Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 31.05.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема problem s roditeliteнови  
Автор show_me_love (непознат )
Публикувано18.05.04 09:34



zdraveite!ne znam dali posta mi e za tuk,no vse pak re6ih da se oburna kum vas za suvet.

zna4i az sam momi4e na 16 godini,dosta(daje mai prekaleno)zatvorena v sebe si...

ne govorq mnogo s maika mi..e,predi govoreh,kato po-malka,no prosto ve4e ne moga da i spodelqm,ne znam za6to...

kakto i da e,no az tvardo sam re6ila da si napravq piercing na vejdata...problema e 4e kolkoto i pati da se opitam da govorq s roditelite si za tova vinagi se svur6va sas skandal i az vinagi se razplakvam i se zatvarqm o6te pove4e...

kajete mi pls kak da obqsnq na maika si 4e e po-dobre da prieme re6enieto mi za6toto to vse pak si e moe puk i az 6te se produp4a nezavisimo dali te sa saglasni ili ne..prosto ne vijdam za6to trqbva vsi4ko da stava po tozi boleznen na4in...

a az dori ne i iskam edna stotinka za probivaneto...

pls kajete mi kak da govorq s tqh taka 4e da razberat i uvajat jelanieto mi..


P.S.:ne me razubejdavaite ot re6enieto mi za6toto okon4atelno sum re6ila-iskam obica na vejdata !!!!!!!



Тема Re: problem s roditeliteнови [re: show_me_love]  
АвторЖeни (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 10:27



Имаш поне два аргумента, когато говориш с родителите си. А те изслушват ли те? Значи намираш подходящия момент, в който те ще са достатъчно спокойни, за да те изслушат. А ти спокойно ли им говориш или се стига до викане? Значи опитваш да им говориш спокойно, с тих глас. Аргументите: първият - за вкусовете не може да се спори и ти просто ги информираш за твоя избор; вторият - всяко забранено нещо става още по-привлекателно и желано. А какви са техните аргументи, разбрала ли си?



Тема малко съвети от старило-патилонови [re: show_me_love]  
Автор Omnia ()
Публикувано18.05.04 14:34



Няма да те разколебавам, спокойно
Само ще ти дам съвет относно пробиването.
Ако ще го правиш в студио, избирай го внимателно, попитай с какво смятат да те дупчат, защото е гадничко, а и опасно за здравето, ако те дупчат с игла- кой знае дали преди теб не за дупчили някой я с хепатит, я, недай боже със спин, нали.
Ако смяташ да го направиш сама, или някоя приятелка/приятел да пробива, по-добре се откажи. Близо е до окото ти, една инфекция не е ясно как ще му се отрази.
Преди години го направих/ на пъпа/ и точно това ме сполетя- инфектира се и как да ти кажа, известно време не беше приятна гледка, пък и болеше.
Вероятно за това родителите ти са против, притесняват се и то с основание.
И наистина ли смяташ, че една обица на веждата ще те направи по-малко затворена и повече готина за другите?????
Ех, луди-млади, все неразбрани оставате



Тема Re: problem s roditeliteнови [re: show_me_love]  
АвторThe Love (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 15:28



Май поста ти си е точно в дЕсЕтката!

Значи проблемът е да си имаш ТВОЕ решение - "...za6toto to vse pak si e moe puk i az 6te se produp4a nezavisimo dali te sa saglasni ili ne..prosto ne vijdam za6to trqbva vsi4ko da stava po tozi boleznen na4in..." Спокойно, ще ти писне в живота от "твои" решения, така ще ти се иска в един момент някой друг да ги взема тези решения, че ще ти се реве. Защото да вземаш сам решения, значи да си носиш последствията от тях.
Искам само да ти обърна внимание, че проблемът не завършва с продупчването, а точно оттам започва...
Добре, майната им на родителите ти... ти ще се сдупчиш и това е! Ама и след 10 г. и след 20г. и след 30 г. пак ще си с дупка на веждата... На 46 години лицето ти ще има нужда от много грижи. Няма да ти е никак лесно да прикриваш естествените отпечатъци на времето, та на всичко отгоре да ти се налага и да криеш и такива които сама си си направила. А те тия неща с годините стават все по-видими и ... грозни... Представяш ли си колко нелепо изглежда една сериозна дама, каквато не се съмнявам ще станеш, с такива издайнически белези по лицето...
За рисковете от здравен характер другите са ти говорили.

