Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Родители и деца
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема детско списание  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано07.05.04 19:03



Здравейте,
Опитвам се да избера детско списание за дъщеря си, която скоро ще навърши 4 годинки, но съм извън Бг и избора за абонамент за някое детско списание се свежда до изданията на "Егмонт - България" - Мики Маус, Мечо Пух, Принцеса, Дъмбо и т.н. и за сп. Барабан. Нямам представа какво точно представляват. Дали Мики Маус и другите са изпълнени основно с комикси? А какво представлява списанието "Барабан"?
Ще се радвам, ако ме ориентирате кое от посочените издания е най-подходящо или ако пък ме подсетите за някое друго.
Много Ви благодаря



Тема Re: детско списаниенови [re: Eaglet]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано07.05.04 19:36



Моята дъщеря и нейните приятелки най-много харесваха Мечо Пух, Принцеса, Дъмбо и Том и Джери.

Лично на мен, за тази възраст ми се струват най-подходящи Мечо Пух и Принцеса, защото картинките им са по-големи. Има и интересни задачи, които развиват мисленето, все пак.

Най-ниско в моята класация беше Том и Джери, но това пък се оказаха едни от първите комкси, която тя започна да си чете сама.

И да не забравяме класиката - Барби Чаровница. Това е безспорният лидер.
Има и едни други "Барби" списания, но не ми е известно да се предлагат на абонмент. В тях има страхотни идеи за партита, занимания и т.н.

Успех в избора!



Тема Re: детско списаниенови [re: Scarlet]  
Автор ha6i (strange)
Публикувано07.05.04 19:50



Ей, какво му е на Том и Джери? То ми е любимото! Аз препоръчвам него и Мики Маус! Аз започнах да чета комикси чак около четвърти клас, дотогава само разглеждах картинките, но както и да е!!!



Тема Re: детско списаниенови [re: Scarlet]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано07.05.04 20:22



Благодаря ти! Иска ми се да има в него повече и разнообразни задачи, да се извършват различни дейности, а не само аз да чета текстовете на комиксите и да се прозявам. Не че ще се оплача, ако малката заспи по-рано, но целта е да и е интересно какво ще правим заедно, като разгърнем следващата страница



Тема Re: детско списаниенови [re: Scarlet]  
Автор MoniT ()
Публикувано08.05.04 03:06



А кое от тези списания (или кое друго) е БЪЛГАРСКО. Аз нямам представа от българските детски списания в днешно време и ме интересува нещо, което би било различно от това, което мога да намеря в Канада (т.е., съдържа текстове от БЪЛГАРСКИ автори). Имам още един въпрос - бихте ли ме ориентирали към български филми за деца, които могат да се намерят на видеокасети? От българските заглавия имам спомени за "Таралежите се раждат без бодли" и "Рицар без броня", но те са антични .
Благодаря!



Тема Re: детско списаниенови [re: Eaglet]  
Автор .Lady. (defender)
Публикувано08.05.04 10:53



Списанията на Егмонт са предимно с комикси. До колкото знам, всичките са преводни. Ако търсиш нещо наистина българско, това не е правилниятизбор.

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"


Тема Re: детско списаниенови [re: .Lady.]  
Автор Eaglet (eyeful)
Публикувано08.05.04 12:25



Да, права си. Същото мога да си го купя и оттук. Търся нещо наистина българско. Би ли ми препоръчала някое, моля те?



Тема Re: Българско списаниенови [re: MoniT]  
АвторScarlet (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 14:01



На Барби чаровница пише, че е Mattel Inc. All Rights Reserved

Българско списание, как съм могла да го пропусна, е "Фют". Много ни харесва и на мен, и на дъщеря ми. Има комикси, приказки, задачи, конкурси. Обаче не сме събирали броеве от него, просто инцидентно сме го купували, затова не се сетих на прима виста за "Фют", ама че съм и аз!!!
Ето, преписвам ти адреса на редакцията, но е пощенски, не виждам никъде URL и @.
София 1504
ул. "Ракитин" 2
Издателство Фют
тел.43 50 19

**
Има едни други български книжки, но сме си ги купували от книжарници, не ми е известно да се предлагат чрез абонамент. Поредицата е "Вечните приказки". Представляват домашен театър. Преразказани са приказки, напр. "Дядовата ръкавичка" и има да се изрежат декори, герои и т.н, за да се направи драматизация. Към тях има и пъзел. В поредицата има "Пинокио", "Малката русалка", "Аладин" и т.н.
Единствено пише, че са на издателство "Славена" и нищо повече.

Успех!



Тема Re: детско списаниенови [re: Eaglet]  
Автор sis (мамче)
Публикувано10.05.04 21:17



Аз много харесвам списание "Бърборино". Има стихчета, приказки, игри, разказчета, като мисля, че са все на български автори. На списанието пише, че е за деца на възраст от 4-7 или 8 години.



Тема Re: детско списаниенови [re: Eaglet]  
Автор Cpeбъpeн oблak ()
Публикувано12.05.04 20:34



Моята дъщеря е на 3 и половина, любимото и списание е Барби Чаровница. За мен обаче е невероятно .... ами... празно. Изпразнено от смисъл, вместо приказки има псевдокомикси с доста безсмислени истории, а и игрите не са много интрересни... определено по-добре (средноаритметично мнение у дома:)) е Дъмбо - има по 2 кратки приказкии много игри, развиващи логиката, тук-таме математиката (намерете, пребройте, откъде е тази картинка, кое е в средата и т.н). Най му се кефя, че героите му са разнообразни. Но пък за жалост няма нищо баш българско вътре....




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.