Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:51 04.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Алианс  
Автор sis (мамче)
Публикувано29.10.04 16:15



Дали нечие детенце в предучилищна възраст е посещавало Алианса на пл.Славейков? Минах миналата седмица от любопитство да поразпитам, оказа се, че местата се заемат едва ли не още през лятото. Казаха, че имат групи за деца от предучилищна възраст-на принципа на играта-стори ми се много интересно...



Тема Re: Алианснови [re: sis]  
АвторKoceтo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.04 15:07



Доста време е минало, а никой не е отговорил. И понеже днес поразгледах темите назад, които бях пропуснала, да ти отговоря накратко.
Моето дете ходи на алианса от тази година в предучилищна група по английски.
В саита можеш да видиш подробности

. Моят син беше първо на летния курс - около един месец през май, всеки ден по 3 часа. Ако не ходят на този курс децата минават на нещо като събеседване. Сега от есента е 3 пъти по 2 часа.
Записването става много от рано и с голямо чакане, особено самото записване за групите есента, след като вече са излезли списъците на приетите. Тогава битката е и за самите групи - дни, часове, учители.
Аз съм страшно доволна, детето ходи с огромно удоволствие, учат много песни, учат буквите. Малко стряскащо е, че в предучилищната група пишат цифри и английските букви, но сина ми се справя добре, при това той е най-малък в групата. Все пак принципа не е съвсем на игра, а е по-близо до училище - има си маси за по 3 деца и седят като в училище. Имат само кратка почивка 5-10 мин. и когато имат пеене стават прави, иначе, доколкото разбирам от сина ми, седят на чиновете. Правят им и кратки почивки, в които рисуват или оцветяват.
Това е най-общо, ако видиш отговора и те интересува нещо, питай.



Тема Re: Алианснови [re: Koceтo]  
Автор sis (мамче)
Публикувано19.11.04 13:47



Благодаря за отговора.
Откога започва записването и от самото начало ли може да се каже за кой час искаш?
Събеседването кога е? При записването или наесен-ако не си ходи на летния курс?
На колко години е детенцето ти?
Как избрахте група или учител?
Извинявай за многото въпроси и благодаря предварително за отговорите.





Тема Re: Алианснови [re: sis]  
Автор KoCe_ (Бoсe)
Публикувано19.11.04 14:54



Да ти призная, забравила съм точно кога ставаше записването. Ние видяхме обявата за летния курс за м.май, така че за другото записване съвсем не мога да ти кажа кога е било. Вероятно някъде средата-края на май или началото на юни. Значи, първо се записват за събеседването децата, излизат списъци кой кога да се яви, после излизат списъци на приетите. След това е и самото записване по групи, за септември остава само първата родителска среща. Със сигурност до към средата на юни беше прилючило цялото записване.
Следи обявите и сайта някъде от края на март и не вярвам да пропуснеш сроковете. За летния курс тази година нямаше голям наплив, може би защото беше за първи път. Аз ти го препоръчвам, ако не ти е проблем да заделиш сумата, защото така наесен няма никакъв шок и детето е "старо куче", а и доста неща беше понаучил, да не кажа че здравата бърбореше по едно време на английски.
Детето ми ще стане на 6 края на декември и е най-малкото в групата.
Учителката случайно ни се падна за летния курс, но всъщност бях чувала за нея много добри отзиви, така че като дойде време за избор и записване за есенните групи, го записахме при нея. За групите от есента се обявяват кой учител в кои дни и часове има групи и можеш да си избереш.
Ами май това е, на каквото можах ти отговорих. Ако има нещо, питай пак




Тема Re: Алианс VAJNO ZA VSICHKIнови [re: sis]  
Авторmama ochevidka (Нерегистриран)
Публикувано01.12.04 13:58



