Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 01.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ааа, не така [re: tchupakabra]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано28.06.04 20:22



Недей сега! Ти тръгна от съвсем друго и дори даде примера с "глупавия" честен данъчен служител. Така ли беше?
Кражбата на идеи и кражбата от клиенти я правят хората от твоя контингент - тези, на които ти се възхищават, а не честните. Нали?

Просто няма как да си представиш, колко сили и нерви инвестирам в професионалната си квалификация... Това го прави всеки, така че можем да си представим. Поздравления за всичките ти квалификации. Продължавай все така добре да се справяш с ученето, но също така обръщай внимание на моралните неща. Те не се учат в никое училище.

Последната градинка и парк в София ще бъде застроена с блокове, магазини и ресторанти, благодарение на някой служител, противоположен на честния чиновник, за когото говорихме преди.

Щом другите правят така, защо и аз да не правя - това не е оправдание, това е мотивация... Щом един го може, значи го мога и аз... Бъди от отбора на добрите, тогава, след като можеш всичко, което и другите могат.

Надка може да не я заболи коремчето заради палата и, но бъди сигурен, че няма как да не и се върне по някакъв друг начин. То вече и се върна отчасти.

Щом упорито не вярваш, че парите не са причина за нещастието, кажи ми как ще се чувстваш, ако не можеш да заведеш детето си в Софияленд, ако го храниш само с боб и леща, докато расте...[/] ти този проблем го нямаш, защото вземаш "четирицифрена знаеш какво".

С какво точно от написаното от Маркс не си съгласен? Не виждаш ли, че всичко, казано от него се развива като процеси пред очите ни? В какво не е прав??

Виж сега, ако тези неща, които си посочил наистина те дразнят, ТОГАВА СЕ БОРИ СРЕЩУ ТЯХ. Наистина, има от всичките неща, които си написал. Така е, за съжаление, но нали точно затова ние трябва да застанем на някакви твърди позиции и да формираме някакави морални ценности както у нашите връстници, така и у децата ни.
Ти се отнасяш с подигравка и насмешка към това, на което са искали да те научат твоите родители през социализма. Кой каквото иска да говори, но през социализма имаше ценности, имаше и ред. Не лача за строя, но от дистанцията на годините си давам сметка какво сме изгубили с нашата мания за разрушаване. НЕ ТАКА!
**

Много се радвам на позицията на arc-en-ciel и dma!!! Наистина! Искам да ви нацелувам!!!



Тема Re: Я да ви порицая задочно... [re: tchupakabra]  
Автор babaToHka (старило-патило)
Публикувано29.06.04 08:44



Ако има нещо, за което да благодаря на моите родители е това, че са ме възпитали и отгледали с много любов и разбиране. Дали са ме възпитали "правилно" е въпрос на гледна точка.С цялото си сърце съм благодарна на социалистическата (комунистическата ако трябва да сме коректни) система на обучение и принципите, които насади у мен. И до ден днешен при вида на стара баба с торби или от типа водоноска скачам, а после блъскайки се в тълпата си викам колко съм загубена.Но когато реша да си седя, а пенсионерите се бутат около мен, се чувствам ужасно некомфортно, защото са ме научили, че така не е редно. По същия начин е и с останалите неща - понякога и на мен ми е писвало да съм честна, но всеки път, когато изменя на тези си виждания, започвам да се терзая и да не се харесвам. И извода за мен е много ясен: когато постъпвам като "доблестен, честолюбив мизерник" съм в хармония със себе си. Е, не нося маркови дрехи, не си купувам скъпа козметика, не живея в луксозно жилище, но съм щастлива. Понякога масата ми не изобилства от продукти, не мога да си позволявам много неща, но съм щастлива и харесвам себе си. И определено смятам да възпитам децата си, както мен са ме възпитали.
Виж какво стана с т.нар. "загубено поколение" - тези, които израстнаха в слободията. Тях ги учат, че ако нямаш пари си никой, че ако не ядеш бургери в "Макдоналдс" си нещастник, че ако не правиш далавери си лузър, ако не живееш в баровски квартал и къща си хомлес. Просто не може външни фактори да определят виждането и усещането за собствената ти същност. Надявам се всички остарели морални принципи и норми да се превърнат в част от светоусещането на моите деца. Амин!

Жить, как говорится, хорошо! А хорошо жить - еще лучше!