И още нещо. Сега ти е интересно, но като го направиш на едни ще хареса, на други не. Едни ще ти се подиграват, други ще се възхищават, а доста възрастни и най-вече учителите ще си влошат отнашението към тебе, повярвай ми тогава ще се чувстваш много зле, защото отношението на околните ще е лошо. Хората мислят машинално! Те не се опитват да те разберат, те реагират: "Пърсинг - значи БОКЛУК!!!" не ги интересува, че може да си най-доброто момиче на света... но никой няма да ти каже, че причината е точно обицата. Ще си страдаш от абсолютно несправедливо отношение към теб. Даже едва ли ще ти дойде на ум, че точно обицата ти пречи, просто ще се чустваш зле ...

Така че ако НЕ го направиш, имаш по-голям избор:
Първо, винаги можеш да го направиш, ако решиш;
Второ, ако го направиш връщане няма...



Тема Не мога да те разбера...нови [re: show_me_love]  
Автор The Fallen Angel (Dog 4 Life)
Публикувано18.05.04 15:48



За какво искаш съвет като така или иначе, ще го направиш... Мисля, че ти дадоха всички аргументи... Родителите ти няма да се съгласят освен ако не им го сервираш като свършен факт... Но помисли как това би се отразило на тяхното отношение към теб... Абе аз лично не бих се продупчил... Добре, че преди 3 години именно майка ми и баща ми ме спряха, че сега вече щях да се съжалявам... Просто помисли и не го прави на пук! Успех все пак


I trust two guys, one's God, and one is my gun

Тема Re: problem s roditeliteнови [re: show_me_love]  
Автор пeпo (някой си)
Публикувано18.05.04 18:23



приеми, че понякога двете спорещи страни не могат да достигнат до единомислие. Всяка от тях(страните) си е изложила мнението, чули са се, но все пак са останали със собствените идеи. Даже в повечето случаи става така.

А аз имам въпрос. Моля те да кажеш каква е мотивацията ти за да пиърсинга. Смяташ че ще си по красива, израз на протест, опит за впечатляване и присъединяване към неформален кръг, просто създаване на конфликтна ситуация, в която можеш да отстоиш собственото аз, друго(най-вероятно)? Трябва да има нещо. Моля помисли и кажи.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: problem s roditeliteнови [re: show_me_love]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано18.05.04 19:01



Здравей!
Аз съм момиче на 14 години. Преди няколко месеца ми хрумна да си надупча ушите с обеци. Струва ми се много готино, но идеята за пиърсинг на други части на тялото ме ужасява! Но както искаш, веждата си е твоя! Аз възнамерявах да се огранича с 1-2, или пък 3, но не повече допълнителни дупки на ушите.
За пред родителите си започнах с една дупка. Майка ми нямаше нищо против, а баща ми бе почти бесен! Опитах няколко пъти да му обесня желанието си, но без резултат. И при теб вероятно е така.
Щом твърдо си решила, действай! Но помисли и за последствията. Сестрата на една моя съученичка била на косъм да бъде изгонена от "сeмейното огнище", защото си направила татуировка!
А аз пиърсинг не си направих, защото, като се позамислих, 1-2 обеци не са интересни. За да съм по-оригинална от другите, трябват повече. Но не желая повече, понеже като ми писнат, на ушите ми ще са останали най-малкото белези. И така сама стигнах до извода, че не си струва. Не че не ми се ще на пук на баща ми да се върна на първоначалното си намерение... А преди няколко дни си купих магнитни обеци, които да имитират пиърсинг. Много ми харесваха! Но познай кои ми забрани и тях да нося! Аз си ги носих де, пък и баща ми нямаше повече право на глас, след разрешението на майка ми. За по-малко от 48 часа разбрах колко неудобни и гадни са! Внимавай да не се случи същото и с теб!

Извода е:,
- че ако много искаш нещо, което родителите ти не ти позволяват, направи го, после ги питай!
- че родителите са прави в 95% от случаите, но го осъзнаваме твърде късно или, в повечето случаи, го знем, но не искаме да го признаем!
Успех!



Тема Re: problem s roditelite [re: show_me_love]  
Авторglauque (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 20:52



Ами като толкова искаш, направи го! Все едно скандал и сега има. За една продупчена вежда няма да те изгонят от къщи! Но, добре си помисли, да не се обърнеш един ден към тях и да им кажеш:"Защо не ме спряхте, нали сте родители". И този ден не е никак далече - ако сега това е на мода, утре няма да е. Ако сега си на 16, скоро ще станеш на 20, 22 и ще отидеш да си търсиш работа - ще си завършила и ще искаш да гледат на теб като на възрастен и отговорен човек...с дупка на веждата. Ще обясняваш един ден на децата си, а после на внуците си защо и ще се мъчиш всячески да ги предпазиш от същото...и те няма да те послушат, както ти сега не искаш да чуеш никакви доводи. Едва ли ще станеш неотразима с този предмет на лицето си, изненадай околните с нещо, което другите не са направили още, не се поддавай на това стадно чувство да приличаш на останалите.
Но ако нищо не те разубеждава, дано поне да не боли и да не се инфектира...Помисли все пак още малко, а?



