Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:35 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Посмали малко ....нови [re: jam]  
Автор hot pocket in the 4Os (новак)
Публикувано14.09.04 00:14



Глупости. Образованието е четири години и се признава за висше в България.
А и жената е на 22 за Бога, очакваш да има докторат ли? За ВА колежът е много елитен.



Тема За първосигнално реагиращитенови [re: else]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 09:49



Метричните мерни единици са : милиметър, сантиметър, ме.... и др.
Обществото е съставено от хора. В тази група от хора по някаква случайност попадаме и ние с Вас. Ценностната система на обществото се изгражда от неговите членове, ерго и Вие, многоуважаема госпожо, участвате в този процес, колкото и странно да Ви звучи. От тук можете /предполагам/ да се сетите, че и от Вас зависи в каква среда ще живеят Вашите и моите /забележете и моите/ деца, т. е. бъдещето на тази страна. Може би е хубаво да се помисли, дали да не се научат, че от тях зависи тяхното бъдеще... Да, но как?? ... Как ще го разберат като на родителите им се налага по сто пъти да се повтаря едно и също нещо и те немогат и немогат да разберат, че не трябва да стоят и да гледат и да се нагаждат към външната среда, а да направят нещо. Като на първо време да възпитат децата си както подобава на достойни граждани, а не като оцеляващи измекяри...

Средата в която ще расте детенцето ми е куча, затова ще го възпитам като псе! - БРАВО!!!! Страшна си, мамче, ти си нашата гордост!!!! Ама то отрочето ти по закона на джунглата, първо твоето гърло ще пререже, за да ти наследи апартамента, например...

Може да се оцелява по достоен начин! Но той е по-трудния. Та нали за това уж се стремите към доброто образование или ще си противоречите? Научете децата си, да НЕ се движат по най-малкото съпротивление. Търтеи има много. Докажете, че можете и най-вече искате повече за децата си.
Значи след като от възпитанието на Вашите деца ще зависят другите, за Вас доброто възпитание придобива задължителен характер!!!


Та къде, викаш, била връзката...????



Тема Re: Посмали малко ....нови [re: hot pocket in the 4O]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 10:38



първо, бакалавърски степени по америката масово раздават и след 3 годишно обучение, де да знам твоя казус че е учил 4 или че е на 22 годинки? това го нямаше в първоначалната информация.
второ, туй колежче само вие си знаете колко е престижно. титлата BA по принцип е толкова престижна, че еша си няма (кавички!)
второ, в България бакалаврите учат 4 годинки - да, ама магистрите учат 5!
висше университетско образование, много съжалявам за твоята позната, се получава след 5 години учене.
примерът ти не е адекватен, с две думи...



Тема Re: За първосигнално реагиращитенови [re: Бoнчo]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 10:42



ъ-ъ-ъ, драги Бончо, при цялото ми уважение към твоите възгледи, които до голяма степен споделям, в случая на дискусията ти с else, първосигнално реагираш ти. жената изобщо не е казала това, което ти й приписа...



Тема Възможно е...нови [re: jam]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.04 12:06



Много е вероятно моята реакция да е била неадекватна. Но тогава защо else се противеше толкова на това, че призовах за повече морал във възпитанието? Според нея това би създало някаква утопична, измислена среда, излизането от която щяло да е твърде стресиращо или пагубно за подрастващите.



Тема Re: Възможно е...нови [re: Бoнчo]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано14.09.04 17:52



Горния ти постинг го оставям без коментар, просто защото нищо не би могло да се коментира по него, без да е загуба на време

Призивът ти за повече морал във възпитанието, насред тема, която обсъжда образователните качества на определени училища, прозвуча горе-долу така:

Как може да си говорите за това къде децата ви ще научат по-добре математиката и историята (примерно), вместо за това колко е важно да ги възпитаме като морални личности!

Ти още тук не ме разбра и трябваше да ми стане ясно, че няма смисъл да продължавам разговора.
Никога не съм се противила на морала във възпитанието, нито съм казвала, че това ще направи от децата утописти. Казах само, че не трябва да ги крием от действителността, да треперим да не би случайно да видят някой "лош" човек, че току-виж осъзнали, че и такива ги има.
Ако не разбираш разликата, наистина няма смисъл да спорим повече.



Тема Re: Посмали малко ....нови [re: jam]  
Автор hot pocket in the 4Os (новак)
Публикувано14.09.04 18:35



Аха. Раздават ги, ако си могнал за три години да свършиш работа за четири, което значи, че си още по-добър. А в България всеки, който е учил повече от две години, има висше образование.

Неадекватно е, че очакваш примерът да е получил елитно образование по бългрските стандарти, ама в Америка, а въпросът беше да е поличул елитно американско образование. За Америка колежът си е елитен, виж тук http://www.usnews.com/usnews/edu/college/rankings/brief/libartco/tier1/t1libartco_brief.php.



Тема ДА!нови [re: else]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 09:22



Как може да си говорите за това къде децата ви ще научат по-добре математиката и историята (примерно), вместо за това колко е важно да ги възпитаме като морални личности!

Това исках да кажа. И още:

Какъв е смисалът от образование, след като то произвежда образовани мутри.

И накрая исках да изразя погнусата си от т. нар. "елитни" училища в които първенютата се изпотрепват да си набутат децата с израза: "То от сега трябва да си знае средата."
Исках, доколкото мога, да предизвикам размисли у пишештите тука на тема, като си плащам на "елитните" училища, не плащам ли за стабилизиране на първенющината и фолк-снобарията..??? - Щото знания така и така от там не чакай...



Тема Re: ДА!нови [re: Бoнчo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.09.04 11:08



образовани мутри ми звучи почти като "военна интелигенция"

Мутрите не са образовани. Ако бяха, нямаше да са мутри. Не знам дали си обръщал внимание, но аз поне не познавам добре образован човек, който да не е морален. По собствените ми разбирания за морал, поне. Добре образованите хора имат ясна идея за собствения си морал и това им личи от далече. Но пак повтарям - средата в къщи обикновенно е много по-решаваща от всякакви училища.



Тема Никак не е чудно...нови [re: lady Marian]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.04 11:53



Пълно е с образовани простаци и мутри. То остави простотията им, ами обикновено са от най-безскруполните и не подбират средствата за постигане на целите си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.