Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: ужасната мания "ЕВТИНО"нови [re: SELECT]  
Автор bimba (викината мама)
Публикувано28.08.04 16:17



виж няма начин детето ти да развие усет за хубавите неща ако кича не съществува и не се докосне до него,всяко нещо с времето си е казал народа а ти пришпорваш нещата според мен.Освен това аз също не харесвам кича,но не купувам на 2 годишната си дъщеря играчки "Чико",а китайския им еквивалент точно защото и омръзват много бързо или ги чупи



Тема Re: ужасната мания "ЕВТИНО"нови [re: SELECT]  
Автор Virgo (зодия дева)
Публикувано10.09.04 09:40



Ами според мен свекърва ти иска да прояви внимание към детето като му донесе нещо лично за него. По-добре не говори с нея, защото това ще я обиди, все пак всяко чудо за три дни. Но ако се притесняваш за детето води го в луксозни магазини и му купувай по нещичко като се опиташ да я провокираш. Обясни й, че цената не е всичко в една покупка и че в зависимост от стила й ще я приемат хората. Купувай повече модни списания, които тя да може да изрязва на спокойствие.

Редактирано от Virgo на 10.09.04 09:47.



Тема Re: ужасната мания "ЕВТИНО"нови [re: SELECT]  
Автор Flash_ ()
Публикувано10.09.04 10:27



Момичетата са ти дали добри съвети. Не знам какво ме чака покрай дъщеря ми, още е малка/на 3г/ и този проблем засега не ми е на дневен ред. Там обаче е сина ми/на 15/ само, че в другата крайност. Какво става като се пребориш с ужасната мания ЕВТИНО?!
Какво му стана на това дете, нещо някъде сгреших или пропуснах...ама такава мания за дрехи/вещи!!! Май прекалих преди 3-4 години с обясненията да не залита по 'франтифлюшки' и сега... не можем да се разберем! Бос и гол ще ходи ама няма да облече фланелка за 10-15 лева или обуе маратонки Булдозер. Изнуди ме да му купя шапка за 40лева...и поне да я носи! да ама не, щото прическата му няма да се вижда/минимум на 2 седмици трябва да ходи при фризьорката си...10до15лева/!Откъде накъде щял да смърди на дезодорант и как така само ние с баща му ще си купуваме скъпи парфюми!
Дали ще му мине? Обяснявам, обяснявам...той ми казва - добре, що не ме оставиш сам да си решавам за себе си? - щото аз плащам!- Е, що не искаш да плащаш като имаш пари, ако нямаш, няма да искам.
А сега де? Как да го убедя, че не е дорасъл за някои неща...Мразя да спорим на тема пари знам, че вината е наша/и повече моя отколкото на баща му/ но той е 'имам ли пари - трябва да ги похарча', ' ако нямам - търся начини да намеря и междувременно стоически понасям липсата/. Голяма борба пада, ще знаете



Тема Ами...нови [re: SELECT]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.09.04 10:48



... на първо време си избий комплексите.
То заради това страната ни е претъпкана с комплексари с Мерцедеси и Аудита с тъмни стъкла и мутреси с високи токчета...



Тема Re: ужасната мания "ЕВТИНО"нови [re: Flash_]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано11.09.04 11:41



Много високо е вдигнал летвата. А какво дава в замяна?
При нас, който иска скъпи вещи ги получава в края на краищата, но в скромни количества за да се учи да си ги пази.
Купих му скъп суичер, той на лагера го изгорил с въглен, сега си ходи с дупката.



Тема Re: ужасната мания "ЕВТИНО"нови [re: SELECT]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано11.09.04 16:38



а, защо непременно трябва да и купуваш само скъпи неща? Купувай й и от "евтините боклуци" за да може да направи съпоставка. Нека сама се убеди кое е по-доброто. Не е нужно да налагаме непременно нашето виждане на децата. Така има вероятност те да израстнат с убеждението, че сами не могат да взимат решения и твърде е вероятно да се допитват до другите хора за да си изградят сами мнение. (един вид "чакай да видя какво мислят другите, за да реша дали и аз да го харесвам или не") Накарай я сама да немери пътя до убеждението. Ако искаш непременно да и покажеш коя стока е по-добрата, нека сама се убеди. Но ако и кажеш "това не е добро" и искаш тя да е съгласна ти не я убеждаваш, а налагаш мнение. Не съм психолог, но мисля, че е добре да не я ограничаваш в избора и. Какво толкова като иска шарена кичозна гривничка? Голяма работа:) Купи и нека се порадва. Тя е малка - простено и е "да няма вкус"


А относно манията за евтино на свекърва ти - едва ли е по-голяма от тази на моята:). Просто нямаш на представа кави ужасни неща е в състояние да купи само защото са евтини. При това остава възхитена от "удара". Нито ужасната материя, нито долнопробното качество са в състояние на я умилостиват да си хвърля парите на вятъра. Знам как се дразниш. И аз се чудя каво да правя тия абсолютно безполезни парцалки които мъкне за подаръци. Обикновено си стоят в гардероба защото нито мога да ги хвърля, нито да ги подаря на някой. И така докато умалеят и с чиста съвест и ги връщам обратно за бебето на зълва ми:)

Редактирано от bejb на 11.09.04 16:45.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.