Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:38 29.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема худ. гимнастика или танци ?  
АвторMila (Нерегистриран)
Публикувано02.06.04 23:23



Къде в софия може да запиша малко дете ( на 6 год. ) на худ. гимнастика или някакви танци ?
Благодаря ви !
някой , ако знае телефона на роберта балет ??
или нещо такова !



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Автор D_ (е чак непознатА)
Публикувано03.06.04 00:12



Роберта Балет Juniour се помещава в Художествената Гимназия , на бул.Шипченски Проход , малко преди базата на БАН . Телефони не знам , за съжаление ... моята дъщеря е на 5 и малко и ходи на латино танци в градината - доста се забавлява , за гимнастиката го мислих ,мислих , мислих , но някак сериозните занимания в тази насока леееко ме плашат ... имам спомени от детските лагер-школи преди години /тренирала съм лека атлетика/ в които бяхме с гимнастичките ... и момиченцата умираха от глад , вечно им беше лошо , изглеждаха доста недорасли и всичко това с помощта на треньорка-цербер , която им тършуваше из стаите за скрита храна ... е, нещата може би са са се променили , но аз съм си предубедена и съм в полза на танците

Редактирано от D_ на 03.06.04 00:13.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано03.06.04 12:48



нямам идея за това къде, но имам мнение за това КАКВО. танци, танци и само танци. както казаха вече, гимнастиката си е жив тормоз, едва ли има смисъл.
виж танците са друго нещо. не че там също не трябва да се пази фигура, ама си мисля че тя се подържа от самите занимания някак си. да не говорим за ползата от това че евентуално един ден детето ти ще танцува страхотно, ще има самочувствие, ще е грациозна, с добра стойка и походка. а за момичетата това е важно за самооценката им особено в тинейджърска възраст. аз до ден днешен съжалявам че навремето не се записах на подобно нещо.

успех.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
АвторMИлa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 14:06



ами тя ходи на гимнастика ( някаква ) и балет/танци в градината , но нивото не е кой знае какво , поне в моите очи , а и не само в моите ...
не става въпрос за някакво състезателно ниво , а за добра физическа култура и навици за спорт от малка...
тя си папка вече добре( слабичка е иначе ) , а и с тази акселерация в днешно време , ми се иска да се занимава с нещо ..освен това обича двежението много.,
какви точно танци имате предвид ?



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: MИлa]  
Автор Maмa Mъpмopaнa (иначе добричка)
Публикувано03.06.04 17:22



ами май най-общо се водят съзтезателни. разните там латиноамерикански, стандартни или не знам как бяха. за мен това е страхотно нещо просто. виждала съм как оформят фигурата и движенията.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
АвторAdiG (Нерегистриран)
Публикувано03.06.04 20:09



Освен спортни и латиноамерикански танци, може да я запишеш и на модерен балет. Аз доскоро тренирах (не съм от мамите:) и е много приятно и раздвижващо. Пак зависи от балета де. Може първо да погледате как вървят тренировките, защото някои балети са много сковани. А инфо не мога да ти дам, не съм от София.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор Vache ()
Публикувано03.06.04 20:57



А каква е най-подходящата възраст детето да започне да ходи на танци? Аз искам живот и здраве като порастне да запиша дъщеря ми точно на танци



Тема Танци.нови [re: Mila]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано03.06.04 22:17



Виж

- ходили сме и ние с мъжа ми, и децата - всички сме много доволни!

Имаме земя. Имаме вода. И си правим кал. (Иван Кулеков)

Тема Стандартни и латинонови [re: Maмa Mъpмopaнa]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано03.06.04 22:35



Латино:
1. Румба
2. Самба
3. Ча-ча-ча
4. Джайф
5. Пасо добле

Стандартни:
1. Виенски валс
2. Английски валс
3. Танго
4. Куик степ
5. Фокстрот


Имаме земя. Имаме вода. И си правим кал. (Иван Кулеков)


Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано03.06.04 23:46



А защо не я заведеш на конна езда? Аз съжалявам, че едва от няколко месеца яздя, а не съм започнала като много малка....Доказано е, че конният спорт раздвижва мускули, стави и прочие, дори повече от плуването. Да не говорим колко благоприятно на психиката се отразява контактът с коня. Да, танците също са хубаво нещо, аз съм ходила на салса и меренге, но бяхме само по-големи /аз съм над 20год./, прекрасно е, също и на йога ходя, но тя се препоръчва за хора на възраст 18+

Не слагай тигана, преди да си наловил рибата!


Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Автор mishi-mishi (четяща)
Публикувано04.06.04 01:46



Моята дъщеря ходи в Роберта балет от няколко месеца и аз съм много доволна, съжалявам, че не съм я записала по-рано. Тя и без това често си танцуваше в къщи, а сега вече се придвижва само танцувайки. Много е хубаво за детето, аз с две ръце гласувам за танците. Гимнастиката , ако се занимава сериозно , изисква много усилия - и физически и психически - и силна мотивация у самото дете.
Ако искаш да я запишеш при Роберта, телефона е 588 742, но най-добре иди на място да видиш за какво става въпрос. Децата са разделени на възрастови групи, а занимания има от понеделник до четвъртък (за петък не съм сигурна), в Хореографското училище, срещу завод Електроника, след 17 часа.
Ще трябва да се въоръжиш с търпение и желание, защото най-досадното е воденето и изчакването, но не е болка за умиране. За децата е чудесно, а и често правят концерти, така че си е емоция. Успех



Тема Не мислех да пиша...нови [re: Mila]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано04.06.04 10:56



... Само че все пак ще кажа и моето мнение... Аз нямам дете, но съм работил доста дълго с танцови школи и други подобни, също и със школи по гимнастика... Честно казано, когато видях темата, мислех да ти препоръчам художествената гимнастика... Нещата вече не са толкова жестоки, колкото навремето, когато се е гонел успех на всяка цена... А всички хлапета, които тренират или са тренирали гимнастика, развиват характера си по страхотен начин... Мотивация, търпение, работливи и способни да се концентрират...
Но това както и да е, реших да пиша, защото видях, че ти препоръчват състезателни танци... А това според мен е голяма грешка... Защото и там развиват характер, и то какъв... Имам няколко приятелки, танцували с години състезателни танци, иначе съм работил с по-малки... Всичките са кокони, позьорки, лигли... Прозира някакъв курвалък... Не знам как става така... Но още преди години съм го забелязал... Аз не бих записал детето си на състезателни танци за нищо на света.

Забравих да отговоря на въпроса... Хубава зала по художествена гимнастика има на стадион Славия... На Герена са може би най-добрите, но там е също и най-сурово... Ако кажеш в кой район на града си, ще се опитам да се сетя за най-близкото място, където има добра зала по гимнастика или танци

Редактирано от tchupakabra на 04.06.04 11:01.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: tchupakabra]  
Автор dara (osobena)
Публикувано04.06.04 11:38



И аз не мислех да пиша, но ти ме провокира...

Дъщеря ми е записана и на худ. гимнастика и на спортни танци. На гиманстика ходи от една година, т.е. само последната година сега. В момента е на 5 г. На танци ходи вече трета година. На танци първата година я записах аз, защото за гимнастика беше много малка. А и после размислих и се отказах напълно от гимнастиката. През следващите години тя сама изявяваше желание да ходи на танци (аз никак не бях доволна от това, което показваше и ако тя самата не настояваше не бих дала пари за тези занимания).

За гимнастиката ме убедиха, защото я видяха и казаха, че има качества. Аз я записах ей така, ако стане - стане. Ние сме от Пловдив и тя тренира в СК "Тракия". Само за една година тя има забележителен напредък. Ходи с желание и в края на годината я подготвиха с индивидуално съчетание, което като трудност беше добро. Т.е. видя се детето какво е работило през тази година, видя се резултат, видя се постижение. Е, не с всяко дете бяха работили индивидуално, просто тя и само още 1 момиченце се оказаха деца с качества и възножности, но на края на годината за мен поне имаше резултат. За представянето на съчетанието тя сама се подготвяше и вкъщи, работеше сама, сама си пускаше музиката, сама ме търсеше, ако преценеше, че има проблем с елелментите. Отделно оставаше да работи и след тренировки без да мрънка и с невероятно настървение работеше... Изобщо видя се хъс, мерак, дисциплина, чувство за отговорност. Всъщност това, което исках да провокирам, когато я записах. Защото тя се оказа талантлива и перспективна, но не това ми беше идеята в началото.

