Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:56 11.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Моля, спрете!нови [re: Бoнчo]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано17.09.04 01:32



Бончо, тя else ти го е казала, ама ти се правиш, че не разбираш.
Та значи седим си ние и си говорим в кой ресторант какви пържоли правят. На какви условия трябва да отговаря една пържола, за да е хубава. И в частност струва ли си човек да се замъкне до Г. Баня и да плати маса пари, за да яде някакви супер прехвалени пържоли, които ги ядат и "депутати и журналисти":) И ти идваш, тупваш се в гърдите и викаш: Аз обичам крем карамел, пък вие сте сноби и парвенюта, щото си говорите за пържоли. Чакай сега, и ние обичаме крем карамел, само че тук идеше реч за пържоли:) Ти пак, ама по е важно в ресторанта да правят хубав крем карамел...Ама, няма да се разберем така, моля ти се:)

Второ. Ако приемем, че от някое училище излизат по-добри, по-хуманни, по-честни личности, в сравнение с друго такова (макар че по този показател учениците на практика са сравнително равномерно разпределени), то какво ще да е това училище - "квартално", или "елитно". Тука да не мешаме хуманитарните гимназии, нищо че са "хуманитарни", от тях не излизат по-хуманни:) (опит за шегувка, ако не схващаш). На мен ми се чини, че там където е якият гърч в зубкането, ще да са малко по-честни и по-добри. Най-малкото, щото не ги толерират да преписват и не им остава време да мислят за глупости.

Трето. Огруханият човечец, който има 2, когато му трябват 50 (без значение в какви морални норми е възпитаван), много по-лесно ще прекрачи границата и ще се продаде за 100. Докато при този, който има 200, дилемата дали да се продаде започва от много по-големи стойности. И даже ако случайно някой му предложи толкова много, човекът обикновено предпочита да си запази спокойния живот и съвсетта.
Тука няма да навлизам в статистики образование вс престъпност, кражби и измами. Само ще ти напомня, че в задачата се иска да сравняваме брой хора, а не стойността на измамите.
Не знам ти какво влагаш в думата "катил", но щяха ли твоите познати да са по-малки "катили", ако не бяха добри специалисти? Така поне, макар и "катили", подпомагат развитието на обществото, сиреч изпълняват една хуманна задача:)

И последно:) Ако някое училище вземе да ми се рекламира, че учи децата на смирение и любов, ще бягам от него, като от секта.
Искам на у-ще детето ми да се научи да мисли логично, да анализира и да прави верни изводи. Тези изводи да може да ги защити аргументирано и спокойно пред всяка аудитория. Искам да добие представа как е устроен светът, в който живее (както във физичен, така и в исторически аспект) Освен това, да се научи да има приоритети, да си гони целите, как да си организира времето и други такива разни дреболии. За другото аз си поемам отговорността.
бтв не се ли учеше по комунистическо време един предмет "морал и етика":) И сега берем плодовете от поколението на тези, които са го учили:)

Последно. Вече наистина последно. Обичам пържоли, мамка им. И крем карамел също, ама сега си говорим за пържоли:)

Редактирано от tinkerbell на 17.09.04 01:49.



Тема :)))нови [re: tinkerbell]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано17.09.04 02:09



Искам на у-ще детето ми да се научи да мисли логично, да анализира и да прави верни изводи... Искам да добие представа как е устроен светът, в който живее (както във физичен, така и в исторически аспект...

Ако едно дете се научи да анализира, да мисли логично и да прави верни изводи... и в същото време учи задълбочено история... сещаш се до какви изводи ще стигне.




Тема Корекция!нови [re: tinkerbell]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 09:17



То и аз съм го казал, но всеки разбира каквото му изнася.

Аз не говоря за крем карамел, а призовавам прежде говорившите когато готвят пържолите да не се опитват да ги направят смрадливи, мършави, разложени, гнусни и т. н., а вкусни, сочни, апетитни, ароматни ...
Говорейки за хубави пържоли те употребяват гнусни епитети. Не че пържолите не могат да бъдат гадни, но нали говорим за хубавите пържоли...???



