Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:47 20.09.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дете на разведени родители  
АвторБлoнди (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 00:31



Здравейте,
Имам проблем и не знам как да постъпя.Омъжих се наскоро за втори път за чужденец и живия в чужбина,но детето ми засега не иска да дойде при мен а иска да завърши ср си образование в Бг.То е момче на 14 години и живее при моете родители.Исках да го взема пре мен за лятната ваканция,но се оказва че за паспорт трябва декларация подписана от баща му.Тъй като аз със бевшия почти не говоря а и той се намира на 300км от мястото където живее детето не го е виждал от 5години.И тази година се появи и иска да го взема за един месец през лятото.Детето се беше настроило че ще идва при мен а сега този проблем с паспорта а и сигурно баща му пак нещо си е наумил я да ме съди за да вземе детето я някоя друга глупост.
Според вас да отивам ли на съд за да може детето да пътува в чужбина или да го оставя да навърши 18 години и дотогава а си остане при баба си и дядо си?
Аз много искам да го взема да живее при мен ,но то се страхува че няма да се справи с езика лесно а и за да го взема пак трябва съд
Просто вече ми писна със тези съдилища и не знам дали пак да си тровя нервите или не.



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.06.04 09:50



от една страна не си струва да го разбутваш за 4 години.
От друга страна - зависи на колко години става едно дете пълнолетно в съответната страна и ще можеш ли да го издърпаш без проблем, когато стане на 18 (ако иска де... защото тогава няма да имаш въобще глас, без значение съда).

Провери ги тези формалности и тогава му мисли.




Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Hell]  
Автор Honda (пристрастен)
Публикувано28.06.04 14:46



Съгласна с Хел.
Не знам за коя държава става дума, но специално за UK знам, че правят проблеми след като детето е навършило 18 години. Първо българските власти започват да си вардят момчетата за да не ги изпуснат да ходят в казарма, а пък английските ги водят за потенциални емигранти вече и не им дават визи, въпреки че родителите са тука. Имам позната , която имаше този проблем. Тя дори живее тук със съпруга си и дъщеря си, но синът й не искаха да пуснат по тази причина. Не съм много на ти със законите, но наистина провери как стоят нещата там където си.
Желая ти успех.



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Авторaмбpoзия (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 14:56



вземи го при себе си. каквото и да му коства, това само ще закали характера му, сега при баба и дядо му е лесно, но не го оставяй да се страхува от трудности, език и т.н. нали ще става мъж! вземи го при себе си. каквото и да ти коства това, защото след 3-4 години ще си пропуснала да се грижиш за него като за дете, ще е вече самостоятелен, може да поеме своя път в живота и да съжаляваш за времето, което не си му отделила.
според мен. аз бих направила всичко възможно да съм с детето си.



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 17:12



Trudno moge da se dade syvet pri takava situaciq. Ti nai-dobre si znaesh zashto bivshia ti myg ne se e interesuval tolkova vreme ot sina vi. Dopuskash li vuzmognostta ti da si bila osnovna prechka za tova, i sega toj da izpolzva tvoeto otsystvie za da navaksa? Moje puk i prosto chovekut da e reshil, che taka moge da izkrunka malko kinti ot teb - pri vsichki pologenia triqbva da govorish s nego.
Otnosno sina ti - sigurna li si che trudnostite okolo nauchavaneto na ezika i t.n. sa istinskata prichina za nezhelanieto mu da dojde da zhivee pri vas?
Mojat syvet e da pogovorish seriozno i s dvamata - i sys sina si, i sys bivshia si muzh.. Zashtoto po tova, koeto si napisala, mi se struva che gledash neshtata samo ot tvojta poziciq i vuobshte ne si naiasno s tqhnata ... a te i dvamata sa dostatychno golemi, za da imat svoe mnenie!



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: *]  
АвторWeby (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 21:49



Niama kakvo da se sudite!Toi edva li e tolkova glupav da si misli 4e moze da te osudi za prava pri polozenieto!!!No s razre6enieto za putuvane niama kakvo da se pravi!!!



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Автор миз (шест...)
Публикувано01.07.04 01:15



според мен по-добре е да направиш каквото можеш да си вземеш детето при теб сега, ако имате разбира се намерение изобщо да идва да живее в чужбина. верно че на тази възраст стресът от смяна на среда и раздяла с приятели е голям, но все пак би свикнал по-бързо от колкото на 18. а и колкото е по-малък, толкова по-лесно учи език. та разбирайте се както можете или се съдете, но моето мнение е, че сега е по-добър момент за такава промяна, отколкото на 18. решението естествено вземаш ти. дано всичко се реши без съдилища!



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Авторбeл (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 17:19



ти поzнаваШ най_добре детето си. ако мислиШ Че той има въzможности да се справи с еzика, не губи време, а си потърси правото да вzемеШ детето си при теб. zа негово успокоение може докато е в България да иzкара курс , zа да има поне някакво входно ниво. нетрябва да се zабравя,Че той е в една такава въzраст в която малко по_трудно Ще се адаптира, отколкото едно малко дете. моето дете е на 7 години и zа 9 месеца науЧи еzика и се справи успеШно с уЧебния материал.но едно е в 1 клас друго в 7 или 8, неzная тоЧно в кой клас е твоят син. тук където съм има деца Чужденци които са доШли на въzрастта на твоя син, първата година уЧат с връсниците си и усвояват най_веЧе еzика, и след това повтарят класа, веЧе zа самия уЧебен материал.раzбира се ако се справя добре може и да не се наложи да повтори.zависи най_веЧе от детето.
можеШ ако не да идва да живее при теб ,то поне zа да идва ваканциите да направите необходимата декларация,било то от баЩа му или от съда.



Тема Re: дете на разведени родителинови [re: Блoнди]  
Автор chaeno_momiche (от плодове)
Публикувано02.07.04 06:50



Взимай го! Съди и каквото е нужно прави го, защото една майка си е неразделна част от живота на детето и не би трябвало да сте разделени. И да го гледат баба му и дядо му - пак не е добре. Това е моето мнение.

ПРЕКАЛЕН СВЕТЕЦ И БОГУ НЕ Е ДРАГ!


Тема Re: дете на разведени родителинови [re: chaeno_momiche]  
Автор Tлъcт Гъceниk (непознат)
Публикувано08.07.04 15:20



Няма какво да му мислиш - направо си взимай детето! Може би в началото ще му е трудно с езика и с адаптацията, но във всички случаи при теб ще е по- добре. Моя позната направи грешката да остави 14 годишната си дете на грижите на баба и дядо, до като тя работи в друг град. Дъщеря и вече е на 20, но още си влачи последствията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.