Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 18.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови  
Автор muhumorka (непознат)
Публикувано28.07.04 14:13



НЕ ВОЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ БЕЗ ПРЕДПАЗНИ КОЛАНИ, ДОРИ И ДА СА НА ЗАДНАТА СЕДАЛКА!!!!!! Туко що се връщам от погребението на едно прекрасно 6 годишно момиченце, което загина при автомобилна катастрофа Господи УЖАСНО Е!!!!!!!!!!!!! Мойта дъщеричка е на същата възраст Аз също съм си позволявала понякога да я возя без колан Това можеше да се случи и на мен!!!

Съжалявам за постинга, който най- вероятно ще ви развали настроението, но това дете можеше да оживее, ако беше с колан. Помислете за вашите, когато следващия път тръгнете на път!!!



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: muhumorka]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано01.08.04 17:12



Да, ужасно е
Неслагането на колан е недопустимо нехайство, смелост, глупост...





Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: muhumorka]  
Автор Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъщи (...)
Публикувано01.08.04 17:54



Не знам защо всички имат такъв проблем с коланите... Винаги, като кача някой в колата, трябва насила да го карам да си го сложи...



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: muhumorka]  
Авторaa (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 00:29



nA ZAPAD E ZADALJITELNO. dori imat spetzialni zadaljitelni sedalki za detza do 12 g. - inache moje da se zadushat s kolana.
ne razbiram kakvi sa tezi prostesti v bg sreshtu kolanite - v kraina smetka se kasae za jivota a ne za pari...



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: Двoйнo-Maлko-3a-B-Kъ]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.08.04 08:32



Аз използвам следната тактика и съм безмилостна в това отношение - не паля, докато всички не са с колани. Ако някой не желае да се върже докато аз съм зад волана, напуска колата и ходи пеша! Също така, коланите стоят вързани дори в спряло положение, докато не се наложи да се излеза от колата.

Между другото, докато живеех в България, никога не слагах колан - просто този проблем беше извън моето полезрение. Като дойдох тук, мъжа ми - макар и българин - ме задължи със същата тактика да слагам колан. Накрая ми стана не навик, а рефлекс!

Много е неприатно, че се налага да ни се напомнят някои факти, с такива трагични събития като смъртта на едно детенце. Искам да напомня от моя страна фактът, че един човек не може да се одържи само на силата на ръцете си при удряне на спирачки само с 20км/ч. 20км/ч и вече рискуваме мозъчни сътресения с познатите на всички последици!

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: muhumorka]  
Автор Biba ()
Публикувано02.08.04 09:33



Много съжалявам за детето. По-страшно нещо от това да погребеш дете няма.
При толкова малко дете "само" поставянето на колана не е кой знае каква предпазна мярка, а може дори да навреди, защото минава точно през вратлето. За да се осигури максимална сигурност би трябвало до 12 год.възраст (или 36кг) да се използват специалните детски седалки съобразени с възрастта и теглото на детето. Тук, а и в останалите западни държави това е задължително и този, който въпреки това реши да изложи детето си на риск се наказва със солена глоба. Чудя се защо не въвведат такъв закон и в БГ. Друг е въпроса, че повечето стари коли нямат колани на задните седалки, с които да се закрепи детската седалка.
Интересно обаче как хората се променят. И аз като някои други, които са писали по-нагоре в БГ изобщо не съм си слагала колан, а тук ми се превърна в навик още през първите седмици, да не говорим пък че и метър не мърдам без детето ми да е увързано добре в седалката си. Сега обаче много лошо впечатление ми прави като сме си в БГ и чуя някой да се противи на коланите и на всяка цена не иска да си ги сложи, сякаш са нещо срамно или пък измислено само с цел полицаите да имат повод за глобяване. Виждала съм даже как някои си премятат разни хвърчащи каиши само за да изглежда от далече, че все едно са с колан



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: Biba]  
Автор dma (irq)
Публикувано02.08.04 11:00



Biba, абсолютно си права за седалките за деца. Без тях е немислимо. В България за жалост, те са все още прекалено скъпи за всеобщия стандарт . Разбира се, за сигурността на децата не може да се намери цена, но като добавиш към всеобщото ни незнание и цената на тези седалки и ето я ужасната статистика - няколко стотин деца умират по пътищата в България всяка година.

За щастие, има напредък. Доколкото знам, преди година-две задните колани станаха задължителни и в България. Дано само си променим манталитета базиран на правенето на пук на закона.

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: dma]  
Автор Гъceниk (минаващ)
Публикувано02.08.04 13:54



За съжаление си права - детските седалки са скъпи. Но пък в крайна сметка са животоспасяващи. Ако не кърмиш детето си ще му купиш хуманизирано мляко, нищо че е скъпо.
Много е жалко криворазбраното мъжкарстов: "Виж ме какъв съм велик - не си слагам колана, не спазвам закона и въобще съм голям бунтар" А за слагане на колани на пътниците на задните седалки изобщо не може да се говори (все още не е задължително в БГ)
Дано тази тема накара някои хора да се замислят!

В България няма условия за живот, но живот има!


Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: dma]  
Автор Biba ()
Публикувано02.08.04 22:55



За скъпото- скъпи са, и тук не са евтини, но ако на хората бъде разяснено, че са животоспасяващи малко ще са тези, които ще искат да спестяват за сметка на сигурността на детето си. Цената не е оправдание- след като човек може да си позволи да кара кола, т.е. цената на колата+ данъци, застраховки, такси, поддръжка+ бензин ще може да си позволи и една седалка за детето си. Мисля, че неинформираността на населението води до това невежество. Тук непрекъснато ни го набиват в главите, напр. по телевизията или вестниците. Често показват разни креш-тестове, в които много добре се вижда какво се случва ако детето не е добре обезопасено и т.н. Миналата година като си бях в БГ си говорих с една моя приятелка на тази тема, нейното детенце тъкмо беше станало на годинка. Та значи тя също беше на мнение, че е добре да има седалка, но ме гръмна с изказването си, че те така или иначе вече са преминали възрастта за седалките (на годинка) и сега вече нямало за кога да си купуват. Като й казах, че докато минат възрастта ще минат още 11 години тя ме изгледа доста учудено, пак се съгласи, че добре да се прави така, но накрая беше изтъкнат факта, че "нали още не е задължително". А тя е интелигентен човек и много добра майка, но просто НЕ ЗНАЕ и няма от къде да научи...



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА [re: Biba]  
Автор Гъceниk (минаващ)
Публикувано03.08.04 09:40



Да ти кажа в БГ седалките се възприемат като нещо дето спира детето да мърда много много и да не вземе да падне. Абе като цяло това било за удобство на майката, а не за безопасноста на детето. Точно от там идва и схващането, че след втората годинка, такова столче е излишно. Това след себе си води и друго - по магазините много трудно се намират седалки за деца над 3-4 год. На мене ми се наложи да донеса такова столче от чужбина за 6 годишната си дъщеря. Близнаците ми станаха вече на 3 и с тях ще се наложи да правя същия фокус, защото тука не мога да открия по- големи столчета.

В България няма условия за живот, но живот има!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.