Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 06.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Cool маманови  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано28.08.04 16:09



Тази тема е по cool идея на Loretta.

Ето тук си позволявам да копирам и пейстна едни много гот предписания, дадени от нея.
Лорета, надявам се не се сърдиш, но ми се струва, че повече хора е добре да ги прочетат.

**
разбира се куул мамата има индивидуална дефиниция според всеки тийн, та аз ще ти кажа мойта лична :)
та, мойта куул мама изглежда добре за годините си и се облича и поддържа добре
знае какво е модерно и ходи с нови, хубави дрехи
на "ти" е с новите технологии, не се плаши от компютъра все едно ще я ухапе
голям бонус е, ако гейми!
но иначе е достатъчно да се рови в нета, добре е да клубари
мойта куул мама слуша метъл (на "Георги, Иван и Таня" може куул мамата им да слуша нещо рап, нещо, де да знам - ама мойта е метълка)
чете яко фантастика, изобщо в литературата не мога да я изненадам... все още
и е дива
в сми., способна е да взима спонтанни решения и да й хрумват внезапни идеи, да предлага неочаквани неща - например да се качим на колата и да отидем до някъде си да си направим пикник; с лекота разваля предварително планирани графици, защото така й е кефнало или защото на мен така ми е кефнало, изобщо личното удоволствие за момента е много важен фактор при взимане на решения, а предварителните планове са много маловажен
куул мама ми звъни насред вечерта в компанията, за да ме пита къде съм бутнала последните емпетройки, които съм дръпнала, щото иска да чуе новия Megadeth, че още не е имала време (ще се постарая ВСИЧКИ да разберат за какво точно ми звъни!)
куул мама не очаква да споделям с нея лични неща, но тя самата споделя с мен. Говори без притеснение за неща, които биха я накарали да изглежда слаба или да се чувства некомфортно: например колко се е ядосала на някоя колежка за нещо си, или колко й липсва татко, който го няма за 3 дни вкъщи, и спори с мен дали Брад Пит е по-готин в Троя или в Джо Блек
куул мама прегръща куул татко пред мен и не се срамува да го гушка и да показва, че го обича и е щастлива с него; пуска майтапи, смее се на неговите, и изобщо двамата си правят много весело
куул мама може да плаче понякога, друг път е депресирана без причина и си признава, че е депресирана без причина. Не се опитва да компенсира тия неща или да ги крие от мен.
куул мама има голямо уважение към моето privacy и не пита за някои неща. Имам си собствена стая, в която тя избягва да влиза, а ако трябва да влезе - чука и чака отговор. Когато имам посещение, не влиза. Не се опитва да намери повод да види кой ми е на гости и да се запознае с него/нея. Когато се запознава с приятелите ми, не ги преценява и претегля, ами се държи приятелски и намира интересна тема за разговор. За нея въпроса "какво работят родителите ти?" не съществува. Тя ги пита какво слушат и какви книги четат, и може да им разкаже и препоръча някоя интересна книга или група. Знае повече и за тях е интересно да я слушат колко знае или пък какво мисли по някоя тема. Но не досажда и не се натрапва - знае си мярката.
Куул мама е в състояние да спори с мен до 2 АМ по вечните неразрешими теми с отговори 50-50, като например за смъртното наказание, абортите, има ли бог и прочие. Приятно й е да си философстваме заедно и да разискваме и най-отвлечени неща.
Ако се сетя още нещо, с което да допълня портрета й, ще ти кажа.
Айде сега и останалите по едно съчинение на тема куул мама, тва е супер тема, ейй как се размечтах...
Само лошото на куул мамата е, че ако има такава човек, няма да намери от какво да се оплаква, а кой може да живее живот, в който няма от какво да се оплачеш! То това не си е работа



Тема Re: Cool маманови [re: Jennifer]  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано28.08.04 16:18



А къде е Cool татко?

do NOT click



Тема Re: Cool маманови [re: Jennifer]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано28.08.04 16:19



Не го казах в другата тема, за да не заталачваме, но тук ще си го кажа.
Ами то и аз и още доста мои познати се вписваме в повечето от изброените... Лоретче, ако искаш ела, ще те осиновя (нищо, че си ми кака, ако не се лъжа )

Лошото е, че за нашите деца представата за Куул Мама предполагам ще бъде съвсем различна... И едва ли ще я споделят с нас, а дори и да го направят, едва ли ще сме в състояние да играем роля пред децата си, да им се представяме за нещо, което не сме, само за да им се харесаме. Поколения...



Тема Re: Cool маманови [re: Jennifer]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано28.08.04 16:23



страхотна тема браво на лорета ,я да я питам ако слушам Ин ексес и Кренберис куул ли съм,да добавя куул мамата е чатърка до дупка,иска ти назаем презервативи,често излиза с куул татито на вън и ти съобщава кога се прибират,споделя ти толкова непренуден ежеднвието си,че простои ти се увличаш... айде давайте нататък ако се сетя нещо....



