Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 30.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има ли въобще "родителска любов"?нови [re: St.Lucifer]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано26.08.04 01:43



Продължил си ми мисълта, точно и това исках да кажа, че каквото съм направила досега конкретно по въпроса с наркотиците, направила съм го. Чели сме, гледали сме по телевизията, възмущавали сме се заедно, коментирали сме заедно, знае много добре /силно стискам палци да е така/ от кое можеш да си дръпнеш еднократно без последствия и от кое няма връщане назад. Толкова по въпроса с възпитанието на детето от ден първи, съгласна съм с теб, ама взе да ми писва вече все да съм съгласна с теб, направо ми се доспа

Още нещо, което съм забелязала /имам и 10 годишен син/ Когато в очите им изглеждам като железен родител, който само раздава нареждания, има и такива моменти, по-честата реакция е "Като си пееш, Пенке ле..." В случаите, когато ме виждат като нормален човек, който понякога плаче, изпада в депресия или апатия или просто го мързи, как да кажа, направо ме обичат искрено и дори хвърлят боклука и мият чиниите без да се налага да им напомням...дано не се отплеснах от темата за родителската любов.

Яна 21.09.2003

Тема Re: Има ли въобще "родителска любов"?нови [re: kalina]  
Автор St.Lucifer (Fallen_Angel)
Публикувано26.08.04 02:25



Не, не сме, напротив - ти показа, според мен, първите истински чувства в тази тема.

По-долу си говорехме, че теории деца не гледат. Ти показваш, че е така. Просто човек трябва да мисли, да мисли, и когато решил, че е измислил, да помисли пак... и да се надява. :)

Сама го каза - налагането над децата не носи позитиви, освен временно, и то несигурно, удовлетворение на родителя.

Не трябва да има КОНТРОЛ от типа "Вадя бича и ви почвам". Не трябва да има "Те са мои деца и ще правя каквото поискам с тях." От първия си ден те са хора, със своите характери, желания, мечти, и тъй като са нашето семейство, ако наистина ги обичаме, трябва да ги обичаме такива, каквито са, каквито ще бъдат. А не да ги моделираме по наш вкус.

Во кратце, това е резюмето на така дългата ми провокация. :) Поне един човек съм накарал да се замисли, поне за 5 минутки...

do NOT click



Тема кротувам синови [re: St.Lucifer]  
Автор DarkCat ()
Публикувано26.08.04 10:25



....



Тема Re: Има ли въобще "родителска любов"?нови [re: St.Lucifer]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано26.08.04 11:14



Темата за възрастта на майката е като тази с бройката на децата. Не може без да се замислим предварително, ако имаме претенция, че сме съвременни цивилизовани хора и да правим нещо просто така от пропаганда и гол ентусиазъм. Давай да дадем, пък после ще видим...



Тема Re: Има ли въобще "родителска любов"?нови [re: St.Lucifer]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано26.08.04 11:21



на 100% съм съгласна с теб. факт, че ние родителите в желанието да помогнем на децата им правим лоша услуга.
факт, че от както имам деца съм станала мнооого по-дипломатична, отстъпчива и вслушваща се в др.( вкл. и в децата си).
"open your mind" както се казва


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема цивилизация и гол ентусиазъмнови [re: Жeни]  
Автор DarkCat ()
Публикувано26.08.04 13:08





децата са зверчета които ние насилствено цивилизоваме.

Какво би станало ако изведнъж изчезне ел.ток??? Какво ще стане с един съвременен цивилизован човек??

Думите че има хора дето стават родители от "пропаганда и гол ентусиазъм" можеш да си ги отпечаташ на ролката с WC хартия



Тема Твоите деца не са твои чеда.нови [re: St.Lucifer]  
Автор leshnick (хармолипи)
Публикувано26.08.04 14:06



Преди време бях пуснала този цитат някъде и си спомням, че един от отговорите беше "Моите деца са си мои деца":)

Според мен в отношението към децата, възпитателните теории и практики има моди, тенденции и т.н. Сега например е "модерно" родителите и възпитанието да се изкарват криви за всички проблеми на децата. Аз НЕ съм съгласна, че ако детето има проблеми с наркотиците например, това се дължи изцяло на родителското възпитание или липса на такова. Може да се дължи примерно на ген за пристрастяване, на прекалено вживяване в книги или музика или на... кофти късмет.
Ето и любимият ми цитат. Като бях тийнейджър се клех, че ще си го сложа в рамка на стената. Още не съм го направила - кичозно ми се вижда;) - но гледам на децата си точно по този начин.