Тема Re: problem s roditelite [re: show_me_love]  
Автор Geena (непознат )
Публикувано18.05.04 23:39



Zdravei

ne iskam da davam suveti - samo shte ti razkaja za sluchaite na piersing i tatuirovki v moeto semeistvo: az si probih nosa predi 2 godini, bez da govoria s roditelite si - prosto se poiavih na vecheria s ogromna medizinska obiza... gledkata ne beshe krasiva, nito beshe v sledvashtite 3 meseza zashtoto se infektira... bashta mi stisna zubi i ne kaza nishto togava, no kato mi se iadosa za neshto drugo - i obizata na nosa izliza kato tema - "ti kakvo si mislish s tova na nosa, po-umna li si sega... " nepriatno...

imam i tatuirovka - no niea mnogo vreme ia misleh kude shte e , za da ne mi prechi kato tursia rabota, kato ostariavam kak shte sedi, kato zabremeniavam kojata kak shte se raztiaga i t.n.

sestra mi se poiavi predi 2 sedmizi s piursing na dolnata ustna... hubavo e che neinoto beshe veche staro - noseshe samo malko topche... tia im kaza che e reshenieto si e neino, i ako te predpochitat shte ia svalia kogato sa na gosti...
t.e uvajava tehnia konservatizum i na priatelite im. az mislia che tia imashe dobur podhod...

kakvoto i da pravish nai-vajnoto e da e pri profesionalisti - za da namalish riska ot infekzii, a i da ostane po-maluk beleg kogato reshish da ne go nosish poveche... zashtoto tova se sluchva. s godinite mnogo neshta v lichnostta ti se promeniat, i nai-veche kak gledash ti na sebe si...

edinstvenoto koeto moga da kaja (to mai kato suvet shte prozvuchi :)) misli kak shte si sled 5-10 godini, kakvo mislish da rabotish, v kakva sreda shte si ( ako iskash da si advokat shte gledat na teb razlichno kolegite ti ot kato si hudojnik na svobodna praktika) samo misli.



Тема Re: problem s roditelite [re: Geena]  
Автор show_me_love (непознат )
Публикувано20.05.04 09:29



sajalqvam 4e 4ak sega otgovarqm no doskoro nqmah net...

zna4i..

mersi na vsi4ki za podkrepata i savetite...

sno6ti ima6e ogrooomen skandal vku6ti,stignah do isteriq,nagovorih kup gadosti na na6ite pove4eto ot koito ne mislq naistina...

kazah im 4e v moite o4i izglejda 4e na tqh imharesva da me vijdat ne6tastna,a ako e taka za6to izob6to sa me sazdali i t.n.
kakto i da e za tova ne bqh prava no prosto tolkova mi be6e pri4ernqlo 4e...


az su6to im kazah 4e ako tolkova ne mogat da me gledat s obicata 6te q svalqm vka6ti ili 6te hodq s lepenka...no ne pomogna


maika mi mi kaza da iz4akam do naesen i ako togava o6te sum go iskala tolkova mnogo da sam se dup4ela ako iskam....az 1400 pati im povtorih 4e go iskam ot 3 godini ...i 4e sam 4akala prekaleno dalgo....no..nulev efekt.

vijte,razbiram 4e kato stana na 30 obicata 6te bade v moi "-" no puk vinagi moga da mahna belega s operaciq(v pove4eto slu4ai tozi beleg dori ne se zabelqzva)

a nai-lo6oto e 4e nqkolko pati na6ite mi kazaha 4e ako se produp4a vednaga 6te mi mahnat obicata....koeto spored men e suuuuper glupavo za6toto dupkata ve4e 6te q ima sus ili bez obica....

ne znam ...ve4e prosto ne mi se razgovarq izob6to s tqh..nqmam jelanie...v momenta gi mislq za nai-gadnite konservativni i podli hora na sveta....

te si mislqt 4e me predpazvat a vsa6tnost po tozi na4in samo me karat da se 4uvstvam ujasno i da iskam da umra.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.