Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 26.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имам проблем със сина синови [re: maggie_28]  
Автор irina ()
Публикувано25.07.04 22:32



Първо, наистина се надявах това да е някаква дебелашка шега, но уви-звучиш искрено...
Съжалявам за крайното мнение, което ще изкажа (заради теб самата, защото звучиш наистина отчаяно)...
Но наистина не разбрах-защо толкова време не сте потърсили помощ отнякъде? Не за пихолог, а за психиатър ми звучи направо това "дете" (защото аз и като човек не мога да го квалифицирам, съжалявам). Или има психически отклонения (много сериозни). Ако е това-си е направо за специализирано заведение. Друг вариант е в него да няма нищо човешко. В такъв случай трябва да се вземат радикални мерки. Наказание след наказание, бой, ако трябва, изолация или знам ли още какво. Но май сте позакъсняли малко. Трябвало е да се пресече това още в зародиш и то с всички позволени и непозволени средства. Просто сте стигнали прекалено далеч. Може би (а и най-вероятно според мен) това поведение да е резултат на лошо възпитание. Ама как така ще допуснете 4(!!!)-годишно дете да обижда майка си, а сега - на 8 да извършва такива издевателства НАД МАЙКА СИ!?!?!?!?!?! Че той утре ще пребива и жена си, и децата си, а нищо чудно с тази ескалираща агресивност и до убийство да стигне.
За бога, вземете някакви мерки незабавно! Ще му купувате компютри и телефони и няма да смеете да го набиете едно хубаво (btw по принцип съм категорично против боя като средство за възпитание, но в случая става въпрос за истинско малко изчадие!!!) Сори още веднъж за крайното мнение, ама откакто снощи четох тази тема, още треперя!

[image][/image]<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от irina на 25.07.04 22:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от irina на 25.07.04 22:54.



Тема Re: Имам проблем със сина синови [re: maggie_28]  
Автор new* (искам!)
Публикувано26.07.04 00:11



Ти си голяма патка! От най-големите...
Това изродче заслужава един... не, не един бой, а всекидневно бой, бой, докато го е страх да те погледна в очите. Не й стискало да го удари... Ами вината си е твоя... трепери пред един 8 годишен пикльо и се чуди как да му угодиш! Животът си е твой и си е твоя работа от кого ще трепериш и кой ще се оставяш да те бие и обижда. Ставало още по-страшно като се вбесял... лелеее... ти си уникално глупава. Кучето скача според тоягата!
Ако се случи един ден дъщеря ми да ми каже "мръстнице, мърло или нещастнице", ще й потроша кокалите.
Не мога да изразя всичките си мисли, които нахлуха в главата ми, защото ще взема да получа някой инфаркт от ярост. Ти отглеждаш един бъдещ рецидивист.




Тема Една идея!нови [re: maggie_28]  
Авторdesykv (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 00:13



Когато нищо, ама нищо не помага, в някоя ситуация - нито разговор, нито обяснение, нито бой, наказанието може да бъде мълчание от ваша страна, каквото и да прави, мълчите... Не му говорите изобщо, или ако се налага, студено и равнодушно... Но след като сте казали и показали, че поведението му такова няма да се търпи повече, и докато се държи нетърпимо, вие сте му сърдити, и го спазвате наистина!!! Дано отрезвее!!!



Тема Re:нови [re: maggie_28]  
Автор himbeer (седмият елен)
Публикувано26.07.04 00:22



Здравей,

прочетох ти темата.......мисля,че детето дори не поzнава друг начин на поведение.Това не е проблем на въzрастта, няма да отмине само.Липсва му респект. Раzбирам, че не искаш да го смачкаш с бруталния респект на родител, но нормите на поведение и отношение към теб нямат нищо общо с това.

Сега ще трябва да си доста по_твърда, дано да можеш да гледаш страшно, ще е добро начало И zа миг не трябва да се съмняваш в това, което правиш.Дори да осъzнаеш късно своя грешка, никога, никога не съжалявай.
Станал е доста агресивен, но не го удряй. Ако можеш го иzкарай на подигравка.Гневът е нормален, агресията не.

Шамара не е решението. Преди време едно хлапе ми zаби клечка zа zъби в ръката. Ей така, на игра, нарочно. Оставих я да сърчи от ръката ми и й покаzах кръвта.Питах я дали добре е направила, беz да повишавам тон, и тя се раzрева, zапочна да ме пита дали ме боли, че вече няма да прави така и т.н. Не съм й майка, дори не ме поzнаваше. Респектът на бащата се свеждаше до това, да се оплаква, ако някой й направи нещо.За майката няма да си говорим.Раzбрах,че е хвърляла нож по нея.



Тема Re: Имам проблем със сина синови [re: arc-en-ciel]  
Автор new* (искам!)
Публикувано26.07.04 00:37



На това дете трябва да му се щади достойнството, а това на МАЙКА МУ? А на баща му? Не пиши теории!




