Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 12.06.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Алената буква- БГ вариантинови  
Автор Omnia ()
Публикувано14.05.04 09:50



Мили хора, тези дни едно мило момиче ми разказа своята история.
Тя е на 22 години, студентка. Тя е самотна майка. Има прекрасна синеока дъщеричка на 10 месеца.
Милото момиче е от един провинциален град, в който до сега никога не се случвало такъв обществен "СРАМ"- жена да роди дете без за е в законни, хм, отношения с баща му. Родителите на нейните съученички и приятелки им ЗАБРАНИЛИ да общуват с нея, дори едно кафе да изпият заедно.
"Таткото"- да го наречем така, излязъл с постановката, че видиш ли, тя отишла студентка в еди къде си и е спала с кой ли не, та сега да му натресе дете, което макар и да има известна прилика с него, едва ли е негово.
Кажете ми, как ви звучи това, при условие, че сме 2004 година.
И по важно, ако знаете има ли в БГ някакви организации, които да се занимават със самотните майки, да защитават правата им, пишете по темата, моля ви. Знаете колко е трудно да се гледа дете, дори когато сте двама, а когато си сам, май е един кошмар



Тема Re: Алената буква- БГ вариантинови [re: Omnia]  
Автор titi111 ()
Публикувано14.05.04 10:21



Със сигурност има такава организация.Гледах репортаж по "имало едно време" по БТВ на Ани Салич.Пиши им на сайта ще ти www.btv.bg и ще получиш отговор надявам се.

Аз лично се възхищавам на майката Поздрави я от мен.А за остарелите разбирания нямам думи да коментирам
Пусни постинга в Бъдещи майки може би там имат повече информация.

"Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!"


Тема Re: Алената буква- БГ вариантинови [re: Omnia]  
Автор .Lady. (defender)
Публикувано14.05.04 10:41



Звучи отвратително!
Тайна ли е кой е градът? Щото жителите му са пълни идиоти

Между другото вече се правят генетични тестове за доказване на бащинството. Нека го накара да се подложи на такъв и обяви на всеослушание, че ако откаже, значи се страхува от резултата!

А най-потресаващото е, че родителите на 22 ГОДИШНИТЕ съученички и приятелки са им ЗАБРАНИЛИ едикакво си!!!!
Ужас!

Между другото, пусни това и в Бъдещи майки, там някой може да знае за такава организация.



Тема Re: Алената буква- БГ вариантинови [re: .Lady.]  
Автор Omnia ()
Публикувано14.05.04 13:46



Тя е направила ДНК тест, за да го осъди за издръжка, но е скептична, че това ще накара някого да гледа на нея по различен начин. Скептична е, че 'таткото" дори ще и изплаща тези 30-40лева, или там колко бяха не знам. Прави го за детето си, което някой ден ще попита за баща си.
А градът няма значение, май навсякъде извън София се гледа по този начин. Моя бивша съученичка е разведена, детето й е на 6 години и негово "другарче" му казало: "Ти пък си нямаш татко". Интересно, от къде ли го е чуло. Родния ми град е малък, клюката е любим спорт.
Защо хората са толкова зли?




Тема добре де, какво...нови [re: Omnia]  
Автор пeпo (някой си)
Публикувано14.05.04 16:30



... все пак пречеше да напишеш името на града.
Значи "таткото" все пак се е съгласил да му се вземе материал за ДНК тест. Доброволно или с принуда? Все пак какво е показал теста? После не става ясно младата дама иска ли издръжка (за детето) или не? Уж иска(правила ДНК) пък също и не и се вярвало.
После, тя що толкова се безпокои какво шял да си помисли обществеността в града за нея? Па нек' си мислят каквото си щат? Тя к'во, ще възпитава града ли или какво? А изказването "Ти нямаш татко" е точно на ъкъла на 5 годишно съзнание и не мисля че трябва да му се връзва които и да е. Те тия работи без "татко" не стават.

