Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:00 01.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Това може ли да се нарече майка?нови  
Автор zdra4avase (нищо не виждам)
Публикувано24.10.04 23:10



Така историята е съвсем истинска и още няма развитие ,но аз съм шокирана.
Свекърва ми е начална учителка,в момента преподава на 3-ти клас.
Миналата седмица имала проблем с един неин ученик ,който откраднал учебник от книжарницата.Тъй като продавачката го познала кой е ,казала на свекърва ми и тя извикала майката в училище да я уведоми за случая.До тук всичко е съвсем нормално ,но последвалите действия на майката просто ме ужасиха.
Като разбрала за какво става въпрос ,майката ,започнала да крещи пред целия клас на сина си ,че е отрепка ,че от него нищо не става,че ще направи услуга на нея и обществото ако си пререже вените или скочи от покрива на блока.Свекърва ми я дръпнала на страна и я помолила да се успокой и осъзнае какво приказва, амайката заявила ,че много добре знае какво приказва ,защото тя точно това искала сина й да си пререже вените,защото не можела да го понася.(Ще вметна,че майката е анестезиоложка във "Пирогов", или поне тя така твърди)
Историята става тази сряда на 20.10,на 21,22.10 ,момчето не се появява в училище ,но следобяда в петък отива при учителката си носейки писмо от майката.Днес сутринта го прочетох, беше грамотно написано откъм пунктоация и правопис писмо ,но съдържанието беше втрещяващо
Извиняваше се на учителката за причинените неприятности и обясняваше, че е приложила почти буквално цитирам"Всички познати и методи за възпитание ,включително силови и физически, след това приложила шокова терапия ,като го изгонила от къщи(момчето е трети клас)На сутринта то се прибрало и било видимо осъзнало постъпката си"Допълнително през цялото време нарича момчето вредител,бацил незаслужаващ да живее в обществото.
Свекърва ми ще ходи да говори за случая с директорката утре и да видята какво могат да направят,така ще допълня ,че става въпрос за училище в София ,но в краен квартал.
Мен лично тази история ме ужаси и за това реших да ви я разкажа на вас,ще пиша също и какво развитие има.



Тема Re: Това може ли да се нарече майка?нови [re: zdra4avase]  
Автор KaтИ. (мама)
Публикувано25.10.04 00:01



Спешно се обърнете към Отдела за закрила на детето към Дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене. Има опасност за физическото оцеляване на това дете. Тази жена явно не е добре психически. Нека се покаже и писмото. ОЗД ще му осигури временен подслон, докато проучи каква е възможността детето да остане в биологичното си семейство или да отиде при близки (баба и дядо или други роднини на родителите). Боже, та то в институция ще е по-добре, отколкото при тази психопатка.



Тема този път съм съгласна...нови [re: KaтИ.]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано25.10.04 00:24



това не е нормално поведение, възможно е майката наистина да има някакви проблеми с главата.

А да откраднеш учебник... това не ми се вижда стандартна хулиганска постъпка. Крадат се гсм-и, маратонки, якета, часовници, пари... но книга, още повече учебник?!
Ако е учебник за 3-ти клас, случката изглежда по-ясна.




Тема Re: този път съм съгласна... [re: Hell]  
Автор zdra4avase (нищо не виждам)
Публикувано25.10.04 00:36



По принцип разговора с директорката на училището е замислен именно в тази насока, ако може детето да бъде настанено в пансион.По страшното е че то има и по-малка сестра сега 4-годишна.Сутрин майката излизала в 6.30 и баткото я оправял и водел на детска преди да отиде на училище.В клас няма агресивно поведение а по скоро пасивно ,като резултати е твърда петица като оценка ,което е много добре според мен ,като имате предвид ,че майката се е опитвала да го прати в училище за бавно развиващи се.
Само се моля в този случай системата да помогне на едно дете.



Тема Re: Това може ли да се нарече майка?нови [re: zdra4avase]  
АвторTheGoldenSnitch (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 01:38



Определено не може да се нарече. Направо настръхвам. Дано да имат късмет дечицата Лошото е, че може и да няма психически проблем, ами просто да си е идиотка и тогава.... не ми се мисли, не ми се вярва в пирогов да има и чалнати.



Тема Re: този път съм съгласна...нови [re: Hell]  
Авторhot pocket in the 4Os (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 05:53



Детето е и потенциален кандидат за СОС Детски селища. Те имат места. Нека да се поинтересуват хората, ще му е по-добре от колкото по държавните домове, където също има случаи на насилие.



Тема Re: Това може ли да се нарече майка?нови [re: zdra4avase]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано25.10.04 08:40



Според мен незабавно трябва да се уведоми полиция (да съдействат за психиатрия), център за деца. Потърсете баща, баби и дядовци. Незабавно се заемете с тези деца, защото е много опасно да стоят при тази майка.
Идеята за сос селища е най-добра, защото според мен детето там ще се чувста значително по-добре.
Но ако има леля, баба, която може да поеме грижата за ДВЕТЕ деца ще е най-добре

Направо ми потекоха сълзите докато четох тази ужасна история



Тема Re: Това може ли да се нарече майка?нови [re: zdra4avase]  
АвторAлиc (Нерегистриран)
Публикувано25.10.04 10:45



Това е ужасно.Струва ми се обаче , че е застрашено не само голямото дете ,но и момиченцето.Пиши ако имате нужда от някакво съдействие.



Тема Re: Това може ли да се нарече майка?нови [re: Aлиc]  
Автор zdra4avase (нищо не виждам)
Публикувано25.10.04 11:22



И мен това ме притеснява, защото като си помислиш ,да оставяш грижите за 4-ри годишно дете на трето класник е меко казано безотговорно. Предполагам ,че първо трябват да се информират социалните служби и се надявам ,че днес след разговор с директорката и психолога на училището ,ще се направи това.
Доколкото разбрах , майката има брат ,който е склонен на съдействие,но доколко би се ангажирал не знам.



Тема Re: Това може ли да се нарече майка? [re: zdra4avase]  
Автор tai (член)
Публикувано25.10.04 11:39



Това е ужасно мъчително.
Моля те пиши за развитието на нещата.

[




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.