Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:14 02.07.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема работа  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 12:39



Здравейте мами и татковци! :)
Изпревени сме пред следния проблем... Децата ни са малко поразглезени и не си дават сетка за цената на труда. Бихме искали да запонат работа някъде през лятото, но все пак не каква да е, а да е съобразена с възрастта им 16 -17 год. Имате ли наблюдения, мнение или съвет по този въпрос или пък работно място ;) Ще се радваме на всяко мнение по въпроса ни.



Тема Re: работанови [re: мaмa]  
Авторaбpoзия (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 12:47



две момчета от нашия вход работят всяко лято в близката автомивка. мисля, че вече трета година - на около 17 години са май, още ученици, но много добре сложени, високи и здрави момчета. изкарват добри пари, правят тен и много се забавляват. сестрата на една моя приятелка пък продава сладолед, но миналата година не беше доволна от заплащането, въпреки, че и работата според нея не е тежка. тя е на 16.



Тема Re: работанови [re: мaмa]  
Авторmila (Нерегистриран)
Публикувано15.06.04 14:16



Моя позната на същите години работи като представител в една козметична компания - "Ейвън Козметикс". Доколкото знам работи през цялата година. Доволна е от заплащането. Пък и си набавя доста козметични продукти. Работата й не е с нормирано работно време, т.е. отделя толкова време, колкото сметне за добре. Ако желаете, пуснете ми бележка или пишете тук и ще я попитам. Мога да Ви пусна бележка с координатите й, ако искате, за да разговаряте направо с нея. Дано да съм Ви била от помощ.



Тема Re: работа [re: мaмa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.06.04 15:19



Ако е за през лятото само, могат да продават сладолед, от тези, на машините. Когато бях на 16 работих така и е доста подходящо.



Тема Re: работанови [re: мaмa]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано15.06.04 15:38



И аз бих предложила сладоледа като най-малко натоварена работа, но пък е доста скучна.
Работата в компютърен клуб може да им е забавна (аз се размазвах от скука и досада в Матрицата, но на останалите от персонала им беше много весело и приятно), зависи от тях.
В Макдоналдс също доста често работят ученици през лятото, но там условията са ужасни и е много потискащо.
Разгледайте обявите за работа, все нещо ще изскочи



Тема Re: работа [re: мaмa]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано16.06.04 16:29



Аз му намерих цаката Баба ми има декар-декар и половина праскови и аз се хванах да ги гледам. Копам, пръскам, поя, бера, продавам и прибирам парите... Миналата година взех само 2/3 - 1 000 лева... Тази година всичко... Значи към 1 500 - 2 000 лева(дай боже) а труда не е толкова много макар и убииствен след третата пръскачка. Парити са доста повече от това което може да се получи за 2 месеца лятото всеки ден на работа а аз хем си правя кефа хем е на чист въздух на село. Ама малко хора имат този шанс.



Тема Re: работанови [re: мaмa]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 17:51



БЛАГОДАРЯ ВИ! :)
Направо сте страхотни. Друго си е да имаш такава подкрепа. И ние сме се ориентирали по подобен начин / с изключение на прасковите :)/.
Значи може да разгледаме просто обявите за работа.
mila, ще ти бъда благодарна ако ми дадеш координатите на момичето на e-mail: dns@intech.bg
Blagodaria wi! :)



Тема Re: работанови [re: mila]  
Автормaмa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 17:51



mila, ще ти бъда благодарна ако ми дадеш координатите на момичето на e-mail: dns@intech.bg



Тема Ай стиа бе!нови [re: The Fallen Angel]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.06.04 23:25



Че те узряха ли теа, праскови мама им стара?

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Ти не беше ли категоричнонови [re: lady Marian]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано16.06.04 23:23



против детския труд или те бъркам с някой друг?

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.