арнаудов и т.н., както беше по мое време), рецензиите бяха отчайващи. Макар, че на мен написаното от него не ми се виждаше лошо за едно дете на 13 г. Тогава го посъветвах да започне да се старае да запомня наизуст това, което им казва учителката, явно без клишетата няма да стане. И така, пък ще видим. Здраве да е. Математиката му върви повече.
Още веднъж ти пожелавам търпение, здраве и късмет през Новата година! Аз съм счетоводителка и ако имаш нужда от нещо, обади се. Няма проблем да те посъветвам нещо, ако те интересува. Освен това, имам добри позиции в Нои.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.