С танците си е пълен провал. Всяка година ни викат за представяне и е кошмарно разочарование за мен. Ходя с досада и се дразня, защото просто нищо не показват. Няма резултат, има само хаос, безпорядък, липса на елементарна координация, пълен ужас. Как пък може за 3(!) години 5 позици да не научат? Знам, че може би причината е в преподавателката, но тези занимания с нищо не виждам да са обогатили дъщеря ми, освен че разпознава 5-те песни, с които работят.

Колкото за гимнастиката и тежкия труд, многото ограничения, глада... Аз затова не исках да записвам и моята. Аз съм била състезателка и се отказах на 16 г. Още си спомням 10-часовите тренировки преди състезанията, крясъците и хвърчащите уреди по нас, хапчетата, зверското изтощение... Но НИКОЙ НИКОГА не ни е задължавал да стоим в залата. Мотивацията ни беше страхотна. Сами и с желание се подлагахме на всичко и работехме с невероятен хъс. И мога да ви кажа, че всеки медал си заслужаваше усилията. Аз имам чудесни спомени оттогава. Родителите ми никога не са ме насилвали да се занимавам и дума не ми казаха, когато реших да спра. Треньорката ни не ни е задържала с пушка в залата. Даже е имало случаи когато тя бясна ни пъди от залата (това преди състезание в критичен момент), ние отказваме да напуснем, тя излизаше бясна, а ние пускахме музиката и продължавахме. Така беше. Та ако дъщеря ми иска, реши, че може и прецени че трябва и си струва... Коя съм аз, че да я спра? Е, не искам да я правя шампион, нямам такива амбиции, но ако тя има талант и желание - нека!

Много дълго стана, но просто исках да ви кажа да не отхвърляте тази възможност с лека ръка. Нека детето опита. При всички случаи има какво да научи и без да се стига до диетите, глада, къртовския труд. Тези неща не стигат до всички. Те не са характерни за масовия спорт, така че спокойно пуснете детето си на худ. гимнастика.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 04.06.04 11:43.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: tchupakabra]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 11:40



в стрелбище сме ..тя ходи там на градина също .. а доколкото знам за танците трябва момченце ( поне една близка ми каза така ) , а ние няма откъде да го намерим ...
благодаря ти , ако може да дадеш идеи



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: dara]  
Автормилa (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 11:51



благодаря ти за мнението ...
ами тя има танци в градината , но те нищо не знаят ..и говоря и за другите деца също ..най-голямата група например също нищо не може да изтанцува без учителката да им го показва . ..а като им го показва всички грешат .....според мен си е безсмислено ..
та така ...ще пробваме да намерим друго нещо



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: tchupakabra]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано04.06.04 19:27



Имам няколко приятелки, танцували с години състезателни танци, иначе съм работил с по-малки... Всичките са кокони, позьорки, лигли...

Интересно защо са ти приятелки, щом са "кокони, позьорки, лигли..." Те знаят ли, че така мислиш за тях?

Смяташ ли, че твърдение от вида: "Всички, които тренират ... са ..., а всички, които тренират ..., са ...", е много зряло и задълбочено?

Имаме земя. Имаме вода. И си правим кал. (Иван Кулеков)


Тема Може и без партньорнови [re: Mилa]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано04.06.04 19:29



В клуба, който ти препоръчах (а сигурно и във всички други) момичетата са много повече от момчетата. Това не пречи на тренировките. Друг е въпросът, ако ще ходите по състезания.

Имаме земя. Имаме вода. И си правим кал. (Иван Кулеков)


Тема Не е ли рано?нови [re: dara]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано04.06.04 19:45



В момента е на 5 г. На танци ходи вече трета година

В нашия клуб записват деца, които са поне на 5 г., по-добре на 6. Мисля, че просто е много рано за такива тренировки и резултати от тях. И очевидно учителката ви не се справя.

Сигурно си права за умереното трениране на художествена гимнастика. Обаче си много предубедена към танците - "пълен провал", "кошмарно разочарование", "хаос", "липса на елементарна координация" и "пълен ужас"

Не може ли просто да я отпишеш (или да я запишеш на друго място на танци), след като ти самата имаш такова отношение?

Имаме земя. Имаме вода. И си правим кал. (Иван Кулеков)


Тема Re: Не е ли рано?нови [re: 3ипpekca]  
Автор dara (osobena)
Публикувано07.06.04 10:06



Да, рано беше. Но ме убедиха. Аз затова и на гимнастика я записах на 5 - защото ми е ясно, че по-рано не става. А и първата година не съм имала никакви очаквания. Но миналата година и тази беше редно да се види някакъв напредък с танците. А такъв липсваше.