Тема Re: Я да ви порицая задочно...нови [re: babaToHka]  
Автор Чepпak (познат)
Публикувано29.06.04 09:06



Четох, четох и не се стърпях! Твърдо заставам зад позициите на Скарлет, arc-en-ciel, dma и баба Тонка. По това няма какво да се спори.
Въпросът е, че вие, мили хора, по мое мнение сте подведени от един интелигентен, но изпитващ някакви морални колебания индивид. Дори не съм сигурен дали наистина изпитва такива колебания или просто се забавлява като провокира диспут. Още в началото, подозирах че е така, но с течение на спора тези подозрения са затвърдиха, а след изречението: “Обаче, не можеш да знаеш доколко мисля това, което пиша, и до колко просто си упражнявам красноречието” – вече съм напълно уверен в това.
Дано да не греша в преценката си!
Страшно е да си помислиш, че има интелигентен човек, който съзнателно и целенасочено ще възпитава децата си по този начин. Ето защо някак си не ми се връзват нещата!



Тема Re: Категорично несъгласна с теб!!!нови [re: tchupakabra]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано29.06.04 09:28



на това пък ако някой възрази, значи си спори за спорта
добра провокация беше, интелигентна



Тема Re: Я да ви порицая задочно...нови [re: Чepпak]  
Авторлoл (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 09:30



Според мен той видя, че губи спора, и започна да пълзи назад.



Тема начи принципно съм съгласна с това... [re: tchupakabra]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 13:17



на мен също ми пречи възпитанието при работа с клиентите... не че не мога да лъжа, просто ми става кофти и не го правя.
По тази причина все се провалям, когато реша да работя за себе си и за кой ли път се хващам отново на работа за някой друг... където друг ще определя цените и фирмената политика, аз само кротко ще си бачкам по 12 часа на ден и ще си вземам заплатката.

Иначе всяко нещо си има цената... ако си готов да я плащаш, ни възпитание ще ти попречи, ни принципи, насадени от родителите ти.
Няма гаранция, че данъчните инспектори, които вземат подкупи имат корумпирани родители-тарикати. Това не се предава по наследство, не бой се :)) Въпрос на характер е и... както споменаха момичетата преди мен - на готовност да си платиш цената.
Т.е. ако не те притеснява факта, че в даден момент някой ще дойде при теб и ще ти каже: "Виж сега... знаем какво си правил до сега, ако искаш да ти се разминат ен на брой години затвор, ще свършиш една услуга на един голям човек и ще получиш някаква прилична сумичка за това..." Ама тази услуга може да касае бъдещето на много хора, на децата ти включително... дори и да ти пука, нямаш избор. Ти си в списъка на хората, които са подкупни, обръщат се към теб, не към смотания държавен служител, който живеещ в панелка. Т.е. ти си пионката, която местят по дъската. Да бе, знаем, че всички са пионки... ама някои са по- пионки от другите, щото са в играта :))

Ключовата дума е не "печалба" и "пари", а "власт".
Примерно... ако някой ще трябва да продава въздух - искам аз да съм този някой. Не заради печалбата, а заради идеята, че жизненонеобходима суровина трябва да се разпределя справедливо. Аз вярвам, че ще го направя справедливо и никой няма да умре от липса на въздух, защото няма в момента пари... вярвам, че ще продавам чист планински въздух на най-ниски цени, вярвам, че никой друг не би го направил толкова добре, колкото аз и всички други конкуренти само биха скапали идеята и биха опропастили мечтата ми "Чист достъпен въздух за всеки!" и за това се боря да не изпусна този бизнес от ръцете си.
Това е принципа, по който действат успешните политици, големите корпорации, които изброи и т.н. Парите са нещо съпътстващо - много са важни, защото те осигуряват запазването на властта, но основната цел е ВЛАСТ и само това - нищо друго.

Та не е до възпитание, повярвай ми... нещо друго има тук и се опитвам да го схвана, та да се възползвам ;))))))




Тема Re: ИЗОБЩО НЕ СЕ УСПОКОЯВАМ [re: Scarlet]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 13:46



И последно, знам много добре, че парите не могат да купят щастие, но липсата им винаги води до нещастие... За липсата на каква сума говорим тук? Ако на мен ми липсват пари, за да си купя последен модел мерцедес и това ме прави безкрайно нещастна, нали се сещаш ...

Мисля, че е ясно за какви суми се говори. За сумата, необходима да осигуриш подслон, храна, дрехи и обувки, да платиш сметките и да ти остане нещо, а не да си на минус. Имаш ли го това, може да си щастлив. Нямаш ли го, никакви морални ценности няма да ти напълнят стомаха, няма да ти осигурят покрив над главата, няма да ти съхранят здравето. Има една граница, под която започва да действа инстинкта за самосъхранение... това, че няма да станеш канибал, ако си на една лодка в открито море само с още един човек е победа на разума, не морал... т.е. ще умреш така или иначе, просто малко по-късно.

