Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:25 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано07.09.04 10:33



Хихи- и аз я четох тази статия - ужасно наистина. До колкото си спомням даже има определено точно колко чорапи могат да имат децата, пуловери и т.н.

Униформите разбира се са хубаво нещо.

Виж според мен много зависи от детето, от учлището, от учителя, от приятелчетата... каквито и съвети да ти дават ще разбереш чак като започне да учи там детето. Ако смяташ, че това училище ще му даде добро образование - пращаш го там, а винаги можеш да го преместиш ако видиш, че нещо или някой не се отразява добре на детето ти.

Малката ми сестра учеше в частно училище, но я преместиха в нормално и от "отличнчика" изведнъж успеха й мина към средния... просто във въпросното училище са смятали, че щом родителите си плащат - не трябва да я учат, а да й пишат високи оценки - отвратително.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: antea]  
Автор lsa27 (член)
Публикувано07.09.04 10:37



Да - вярно, че както съм го написала - изглежда все едно е било елитно, защото е имало деца на богати хора - глупаво от моя страна. Говоря за математическата гимназия.

Там естествено се влиза с изпити и пак естествено имаше всякакви деца - просто се сетих за мои съученици с възможности и за това, че кой какви родители има и какви маратонки носи никога не е било тема за обсъждане, нито сме се делели на деца с маркови дрехи/маратонки и на такива - без.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано07.09.04 11:42



Според мен много по-важно е да проучиш дали изискванията на учителите са високи, класът добър ли е, има ли висока успеваемост. Ей такива училищни неща. Лично за мен това е най-важното при избор на училище.

За богатите.
Колкото и богат да си, винаги ще има някой по-богат от теб. Ако това те комплексира, лоша работа, защото винаги ще има някой, който да ти създава нови и нови комплекси.
И в живота е така. Може да имаш хубава къща, но някой друг ще има още по-хубава. Просто няма как всички да са еднакви.

А това наистина ли е най-доброто училище за момента?
Питам наистина от любопитство.
Познавам една учителка там, бивша моя състудентка. Изказа се много лошо за нивото на децата. Но имам само нейното мнение, не мога да си създам реална представа за нивото в училщето.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор Идиoтчe ()
Публикувано07.09.04 15:39



Че къде пък толкова ги стресират децата с основните знания? Виж, аз не те убеждавам, само споделям мнения на родители на деца, които учат там. Истината е, че по една случайност познавам доста деца от това училище. Някои са много умнички и образовани, други- не са. Като навсякъде. Всъщност умничките са приети нормално, а другите- чрез ходене на частен учител за подготовка за изпит при "правилните" учители и срещу "правилната" сума. Когато става дума за такъв прием, не съм убедена, че крайният резултат ще е чак толкова добър. Ако в това училище имаше прием, както за всички елитни гимназии, например и там влизаха децата с най-висок успех, щях да се съглася, че е елитно. Но изпит, при който проверяващият знае името на кандидатстващия, не е изпит, а бутафория и резултатът няма как да е супер високо ниво на обучение.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.09.04 18:41



Конкретно за Горна Баня нямам наблюдения, но съм останала с впечатление, че там въпреки сериозното количество "гъзарчета" има и прилична доза "нормални" дечица.
По мое мнение много по-важно е какво образование получава детето. И не съм убедена, че щом на училището е лепната табелка "елитно", но се плаща за прием, това е качествено училище.
Най-добре реазговаряй с родители и деца, които учат там и прецени дали знанията, които са получили биха те удовлетворили. В противен случай няма смисъл да пращаш детето там.
Аз, за моето детете, смятам, че е безсмислено да го пращам на някаква "по-специална" градина. В градината целта не е да се научи детето на кой знае какво, а по-скоро да се социализира, да свикне да играе с други деца и пр. Поне на мен ми се струва, че в тази възраст основният приток на знания идва от дома и семейството. Искренно се надявам, че ще намирам време да се занимавам с детето си, да му давам основа за това, което по-късно ще учи в училище.
Вече с училищата е по-различно, но ти сама трябва да працениш дали си струва.



Тема Да ти кажа,нови [re: Дeлфин]  
Автор Ecнaф (новак)
Публикувано07.09.04 19:00



всичко преди Принстън, Йейл или Оксфорд няма особено значение... разликата е след това. Събирай пари за там, каква тук детска градина...



Тема Адски си правнови [re: Ecнaф]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано07.09.04 19:51



Аз бих добавила и Caltech, MIT, Stanford, Harvard, Cornell и т.н. Ама съм една амбициознааа.

Сега Делф., на въпроса ти. Не. Но все пак зависи.

Дали в училището ще те приемат защото си повече умен, или защото си повече богат.

Дали учителките могат да не делят децата на богати и известни и обикновени такива. (Само в скобички, представи си детето ти да пише граматически правилно, но да получава по-ниски оценки от детенце, което пише като zuza по-горе)

Зависи и от темперамента и характера на детето. Колкото и да му говориш, някое може да страда, че е различно, на друго може изобщо да не му пука. Но все пак дечицата в невръстната възраст на ДГ и нач. у-ще имат много силно развито стадно чувство. Малко са тези, които могат и искат да са различни. В тази ситуация, важно е детето да е родено за лидер, или да е много обаятелно, то да е водач, а не да гони другите. Ако може да е Но1 в нещо, най-добре. За момента не можем да имаме обективна преценка дали отговарят на тая точка.

За мен Горна Баня има и един друг минус. Не мисля, че журналистите и политиците са "елитът" на БГ. Дори към повечето такива имам доволно подигравателно отношение, което според мен е здравословно:) Но ако щерката учи в Г. Баня, ще ми е трудно да й обясня, че смятам родителите на една част от съучениците й за нискообразовани нагаждачи:)
И друго, аз самата нямам опит как се оцелява в такава среда. Нач. си училище го минах в периода на социализЪма. Там богатите не бяха чак толкова на почит. После, в гимназията, лидер беше този, който знаеше, а не който имаше пари. В университета имах достатъчно самочувствие и знаех къде тежа. Изобщо не съм се сравнявала по този показател. Та ще ми е доста трудно да се поставя на нейно място и да й дам адекватен съвет по проблемите, с които ще се сблъска.



Тема Re: Да ти кажа,нови [re: Ecнaф]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано07.09.04 20:31



Кажи ми сега това сериозно ли го каза, или с ирония.



Тема Re: Адски си правнови [re: tinkerbell]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.09.04 20:35



"нискообразовани нагаждачи" ми хареса
Откога търся подходящите думи!

И само още едно отклонение. При социализъма на почит бяха децата на активните борци.



Тема Re: за богаташчетата [re: Jennifer]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано07.09.04 20:44



Вие пък как взехте да ме поучавате...хич не ме интересува кой бил богат, колко бил богат и каква му била къщата...дали е нарочен, че е от нещастния ни...хм..."елит"или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.