Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Я да ви порицая задочно...нови [re: tchupakabra]  
Авторлoл (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 17:36



не го казах, за да те обиждам, а защото е истина. Виж си броя на мненията, отчети времето, което прекарваш в писането на дълги постинги - средно по 20 минути отиват да се напише толкова дълъг текст. Висиш тук като паяк да отговаряш на всяко мнение - не ми е нужно повече за да разбера, колко точно работиш. Освен това въобще не ми се общува с теб, за какво да си казвам ника?
Празна работа.



Тема Re: Я да ви порицая задочно... [re: лoл]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано29.06.04 17:46



Отива по доста по-малко време, защото пиша бързо. Имам два компютъра - един за работа, един за интернет, мониторите и клавиатурите са пред мен. Докато имам техническа пауза - такива са много в моята работа - си зяпам интернетката... Плаща ми се на извършено, не на време, то с това трябваше да почна май... А ти си просто едно зло лайненце, което хем иска да ухапе, хем ако може да не си показва зъбките... Гнусно създанийце...



Тема Re: Я да ви порицая задочно... [re: tchupakabra]  
Авторлoл (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 17:57



Взимаш се прекалено насериозно, пич.



Тема тц [re: tchupakabra]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано29.06.04 18:26



И аз говоря по принцип, просто използвам такива изрази...
Както и да е.

Почивка можеш да си купиш с пари, да. Но да идеш сам там няма да ти е гот. А този, който ще дойде с теб с пари не можеш да си го купиш.
Аз не съм против парите, даже напротив, смятам ги за много важни. Но се дразня, когато започне да се залита по крайностите.
Когато някой човек не може да обуздае амбициите си и каквото и да притежава, то все не му е достатъчно, колкото и голям шеф да е, той все иска да е по-голям, за мен това е много ясен белег за избиване на комплекси. Което не означава нищо друго, освен че човекът е неудовлетворяем, следователно не може да бъде щастлив, докато преследва вятъра.
Така че не виждам защо трябва да се стремя да бъда такъв човек, за мен това не е еволюция, а деградация.

Всъщност не е важно колко притежаваш, а дали то ти е достатъчно. И след като не говорим за минимумът, необходим за оцеляване, ако всичко не ти е достатъчно, значи нещо те сърби някъде...

Когато някой се стреми към прекаляване с нещо, това винаги си има някаква конкретна причина, обикновено запълва вътрешна неудовлетвореност.
Ужасно много от покупките в днешно време са на практика ненужни и причината за тях попада в категорията "фукня", първоизточникът на която е ниското самочувствие. Работата е там, че сдобиването с определената попупка няма да вдигне самочувствието, само носа на притежателя и и то за известно време.

Конкретните изводи за теб си ги правя, защото именно ти повдигаш тази тема и представяш някакви разсъждения. Коментарите ги правя, защото обичам да казвам на хората, когато не ме кефят и това няма нищо общо със спора, както си си помислил.

Ако мислиш, че без съвест щеше да ти е по-лесно, мога да те уверя, че без чувства ще ти е изключително по-лесно. Няма да имаш никакво пречки и спънки.
Така де, '94-та мина, а Терминаторите никакви не се вяскат още

Come take me in...
YOU'RE POSSESSING ME!


Тема Re: не, в случая не говоримнови [re: Hell]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано29.06.04 19:43



за суми, необходими за покриване на някакъв жизнен минимум. Тогава си абсолютно права - действат инстинкти, които човек е трудно да овладее. Просто няма как да застане над тях.
Нито данъчният е на границата на оцеляването, нито пусналият темата. Напротив, авторът взема "четирицифрена знаеш какво", което съвсем измества разговора от нулевото и минусовото финансово състояние.



Тема Re: Не ти говоря за революциянови [re: tchupakabra]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано29.06.04 19:54



а за това всеки със собственото си отношение да зарази останалите. Да се получи някаква епидемия.

Веднага ти давам пример.
Денят е 2 юни, 12.00. Започват да вият сирените. Намирам се на пазара. Няколко човека видимо се поколебаха дали да спрат, или не. Започнаха да гледат какво правят другите. Не знам защо, почувствах, че всички погледи се обърнаха към мен. Защото бях най-цветна ли, не знам. Аз спрях и наведох глава, но с периферното си зрение наблюдавах какво става. И о, чудо! Всички се заразиха и спряха. Ето за това ти говоря.
Мога да ти дам и много други примери, в които хора са се колебали как да постъпят и гледат какво правят другите. Бъди ти добрия пример. После и ти ще се чувстваш по-добре, а и за хората е добре.