TAM NIKOGA NIAMA DA ZAPISHA DETETO SI, NE VI GO PREPORACHVAM I NA VAS! Samata az hodih na kyrs tam - ne samo che ne sam dovolna, no kakvo otnoshenie kam detsata vidiah---- prosto biah shokirana! Dokato chakah v koridora da se osvobodi staiata nevolno stanah slyshatel na razgovor mezdy dve ychitelki tam, ednata izlezna s akordeon ot staiata i dymite i biaha AMAN OT DIVACHETA , KAK TSELIA I PANTALON BIL IZTSAPAN OT TIAH, KOLKO BILI NEVAZPITANI, KAK NEMOJELA DA GI IZDARJA...........pri koeto drygata i kaza AZ TI KAZVAH CHE ME PRAVIAT TSIALATA MRASNA , KAZAH TI CHE VECHE MI E PISNALA GLAVATA ......... i tem podobni.......pri koeto az v tozi moment biah ynemiala , dryg pat sreshtam edno dete pak v vaprosnia koridor sednalo na edin stol i chaka- zagovorih go, kakav ezik ychi- kaza english, bilo v treti klas i go popitah kvo pravi otvan a ne e v staiata pri koeto mi kaza- GOSPOJATA ME IZGONI ZASHTOTO ISKAH DA IA PITAM NESHTO I IZVIKAH PO SILNO zatova me izgoni , tova dete sedia 20 min izvan klas!!!! samata chistachka spodeli kolko bili loshi i bez vazpitanie detsata i kak v grypite edvam se spraviali s tiah........................... E RODITELI KAK VI SE STRYVA PREHVALENIA ALIANS- AZ SAMATA SPRIAH DA HODIA VECHE TAI KATO E YNIZITELNO DA TE TRETIRAT KATO PRESTAPNIK NA VHODA - iskat ti karta, pak proveriavat ima li takav kyrs , niama li i t.n............. vpechatlenie mi napravi i tova che ychitelkata pri koiato biah az ne e nikak v chas s engl.......tai kato az sam jiviala v chyjbina, maja mi e anglichanin i niakolko pati ia hvashtam v grybi greshki koito pravi.............no tova e dryga tema, NIVOTO NA OBRAZOVANIE TAM NE E NIKAK DOBRO- KAMO LI OTNOSHENIETO KAM HORATA BEZ ZNACHENIE VAZRASTNI ILI DETSA!



Тема Re: Алианс VAJNO ZA VSICHKIнови [re: mama ochevidka]  
Автор LoVe_RuLeS (mad)
Публикувано01.12.04 21:14



Не съм съгласна с Вас. Посещавала съм 6 години Алианса и съм много доволна. Това, че Ви искат личната карта на входа е напълно нормално( с оглед на нещата, които стават напоследък) - просто защитна мярка. Относно детето, изгонено в коридор - по мое време имаше доста невъзпитани ученици, които непрекъснато по всякакъв начин пречеха на нормалното протичане на урока. Честно казано нямаше смисъл да посещават курсовете и само да си дават парите на вятъра. А за тази учителка с акордеона...ако е тази, за която си мисля, никак не се учудвам. Тя е съставител на книжката с песни, които изучават всички групи по английски език. Малко самочувствието й е в повечко.



Тема Re: Алианснови [re: sis]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано02.12.04 16:39



Здравей не съм видяла темата ти по-рано затова чак сега ще ти пиша.
Синът ми е първи клас в алианса сега. Изключително сериозна е подготовката на децата - даже бих казала че изискванията са доста високи за мъзрастта им но пък от друга страна ще научат езика добре надявам се.
Записването е доста трудно ние се записахме на летния курс който е едномесечен и от него децата влизат без тестове направо в първи клас. Ако детенцето ти е по-малко направо го запиши в предучилищните групи.
Предучилищните са наистина супер забавни и са на принципа на игрите и песничките - децата учат доста много думи и наистина се забалвяват.
От потърпевши знам а и вече започва да ми става ясно че първи клас е най-трудния. Защото децата са още малки не могат да четат и пишат дори и на български - а на английски както се сещащ им е много трудно. Домашните обикновено са няколко думички на английски от които детето трябва да напише по 2-3 реда - думичките се повтарят и в урока и така се затвърждават.
Натоварването е голямо, но се надявам че след първоначалното натрупване децата просто ще започнат все по-лесно да четат и пишат.
На кратко това е за което се сещам ако искаш питай и конкретни неща.



Тема Re: Алианснови [re: sis]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 11:39



Алиансът е институция с много стари традиции.
Ходила съм там още като дете, сестра ми също посещаваше предучилищната им група. По соц.време се записваха с поне едномесечни нощни бдения и проверки по списъци, правете си сметка за какво е ставало дума.
Мисля, че и досега са едно от най-качествените места за чуждоезиково обучение на деца.
А на "унемялата" госпожа от долния постинг просто не бива да се обръща внимание. Глупаци с безумни и необосновани претенции винаги ще има.



Тема Re: Алианс VAJNO ZA VSICHKIнови [re: mama ochevidka]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 11:41



значи така - ти ходиш на курс, за да те обучават на един език. следователно, не го знаеш или не го знаеш добре, щом ходиш на курс. интересно как успя да хванеш учителката в груби грешки?
я дай един-два примера, че ми стана много любопитно, а и да не си говорим празни приказки?



Тема Re: Алианс [re: jam]  
Авторmama ochevidka (Нерегистриран)
Публикувано03.12.04 14:29



Da GLYPATSI VINAGI SHTE IMA- osobeno kogato istinata ne IM iznasia...no ne sam napisala lichnite mi vpechatlenia za da OBIDIA NIAKOI a za da sa naiasno horata za kakvo si davat parite , ako tova da narichat detsata vi s obidni dymi da im kreshtiat i da gi goniat ot klas za nakazanie za vas e priznak na KLASA I PRESTIJ OK TAKA DA BADE!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.