Не, не съм предубедена. На танци я записах с желание. Бях предубедена за гимнастиката. Не исках, а ме навиха, защото била с много качества (спряха ни в един магазин) и аз се поддадох, защото ме нави моята треньорка, а аз я познавам, имам й доверие и се оставих да ме убедят. Тя загледала детето, потърсила майката и хоп! - оказах се аз. Иначе не бих я записала.

А танците се превърнаха в тотално разочарование за мен след представеното на тазгодишния открит урок. Показаха едно голямо НИЩО! И аз обмислям да сменя клуба, но се притеснявам да не я претоваря, защото сега са й заети 4 дни в седмицата, а иначе в новия клуб ще й се запълни цялата седмица. Но ми се иска да сменя клуба по танци, за да може тя сама да си избере след 1-2 години с какво да се занимава - с танци или с гимнастика. Не съм върл противник на танците. Даже никак. Идеята ми беше да кажа на останалите майки да не пренебрегват гимнастиката просто, не да се откажат от танците.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 07.06.04 10:08.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: 3ипpekca]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.06.04 10:16



Аз да не съм някакъв донжуан на приятелствата "Тая е кокона... тая е несериозна... тая е сръдла... тая е лигла... марш всичките..." Кво да ги правиш, лигли и позьорки, ама се понасяме някак Едната ми беше колежка, първите месеци всеки ден по три пъти съм и казвал, че е "кокона, позьорка, лигла..." Ама после посвикнахме и се сприятелихме
Смятам, че нещо, с което продължително и задълбочено се занимаваш, влияе на начина ти на мислене... Особено при децата, такова периодично занимание, което е вън от стереотипа на всекидневния живот, може да оставя трайни впечатления и особено силно да влияе на изграждането на характера.
Предполагам, че ти или детето ти се занимавате със състезателни танци и това те прави чувствителна на тази тема? Или може би си треньорка?

Редактирано от tchupakabra на 07.06.04 10:18.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: Mилa]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано07.06.04 10:24



Май най-близо ти е стадион Славия, ако решиш за гимнастика... Залата е между хотела и басейна, който сега е студио Стига се много лесно със автобус 73, след гараж Земляне завива наляво по бул. "Овча Купел", на първата спирка след завоя се слиза и се върви малко пеш. Състезателни танци не знам къде има в района, ще трябва да ти помогне някой друг Вероятно в читалище "Светлина"?



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: милa]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано07.06.04 13:22



Все пак не изказа мнение относно конния спорт - би ли записала дъщеря си? Или те е страх? В базата има петгодишни момиченца, които вече галоп вдигат...

Не слагай тигана, преди да си наловил рибата!


Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: CondAmn]  
Автор Shina (търсеща)
Публикувано07.06.04 14:10



Къде ходиш да яздиш? Моята дъщеря е на 6 години и има голиамо желание. Иначе по темата. Ние ходим на клсически балет в читалище Цанко Царковски, в студио на Красимира Колдамова. Там има й модерен балет. Сега всички излизат във ваканция.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: tchupakabra]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано07.06.04 19:45



Ами аз съм писала по-горе - цялото семейство сме ходили. Ние с мъжа ми се записахме на 30-год. възраст и ходихме три години. Децата ни тренираха 2-3 месеца. Сега сме прекъснали всички поради недостиг на време. Надявам се да продължим.

Както виждаш, не съм засегната лично от идеята за "изграждане на характера" . Но имам доста познати от клуба и не съм забелязала такива отклонения в характерите им, за каквито говориш.

Nulla dies sine linea


Тема Аз съм занови [re: CondAmn]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано07.06.04 19:55



конния спорт. И това сме пробвали (и четиримата). Интересно е, че дъщеря ми на 5-6 години яздеше сама, а синът ми на 7-8 - не посмя.

Само че за коне съвсем пък не остава време...

Nulla dies sine linea


Тема В Банкя сме ходилинови [re: Shina]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано07.06.04 20:05



Ама не известната база - Saloon ли беше, а една друга, която трудно се намира. Собственикът е същият, който води понита в Южния парк и може там да го намерите и да го питате за условията. Мисля, че е малко по-евтино от другите бази.

