Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:17 27.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Тема Деца и наркотици!нови  
Авторneda (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 07:11



Обръщам се към всички в клуба,но най вече към родителите...Как да накараме 16 годишно момиче да разбере,че наистина има вече нужда от помощ?Може ли ние самите да се обърнем към някоя организация за съдействие?Тоест какво може да се направи,когато момичето отблъсква всеки опит на родители и близки да и помогнат.Почти непрекъснато явно е под въздействие на наркотик,не съзнава какво върши,вече има един опит за самоубийство...Родителите и са склонни дори насила да я откъснат от средата,в която е попаднала,но не знаят как...
Моля ви за съвет!



Тема Re: Деца и наркотици! [re: neda]  
Автор RAYAR ()
Публикувано09.07.04 08:55



Пусенете темата в клуб "За наркотиците" и се регистрирайте, за да получавате лични бележки. Разгледайте и архива на горния клуб. Има доста близки теми и доста информация.



Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: neda]  
Авторtiti111 (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 09:49



Взимайте бързи мерки.За лечението обаче то е само пожелание.Например Столичен или национален център по наркомании 9446497 и 9316109.Психиатрите дават съвети и консултации/безплатни/ на близките.Друг е въпроса колко е ефективно......
И се регистрирай така ще можем с бележки да общуваме.
Положението звучи повече от сериозно
Можеш да ми пишеш на бележки ако искаш нещо конкретно да питаш.Хероин?



Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: neda]  
Автор йo! (тъп РС юзър)
Публикувано09.07.04 12:44



Абе това повечето родители от небето падат сякаш. Значи четат статистики, в които към 80% поне от децата са пробвали и продължават да пробват наркотици, ама не им стига до съзнанието, преди да стане много, много късно.

Дори и да й сменят училището и да се преместят в друг град, девойчето щом е склонно да взима наркотици, ще ги взима.



Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: йo!]  
АвторWeby (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 13:41



Stiga gluposti bre,vednaga da ia pra6tat v Spain v komuna,za 6 mesetza 6te ia iz4istiat!!!



Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: RAYAR]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано09.07.04 16:06



В клуба ЗА наркотиците няма какво да си губи времето. Най-много да отговори някой със съвет към момичето как да се дрогира без да я хващат техните или да започне да обяснява на майката че детето не прави нищо лошо, че има хора на които това им харесва и да ходи да се гръмне, задето иска да "спасява" детето от това хубавото нещо...
А също непрено някой не и обясни и колко е "куха", как нищо не разбира и т.н.

Според мен проблемът е адски сериозен и лошото е, че родителите се сещат за тези неща, чак когато стане прекалено късно. Просто все едно нещо им пречи да се сетят по-рано... Явно е така, остава да се сетят какво точно им пречи. А междувременно могат да се опитат да се обърнат към някой специалист за помощ, защото сами, щом до тук са я докарали, от тук нататък не вярвам да продължат по-успешно...



Come take me in...
YOU'RE POSSESSING ME!


Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: neda]  
Авторneda (Нерегистриран)
Публикувано10.07.04 05:03



извинете ме,че копирам съобщението си от клуб "за наркотиците",но сякаш наистина е нужно да дам повече информация,не че аз съм напълно наясно със ситуацията.
аз съм само леля,дори не живея в същия град.родителите са разведени от 2 години.племенничката ми живееше ту при майка си,ту при баба си.за родителите не ми се говори.те самите доскоро се държаха като тийнеджъри, така че не зная дали може да се очаква нещо от тях.никой не е бил детето.но и разбиране не е получило май от никого.още преди година е предлагала на сестричката си марихуана.доколкото зная не се боде.аз самата не мога да кажа нищо по-точно,не съм там,а дори и да бях...бабата се опитва да се справи сама.аз не мога да гледам просто отстрани,а от друга страна не съм родител.опитвам се да помогна както мога.
имам приятели в щатите.те имаха такъв проблем със сина си.там имало клиники за наркомани,където те могат да бъдат изпратени,стига родителите да подпишат декларация,че са съгласни на това.там детето наистина се води насилствено,стига да има такова съгласие.това имах предвид "насилствено".
момичето е изключено от няколко училища.прибирали са я и от полицията,доколкото зная.
разсъждавайте така все едно,че става въпрос за дете без родители.има само една баба,която изживява всичко най-тежко.трябва ли да оставим детето така?следващият опит наистина може да е успешен.а може и в затвора да свърши.така е.

не зная доколко може да помогне един психолог в такава ситуация,след като първо ще трябва доста да поработи с родителите.а времето тече...
това само мога да напиша засега.ако можете напишете някои телефони или адреси,където можем да потърсим помощ...



Тема Re: Деца и наркотици!нови [re: arc-en-ciel]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано11.07.04 00:56



доколкото зачетох и двете теми, съветите там са доста по-смислени от тези тук.

Всички тук бъркате причината със следствието и се опитвате да лекувате симптомите, а не болестта.
Болестта е липсата на родители в истинския смисъл на думата и проблемите около тях - развод и т.н. Тревата и самоубийствата са само симптоми и външен израз на проблема.

Консултациите с добър психолог могат и да помогнат. Не боли, даже е приятно и много отпускащо да кажеш на някой всичко, което ти е на душата :)
Насилствените мерки само ще влошат нещата... особено в случаите, когато става дума за лек наркотик като тревата - спира се безпроблемно и по всяко време, стига да имаш мотивацията да го направиш.





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.