Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:40 18.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Как бихте коментиралинови  
АвторPoби (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 08:54



следния случай: Вчера две приятелки на дъщеря ми тръгнали на гости на друга тяхна приятелка. Объркали спирките и се качили повторно на автобуса, но нямали билети, хванали ги контрольори и ги свалили на следващата спирка. Заплашили ги и децата от страх взели 10 лв. за глоба от парите, които едното момиче събира за трансплантация на бъбрек на техен съученик.



Тема Кое по-точно трябва да се коментира!?нови [re: Poби]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано28.05.04 11:17



Щом са без билет значи е напълно логично и законно да бъдат глобени... Щом са зели 10 лева от парите за трансплантацията като се приберат ще кажат на мама и тате и те ще им дадат 10-те лева за да ги върнат от където са ги зели... Нищо нередно не виждам освен това, че са ги свалили от автобуса.

После се усмихна като лисица, която яде лайна през ограда от бодлива тел.
-Е, господин Шадоу...


Тема Re: Кое по-точно трябва да се коментира!?нови [re: The Fallen Angel]  
АвторPoби (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 12:46



Значи е нормално държавата /градски транспорт/ да си попълва фондовете от деца, от пари събирани за болни деца /независимо кой ще ги възстанови/ или може би от пари за обед, закуска на дете? Нормално е децата да бъдат третирани като престъпници, защото са объркали спирката и да бъдат заплашвани, за да дадат пари! Това нормално ли е?



Тема Re: Как бихте коментиралинови [re: Poби]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано28.05.04 12:53



Много вероятно е просто да са поизлъгали - возили са се гратис, свалили са ги и са ги глобили... Без да си пропускат спирката... Ако пък наистина е станало, както са го описали, нищо не им е пречело да се поразходят пеш една спирка... Като цяло ми звучи точно като перфектните лъжи, които измислят децата - аз съм толкова невинен, че просто съм напълно и изцяло невинен, въобще нямам връзка с нищо... И кво правят парите за трансплантацията в джоба на момичето?



Тема Re: Кое по-точно трябва да се коментира!?нови [re: Poби]  
Автор tchupakabra (кофти)
Публикувано28.05.04 12:59



Това пък прилича на оправданията на циганите... Нема леб, требе да крадем...

Ако смяташ, че возенето без билет е престъпление, тогава да, тези девойчета са престъпници, защото са извършили престъпление. Ако пък не е, нищо лошо няма в това двама гратисчии да бъдат третирани като гратисчии... Всичко е нормално, не се притеснявай.



Тема има си и добрата страна цялата ситуациянови [re: Poби]  
Автор Hell (слънце с носле)
Публикувано28.05.04 15:32



Заплахата: "Налягай си парцалите и си учи уроците, че освен контрола в градския транспорт, друго няма да стане от теб..." обикновено върши работа със сина ми и племениците :))
Правят една такава физиономия на безкрайно отвращение и погнуса и поне 1 час не мрънкат, че уроците били скучни :)

Държавата се прави от хората, не е някакво абстрактно понятие. Бедна държава - корумпирана администрация и озлобени органи на реда. Какво се учудваш?




Тема Re: Как бихте коментирали [re: Poби]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано28.05.04 15:50



простете ако бъркам (децата ми са още малки и не им се налага да пътуват с градски транспорт), ама учениците не ползват ли карти за пътуване с градски транспорт?
аз не виждам проблем в това, че е трябвало да платят глоба за пътуване без билети. нищо че са деца. нали в случая са пътници? в киното влизат ли без билет защото са деца? ами на лавката в училище дали се хранят безплатно поради същата причина?

а взетите 10 лв е редно да бъдат възстановени. дали родителите им ще ги възстановят безвъзмездно или ще се наложи самите те да ги спестят/изработят е друг въпрос.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Как бихте коментирали [re: yanita]  
АвторPoби (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 16:14



Да, наистина те са пътници, нищо, че са деца и да трябва да спазват закона и да дупчат билети или евентуално да им се купуват карти от родителите. Но тук говоря за това има ли човещина в нашето общество. Говоря за отношението към децата ни - малки или малко по-големи. И ако се държим с тях като с престъпници от малки каво очакваме да стане от тях като порстнат? Наскоро четох публикувано писмо от баща на 12г. момиче, което се качило в 18ч в трамвай, имало среща с майка си след половин час. Трамвая минава през гората /Семинарията/. Майката чакала повече, но детето го нямало. Родителите се побъркали от притеснение. Детето се прибрало към 21 часа пеша, защото било свалено от трамвая от контрольор. Да, нямало е билет, да, нарушило е закона за пътуване в градския транспорт! Но, я ми кажете ако на това дете му се беше случило нещо в гората, ако никога не се беше върнало в къщи, пак ли бихте казали, че само си е виновно, защото е гратисчия? Съгласна съм, че и децата трябва да спазват законите, но не и да стават жертва на тези закони! А когато законът е неправилен или начинът му на прилагане - нещо трябва да се промени!



Тема Re: Как бихте коментирали [re: Poби]  
АвторPoби (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 16:16



Да не говорим, че децата редовно забравят, губят билети, пари, кати или пропускат /не нарочно/ да ги перфорират. Те наистина просто са си деца и мисля, че най-неправилното е да се наказват заради това.



Тема Невъзпитани контрольори и деца! [re: Poби]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано28.05.04 16:36



Като забравят, губят и др. подобни, ще ги научат родителите да не ползват платена услуга безплатно, щото това си е вид кражба. Децата в случката са постъпили правилно. И ако им бях родител, щях да ги похваля, че са били находчиви и са се справили с неприятната ситуация. Единствено неетично е заплахата на контрольорите. Контрольорите би трябвало любезно да обясняват и на деца, и на възрастни без билет какво е нарушението, колко е глобата, какво следва и какви са правата им. Ама като не съм им шеф да ги науча... А вкъщи родителите ще обяснят на децата си, че имат право дори, когато грешат другите да се държат любезно с тях и ще ги помолят да не правят така следващия път. Ама като не съм им майка... Едно време ни учеха да отстъпваме и място на по-възрастните и да не се возим без билет и сме го спазвали масово... Който няма билет или пари за билет, ходи пеш или кара колело... Колко пеша съм ходила до стадиона и обратно не само аз...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.