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор saroni (мама на Ани)
Публикувано19.09.04 15:17



Аз пък изпаднах в депресия... Дали някой ден ще съумея да избера достатъчно добро училище и осигуря достатъчно добро образование на детето си...
А като го зачевахме си мислехме само как искаме да си имаме малко сладурско бебче...:))))))))))))))))))))))))))))
А то за какво неща се мислело предварително... сериозно се паникьосвам:)

Редактирано от saroni на 19.09.04 15:18.



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
Автор Aннa (около теб)
Публикувано24.09.04 13:10



По същата тема, макар и гарнирано с псувни:





Тема Re: за богаташчетатанови [re: Aннa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано24.09.04 13:55



Тая тема е пркалено груба ДОРИ за мен



Тема още едно "против"нови [re: Aннa]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано24.09.04 21:16



- не бях се сетила да го спомена, защото не си давах сметка, че и в днешно време положението е такова... а именно: огромен брой хора просто мразят това училище и гледат на децата, които учат там, с неизчерпаеми количества злоба.
И нас ни мразеха навремето и все трябваше да се обясняваме едва ли не че не сме някакви извънземни, и беше добра тактика да изтъкваме предимно отрицателните страни на това да се учи там, защото можеше да си изкараме някой бой в противен случай. Като споменеш с нехаен тон, че коридорите са постлани с мокет, а във фоайетата са постлани килими и има дивани и фотьойли, си печелиш едни ококорени очи, гледащи те с изумление; но ако сбъркаш да заявиш, че в половината кабинети, в които учиш, има телевизори с видео - вече си доста нежелано другарче за игра... Собствената кинозала на училището и фонетичните кабинети, наблъскани с техника, съвсем не бяха за споменаване. Дълго време ми е набиван в главата някакъв срам, че съм учила на място, което е по-богато и по-добре уредено от училищата на кварталната тайфа. Затова говорех по темата крайно неохотно, но пък децата все нещо ги човъркаше да ме разпитват... :/ А аз се извинявах все едно...
Това е разбира се само една от множество възможни реакции. Споделям я, за да допълня картината.

2-3 години преди да завършим, момчетата от класа ми си имаха проблеми с местни горнобански банди от хашлаци, които ги причакваха на път към автобусната спирка, за да ги бият. Сега надявам се това го няма, но пък в анонимната среда на Интернет виждате колко злоба се е изляла... Пфу.

---
Между другото, още нещо се подсетих. Ученици от НУКК са си направили собствен форум - можете да го разгледате тук:


От това по-вътрешна информация просто не знам как може да получи човек.
Аз лично обърнах внимание на сравнително доброто ниво на езикова култура - ще го забележат само тези от вас, които имат наблюдения и върху други форуми, където пишат тийнейджъри (иначе е ясно, че се пишат всякакви простотийки и оффтопици, а учителите разбира се са от черни по-черни - но това си е нормално).
Админът на форума - chernobyl - пък е момък с изявени литературни таланти, чиито произведения можете да прочетете тук:


Та това бяха съответно две крехки "за" училището, да компенсирам горното "против" :)

a wee little girl with a can of gasoline

Тема Re: още едно "против"нови [re: Loretta]  
Автор Aннa (около теб)
Публикувано25.09.04 09:37



Радвам се, че го формулира, аз не бих могла да го кажа така, пък и нямах време да обяснявам.
Детето на една моя преподавателка - известна адвокатка - учи там, от нея подочух, че давала пари за частни уроци, за да може да влезе, а сега се възмущаваше, че "нищо не учели в това училище".

До lady marian: не съм предполагала, че някой се обезпокоява от псувни(особено в дир.бг).



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Дeлфин]  
АвторMama (Нерегистриран)
Публикувано26.09.04 06:02



Здравейте, някой може ли да ми каже адреса или телефон на тази детска градина в Горна баня?



Тема Re: за богаташчетатанови [re: Mama]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано26.09.04 16:06



Адресът е ул. "Вечерница" 21, София 1614
В един сайт е даден следния телефон на комплекса: +359 (02) 57 20 25, 57 00 49.
Това са стари номера, ако не сработят - пробвай с 9 отпред, може да стане. Не намерих друг номер в нета.

a wee little girl with a can of gasoline



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.