Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: Гoтвaчa]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 11:03



А, БЕ, ТИ КАКВО ИСКАШ ДА КАЖЕШ!? КАКВО ТРЯБВА ДА НАПРАВИМ НИЕ, РОДИТЕЛИТЕ, ЗА УЧИЛИЩАТА??? ДА ПЛАЩАМЕ ЗА ЧАСТНИ УРОЦИ ПО 20-25 ЛВ. НА ЧАС, ЗАЩОТО УЧИТЕЛИТЕ ТАКА ИМ ХАРЕСВА, ИНАЧЕ СТАВАТ АПАТИЧНИ?! НА МЕН НЕ МИ СЕ ПЛАЩА ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗА ДА СИ ВЪРША РАБОТАТА, РЕГЛАМЕНТИРАНА С ТРУДОВИЯ МИ ДОГОВОР!!! ОСВЕН ТОВА, МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕШ КАКВИ ДАНЪЦИ (ДД ОТ ЗОДФЛ) ПЛАЩАТ УЧИТЕЛИТЕ, КОИТО ПОЛУЧАВАТ ТАКИВА ДОХОДИ. В МОМЕНТА МОЯ БЛИЗКА ТЪРСИ НА ЧАСТНО УЧИТЕЛ ПО ЛИТЕРАТУРА ЗА СИНА СИ, КОЙТО ЩЕ КАНДИДАТСТВА СЛЕД СЕДМИ КЛАС, И В МОМЕНТА М.12,2004 Г. - НЕ НАМИРА ДОРИ И ПРИ ЦЕНА 25 ЛВ. ЗА КАКВО ГОВОРИМ?!?! НО АЗ ИСКАМ ДА ВИДЯ ГОДИШНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ НА ЕДИН ТАКЪВ УЧИТЕЛ! НАЛИ СЕ СЕЩАШ ЗА КАКВО ГОВОРЯ? А КОЛКОТО ДО ТОВА, КАКВО ПРАВИМ ЗА УЧИЛИЩАТА НА ДЕЦАТА СИ - ПЛАЩАМЕ СИ ДАНЪК ВЪРХУ ДОХОДИТЕ, КОЙТО ОТИВА В МЕСТНИЯ БЮДЖЕТ И ОТТАМ СЕ РАЗПРЕДЕЛЯ! МОЯ ДАНЪК ОБЩ ДОХОД НЕ Е НА ОСНОВА МИНИМАЛНА ЗАПЛАТА, НИТО НА МИНИМАЛЕН ПРАГ! АКО ИЗОБЩО РАЗБИРАШ ЗА КАКВО ТИ ГОВОРЯ!



Тема айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.12.04 12:28



Лелче, време е да се лишиш от соц-мисленето си, да си избиеш от главата едновремешната мода "отличник по всичко" и да погледнеш на нещата малко по-реално. На учителите не им влиза в задълженията да подготвят учениците за конкурсни изпити, било за гимназия, било за университет. Щом искаш детето да влезе някъде и да ти е безплатно, тогава ще се занимаваш ти с него или ще го насърчаваш да се занимава само.
Не знам как ти хрумна, че чуждите усилия, положения за нечия полза не би трябвало да струват нищо.
Колко струват е друг въпрос. Това с 25-те лева първо не го вярвам изобщо и второ, щом има хора, които да плащат по толкова ... абе какво да ти обяснявам. Не е луд този, който е изял зелника.
Още откакто бях кандидат-гимназистка ме дразни страхотно тази родителска истерия и мания детето да "се представи".
Абе я по-добре да спра до тук...



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: else]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 15:37