Същото важи и ако чуеш, че всички величаят мутрите, да се включиш в разговора и да кажеш, че няма защо и т.н. Ако Господ ли, природата ли са те дарили с повече ум и квалификации, то не е за да ги разхищаваш за глупости, а и заради това - да помагаш на заблудилите се.
Разбираш ли за какво ти говоря? Тих фронт, един вид.
Революциите не са необходими.



Тема Re: Тази екзотична картина няма да те радванови [re: tchupakabra]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано29.06.04 19:56



ако ти стане ежедневие. Да не мислиш, че живеещият срещу Айфеловата кула я забелязва? Или и се възхищава като нас?



Тема Re: Няколко сентенции и умни мислинови [re: tchupakabra]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано29.06.04 20:10



които лично на мен много ми допадат, а и биха ти послужили като повод за размисъл.

Наслаждавай се!

A rich person is not the one who has the most, but is one who needs the least.
Съгласен ли си? Уловката е, че човешкото око е ненаситно и трябва да си много силна личност, за да бъдеш the one who needs the least.
**

Когато за богатееш, ти променяш грижите си. Епикур
И Красимир Балъков каза в едно интервю: "Малки пари - малки проблеми, големи пари - големи проблеми."

**
When a man tells you that he got rich through hard work, ask him: 'Whose?'

**
Who is rich? He that is content. Who is that? Nobody. Б. Франклин
**
No matter how rich you become, how famous or powerful, when you die the size of your funeral will still pretty much depend on the weather.
**

You are not here merely to make a living. You are here to enable the world to live more amply, with greater vision, and with a finer spirit of hope and achievement. You are here to enrich the world. You impoverish yourself if you forget this errand.
Woodrow Wilson

**

Regard your good name as the richest jewel you can possibly be possessed of - for credit is like fire; when once you have kindled it you may easily preserve it, but if you once extinguish it, you will find it an arduous task to rekindle it again. The way to gain a good reputation is to endeavor to be what you desire to appear.
Socrates

**
I choose the likely man in preference to the rich man; I want a man without money rather than money without a man.
Themistocles

И т.н.
Ако искаш, ще ти постна още.



Тема Re: не, в случая не говоримнови [re: Scarlet]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 23:16



доколкото схващам, той говори принципно и себе си и данъчния предлага само като лирически герои.

Минимума за нормален живот в София, в който не зависиш от родители, съпрузи, заеми от приятели, нямаш доходи от наеми на имоти, реституция, рекет и т.н. и нямаш собствено жилище е около 1000 лв - т.е. четирицифрено число. Ако имаш и деца, тази сума може и да не ти стига.
Това е дохода, при който няма да гладуваш, ще си плащаш всички сметки навреме и ще можеш да купуваш дрехи и обувки на децата си не от магазин втора употреба и без да се налага да износват твоите или на братовчедите си.

А ако някой има рецепта как да се справи с 600 без да мисли непрекъснато за пари - ще го помоля да ми стане финансов съветник :)) Безплатно, разбира се




Тема Hell, извинявай,нови [re: Hell]  
Автор oтвopeнa (open-minded)
Публикувано30.06.04 01:41



може ли само една забележка?

Значи, според мен, тотално бъркаш местата на власт и пари.
Хората се стремят към властта, за да добият повече пари.
А всеки бизнес е създаден с основната цел да реализира печалби.
Аз досега не съм чула за бизнес с основна цел: власт.

А големите корпорации имат да дават отчет на вложителите си колко печалба са реализирали в края на годината. Не ги бъркай с политиците. Политиците обслужват големите фирми и техните интереси - печалбата на още повече пари. За тая услуга фирмите си плащат на политиците. Не напразно хората казват, че политиката е мръсен бизнес. Тези с идеалните цели просто НИКОГА не могат да стигнат до върха на политическата стълбица, защото никоя голяма фирма няма да подкрепи кампанията им. А знаеш може би, че силна предизборна кампания=мноооого пари. Всичко е реклама, а шараните обикновени хорица лапат.

Сори, но е така.

Истината боли един миг,
лъжата - много по-дълго...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.