Тема Re: На Cool мама и отива cool щерканови [re: Jennifer]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано28.08.04 16:53



Сега вече да взема отношение по тая яка тема.
Правя уточнението, че във висок процент в този образ разпознах много мои приятелки, и естествено себе си.

Понеже надявам се е проличало, много искам да съм fashion мама. Ти на мен ми беше полезна, аз също ще ти напиша нещо, в случай, че ти пък искаш да си cool дъщеря. ОК?

И за cool дъщерята няма индивидуална дефиниция, но...

1. Една мама, която изглежда добре за годините си и е фешън, обикновено често се издразва на вкуса на детето си. Особено за прическите. Ония, дето ви правят всички много еднакви и супер ви загрозяват - пусната дълга коса, на прав път, скриваща хубавите ви лица. По-често носите дрехи, които ви загрозяват, отколкото да подчертават красотата ви, но не се вслушвате дори и в една куул мама. Мама дава толкова пари по фризьорки и списания, иска да се направи на по-млада и по-гот, а щерка и се загрозява сякаш нарочно. Куул мама започва да се чуди "Боже, това дете не го ли смениха в родилния! Не може да е мое!" Слушате повече приятелките си, отколкото готината си майка. Ужас!

2. Компа и нета няма да ги коментирам. За тях е ясно. За геймито обаче - повечето мами нямат време, защото предпочитат времето, което отделят лично за себе си да го прекарат при фризьорката, маникюристката, или с приятелки. Евентуално би изиграла някакво тетрисче, или нещо по-кратичко, което не отнема толкова време. Затова не и се сърдете, че не е геймърка.

3. За четенето много, ама много ме учуди, защото обикновено ние мамите сме чели много повече от децата. Каквато и книга да ви препоръчаме, все ще изненадаме повечето от вас, но е много гот, че това би донесло бонус! Яко! Тук нескромно казано, ще обера точките. Ще го изпробвам веднага, но защо все ме човърка, че това е някаква уловка и най-много да се изложа нещо:))

4. Спонтанните ходения май повечето са по идея на мамите, отколкото на децата, но това е нормално. Майката има повече свобода, пари и възможности да осигури пътуването. Това си е винаги за десет точки, така че няма нужда от коментар.

5. За mp3 на мен не ми е възможно да го изпълня, защото не ми се иска да слушам "Гъци-гъци", Ивана, Мария, Райна и т.н. Тук резултатът ми рязко ще се сгромоляса. И не е никак честно, защото слушам и ме кефят емемките, които би трябвало да вдигнат рейтинга, но кой ли ще ми го оцени това!

6. Майката споделя и разказва за себе си, ОБАЧЕ и се иска и на нея да и разказват. Това да се знае добре. Не може ако си с приятелка да и разкажеш за твоето гадже, а тя да си мълчи за нейното. Няма равновесие някак си...

7. За Брад Пит вече е изпълнено. Дори си позволих да се изкажа малко нецензурно за него, но той ме провокира. Тук сме добре:)

8. Прегръдки, целувки - това ясно.

9. Най-редовно си казваме, когато ни е нервно. Но това си е вид предупреждение "Не ме ядосвай сега и ти."

10. Privaci-то. Е, тук за чукането и невлизането без причина - ОК. Това го спазваме. Ама защо пък да не искаме да се запознаем с гостите? Приемете го така - вие сте ни интересни, искаме да видим с кои хора сте се събрали на принципа за краставите магарета:))
Тук отново въпросът за книгата силно ме смущава, ще ми изкараш някоя излагация с тия книги, ама карай.
Колкото до забавни случки да разказвам, не вярвам някой да ми излезе на двубой. Въпросът е колко точки ще донесе това.
Но по принцип си права. Специално това със случките има голям ефект.

11. За философстването. Това са едни от най-приятните разговори с дъщеря ми. Винаги ме е учудвала откъде и хрумват такива общочовешки идеи. Сигурна съм, че не ги чете от никъде, нито пък от нас ги чува.
Е, не стоим до 2, ходим по разни местенца - кафета и разходки.

12. Това е вече казано от мен, не по писаното от теб.

Майката иска детето и да бъде откровено с нея. Може да си има свои тайни, но на такава възраст не е добре те да са големи. Особено много освен музики и вкусове ни вълнуват вашите приятели и гаджета. За тях най-много искаме да знаем, дори и да не разпитваме директно. Добре е да ни казвате повечко за тях, за да не се налага да търсим други начини да разбираме. Защото нали се сещате, че мама, притежаваща всички гореизброени качества е и много хитра и изобретателна.

Много ни вълнува и училището. Гадничко, но е така. Особено много държим на него.

