Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:28 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема наказания в детската градинанови  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 17:45



Здравейте

Имам едно питане към вас. Какво мислите за наказването "стоеж до стената" в градината. Няма да казвам за сега мойто, за да не повлиявам на отговорите. Ще бъда доволна на колкото се може повече отговори.

чао



Тема Re: наказания в детската градинанови [re: Cийka]  
Автор DarkCat ()
Публикувано15.10.04 20:12



мисля че е добро решение за самозабравили се хлапета

като не чуват многократните забележки на учителката малко стоене до стената определено е възпитателно и ги спира поне за малко



Тема Re: наказания в детската градинанови [re: DarkCat]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 20:47



Ти учителка ли си или просто нямаш деца?
Не се заяждам, но това има значение.



Тема Re: наказания в детската градинанови [re: Cийka]  
Автор DarkCat ()
Публикувано15.10.04 21:19



нали искаш да събереш мнения???

или очакваш да получиш само мнения които на 100 % се покриват с твоето???

и направо ми е непоносимо при обсъждането на тема свързана с деца да се правят изказвания от рода на "Ти учителка ли си или просто нямаш деца?", "Като родиш едно ела да те видим какви ще ги говориш" и др.подобни

и съвсем явно е че се заяждаш



Тема Re: наказания в детската градинанови [re: DarkCat]  
АвторCийka (Нерегистриран)
Публикувано15.10.04 21:42



уф, сори малко първосигнално май реагирах, наистина съм далеч от мисли за заяждане. Просто малко неестествено ми прозвуча "самозабравили се хлапета". Както и да е чакам още мнения, пък после ще си кажа мойто.



Тема хахаханови [re: Cийka]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано16.10.04 00:39



На мен пък "самозабравили се хлапета" ми звучи крайно естествено.
Помисли си защо.


Иначе по темата - наказанията са като лекарствата - дали са подходящи или не зависи от конкретната ситуация.
Да, има ситуации, в които стоенето прав е уместно и такива, в които не е. Не разбирам защо искаш да ги поставим всички под един знаменател... Може би защото някоя учителка е наказала твоето дете да стои право и ти го намираш за неуместно. Което не значи, че не е било. Нито че е било.
Без повече подробности не бих могла да ти дам друго мнение.



Тема Re: Напълно подгрепям!!!нови [re: else]  
Авторsilent (Нерегистриран)
Публикувано16.10.04 10:53



Само ще добавя че от това което прочетох питащата веротно е някоя пикла на на 20+ дето си е изцвъкала отрочето на 18 и живота и е само и единствено наследничето. Има невъзможни деца ,има отвратителни деца. И само това че са деца не означава че не могат да бъдат наричани с такви епитети.Те онова в Перник дато си закла съученика как да го наречем. Разбира се ако и да са такива вината не е тяхна а на родителите им простаци и системата. Защото учителят освен да го изправи на стената нищо друго не може да направи. Не казвам че трябва да има право да му отвърти два шамара. А най-малкото да се върне оная оценка за поведението на децата в училище. След като пречи и тероризира останалите деца три предупреждения и вън от детската градина или училището. Родителите като пообиколят няколко училища или детски градини ще се позамислят за възпитанието на децата си. Пък ако не, да оди копа канавки синът или да се крачи щерка им на околовръстното. То и от такива има нужда държавата. Накрая само ще кажа че и държавата ни е сбъркана, защото вместо да се защатават правата на потърпевшите се защитават тези на този който нарушава правилата.
Иначе за протокола имам дете при това от доста време и дори наскоро ми се наложи да му сменя у-щето точно заради такива гамени на които учителката нищо не може да направи а родителите нехаят.



Тема Re: Напълно подгрепям!!!нови [re: silent]  
Автор lady Marian OA (knight-defender)
Публикувано16.10.04 11:47



Не съм съгласна само за тая част с пиклата. Иначе въпреки леко грубичкия език си предимно прав(а).
И Елз също.

Fidelis Et Fortis


Тема Re: наказания в детската градинанови [re: Cийka]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано16.10.04 12:01



не съм на 20, а по-скоро на 30. имам две деца - едно родено, когато бях по-близо до 20, а другото - близо до 30. (това го казвам в помощ на статистиката и на евентуалните заключения и психо-характеристики). подкрепям наказанието "прав до стената", но задължително с лице към стаята - да вижда детето как другите си играят и да знае какво изпуска, за да си спомня затова следващия път, когато се пита дали да наруши правилата. друго наказание - седнал на столчето, докато децата играят. ефектът е същят.

в яслата на хлапето ги наказват. преди няколко седмици няколко диванета се цопнали в една локва навън. веднага били преоблечени и наказани да поседят кротко. габица сигурно също са я наказвали. и въпреки това децата си обичат учителките. и ги слушат.

и за да не си помисли някой, че разчитам някой друг да ми озаптява наследничките - аз също ги наказвам. по подочни начини - 10 минути да не мърдат от табуретката, вечеря с гръб към телевизора, отделяне в различни стаи, изпращане на двора да се поохладят страстите.... много зла съм станала...

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: наказания в детската градинанови [re: Cийka]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано16.10.04 12:14



Какво лошо пък има в наканието "стоеж до стената"?
Наказания по принцип трябва да има. Заради самия наказан и заради останалите - за назидание.
Стоенето до стената не е някаква физическа разправа.
Какъв точно е проблемът?

Според теб какви наказания би трябвало да се прилагат в детската градина?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.