А в София - на "Хан Аспарух", близо до стадион Славия.

Nulla dies sine linea

Редактирано от 3ипpekca на 07.06.04 20:10.



Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: CondAmn]  
АвторMилa (Нерегистриран)
Публикувано07.06.04 20:37



тя е страхлива просто и ще й дойде много според мен ...
обаче обича животните и като порастне - да, бих я записала



Тема Re: Конни базинови [re: Shina]  
Автор CondAmn (заливче)
Публикувано08.06.04 00:40



Аз не съм от София, но ето едно адресче с уебсайтовете на конните бази в Б-я, а иначе да, повечето столичани, които яздят, ходят на хиподрума до стадион "Славия", клуб "Астерикс", при Ангелина Асенова. Аз лично си мечтая да се кача на височките коне на "Егида" - които сте виждали да се разхождат /с полицаи върху тях/ из Парка на свободата....

http://web.hit.bg/konni-bazi/konni-bazi.html

Обаче, ако някое дете има страх от големи животни, по-добре да не се насилва!

Не слагай тигана, преди да си наловил рибата!


Тема Re: Не мислех да пиша...нови [re: 3ипpekca]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано08.06.04 09:37



Все пак твоите и моите познати са от различна възрастова група При това, моите са тренирали сериозно (да не кажа професионално ) и повече години, което е важно



Тема Не санови [re: tchupakabra]  
Автор 3ипpekca (атипична)
Публикувано08.06.04 20:48



от различна възрастова (и професионална) група.

Имах предвид познатите си - професионални състезатели от клуб "Дъга". Познаваме се, тъй като ползвахме същата зала. А за едно любителско състезание много от тях ни обучаваха (съвсем безкористно и добронамерено ).

Nulla dies sine linea


Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Авторeвa (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 10:33



Роберта балет имат спектакъл на 17.06. от 18.30 ч. в зала 2 на НДК можеш да отидеш и да видиш за какаво става въпрос.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: Mila]  
Автор Kaти (2cool4you)
Публикувано10.06.04 13:17



Здравей! Аз съм на мнението на Dara, що се отнася до художествената гимнастика. В интерес на истината аз на пет години започнах да се занимавам с класически балет, в невероятната по това време търговишка балетна школа. Занимавах се точно две години, след което се прехвърлих да тренирам худ. гимнастика. С последната се "понасяхме" точно три години. И от двете места научих много и имах и данни, и успехи, но...не ми се нравеше факта, че в тях нямаше пространство за лично творчество. С други думи- отказах се, защото ми беше писнало да ми казват какво, как и по колко пъти да го правя/характер:)/. След това се занимавах и със съзтезателни танци известно време, но от тях/след балета и гимнастиката/ нямаше какво да науча- нямаше кой знае каква сложност, не успяваха да изразходват енергията ми и изобщо- беше много красиво, но специално от мен танците не изискваха никакви по- специални усилия, за да се чувствам удовлетворена/макар че дяволски много обичам да танцувам/. Пробвала съм се в доста вида спорт и съм твърдо "за" сериозния спорт- той наистина култивира качества в децата.



Тема Re: худ. гимнастика или танци ?нови [re: mishi-mishi]  
Автор doridance (непознат )
Публикувано23.05.07 21:00



ROBERTA BALET!!!! TOVA E NAI-DOBROTO RESHENIE! TAM IMA I HUDOJESTVENA GIMNASTIKA ,I MODERNI TANCI,I KLASIKA,I HIP HOP,I TANCOVO SHOU I VSI4KO! AZ SAM OT 4GODISHNA TAM A SEGA SAM NA 13GODINI! NE SAJALQVAM! S VSQKA GODINA STAVAME VSE PO-DOBRI! TAZI GODINA OTIVAME NA EVROPEISKO I SVETOVNO! MOGA DA VI KAJA 4E E JESTOKO! VSI4KI SE ZABAVLQVAME MNOGO! OT 2GODISHNA VAZRAST DO 25 GODISHNA VAZRAST E VAZMOJNO DA SE ZAPISHETE! DORI IMA I ZA MAIKI I BASHTI KALANETIKA! HAIDE BYE BYE! AKO ISKATE SAMI PROVERETE,NQMA IZOBSHTO DA SAJALQVATE!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.