Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:52 02.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: Biba]  
Автор dma (irq)
Публикувано03.08.04 10:27



Да, така е. Тук наистина постоянно се показват краш-тестове, постоянно набиват в главите ни колко е важно детето да е обезопасено като хората. Това променя много нещата. В България, за жалост, няма още такива медийни или административни изяви . Явно по телевизия и вестници е по-важно да се пише за откраднатата кокошка на бай Кольо, отколкото за безопасността зад волана на всяко ниво, от спазването на закона, та до детските седалки.

Аз лично не познавам човек, който ако знае, че седалката спасява живота на детето му, а не е само украшение, не би му купил. Всички хора си обичат децата и те са най-големия приоритет. Затова намирам за престъпно, че не се говори достатъчно по този въпрос и не се поставя истински акцент върху обучението. Никой не се е родил научен и понякога очевидни факти ни убягват просто защото човек не знае за кое по-напред да мисли.

Реакцията на твоята приятелка е май доста стандартна. Мисля, че веднъж бях разказала тук някъде за шока ми при последното връщане в България. Най-добрата ми приятелка има дете, което тогава беше на около годинка - бебе още. Тамън си бяха купили кола, с всички нормални екипировки вътре. И за мой ужас, тя стоеше на предната седалка без колан и с бебето на ръце! Аз не се сдържах, защото пред очите ми просто се развиваха ужасни сцени и и казах, че ако случайно (недай си Боже) се чукнем леко с някой друг, бебето и рискува да изхвърчи. Тръпки ме побиват само като си представя.. Тя ми отговори, че нямало проблем и го държала здраво. Опитах се да и обясня, че колкото и здраво да го държи, ускорението на телцето му го прави да тежи с пъти повече и тя и най-силната жена на света да е, няма да успее да го спре. Не успях да я убедя и накрая мъжа ми ме сръга в ребрата да спра, че няма смисъл.

Не знам, много е деликатно. Ако човек каже, че това не е правилно, рискува да бъде приет за вмешател. На никой не му е приятно да го учат кое е най-добре за детето му и аз това го разбирам, ама като съм имала достъп до информация и виждам рискова ситуация, как да си затрая?! Още повече, че колан ми е спасявал живота..

There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: dma]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано04.08.04 10:09



Всичко си зависи от човека! И няма връзка с това обича или не децата си. Разни идиоти не считат за нужно гуми с грайфер да си сложат (оправданието е ясно - нямали били пари... ми като нямат пари, да не карат кола... защо трябва да застрашават всички останали на пътя?)...
Само че като стане катастрофата - пак безпаричието е "проблема", а не безотговорността на тези шофьори!
Е, нека някой успее да вмени на такива малоумници, че колани задължително се ползват, а децата им трябва да се возят в специални седалки...



Тема не е така,има столчета за по-големи децанови [re: Гъceниk]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано18.08.04 23:04



Има стол4ета за по-големи4ките деца на Neonato,Pilsan,Maxi Cosi,Chicco...Просто се поразходи малко пове4е из магазините...Имат каталози-ако няма в нали4ност-ще поръчаш!



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: Гъceниk]  
Автор bib.bib ()
Публикувано20.08.04 23:19



Еее, недей така, чак толкова не сме зле в Бг. Столчета от всички групи има във всеки голям детски магазин. Ще изброя само няколко за които се сещам - Чико до Централна гара, Премама до Булбанк, Малечко на Константин Величков, Щъркел на Стамболийски ...
Всъщност можеш да си поръчаш дори през няколко интернет магазина, но съвсем рекламно ще го докарам.
За преди 6-7 години сигурно си прав - и моят син е на 7 и не бяха разпространени, когато беше малък
То аз тогава и кола нямах



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: muhumorka]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано27.08.04 14:37



Благодаря ти!!! "Напомнянето ти" остана в главата ми. Въпреки че на предната седалка закопчаваме коланите, досега не беше задължително и за задната... Е, вече е. От началото на дългите летни екскурзии вече ВСИЧКИ и ВИНАГИ сме с колани... и все така ще е. Благодаря ти отново.



Тема Re: НИКОГА, НИКОГА, НИКОГАнови [re: Cpeбъpeн oблak]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано27.08.04 15:42



Мъжът ми ми "разказа" една радиореклама в Англия, за която се сещам всеки път, когато си закопчавам колана.

Малко импровизирам, но е меко казано доста въздействаща - Първо се чува ужасяващ звук от трошене и коментар
"Това е звукът от трошенето на коляното ви при катастрофа без колан. После пак -хряс-трас - това е звукът от трошенето на черепа ви при катастрофа без колан...още едно-две подобни, да не изпадам в подробности...накрая едно лекичко "щрак" - а това е звукът, който се чува при закопчаването на колана. Слагайте коланите!"

Нещо подобно беше, аз лично без да съм я чувала, толкова се потресох, че нашата кола просто не се движи, ако някой не си е закопчал колана.

Яна 21.09.2003


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.