Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 22.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дете-гаменнови  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 09:45



Дъщеря ми е на 2 г. и 3 месеца. От два месеца ходи на детска градина. Там нарича госпожите "баби", а те са доста поддържани и това ги изнервя, гледат ме накриво. Обяснявам аз у дома, че са госпожи, но думата явно я затруднява, с "лели" опитах, но то се инати и вика баби. Но това не е всичко. Още с влизането в групата ги гледа сърдито и те я питат - "Обичаш ли ни?", а тя - "Не, щото тъпи сте и гадни". Аз гледам да се измъкна бързичко да не бера срам, не знам какво ме чака в училище тя все пак е още на 2. И е момиче. Баща й се смее като чува, но нещата не вървят на добре.



Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано10.11.04 09:53



Ами тя случайно да чува вас в къщи да говорите така за госпожите?

Децата копират родителите си във всичко: тя долавя Вашето отношение към госпожите дори и безгласно. И го облича с думи.

Освен това, как може да определите детето си като "гамен"?
Не разбирам.

Другите коментари ще си ги запазя за момента.



Тема Re: Дете-гаменнови [re: oтвopeнa]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 10:42



не мога да определя някой като баба при условие че е модерна и поддържана госпожа
нито пък да казвам че е тъпа тъй като съм разменила 5 думи за двата месеца с тях, освен това ако смятах, че са "тъпи" и "гадни" нямаше да я запиша там нали, или щях да я преместя в друга група
за гадна да не говорим, тази дума не я употребявам като говоря за хора
ще определям детето си както си искам това е единствено мое право и на никой друг
смятам, че е гамен по рождение и не копира никого
имам още едно дете на 6 г., то на мравката път прави и под смъртна заплаха не би обидило някого
то кого копира
м?
така си се раждат и не смятам, че имам аз вина за мнението, което си е изградило малкото за двете госпожи там
за сметка на това прегръща лудо госпожата, която преподава на другото ми дете и й казва, че я обича
избира си хората това е
исках някой със сходен проблем да ми пише, но явно тук веднага започват да ти правят анализ на семейните отношения



Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано10.11.04 11:06



Госпожите какво пък толкова се сърдят? Това едва ли е единственото дете, което се обръща по-необичайно към тях.
На "госпожа" децата се научават да говорят по-късно. Не само заради това, че думата е трудна за изговаряне.
Някои деца изкарват целия първи клас, говорейки на "ти" на г-жите.
На 2г. и 3 мес. това не е чак такъв проблем.
Подозирам, че г-жите се сърдят нещо на теб самата. Може би че бързаш да оставиш детето и да изчезнеш.

**
Ако аз съм г-жата и детето ми каже, че съм тъпа и гадна, ще го заведа на едно тайно място и ще му покажа една "магическа" шапка, или ще му направя един фокус, или каквото там се сетя. Ако сме се позабавлявали добре, на другия ден детето едва ли ще е на същото мнение.

**
Дете не може да бъде по рождение гамен. ИЗКЛЮЧЕНО!
Дете на 2г. попива всичко от околния свят и го възпроизвежда. Кога на място, кога не. Затова сме ние, за да ги учим а и да се учим от тях.
Спокойно. Всички родители сме изпадали в конфузни ситуации. Въпросът е да сме твърди и постоянни в изскванията. Децата бързо се учат.
По-бързо от нас.






Тема Re: Сетих се нещонови [re: Nina]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано10.11.04 11:08



което може би би помогнало.
Защо за определено време не започнете да си говорите вкъщи на г-жо, г-це и г-не.
Ей така, на игра и с много усмивки.
При всички положения ще бъде забавно, особено ако участват всички, а и няма как да не доведе до резултат.
Дори си представям физиономийките на малките в тази ситуация






Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано10.11.04 11:27



Не искам да влизам в спор, но не мога да пропусна това:

за гадна да не говорим, тази дума не я употребявам като говоря за хора, след което веднага продължаваш да определяш детето си като гамен и то гамен по рождение.

Не искам да те съдя, искам да ти обърна внимание на цялостната картина.

Нали знаеш, че една лъжа, като се повтори 100 пъти, почва да става истина?
Щом мислиш, че детето е гамен, то автоматически почва да се държи като такъв.

Знам, че думите ми звучат като обвинение, но в никакъв случай не е това целта ми.


Във въпросната ситуация предлагам да говориш с госпожите, а не да бягаш от тях.



Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор DarkCat ()
Публикувано10.11.04 11:59



искаш да се заяждаш с някой ли???

цитирам те "...ще определям детето си както си искам това е единствено мое право и на никой друг смятам...."

защо задаваш въпроси тогава? какво така и скочи на Отворена???

днес си се събудила с гъза нагоре



Тема Re: Дете-гаменнови [re: DarkCat]  
АвторNina (Нерегистриран)
Публикувано10.11.04 12:16



абе и психо-профил на майката направихте
върха сте

да не мислите, че на нея викам "гамен" в ежедневието
обикновено се обръщам с "любов моя"
може и това да е грешка, щото там в градината никой не я нарича така
въпроси задавам за да чуя подобни случаи и как са протекли в бъдещето
притеснявам се в един по-горен етап - примерно първи клас, когато каже на децата - "тъпи и гадни" как ще изяде пердаха
и ти ще се будиш с гъза нагоре, ако от сутринта дъщеря ти повтаря "не искам пипат мене бабите"
баш гамен си е сегакво да си кривя душата
родила съм два варианта на двата полюса
много чувствително и нежно
и грубо и безпардонно
ще видим кой как ще се оправи в живота
а това да си говорим на г-жо в къщище пробвам



Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано10.11.04 12:36



Между две и три години моят човек беше доста неуправляем. Един вид влезе в тинейджърски период. Това май е необходимо за самоосъзнаването. Първи такъв период има още като бебе и втори към третата годинка. Тогава Терминатора пробваше до къде се простират някои забрани. Доколко съм решителен, когато налагам някакво наказание, казваше лошите думички, опитваше се да ни удря и така нататък. Аз много се дразнех. Май, не се справих блестящо тогава. Светлината в тунела е че тоя период отминава бързо.

За учителките в ДГ съм се изказвал само в превъзходна степен. Те са най- умни, най- много обичат децата, най- много се радват когато децата научават нещо, него конкретно много го хвалят (независимо дали е така наистина). Освен това се отнасям много сериозно към нещата които въпросните учителки ми казват или поръчват било като домашно, било санитарни материли или други там работи, някакви.

Мисля че твоята принцеса е държи съвсем в нормата. Просто пробва, колко може да е лоша. Учителките ще се справят. Другите деца също ясно ще и покажат как трябва да се държи с тях. Както и тя самата ще покаже на всички как да се държат с нея.



Тема Re: Дете-гаменнови [re: Nina]  
Автор Green light (braggadocio)
Публикувано10.11.04 12:38



Пускаш тема -> получаваш отговори. Отговорите не са режисирани от теб. Нормално е да прочетеш неща, които не си очаквала.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.