Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:04 20.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови  
АвторLoreena (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 09:55



Родители, моля ви споделете как ще реагирате ако разберете, че детето ви се занимава с неща, за които се говорят лоши неща
Ако детето ви посещава редовно сайтове подобни на този


?

За лошо ли е или за добро ?



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
Автор tai (член)
Публикувано12.11.04 10:22



A da pogovorite po temata spokoino ne stava li?

[



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: tai]  
АвторLoreena (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 10:25



Нестава
Разговорите винаги се свеждат до успокоения и спокойна смяна на темата, все едно не е особено важно



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 10:54



Защо мислиш, че се говорят лоши неща? Според мен тези интереси са като всички други, хем може да се запознаеш по един забавен път със един вид духовност, хем може и да се пристрастиш. Ако детето повече се забавлява, открива нови приятели покрай тези си интереси, характерно е за възрастта им да се включват в групи според интересите си, не мисля че има място за притеснения. Едното ми момче има такъв интерес между многото други. Приоритет му е все пак спорта (баскет и скейт), а това го приема като нещо тайнствено, непознато и впечатляващо за пред други деца напр. брат си, нещо като начин за привличане/спечелване на вниманието на околните (особено ако са лидери в други области) върху себе си. Съученик го запозна с тази област на "магиите" и сега заедно са доразвили инфото оттам + игрите "ю-ги-о" в някаква творческа игра на тетрадка... Между другото заради този си интерес прочете на един дъх

за Уика за разлика от брат му, който четеше на един дъх книгите за Хари Потър и този му интерес го доразви с интерес към фентъзито, последва четене на Толкин де що има (много ми е забавен като се "пали" да защитава фентъзи книгите пред съответните филми и каквотой щял да покаже, ако е режисьор), Робърт Джордан, Айзък Азимов, братя Стругацки, Дилов и др. Просто приемам този им избор към съответния вид инфо като продължение на интереса им към приказките



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
АвторMим (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 11:16



Влизам в посочения от теб сайт и какво виждам на първа страница?

Когато вратата на щастието се затвори се отваря друга, но често гледаме много дълго към затворената врата и не виждаме другата, отворена за нас. Истина е, че незнаем какво имаме, докато не го загубим, но е истина и, че незнаем какво можем да имаме докато не го получим.

Важно е не само какво казва човек, но и какво мисли и защо го милси. От всеки, комуто е дадено много, много и ще се иска. Което бързо се прави, бързо загива. Върховете се постигат постепенно. Не е нужно да имаш най-доброто от всичко, за да си щастлив. Просто направи колкото можеш повече добро, докато вървиш по своя път.

Не се стремете към красота, тя може да ви измами,
не се стремете към богатство. Стремете се към някой, който ви кара да се усмихнете, защото е нужна само една усмивка, за да превърнете мрачната нощ в светъл ден.



Loreena, не приемай нещата толкова трагично. Какво лоши неща? И от кого се говорят? Вярно, преди години темата беше табу и като такава се знаеше малко за нея. Но вече не е така. Не видях нищо лошо в горните редове.
Хвърлих един бърз поглед на сайта - това са си съвсем нормални източни и индиански вярвания, религии... Звучи ми сякаш някои... будист примерно - да ни каже... остави го християнството - с магии се занимават там :).
Мисля, че детето ти просто е любознателно. Забележи използваната литература.
А и от кога Айнщайн стана магьосник?

Разбира се - права си да се притесняваш, когато не си наясно с тези теми... но първо проучи, преди да класифицираш детето си като занимаващо се с лоши неща.



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано12.11.04 12:45



честно казано не ми е ясно от какво се притесняваш. прегледах набързо сайта, който си посочила. детето има афинитет към философията. това лошо ли е? а и най-вероятно в сравнително скоро време ще му писне и ще се заеме с нещо съвсем различно. ако не друго, поне ще си обогати общата култура.



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: kpokoжaбъл]  
АвторLoreena (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 12:55



А когато иска да излезе посред нощ и след дълги разпитвания казва нещо от рода "сега е най-доброто време за ритуал в планината"
Вашите деца си стоят у вас и си четат Хари Потър
Но ако тръгнат по планините незнайно с кой и да правят незнайно какво
няма ли да ви се промени мнението
Една приятелка ми разказа как в Бургас са разпорили момиче.
Буквално са го наразали в някакъв сатанински сбор
Прегледали сте сайта набързо
чели сте за щастие и прочие и за философии
но има и други неща!



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
Автор Lady Defender (Apprentice)
Публикувано12.11.04 13:17



Принципно нямаш основания да се притесняваш. Детето ти е запленено от една много романтична магическа атмосфера. Като тинейджърка аз самата бях твърдо решила да ставам вещица. Даже правехме ритуали и други дивотии с разни приятелки.
Е, пораснах, мина ми, вещица така и не станах, сега гледам с известна доза смях на тая работа, но покрай нея събрах сериозно количество мъдрост, която ми върши чудесна работа в живота.


Момче или момиче? Възраст?
Ако наистина се притесняваш, ай си кю-то ми е 83364860, мейла ми е в профила. Обади ми се, ако искаш да си поговориш с някого, който е минал през това и е останал цял, здрав и (почти) нормален

A weapon is a device for making your enemy change his mind.


Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 13:17



Ако наистина започне да излиза посред нощите или нещо друго подобно откачено, ще си помисля, че се е пристрастило (зависимо е) и има нужда от професионална помощ. Ама тези неща не стават толкова бързо, нали ти е пред погледа, говорите, общувате, наблюдаваш го всеки ден променя ли се, накъде, има ли необходимост от корекции на поведението и до колко... Как така не знаеш с кой или къде ходи, загубили ли сте си доверието? За дете ли става въпрос, под 18 г. или за по-голям човек? Защо не се консултираш с някой професионалист/-ка в областта на зависимостите (наркотици, алкохол, компютри, окултизъм) или психолог преди да започнеш да се шашкаш от невероятни истерии "една жена ми каза..."



Тема Re: Ако детето ви се занимава с магия ?!!!!нови [re: Loreena]  
Автор kpokoжaбъл (зеленоопашат)
Публикувано12.11.04 15:16



това вече е нещо съвсем различно. зависи от възрастта, но най-малкото ще искам да знам къде ще ходи и кога ще се прибере. все пак на колко години е?
щом има нужда от разпити, щом се дават уклончиви отговори, доверието помежду ви е изчезнало. от моята гледна точка това е сериозен проблем. нямам представа как би могла да се справиш. във всеки случай показното неодобрение надали би свършило работа.
"сатанинския сбор" не бих коментирала, предимно заради формулировката. някои неща се случват независимо какво сме направили. веднага се сещам за детенцето, което беше отвлечено преди няколко години. от баща си. от детската градина. все още нищо не се знае за него... това означава ли, че трябва да държим отрочетата далеч от детски заведения и далеч от бащите им?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.