Искаме да ви научим, че може Георги, Иван и Таня сега да са много куул като не учат, стоят до късно и т.н., но ние искаме вие да се научите отрано да казвате не и да не се водите по техния акъл. Това според нас е въпрос на самочувствие. Ние се питаме защо не сте имали смелостта да откажете, когато са ви поднесли първата цигара. Толкова ли ниско самочувствие сме ви създали. Защото това е въпрос на самочувствие.

Дъъъъълго, дъъъълго се получи, а куул мама не трябва да дрънка толкова:))



Тема Re: За cool татенови [re: St.Lucifer]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано28.08.04 17:00



питай Лорета.
Мен ако питаш, достатъчно е само да не мърмори:)



Тема Re: За cool тате [re: Jennifer]  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано28.08.04 17:08



:)) ок, нема развалям идилията тогава... :))

do NOT click



Тема Re: На Cool мама и отива cool щерка [re: Jennifer]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано28.08.04 17:40



Да допълня за куул щерката /ми/

Най-накрая рано или късно идва моментът, когато спира да рови в гардероба ми и да ми носи дрехите, но за сметка на това напада дънките на баща си защото по-куул било като ти виси дъното до коленете.

Яна 21.09.2003

Тема Re: На Cool мама и отива cool щерка [re: Jennifer]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано28.08.04 18:19



Една куул мама няма да се издразва на вкуса на детето си. Независимо от стила, прическата, броя и местата на пиърсингите.
Куул мама не се плаши от външния вид на детето си, а го приема.

"Мама дава толкова пари по фризьорки и списания, иска да се направи на по-млада и по-гот"
Това пък според мен хич не е куул мама, а по-скоро една депресирана (добре, де, айде, комплексирана) от външния си вид женичка.

Майката иска детето и да бъде откровено с нея. Може да си има свои тайни, но на такава възраст не е добре те да са големи
Една куул мама не недоволства от тайните на детето си, а го предразполага към откровени разговори.

Майката споделя и разказва за себе си, ОБАЧЕ и се иска и на нея да и разказват. Това да се знае добре. Не може ако си с приятелка да и разкажеш за твоето гадже, а тя да си мълчи за нейното. Няма равновесие някак си...
Тва пък хич не е куул мама, а жена, която иска да контролира детето си (колкото и да не ти се вярва, е така) Има приятелки, които ги бива да изслушват, без да искат нещо в замяна.
Факт е, че малко деца искат да знаят тайните на родителите си.

Ама защо пък да не искаме да се запознаем с гостите? Приемете го така - вие сте ни интересни, искаме да видим с кои хора сте се събрали на принципа за краставите магарета:))
с риск да се повторя... Тва пък хич не е куул мама, а жена, която иска да контролира детето си.

а куул мама не трябва да дрънка толкова:)) тук си адски права.

* Life is everything that happens to you, while you plan life *


Тема Re: О, съжалявам много, но влизаш в противоречие [re: geminarius]  
Автор Jennifer (Scarlet)
Публикувано28.08.04 19:37



И най-важното - в непознаване на материята.

Ето, ние, кандидат куул мамите, или наистина куул мамите се интересуваме как да станем още по-добри, което само по себе си е похвално.
Ами айде и вие така, де! Опитайте се и вие да разберете другата страна.

За външния вид на детето. Да ме прощаваш, geminarius, но раздърпаното и провисналото не е най-куул. Родили сме си хубави деца, не виждам коя пък майка (куул/ некуул) няма да се издразни детето и да се вгрознява нарочно.
Това можеш да го разбереш лесно, защото някои от вас обичат да правят забележки на родителите си как да изглеждат. Значи и на вас не ви е все едно това, нали?

Комплексирани и депересирани мами ходят на фризьор и четат модни списания - това бих го подминала, но все пак виждам, че не си наясно с картинката. Затова отиди някой път с мама на фризьор и виж за какво говорим.
Освен това, доколкото разбирам, вие искате майка-мадама, с гот външен вид. От друга страна пък който ходел на фризьор страдал от комплекси.... ей, боже!

Кой ти е казал, че когато разкажеш на майка си за новото си гадже, това е контрол. Ами на приятелите си като разказваш за гаджета, те контролират ли те някак???
Абе ти да нямаш параноя с това контролиране?
Първо ще ти кажа, че много уважавам избора на приятелки на дъщеря ми и по подразбиране приемам, че те са готини като нея. Какво лошо има да се запозная с тях, или ако вече ги познавам, да мина да им кажа едно "Здрасти, как си? Много хубава блуза! Стои ти много гот!"
Това сигурно е супер контрол в твоите очи, но ако не го направя, за мен това означава негостоприемство, неучтивост и неуважение към приятелите на детето ми.

Доколкото разбирам, основният проблем е да не ви проконтролираме, това ясно. Кой ли обича да го контролират? Обаче не изпадайте в излишни страхове.
Впрочем и нас ни контролират, ако това ви успокоява.
Всички сме в кюпа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.