Тема Re: Една идея!нови [re: desykv]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано26.07.04 00:37



А не е ли по-добре да го накажат по-сериозно. Мълчанието не може да се практикува много дълго време.

Например нека майката или бащата (по-добре бащата) да го предупреди, че ако повтори това поведение ще бъде лишен от телевизора в стаята /примерно/. И това ЗАДЪЖИТЕЛНО трябва да се изпълни! Айде да кажем да не е за винаги ами за една седмица. Ако вземе да се тръшка и да посяга в отговор на наказанието, аз бих го ошамарила без да се замисля. Незнам, но аз откачам на тема посягане на родител и тая тема направо ме потриса...

Никакви молби и уговорки да не са в състояние да омилостивят родителите. каквото са казали трябва да се изпълни. Да речем - без тв една седмица. Не само в неговата стая ами изобщо. Нека си беснее колкото иска. А съседите - не им е работа какво става по чуждите къщи. Нека на родителите не им пука от това.
И нека бъде предупреден, че ако пак посегне отново ще бъде наказан. Трябва само да се измислят достатъчно ефективни наказания. И в никакъв сслучай майката да не позволява да я удря!

Някой беше казал по-горе за ролята на бащата. Аз имам подобни наблюдения с племеника на мъжа ми. Той е абсолютно безконтролен. И въпреки,че доста е бил шамаросван това не помага. Мъжа ми разправяше, че го бият а той само се подхилква и после пак си прави каквото знае. Но за мен причината е в баща му - просто той присъства само формално във възпитанието на сина си.
Ако и този случай е такъв, наистина боя няма да помогне...



Тема има и друга възможностнови [re: new*]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано26.07.04 01:38



сериозна травма, случила се точно в тази преломна 4-та година, за която родителите не знаят. Още повече, че на тази възраст децата все още не могат да обяснят смислено какво им се е случило, речника им е беден на думи.
Примерно насилие спрямо детето от възрастен или по-голямо дете, педофилска история... изобщо всеки случай, в което детето се е почувствало силно унизено и наранено може да предизвика агресия. Ако е споделило с родителите си, а те не са обърнали сериозно внимание или не са разбрали какво точно е станало и са омаловажили случая, реакцията на детето се пренася към родителите му, защото именно те не са го защитили и приласкали, когато е имало нужда от тях.

Наистина е добре родителите да се консултират с психолог, та даже и с психиатър... ако недай си боже има някакъв здравословен проблем, боят само ще влоши нещата.

Бие се психически здраво дете, което не е болезнено чувствително и няма крехко здраве. При това боят не трябва да цели физическата болка, а по-скоро да предизвика срам. Бият се животните (така е в приказките и детските книжки) => мен ме поставят на едно равнище с магарето или кравата => трябва да променя нещо в поведението си, за да си възвърна отново уважението на възрастните към мен като личност.
Това е нормалния ход на разсъждение, потрошаването на кокалите в общи линии има ефект само при по-примитивни индивиди.


Редактирано от Hell на 26.07.04 01:40.



Тема това е вярно :)нови [re: Mинyтa]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано26.07.04 01:43



месото наистина прави хората доста по-агресивни.
Щом за флегматично и неуверено в силите си дете се препоръчва повечко месо, то в този случай наистина вегетарианството ще се отрази добре :)




Тема Re: има и друга възможностнови [re: Hell]  
Автор new* (искам!)
Публикувано26.07.04 02:06



Не съм почитател на насилието и никога не съм била някой! Но, тук става въпрос, за едно крайно разлигавено дете, което бие майка си, а тя реве и не смее да го удари. Тук става въпрос за нещо много гнусно - отравяне на живота на родителите, за сметка на юмручната енергия, която кипи и ври от наследника им. Лошото на нета е, че когато се прочете някакъв случай, тогава 50% от читателите, не се поставят на мястото на разказвача! А се започват едни морали, едни теории... По книжки!
Това последното ти изречение, няма нужда да го коментирам. Не се смятам за примитивна, нито съм такава... Прочети отново постинга на жената, но този път по-внимателно. Виж, че тя е ЖЕРТВА на един лигльо, а не търси под вола теле.
Но, ако твоето дете започне да ти крещи в лицето, че си мърла, нещастница и т.н., ти ще намериш по-правилен подход... сигурна съм в това.
Не ми се спори с никой за нищо - лека нощ!




Тема Re: Имам проблем със сина синови [re: maggie_28]  
Авторceмa (Нерегистриран)
Публикувано26.07.04 10:06



Хм, такова поведение копира нещо видяно преди. Някой да се е държал грубо по този начин с теб или пък ти да си си позволявала такова поведение пред детето? Не се отчайвай и няма да се предаваш. Само на 8 години е все пак! От къде сте? Къде учите? Как е в училище?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.