Какъвто и да си, можеш да си щастлив само ако си доволен и горд от това, което си и те кефи начина на живот, който водиш.




Тема хех...нови [re: лoл]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано29.06.04 14:21



хората, които не поставят под съмнение преценките си ;))

Никога ли не сте изпитвали колебание кое е по-важно в даден момент и кое до какво довежда?

Да, много е важно да изпитваш състрадание към живите същества... и опитвайки се да не сгазиш мравката, да стъпиш върху цветето.
Ще отстъпиш мястото си в трамвая на някой трудолюбив пенсионер, който в ранни зори е нарамил тубите за вода и няколко часа по-късно ще пукнеш от инфаркт, намалявайки и без това малкото количество работещи и плащащи данъци хора в тази държава. Или бидейки кмет примерно, с твърда ръка ще окастриш всички корумпирани и подкупни хора в общината си, някои от които все пак вършат много добра работа, освен взимането на подкупи, щото са умни и дейни хора... оставяйки на тяхно място вярно много честни, но нерешителни и трудно вземащи или вземащи все непечеливши решения хора.

Примерите са драстични, но са само илюстрация, че нито черното е много черно, нито бялото - бяло. Има си някакво много тънко равновесие, без което нещата просто няма да вървят напред, ще си останем в пещерите и ще чакаме светкавицата да ни запали огъня, защото всъщност и без огън сме щастливи... за какво ли ни е да го откриваме изобщо?




Тема Re: Я да ви порицая задочно...нови [re: tchupakabra]  
Автор magnet (лято)
Публикувано29.06.04 14:46



хех, такива въпроси и аз съм си задавала навремето, когато бях млада и "демокрацията" беше в разгара си, така да се каже. още повече, че тогава и децата ми бяха малки и буквално се чудех какво изкопаемо съм и дали има смисъл да ги възпитавам да са честни.

отдавна обаче за себе си знам. избрала съм да не лъжа никога, каквато и цена да се налага да платя за това ( няколко пъти цената беше убийствено висока ). просто никога не използвам факта, че светът е нечестен, за да оправдая собствената си непочтеност.

а ти защо не се опиташ да направиш другия избор? струва ми се, че бързо ще се разочароваш и това за теб ще е най-краткия път да се върнеш обратното в отбора на "добрите", но не защото някой те е възпитал така, а заради убеждението, че искаш да постъпваш по честния начин.



Тема Точно...нови [re: Scarlet]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано29.06.04 15:16



...това е, което вече съм сигурен, и заради което донякъде пуснах тази тема... Не можеш да се бориш, просто защото няма полза... Революции повече няма да има, гарантирам ти... И дори да има, какво от това? Революцията си изяжда първо главата, поразмърдва калта, която малко по малко пак се сляга... Като погледнеш след известно време локвата - пак си е същата... Само тия, дето са били най-отпред на вълната, ги няма... Размазали са се при сблъсъка с брега...

Хич и не си мисли, че се отнасям с подигравка и насмешка към ценностите от социализма... Ех, ако знаеш колко ми липсва... Искам пак да гледам Джейми и вълшебното фенерче или Доктор Снагълс, вместо Човека-паяк и костенурките-нинджа... Искам да се строят паркове и стадиони, вместо блокове в парковете и ресторанти в стадионите... Искам да гледам съветски филми за войната, вместо американски филми за ченгета... Искам пак най-любимата детска книжка да е Карлсон, а не Хари...Дори нещата, които смятахме за лошите страни на строя, от сегашната перспектива изглеждат много добри... Имало цензура? Сега пък има Азис, Сашка Васева и Мишо Шамара... Аз предпочитам цензурата... Пък и те научава да търсиш и цениш хубавото... Чакало се по 10 години за кола? Сега като всеки има по две бракми на старо, не можем да минем по тротоарите... Чакало се за апартамент с години? Ми ей на, сега можеш веднага си купиш... Купи си де...
Много загубихме, а може пък само ние, дето вече сме на години, да мислим така? Щото за 16 годишен няма по-яко от това да слуша МТВ, да гледа ДЪ ПУНИСХЕР и да се напафка с джойнт... Айде, по изключение, може и в парка... Знаеш ли какво значи да видиш млади хора в парка? Че са дилъри или купувачи на наркотици... Там лесно се крие и лесно се продава...
Това са новите ценности, лошото е, че или се учиш да плуваш, или гледаш, как пейзажът около теб се движи нагоре... Което пък може да означава, че отиваш надолу, знаеш


Кажи ми все пак, как би се борила?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.