Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 23.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Дете-вегитарианче - ПОМОЩ!!!!нови  
Автор блoнди (умничка)
Публикувано08.08.04 09:29



Пуснах тази тема и във "Вегитарианство", но се обръщам и към вас за съвет. Дъщеря ми винаги е била много злояда, но сега имам и друг проблем с нея - не иска да яде месо. Щом види мръвките на масата, започва да плаче за горките убити животинки /скоро ще стане на 5 год. / Нямам нищо против вегитарианството, макар че не е лично за мен, но проблема е там, че изобщо не яде никакви зеленчуци, освен моркови. Не яде и боб или леща и въобще нищо готвено. Като я попитам с какво да я храня, отговора е "Пица с кашкавал или пържени картофи". Може ли детето да се рзвива нормално на такава диета? Трябва ли да говоря с доктор или детски психолог?

I'm not lost! I'm just EXPLORING


Тема Re: Дете-вегитарианче - ПОМОЩ!!!!нови [re: блoнди]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано08.08.04 10:25



Според мен опитай първо да говориш с нея. Тази идея трябва да се появила отнякъде. Някой й е говорил нещо. Или е гледала нещо по телевизията.
Като бях дете исках да се храня само с шоколади, ама не става, нали. Обясни й, че ако се тъпче само с пица и картофки ще се разболее(освен, че ще надебелее и в пубертета ще се тръшка, но това май не е подходящо) и няма да може да .... (прави любимо занимание, попълни според детето).
И тъй. Няма какво друго да се прави, освен да се приучи да яде постни манджи, докато й мине вегетарианското настроение(ако й мине). Макар че сега е лято и можеш да я оставиш да яде плодове и зеленчуци, които си хареса. +мляко
Според запалените вегетарианци децата израствали по-здрави, по-умни и по-енергични, макар и леко по-дребни от средното, ако не се хранят с месо.





_______________________________________________________

We meet on the common ground of an uncommon age and share out our gifts of dark and light, good and bad, simple joy and not so simple sorrow.




Тема Re: Дете-вегитарианче - ПОМОЩ!!!! [re: блoнди]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 13:02



triabva da razberesh koi i e govoril tezi neshta.
moiat sin beshe chul takiva nesta v uchilishte i izvestno vreme otkaza da iade meso no posle pak zapochna.



Тема Re: Дете-вегитарианче - ПОМОЩ!!!!нови [re: блoнди]  
Автор dma (irq)
Публикувано08.08.04 15:20



О това е тамън времето на екологичните наклонности и страха от смъртта. Не се притеснявай, ще и мине. А като поотрасне, ще може да избере сама дали да яде или не месо.

Малкия ми брат, точно на 5 години, веднъж плака часове, много раздирателно, защото една винена мушица се удави в таратора му. Месеци след това, като му напомнех за случката, се разплакваше.

Това си е напълно нормално за възрастта.

Опс, забравх за яденето. Наистина поговори с нея. Един разговор и малко търпение, ще мине този проблем. Пътьом и осигурявай много плодове и зеленчуци, дори да не ги обича, ако не друго, поне да не се храни само с по едно- две неща. Така и така, тя ще разбере, че ако не иска месо, ще и се налага да яде много повече зеленчуци, за да понавакса малко.

There's no place like 127.0.0.1

Редактирано от dma на 08.08.04 15:24.



Тема Re: Спокойно!нови [re: блoнди]  
Автор Бopoмиp (!)
Публикувано08.08.04 22:28



Не звучи успокояващо, но все пак какво лошо има в това? Морковите са полезни за здравето, пицата с кашкавал- също.

Всъщност, смятам че като погладнее, дъщеря Ви здравата ще нападне пържолите.



Тема и от мен - споко :)нови [re: блoнди]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано09.08.04 00:25



Синът ми от раждането си до 9-тата година беше вегетарианец, а отрасна здраво и яко момче :)
И той беше малко капризен към храната... колкото и да се опитвах да му замествам месото с нещо подходящо - е не приемаше.

Проучи какви безмесни храни са подходящи и кои от тях ще приема с удоволствие. Не пренебрегвай ядките (орехи, бадеми, фъстъци и т.н.), сушените и пресни плодове (а плодове яде ли?), млечните храни (щом обича кашкавал, поне с това няма да имаш проблем).