ВИЖ КАКВО, ЛЕЛИНОТО, ОЧЕВИДНО СИ БИЛА КАНДИДАТ-ГИМНАЗИСТКА В РАЗГАРА НА СОЦ.ДВИЖЕНИЕТО!! ТОГАВА НЕ МИ КАЗВАЙ, ЧЕ САМА СИ СЕ ПОДГОТВИЛА ЗА ПИСАНЕТО НА СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ, БИВА ЛИ ДА СИ ТОЛКОВА ГЕНИАЛНА, ТА СИ РАЗСЪДИЛА САМА ВЪРХУ "МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ" И Т.Н.! КЛИШЕТАТА, КОИТО И ДОСЕГА СЕ ИЗИСКВАТ И ПИШАТ, ТИ СИГУРНО САМА СИ ГИ РАЗРАБОТИЛА?! ПОХВАЛНО! САМО ЧЕ НАШИТЕ ДЕЦА НЕ СА ТОЛКОВА УМНИ ИЛИ МОЖЕ БИ НЕ УМЕЯТ ДА ПОМНЯТ ТОЛКОВА МНОГО ТЕМИ НАИЗУСТ. А ЧЕ СЕ ДРАЗНИШ ОЩЕ ОТ ПУБЕРТЕТСКИТЕ СИ ГОДИНИ ДОСЕГА НЕ ГОВОРИ ДОБРЕ ЗА ТЕБЕ. ВРЕМЕ Е ДА ПОМЪДРЕЕШ. КАТО ПОМЪДРЕЕШ, БИ ЛИ МИ ОБЯСНИЛА ЗАЩО В СРЕДНОТО ОБРАЗОВАНИЕ СЪЩЕСТВУВА ПИСАНЕТО НА СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ И В ТОЗИ МОМЕНТ?! ЗАЩОТО ЩЕ БЪДАТ НАРУШЕНИ ИНТЕРЕСИТЕ НА ЦЯЛАТА МАФИЯ В ЧАСТНИТЕ УРОЦИ, МИЛИЧКА! ЕТО ТОВА Е ТРЕВОЖНОТО! А СЪЩО И НЕРЕГЛАМЕНТИРАНИТЕ ДОХОДИ НА "УЧИТЕЛИТЕ"!!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано08.12.04 16:42



Съчинение-разсъждение се пише, защото една от идеите на литературата като предмет за изучаване е да се научат децата да разсъждават върху произведенията и да изразяват разсъжденията си правилно.
Не виждам какво лошо виждаш в това.
Аз съм кандидатствала в гимназия в началото на 90-те и да, наистина съм се готвила сама.
Това за самоподготовката ти го казах по съвсем друг повод. Ти хем искаш да си купиш кола за 100 лева, хем протестираш, че е трабантче, а не мерцедес. Еми не става така. Надявам се този път да ме разбра

Не виждам какво имам да помъдрявам по отношение на майките с болни амбиции и желанието им да натикат отрочето някъде напред. Както имаше тук преди време тема за една баба, която обяснявала на детето как трябвало да бъде солист в хора или нещо такова, не помня подробности.
Най-голямата глупост е да вменяваш на някой идеята, че трябва непремено да е пръв, иначе животът му е провал. И е тъжно, че страшно много майки правят това с децата си. И са готови да дадат всякакви луди суми, само и само да влезе детето в "елитно" училище. Ама какво да ти обяснявам... Целият процес е толкова изроден...



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: GRAJDANKA]  
Автор***** (Нерегистриран)
Публикувано08.12.04 22:34



Само не крещи! Какво сме ти сторили?!

:: Или не виждаш добре буквите на екрана?!
:: Или не знаеш кое копче да наптиснеш?!

Затова са частните уроци, скъпа, да дават допълнителни знания. Всики може да живее и без да работи с компютър, на теб обаче ти липсва доста стабилна основа, за възпитание да не говорим...

И само да ти уточня - получавам за частни уроци добър хоноар и си плащам данъците по граждански договор.



Тема Каквито родителитенови [re: GRAJDANKA]  
АвторAмaн! (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 08:01



такива и децата...
Какво повече да ти се отговори.
Горкото ти дете!



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: *****]  
АвторGRAJDANKA (Нерегистриран)
Публикувано09.12.04 17:02



ПОЖЕЛАВАМ НА ВСЕКИ ДА ИМА ДОБРИ ДОХОДИ И ДА СИ ГИ ХАРЧИ СЪС ЗДРАВЕ. СИГУРНО НЕ ТИ СЕ ВЯРВА, НО НАИСТИНА ГО ЖЕЛАЯ НА ВСЕКИ ОТ СЪРЦЕ!
ВЪПРОСИТЕ, КОИТО ИЗНИКВАТ СА:
1. КАКВИ ДАНЪЦИ ПЛАЩАШ? ПУБЛИКУВАЙ СИ ГОДИШНАТА ДАНЪЧНА ДЕКЛАРАЦИЯ! АЗ СЪМ ГОТОВА ДА СИ ПУБЛИКУВАМ МОЯТА!
2. КОЙ ТИ ИЗДАВА ХОНОРАР?! УЧЕНИЦИТЕ, КОИТО ИДВАТ В ДОМА ТИ ЛИ?
3. ИЛИ МОЖЕ БИ ТИ ИМ ИЗДАВАШ КАСОВА БЕЛЕЖКА, ЗАЩОТО АЗ С МОИТЕ СКРОМНИ ПОЗНАНИЯ СЪМ ЧУВАЛА, ЧЕ ЗА ПЛАЩАНИЯ В БРОЙ СЕ ИЗДАВА КАСОВА БЕЛЕЖКА (СЪГЛ.НАРЕДБА № 4)?!