За децата


А една жена с детенце на ръце продума:
— Кажи ни нещо за Децата.
А той й рече:
— Вашите деца не са ваши чада.
Те са синове и дъщери на копнежа на живота за живот.
Идват чрез вас, но не са из вас.
И макар да живеят с вас, не ви принадлежат.
Можете да им отдадете любовта си, но не и мислите си, защото те имат свои мисли.
Можете да им дадете подслон на телата им, но не и на душите им, защото душите им обитават къщата на бъдното, в която не можете да влезете дори насън.
Можете да се стремите към тях, но не се мъчете да ги направите като себе си, защото животът не се връща назад, нито помни вчера.
Вие сте лъковете, които изстрелват чадата ви като живи стрели.
Стрелецът вижда целта си върху пътеката на безкрая и ви огъва с мощ, така че вихрените Му стрели да отлетят надалеч.
Нека огъването ви в ръката на Стрелеца е за радост; защото както Той обича литналата стрела, тъй му е драг и якият лък в десницата Му.

If I seem superhuman I have been misunderstood.


Тема Re: Има ли въобще "родителска любов"?нови [re: St.Lucifer]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано26.08.04 14:38



Много добра провокация! Браво!
Виждам, че си успял да разбуниш духовете.

За съжаление времето физически не ми стигна да изчета всичко, което е изписано по темата тук. А и тя е доста благодатна не само за размисъл, а и за здраво словоблудстване.

Това, което не успях да си изясня (възможно е да се крие в постингите, които не успявам все още да изчета) е каква всъщност е твоята позиция по въпроса. Цитатите от авторитетни психолози и препоръка на техните трудове - ок! Реплики в посоката какво според теб НЕ е правилно - също.

Не мога да схвана обаче каква точно позиция отстояваш и като цяло не можах да разбера какъв е твоя отговор на въпроса има ли я тази любов. Не разбрах какво мислиш за възпитанието на децата въобще.

Извинявай, много неразбиране се събра! Но, ако не те затруднявам особено, и ако все още имаш желание да разговаряш по темата, би ли изложил своята лична позиция. Иначе няма как да разбера до колко я приемам и до колко се различава тя от моето виждане (което обещавам да изложа подробно в момента, в който успея да се задържа пред компютъра поне 30 мин.)

Пътят към ада е постлан с добри намерения.


Тема Re: и в двата случая нищо не можеш да направишнови [re: St.Lucifer]  
Автор Kaти (2cool4you)
Публикувано26.08.04 14:58



"Ако ти мислиш че си опознала себе си - ок, тогава защо се опитваш да пребориш мен? Спорът ти с мен дали наистина е с мен? или е със самата себе си? "
Само за протокола да вметна- естествено, че спори с теб, ако искаше да спори сама със себе си щеше да го прави "на ум".
И още една вметка /ако позволиш, че ми писна да изкривяваш думите на хората/ - никой не се опитва да те "пребори"- просто се споделят различни по посока мнения, а факта, че ти го имаш за "борба" на възгледи според психологическите теории, който аз съм чела и изучавала говори, че изпитваш остра нужда от "живот в противоречие" за утвърждаване на собственото ти ЕГО.
Приключих с вметките...



Тема Re: и в двата случая нищо не можеш да направишнови [re: Kaти]  
Автор suggest_pam (Homo sapiens)
Публикувано26.08.04 15:34



Бих желала да зная какво точно си изучавала, защото аз сам учила и работя с хора и техните проблеми, но ми е много трудно да направия дори хипотеза без провеждане на интервю. Моля те, дай ми ключа за съставянето на тези "заключения". Кажи ми къде се учи тази методика на работа?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.