Експериментирай с различни храни за месец и после със списъка на "одобрените" отиди при подходящ лекар (може би диетолог ще е най-добре).
Мисля, че по този начин ще успееш да се добереш до най-подходящия хранителен режим за дъщеря си, напълно в унисон с моралните й съображения ;))

И не се притеснявай... ще й премине и тази мания :) Или ще прояде подходящи храни-заместители, от които организма й има нужда.




Тема Цар Глад!!!нови [re: блoнди]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 16:39



Той оправя всичко и най-вече злояди деца.
Никога не предлагай храна!!! Когато си поиска /атакъв момент идва, вЕрвай ми!/ се прави, че се колебаеш дали да му дадеш..., бъди сигурна след една седмица такава "тератия" ще ти изяде ушите. Грешка!! Това не е терапия, това трябва да ти е поведението занапред. Така се решават всички проблеми с прехраната. Ще се учудиш колко различни неща ще започне да си иска.
След като се е хранило в продължение на една седмица с пържени картофи, не му прави проблем, че пак ги иска, нищо му няма, те ще му втръснат по естествен начин...

Само да усети, че някой се опитва да му угажда, детето започва да капризничи...



Тема Re: Цар Глад!!!нови [re: Бoнчo]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано09.08.04 20:52



И аз това щях да кажа!

Всяко дете иска пица и пържени картофи! Важното е дали ще му се дават всеки път като поиска. При мен няма 6-5 с храната. Тази тема ми е много болна и съм много стриктна в това отношение.

От бебе тя се храни на поискване, не на час.
В момента, на 5 години, все още е на този режим, тоест, няма час, няма закуска, обяд, вечеря.
Никога не я питам дали иска да яде. Тя сама си иска. Естествено, ако готвя нещо или ако аз ям нещо, ще я попитам. Но да я питам заради това, че станало 12 часа, пък тя още не закусвала... никога.
Не знам дали ако беше злояда, щях да имам тази смелост, за щастие моята щерка яде(не всичко, отказва НОВИ храни, и всякакъв вид месо, яде само пиле), но яде апетитно и е точно нормална (според моето мнение).

Много рядко я питам какво иска да яде. Може би само ако аз се чудя какво да сготвя. Но наумила ли съм си какво ще готвя, друго не правя. Пример от вчера: сервирам храната, тя заявява, че сготвеното не й харесва и няма да яде, ако не й направя пържени картофи(децата често се пробват, даже и да знаят, че няма да им мине номера). Аз съм пълно споко. Викам й: " Ок, значи не си гладна, като огладнееш, тогава ще ядеш, не е задължително да ядеш сега!" След 2 минутки наблюдение как другите ядат, ми излезе с извинението, че искала да яде с вилица, не с лъжица, пратих я да си вземе каквото иска и да видиш как тихомълком се нахрани и тя с нас.
Без молби, без увещания, без капризи!

ПП А, да, за малко да забравя най-важното: досега не съм чула дете да е умряло от глад, че било злоядо! Инстинктът за оцеляване си знае работата!

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго...


Тема Re: Дете-вегитарианче - ПОМОЩ!!!!нови [re: блoнди]  
Автор kakataМодератор (от Тобосо)
Публикувано10.08.04 08:32



Моята дъщеря е същата. Не знам кой й напълни главата с тия глупости. Е, от време на време не отказва някое ухаещо изпечено на дървени въглища кебапче или сочна пържолка. Но изискванията са огромни, да няма тлъстина, да не вижда кожа, ако е пилешко. Шунката била гадна. Виж луканката й се услажда.



Тема 100%!!!нови [re: oтвopeнa]  
АвторБoнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 10:17



Точно това е начинът по който децата се хранят най-добре.
Имам конкретен пример с племеницата ми. Според майка й много злояда. Ами и мен да ме накарат да ям "висококалорийните" буламачи дето й се готвят специално и аз няма да ям. Никога не се съобразяват с нейните желания и винаги под час. Ужас!!! Веднъж ще им ходим на гости и синът ми/всеядното дете/ ме моли: "Тати, нали аз няма да ям паниран мозък?" Защото това трябваше да включва детското меню предходния път.

Злоядите деца родителите ги правят!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.