ВСЕ ПАК, НЕКА БЪДЕМ ПОЛОЖИТЕЛНИ. УВАЖАВАМ ВСЕКИ ТРУД И ПАК ТИ КАЗВАМ - ДА СИ ЗДРАВА, ЗА ДА СИ ГИ ХАРЧИШ. ПО-ТРЕВОЖНОТО Е, ЧЕ ТАКА СА ОРГАНИЗИРАНИ НЕЩАТА, ЧЕ ОТ М.09 ДО МОМЕНТА В ЧАСОВЕТЕ ПО ЛИТЕРАТУРА НЕ Е НАПИСАНО НИТО ЕДНО СЪЧИНЕНИЕ-РАЗСЪЖДЕНИЕ. СИНЪТ МИ ПОСЕЩАВА КУРСОВЕ ЗА ПОДГОТОВКА ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7-МИ КЛАС И ВЕЧЕ ПИСАХА ПО "МАМИНОТО ДЕТЕНЦЕ", "НА ПРОЩАВАНЕ", "НЕМИЛИ-НЕДРАГИ". НЕ ПОЗНАВАМ УЧЕБНАТА ПРОГРАМА, НО ВСЕ МИ СЕ СТРУВА НЕСЕРИОЗНО... ИМАМ ЧУВСТВОТО, ЧЕ СЯКАШ ИМА НЕЗАИНТЕРЕСОВАНОСТ И ЦЕЛЕНАСОЧЕНОСТ В ПОВЕДЕНИЕТО НА УЧИЛИЩНАТА УЧИТЕЛКА ПО ЛИТЕРАТУРА. ТА ЗАТОВА СТАВА ВЪПРОС - ПРИНУЖДЕНИЕТО ДА ПОЛЗВАМЕ ЧАСТНИ УРОЦИ. ИНАЧЕ НИКОЙ НЕ ОСПОРВА ПРАВОТО ДА РАБОТИШ И ДА ПОЛУЧАВАШ. НО НЕКА ДА СИ ПЛАЩАТЕ И ДАНЪЦИТЕ, ЗАЩОТО НЕМАЛКИ СРЕДСТВА ПРЕМИНАВАТ ПРЕЗ ЧАСТНИТЕ УЧИТЕЛИ И СЛЕДВА И ТЕ ДА СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЗАЩОТО НЯКАКСИ ВСЕ ЕДНИ И СЪЩИ ПЪЛНИМ БЮДЖЕТА - ОСНОВНО ТЕЗИ, ЧИИТО РАБОТОДАТЕЛИ СА СЕРИОЗНИ ФИРМИ И ОСИГУРЯВАТ СЛУЖИТЕЛИТЕ СИ НА ИСТИНСКИТЕ ВЪЗНАГРАЖДЕНИЯ. Т.Е. ПРАВЯТ ДОБРО НА ТЪПАТА ДЪРЖАВА.
ИМА И НЕЩО ДРУГО ТРЕВОЖНО - МОЯ БЛИЗКА ТЪРСИ ВЕЧЕ БЛИЗО МЕСЕЦ УЧИТЕЛ ПО ЛИТЕРАТУРА ЗА СИНА СИ И СЕ ОКАЗВА, ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА НАМЕРИ. КАТО СЕ ИМА ПРЕДВИД, ЧЕ ТЯ НЕ Е ЧОВЕК БЕЗ КОНТАКТИ И ПОЗНАНСТВА. ЗНАЧИ ТОЛКОВА НЯМА ЕДИН УЧИТЕЛ, КОЙТО ДА НЕ МОЖЕ ДВА ДНИ В СЕДМИЦАТА ДА ОТДЕЛИ ВРЕМЕ НА ЕДНО ДЕТЕ, КОЕТО ДА ЗАНИМАВА ПО ЕДИН ЧАС И ТО ЗА 20 - 25 ЛВ./ЧАС. МАШАЛА!



Тема Re: учителите от езиковата гимназиянови [re: jam]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 02:39



на мен ми е известна




Тема Re: айдеее, още една!нови [re: else]  
Автор TEPMИHATOP (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 02:47



В отговор на:


На учителите не им влиза в задълженията да подготвят учениците за конкурсни изпити, било за гимназия, било за университет.



бла, от къде се извъди, мързелив буржоазен недоклатник


Редактирано от TEPMИHATOP на 12.12.04 02:48.



Тема Re: айдеее, още една!нови [re: TEPMИHATOP]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано13.12.04 15:43



Учителката ми в първи клас имаше един лаф:
"Ако можеше да взема една фуния и да ви налея всичко в главите, та да не се тормозим повече взаимно..."






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.