Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:27 07.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема "Екип" за детската ясланови  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано29.06.04 20:48



Привет мамчета! Отдавна не съм писала тук-ограничавам се само в четене,защото малкото диваче получава "алергия" като ме види на РС-тоЕсента тръгва на ясла ,но идея си нямам ,какви дрехи ще са му необходими?Една позната ми каза,че не е желателно да е с боди?По-добре било да е с потник!Но ,така не е ли по-кофти?Нали нон-стоп ще си е с голо кръстче,а лелките няма да ходят след него,за да го загащват?Хайде,споделете,вашите хлапета как ходят облечени в яслата?



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автор dara (osobena)
Публикувано30.06.04 08:51



На ясла ходеше облечен малкия така, както и вкъщи. И на мен ми казаха, в яслата на втория ден "Може ли да не го водите с бодита, не ни е удобно." Усмихнато отговорих, че точно в тази ситуация е по-важно как е удобно на детето, а не на тях и аз не им го водя, за да им е "удобно", а за да се грижат за него. Първо: там тичат, скачат, играят и понеже са по 10-12 деца не виждам кой ще търчи след него и ще го огащва и проверява дали му е гол кръста или изхлузен памперса; Второ: аз няма да му подменя целия гардероб, за да им организирам удобство. И така си останахме с боди.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автор Flash_ ()
Публикувано30.06.04 09:27



Не съм променяла нищо, нито пък съм купувала нещо специално за яслата, освен още едни пантофи:-)))
Бодитата за мен са супер непрактична измишльотина и са ползвани само в най-ранна бебешка възраст. Това с разгащването не знам защо ви се получава на вас, при мен няма такова нещо.



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Авторtoni (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 10:03



Косето тръгна миналия септември на ясла - реално носеше смесено белъо (боди или потници) - но премина само на потничета - купих му такива (български) които да са достатъчно дългички.
Ако си от София - аз му напазарувах седмица преди това от Илиенци - имаше почти всичко ежедневно което бях си написала в списъка и доста евтино - потничетат са по 0,85 ст. ако вземаш на едро (мин. 5 бройки) и ни изкараха една цяла година...Бях му приготвила само памучни неща - имай предвид че дори и зимата в яслите е доста топло - надуват яко парното - та имаше 10 блузки с дълъг ръкав памучни - 5те леко ватирани. 7 долнища пак памучни... и общо взето това - а да 5 чифта 3/4ти чорапки както и 3 чорапогащника.... Само в най-голямите студове е стоял с чорапогащник в яслата....

МАЛКО ДЪЛГО СТАНА, НО ДАНО СЪМ ТИ БИЛА ОТ ПОЛЗА....



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автор chaeno_momiche (от плодове)
Публикувано30.06.04 10:11



Нашите бебчета са с бодита. В гардеробчето си имат пакет памперси, мокри кърпи, курпички за нослетата. Та памперс, боди, блуза, панталон или пола....Има майки, които умишлено не изнежват децата си и не обръщат внимание на голото кръстче, даже блузата/потника/ са къси и не стигат да се загащят. Задължително резервни дрехи - поне 2 панталончета, и две блузки, както и чорапи. Обаче и в потника има един плюс - когато правиш забележка дали е загащен, с времето свиква сам да си обръща внимание и да се опитва да се загащва. Един вид възпитателен елемент има тууук.

-Защо винаги мислиш,че твоите проблеми са най-важни?!
-Защото са си мои!

Редактирано от chaeno_momiche на 30.06.04 10:16.



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: toni]  
Автор pepeliashka (maximoci)
Публикувано30.06.04 10:38



Мерси за съвета!
Аз живея на един парк разстояние от Илиенци,но хич не обичам да пазарувам оттам,защото ми прилича на пазара Кирков
Но явно ще се наложи да отида до тамА потничетата цветни ли са или са белички,защото ми се ще да не се само белички?



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано30.06.04 10:57



нас ни помолиха, ако е възможно детето да не е с панталон с презрамки, катарами, закопчалки и т.н.
едно от нещата, които децата научават почти веднага, е да се обличат и събличат сами. а презрамките само биха усложнили и без това сложната задача. предполагам, малко са децата, които биха се справили с копчетата на бодито. не че учителката няма да помага, ама детето няма да се научи.

габа ходи с панталон, анцуг или клин и блуза. като беше студено, ходеше с потник и тънка блуза с дълъг ръкав. после махнахме потника и скъсихме ръкавите и крачолите. понякога ходи с пола или рокля, ама нещо не е голям фен на този тип дрехи. миналата седмица облече рокля, само защото беше нова и донесена от приятел. благодаря, Мамма!!!!

пантофите задължително са с твърда подметка. трябва и резервен чифт дрехи и бельо - нещо универсално, което да се използва в произволни комбинации. през лятото е задължително да има шапка.

днес габа е с къси панталонки и потник (къс, та да й се вижда пъпа).

не се притеснявай за голите кръстове - в яслата на габа поне гледам, че все ги загащват децата. тя мойта щерка все ходи с гол кръст, ама понякога виждам, че и с нея успяват да се преборят. е, днешният потник няма как да го докарат да стигне до панталона... доволна съм, че успяват да я убедят поне там да ходи с пантофи, защото у дома на теракота си ходи боса и хич не й пука.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автортoни (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 11:31



Всичките ни бяха цветни - едните са на едни мечета с сърчица, другите на несто като азбука...., и третите леко мъжкарски на тъмно сини дребни квадратчета !

Щанда с такова белъо е фирмен на фирма Еделвайс или нещо от сорта - гр. Червен бряг - продава една много мила женица.... намира се ох трудно ми е да ти обясня .... ами от главния вход като тръгнеш направо и стигнеш до края на "улицата" завиваш по левия ръкав и там като стигнеш до края се оглеждай :) или попитай :) Продават само детски неща на щанда...



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
АвторDiandgely (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 13:43



Не искат бодита, защото ако му пропусне памперса ще трябва да го преобличат от горе до долу. Просто ще му купиш по-голям размер потници и гащи и няма да му е голо кръстчето. не се притеснявай! Моят син е ясленско бебе и що годе бях доволна. А и в детската градина му е по-лесно.
Късмет



Тема Re: "Екип" за детската ясланови [re: pepeliashka]  
Автор Vache ()
Публикувано30.06.04 21:12



Моята щерка е вече една седмица на ясла .
от скромен опит мога да ти кажа, че според мен е по-удобно с потник и фланелки само по една причина - като ги слагат на гърнето краищата на бодито се топят в.... Иначе досега не е била разгашена. Е, вярно, че е топло и не знам вътре как е нагласена, но...
Обличам я с разни панталонки и отгоре блузка и суичър ако е хладно сутринта. За там ти трябва пижама. Аз съм дала цяла като гащеризон. Питах каква предпочитат сестрите, но те казаха каквато аз й сложа. В нашата ясла са чистички децата, само един път се случи да има петънце на блузката. Абе с две думи, пускам си я с дрехите, с които си ходеше и досега, нищо по-особено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.