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: добре де, какво...нови [re: пeпo]  
АвторOmnia (Нерегистриран)
Публикувано14.05.04 17:03



Е то ясно какво е показал ДНК теста- "таткото" верно е татко :)))
Относно подробностите, не ги споменавам, защото целта ми не е да пускам свежи клюки тип Искрено и лично, а да потърся някаква информация, как да му помогна на това мамче практически, а не само с блага дума и съчувствие.
Относно издръжката- иска я, но нали знаеш как в нашата мила родина е трудно да накараш някой да плаща издръжка, при условие, че не иска. Познавам достатъчно разведени майки, които си чаааакат издръжката от бившия, докато той я изпива нейде с някоя/някои. И няма кой да го принуди / имам предвид законово/ да плаща.
За безпокойството от общественото мнение- някой ден, когато детето й поиска да си поиграе с друго дете, другото дете ще се окаже идеологически подковано, защо не може да си играе точно с това момиченце.
Всяка майка я боли, когато и детето й го боли.
Значи, да ти обобщя- драмата в тази история е следната:
Хората в град Х са сериозно обезпокоени от факта, че г-ца У е родила дете без официален подпис на длъжностно лице, придружен с тумба-лумба, домашна ракия и кебабчета насред градския площад.
А това, че тия работи не стават без татко е вярно, ама таткото е нужен не само за донор на генетичен материал и да дава парички, а и за много-много други неща.
Не ми се сърди, ако съм много остра.



Тема ”извън София”нови [re: Omnia]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано14.05.04 17:45



Всъщност съм чувала точно в София подобни реплики от ученици.
Някои хора в София може и да са изключение, но далеч не цялото общество е подготвено да гледа адекватно на такива ситуации. Нали една майка преди време тук разказваше как съседката и се заяждала с нея защо на табелката на вратата фамилията на детето е различна или нещо такова...



Тема спокойнонови [re: Omnia]  
Автор пeпo (някой си)
Публикувано14.05.04 17:53



далече си било от острота, било от грубост.
Мисля че грешиш, ефективни начини за взимане на издръжката доколкото разбирам има. И то доста ефективни. Поразгледай само "клуб право". Друг е въпросът защо тя ще се занимава с тоя юнак, дето не си признава децата. Пълен игнор и толкова. Също и на "общественото мнение".

Дишайте дълбоко, Вие сте развълнуванa!


Тема Re: спокойнонови [re: пeпo]  
Автор БoEB (минаващ)
Публикувано14.05.04 18:07



Нема такъф филм брато.Момето немали братя,братовчеди.Щом е град със стари разбирания има и стари начини за решение на проблема.У багажнико и у гората-ае са моеш да праиш деца,моеш и да говориш земаш се у раце щото ни ,че мое да говориш ни децА да праиш.




накой тъпаци само това ги оправя



Тема Re: спокойнонови [re: пeпo]  
Автор Omnia ()
Публикувано14.05.04 18:13



Лесно е да се каже "спокойно". Да, за един човек става да го игнорираш, ама цял град, трябва да си дебелокож изрод, за да не ти пука хич. Но когато вземеш предвид, че всеки път, излизайки от магазина, в който си пазарувала, веднага започва едно пространно обсъждане на житието ти, ще стиснеш зъби един път, втория ще се разплачеш вкъщи, третия незнам... И не стига, че горкото детенце няма баща, ама ще има една изперкала майка.
Провинциалния психически тормоз е страшно нещо.
Как би израстнало едно дете в такава среда, която не пропуска случай да му натяква, че носи не бащиното, а майчиното си име?
Ти можеш ли да си спокоен, когато тормозят твоето дете заради клюки, свързани с теб самия.
А, и би ли разрешил на твоите деца да общуват с деца, на които им е лепнат грозния етикет "Копеле". Искрено се надявам да им разрешиш. Май това е един от малкото начини да помогнем на самотните майки, просто да приемем децата им. Като равни на нашите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.