Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема за богаташчетатанови  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано06.09.04 12:29



Бхите ли пратили детето си в училище, където преобладават деца на много богати хора при положение, че не можете да осигурите на детето си същия стандарт? Аз доскоро бях категорична, че това не би трябвало да има значение, щом на това място детето ми ще получи добро образование, че от малко трябва да разбере, че не е важно каква марка маратонки носиш, а какъв човек си...но взех да се замислям, особено като знам как повечето новобогаташи обичат да парадират с възможностите си и учат на това и децата си. Дали все пак детето ми няма да се чувства нещастно и изолирано въпреки, че е възпитавано да не държи на тези неща?
Може би ще успея да я запиша в детската градина в Горна баня като стане на три години с идеята да продължи в училището там, но се питам дали ще се чувства добре?



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
АвторTaпa (Нерегистриран)
Публикувано06.09.04 13:33



Първо, не е сигурно, че като е на градина там, ще го приемат в училището. Второ- защо смяташ, че това е най-доброто училище като образование? Според мен в България тези училища съвсем не са най-добрите. Просто се създават някакви легенди за тях и всички хора с пари се юрват като невидели. Най-смешно ми беше, когато едни познати, чието дете е там, първите години доста се оплакваха от това, че детето там не учи достатъчно от основните предмети, за сметка на някакъв класически балет и т.н. Сега същите тези хора са оставили детето там и след седми клас, защото просто не са могли да преодолеят снобарията си- собствената и новосъздалата са у детето. Доста тъпо според мен. Та, ако нямаш парите да осигуриш на детето си живот, при който да може да играе цял живот балет за удоволствие и да рисува за удоволствие и т.н., не е лошо да му осигуриш полезни знания.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано06.09.04 14:14



Не мисля, че в училището в Горна баня има само деца на "много богати хора". Там също така има деца на журналисти, политици, хора на изкуството, а и деца на съвсем обикновени хора, ако приемем, че горните са необикновени. Изобщо доста разообразна среда.

Според мен детето ти ще възприема децата на богатите така както сте го научили да възприема богати хора. Ако за вас това са само хора, който се фукат с парите си и немогат да му предложат нищо стойностно като общуване и то ще мисли така.

Детето на мои колеги беше в детската градина там, а сега е в училището. Те са хора с възможности, но определено не са "много богати" и въпреки всичко са доволни от училището и от средата. Вярно дъщеря им ги е питала веднъж, защо не ги дават по телевизията, както майката на приятелката й. Аз обаче бих предпочела такъв въпрос, вместо защо с баща й не се бием както родителите на приятелката й да речем.

И нещо за финал - като избираш училище се замисли, че всъщност избираш бъдещата среда на детето си - хора, с които то ще общува, по всяка вероятност, и след като излезе от училище. Аз самата съм учила в елитно училище и не съжалявам за това. Със сучениците ми никога не сме парадирали с възможностите на родителите си един пред друг. Когато всички имате маркови маратонки - няма как да се фукаш с твоите - нали?




Тема Re: за богаташчетатанови [re: Taпa]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано06.09.04 14:58



Двете ми братовчедки учат там и покрай тях съм останала с много добро впечатление както от базата, така и от страничните занимания. Поне за малки деца според мен училището е много добро. За след седми клас не твърдя такова нещо. За детската градина също съм чувала само хубави неща...та затова



Тема Re: за богаташчетатанови [re: lsa27]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано06.09.04 15:12



Е, далеч съм от мисълта да слагам всички богати хора под един знаменател и да създавам негативно мнение за тях само, защото са богати. Да, знам, че е така, познавам много свястни деца, учещи там..може би беше грешка да споменавам конкретно училище. Въпросът е по-скоро принципен...
Преди време четох една статия за елитните училища в Западна Европа, как униформите са въведени точно с цел да се заличат доколкото могат тези различия между децата, как им се позволява една мах. сума джобни пари на ден, за да не се потискат останалите, обаче някакви някакви българи, познато семейство на пишещия статията се хвалели, че намерили начин да им пришият в таен джоб по-голяма сумичка, как така ще им се ограничава дететоНепоносимо е за тях отрочето им да не носи по сто лири като могат да си го позволят...Ей такива работи се сетих



