Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 28.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема OFF-Topic... или не?нови  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано03.09.04 19:49



Дами и господа.

Съжалявам, че най-вероятно ще ви разваля настроението, но в Русия се случи нещо отвратително.

Неколцина терористи взеха за заложници 1000 човека. От тях близо 400 деца. Деца, отишли за първия си учебен ден тази година. Деца, отишли да учат. Някои от тях няма да седнат на чиновете си. Някои от тях няма да кажат на майка си или на баща си "Имам 5-ца!"*. Защото те умряха.

Умряха, защото няколко ненормални хора решиха, че могат така да постигнат това, което искат. Като пръснат черепите на няколко деца или като им разпилеят вътрешностите по земята. Не казвам "мюсюлмани", "християни", "руснаци", "чеченци" или прочие - терориста е измет, боклук, плът, която не бива да бъде наричана "човек".

Аз не съм вярващ, но нека тези от вас, които са, се помолят за душите на децата. И на техните родители. Защото те бяха невинни.

Казвам всичко това защото, въпреки че не са в България, тези деца са хора. И няма значение къде са - Непал, Русия, Корея, където и да е. Никой няма правото да прави това, което направиха онези боклуци.

P.S. Каката, ако според теб това е спам, махни го, но ми прати една бележка да знам.

* - В Русия са по петобалната система и 5-ца е 6-ца по нашата система.


do NOT click



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: St.Lucifer]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано03.09.04 20:22



Да, ужасно е.
И какво да направим според теб? (не разбрах защо си я пуснал тая тема)



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: lady Marian]  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано03.09.04 20:35



"Аз не съм вярващ, но нека тези от вас, които са, се помолят за душите на децата. И на техните родители. Защото те бяха невинни."

Според теб трябва ли да направим нещо? Или не ти пука, защото твоето дете си е на сигурно у дома? Като нямаш какво да кажеш, защо си проветряваш клавиатурата?

Това е лична позиция в клуб, който би трябвало да има хора, съпричастни на това. Който не му харесва, да не я чете...

do NOT click



Тема Re: OFF-Topic... или не? [re: St.Lucifer]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано03.09.04 20:55



Тероризма е страшен. Тероризма е насочен не срещу армии, а срещу невъоръжения, невинния мирен гражданин, без оглед на възраст, професия, пол. Както и в Ирак, Чечня се превърна в полигон на всякаква измет, боклуци и психопати. От всичко това страдат невинни хора, в Русия, в Ирак, в Чечня. Невинни хора пострадаха и на 11 септември. Като цяло чеченец стана символ на жесток и безразсъден човек, а всъщност чеченците са трудолюбиви и честни хора със съсипана от войни и милиции държава.
Виж фогоалблума :

- майките със забрадките и басмени рокли, дечицата - като нашите, няма скъпи коли наоколо, няма луксозни сгради, просто едно бедно училище в един беден град, пълен с отрудени хора. Град, който е пълен с болка и мъка, която няма да отшуми десетки години.
Нека политиците се питат - как проникнаха терористите в такъв град, как складираха оръжието и боеприпасите в огромни количества, а басмените забрадки ще се заменят с черни.



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: kakata]  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано03.09.04 21:04





Това ли е бъдещето?...

do NOT click



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: St.Lucifer]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано03.09.04 21:07



Според мен темата не е офф. Нашите деца също не са застраховани. Никой от нас не е застрахован. Защо трябва да си заравяме главите в пясъка като щраусите ?
Е да, някои ще кажат - кому е нужно всяването на излишна паника? Нужно е според мен дотолкова доколкото ние и нашите деца сме подготвени и знаем как да реагираме в идентична ситуация. Дори във Великобритания беше отпечатана такава брошура, която се разпространява безплатно след населението. Защо тук няма?
Значи може да се говори как да реагираме при земетресение, при пожар, при природно бедствие, но при тероризъм - не?



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: St.Lucifer]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано03.09.04 23:09



Определено ми пука, но също толкова определено нищо не мога да направя. Освен да се дразня и да се ядосвам на собственото си безсилие.

"Като нямаш какво да кажеш, защо си проветряваш клавиатурата? "
Същото ще те попитам и аз. Всеки е чул за това по телевизията => темата ти няма информативна насоченост. А личната ти позиция едва ли е различна от тази на всеки друг нормален човек => не може да се провокира смислен разговор. Ако искаш да покажеш колко си жалостив, успя.
А хората са съпричастни със или без твоята тема. И ако им трябва тема, за да се усетят, че това е грозна работа, то жалко за тях.



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: dodo_dodo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано03.09.04 23:11



Защото НЕ МОЖЕШ да реагираш.



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: dodo_dodo]  
Автор миз (шест...)
Публикувано04.09.04 01:49



можем да си говорим, додо, лошото е, че нямаме какво да кажем . какво можем да направим??? купища е изписано и изговорено в щатите как да се пазим от тероризма и какво? празни приказки... продължавам и идея да нямам какво мога реално да направя и как мога да защитя децата си от такава ситуация...
страшно е и е тъжно... и това е единственото, което можем да кажем по темата според мен.



Тема Re: OFF-Topic... или не?нови [re: lady Marian]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано04.09.04 08:14



Брей!
Ти знаеш ли че цели групи психолози изготвят психопортрети на терористите? В повечто случаи това са хора с еднакви психопрофили. В зависимост от това опрделен тип поведение на похитените може да провокира различна насоченост на техните действия. Не казвам, че това би помогнало в 100процента от случите, но защо хората да не са запознати примерно с тази информация и да реагират по-адекватно доколкото това е възможно?
Четох в пресата, че се подготвят медицински центрове с допълнителен брой легла, осигурява се кръвна плазма...хората масово дали знаят при недай боже терористичен акт къде да отидат ако са пострадали? Ти знаеш ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.