Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Jennifer]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано09.09.04 23:20



Знаеш ли, аз всъщност не се интересувам от подготовката на децата в детската градина. Мисля, че на тази възраст родителите основно дават познания на децата си ако се занимават достатъчно с тях. За тази възраст най-важно за едно дете е да е щастливо и нищо друго...Изглежда съм създала грешна представа за някаква хипер амбициозна майка, заслепена от етикета "елитен". Насочих се към градината в ГБ, защото имам много лоши, ужасни спомени от моята градина и всячески се опитвам да спестя подобни преживявания на моето дете. За частна градина, където госпожите се предполага, че са по-добре платени и мотивирани да се държат човешки с децата, нямам средства, затова много се зарадвах, когато ми предложиха варианта Горна баня...

Щом не те интересува кой е богат и каква му е къщата, няма да те интересуват и децата в училището дали са богати или не, следователно изобщо няма проблем и не би следвало да има въпрос.
Ама разбира се, че не ме интересува! Интересува ме дотолкова, доколкото това би могло да се отрази зле на детето ми



Тема Re: Адски си правнови [re: tinkerbell]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано09.09.04 23:21



Да, и аз си мислех точно тези неща



Тема Re: малко закъснял отговорнови [re: Гъceниk]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано09.09.04 23:31



Да, основното ми опасение е "елитът" да не ми развали детето Защо съм се замислила за там писах по-горе преди малко, т.е. продължаването в у-щето не ми е основна цел...



Тема Re: Програманови [re: Loretta]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано10.09.04 10:42



и аз така съм с амбициозна програма............кат одъртея и се пенсионирам отивам на хаваите да си пека ревматизма и да пецкам стари баби хавайки..........ако пенсията ми го позволи ако ми става патката и ако междувременно не са ме погребали в дъбов ковчег..........

незабележим


Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Дeлфин]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано10.09.04 11:32



Не, напротив, не си ми създала такова впечатление. На мен лично повече ми харесват амбициозните родители, отколкото тези, които не поглеждат децата си. Но не съм си съставила лошо мнение за теб ни най-малко, напротив. Добре е че питаш и искаш мнението на хора, които имат впечатления.

Да ти кажа за нашата ДГ. Неведнъж съм хвалила тук госпожите. Просто им идва отвътре да работят с децата. Напоследък все се натъквам на детски и начални учителки, които работят както се казва за слава. Много им се възхищавам. Сериозно ти говоря.
Ето, дъщеря ми завърши детската градина, тази година ще бъде 3 кл., аз самата в работата си имам контакти и с този контингент учителки, нито за една от тях не мога да кажа каквото и да било лошо. За съжаление, в основна степен картинката не е така розова и това ме притеснява, но има още време:))



Тема Моля, спрете!нови [re: Дeлфин]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 12:00



Поста ми не е насочен конкретно към теб Делфин, той е към всички.
Четох, четох, четох... и се смаях...
Така ли се изпари всичката човещина по тези геогравски ширини!? Защо в купищата писания за обучението и възпитанието на децата, никой не употреби думите доброта, хуманизъм, щедрост, смирение, любов... Защо говорейки за децата си казваме:амбиция, чужбина, гъзария, елит, лидер, водач, богат, мениджмънт, собственост, № 1, най-, по-, пари ...?
Да, Лорета говори за трудолюбие и дисциплина, но само и вижте завършека...
Зузка се опита да каже нещо нормално, но вълната от злоба и амбиция я помете. Злостни, неточни забележки и подмятания...
"аз" ви напсува, та дано се сетите, че в снобарията и първенющината си сте прекрачили всички човешки граници, но и това не ви завърна...

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!



Тема Re: Моля, спрете!нови [re: Бoнчo]  
АвторMaya (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 12:15



pozdravlenia.strahoten na4in na izkaz.az mislia 4e mnogo dobre im go kaza.



Тема оффнови [re: silent]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано10.09.04 12:48



В дъбов пък ти. Тъкмо оня ден получих в пощата една рекламна брошура на погребална агенция. Най-евтиното погребение излиза 353.80 лв - с "ковчег обикновен" и 20 души посетители. Това са 3 пенсии и нещо.
Престижното погребение ти позволява да си избереш (така де, да ти изберат) ковчег по каталог и там може да има и дъбов, не знам. Но така излиза 900 лв. Това са даже още повече пенсии.
Та не знам, на Хаваите май по-добре, пожелавам ти го А аз ще взема и една погребална програма да си направя - тъкмо са ми пратили цените - поне да си избера цветя по мой вкус и житото да е с орехчета вътре.

Баси, извинявайте хора, ама се чувствам малко странно откак получих тоя знаменит лист по пощата и нещо прещраках. Ни върви да го изхвърля, нито - да го задържа... Нали съм свикнала да се мисля за безсмъртна...

a wee little girl with a can of gasoline


Тема образованието и паритенови [re: Бoнчo]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано10.09.04 13:23



Аз ще се обадя, само защото си ме споменал персонално в постинга си.

Да, в днешно време образованието все повече се превръща в приоритет на финансово осигурени хора. Това не е приятно на никого от нас, но е факт, пред който няма смисъл да си затваряме очите.
Това се отнася не само до конкретното училище или университет, но и до средата, която се създава в детските градини и кварталните начални училища. Защото София вече е разделена на райони и кварталите започват да придобиват класов облик. Знае се в кой квартал колко добре осигурени хора могат да живеят, и съответно нивата в учебните заведения, където учат децата от квартала, ще започнат все по-ясно да отразяват тези реалности.
И тук става въпрос не само за ниво на образование, но дори повече - за поддържане на някаква среда. И най-ентусиазираният учител не може да си свърши добре работата в клас, където незаинтересовани гаменчета му джвакат дъвки насреща и му държат неуважителен тон. А това ще са училищата на бедните. Може би не все още, защото имаме натрупана инерция отпреди, а и защото кварталите още не са толкова силно обособени. Но тенденциите са ясни и са именно в тази насока.

И ако си беден и можеш да си позволиш да живееш само в скромните предградия, и в кварталното училище детето ти учи заедно с гореспоменатите гаменчета и при некадърни учители с минимални заплати (понеже свестните са напуснали) - е, кажи ми, за каква доброта, хуманизъм, щедрост, смирение, любов ми говориш? Може и да ги получи - нищо не е изключено - но шансовете да попадне например в бандичка обирджии на автомобилни касетофони или на GSM-и по улиците според мен е далеч по-голям, отколкото ако е в "елитно" училище сред подбрана среда от неслучайни хора. И опасността от това детето ми да го тресне гъзарията и да се превърне в самозабравило се снобарче я смятам за по-малкото зло от това да попадне в банда и да стане престъпник, или да се задоволи цял живот с някаква нископлатена, неблагодарна и съсипваща здравето му работа (защото за по-добра няма да има шанс и амбиция). По-добре снобар по собствен избор, отколкото лузър поради липса на избор.

И понеже мнението ми звучи много крайно, искам да уточня, че говоря за едно възможно (и доста вероятно) бъдеще, когато според мен нещата ще стоят горе-долу така. Не говоря за сега, в момента все още е мътно и крайностите не са толкова рязко изразени.

a wee little girl with a can of gasoline


Тема Ти говориш ... [re: Loretta]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 14:12



... за "бъдеще" на "бананова република", към каквото, смятам, не се стремим. То мисленето и децата ни ще ни определят бъдещето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.