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано06.09.04 16:49



Да, базата е добра и страничните занимания също. Но има съмнения, че страничните занимания са за сметка на основните. Проблемът обаче, според мен, е и в това, че детето малко или много ще е отделено от останалите. Например- организира се екскурзия в чужбина- другите родители плащат, но ти не можеш. Няма да му е много добре.
Дъщеря ми не е в такова училище, но от 1 месец непрекъснато ми говори какъв мезонет строят родителите на приятелката и. Аз непрекъснато говоря, че това не е важно, ама на нея си и е кофти.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано06.09.04 17:59



Не мисля, че всички хора с възможности парадират със средствата си.
Парадирането с маратонки и пари, между другото, не е изключено да се случи и в "нормално" училище. Дори е по-вероятно, понеже така се набива на очи разликата. А дали детето ти би се комплексирало, зависи и от теб. Много често децата не обръщат внимание на такива работи.

Аз съм учила и в двата вида училища и именно в "елитното", където всички бяхме с униформи, е нямало такива случки. Докато в ЕСПУ-то винаги се е виждало чии родители ходят в командировка.

Според мен е важно какво училището може да даде на детето ти, а не какви хора пращат там децата си.
В един частен колеж или пансион може да има деца на снобари и въпреки това преподавателната система да е на много високо ниво. Както и обратното.

* Life is everything that happens to you, while you plan life *


Тема Re: за богаташчетатанови [re: lsa27]  
Автор antea (SameOne)
Публикувано06.09.04 20:49



Isa27, би ли споделила кое е Елитното училище, в което си учила?
Любопитно ми е поради простата причина, че моята представа за елитност на училището се състои главно в приемни изпити, които не всеки успява да издържи достатъчно успешно, за да се класира и влезе, и няма абсолютно нищо общо с това, че масово всички вътре са били деца на родители с възможности за маркови маратонки
та именно последното ти твърдение донякъде ме притесни



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Идиoтчe]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано06.09.04 21:30



Мисля си, че когато детето е малко, е по-важно да получава увереност в себе си посредством правилни педагогически методи, да се развива като творческа личност, да бъде насърчавано да се изявява по начина, който го влече най-много. Затова винаги бих пожертвала основните знания, поднесени по стресиращ и безинтересен начин, пред множеството странични, развиващи у детето нещата, които съм изброила по-горе. Това е и причината да се насоча именно към у-щето в Горна Баня.



Тема Re: за богаташчетата [re: geminarius]  
Авторzuzka (Нерегистриран)
Публикувано07.09.04 09:56



Zdraveite maika sam na 5 godishno momcence,ima me dosta golemi finansovi vagmognosti no ako ni vidite nqma da moge da povqrvate ce nasheto semeistvo moge da si pozvoli skapa kola ,kashta sas basein v dvora i tem ti podobni zemni blaga koito gi gledame po fulmite.Ne nie giveem vav obiknovenna kashta sas cetiri stai,karame normalno skapa kola ,uvagavamese sas svicki komshii po ulicata,no nai vagnoto detetomi si igrae sas decata na ulicata dosta
spokoino i te go priemat dosta dobre.Nashiqt grad e dosta malak i se poznavame pocti vsicki i pocti vsicki ot grada ni se cudqt kak mogem da giveem taka normalno kato imame tolkova golemi finansi,a negi pokazvame sas absolutno nishto ,detetomi eobleceno kato drugite deca i to e nauceno da ne pravi razlika m/y bogati i bedni ,ce vsicki hora sa ednakvi i trqbva da se uvagavat.Atova za decata na bogatashite kakto se izrazqvate kakvisa vav ucilishte zavisi mnogo ot roditeliteim,samite roditeli si pravim decata takiva smahnati ideoti maniqci za pari
maniqci za skapoto.Aza ucilishteto i vav nai obiknovennoto ucilishte da go zapishesh ucilimuse na deteto da znaesh ce to vinagi shte si uci i nqma dago interesuvat bogatashcetata




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.